Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta je bolji kod LG?
 
Software, ima dosta precica na daljinskom, jednostavniji za koriscenje. Ne mora da se ulazi skroz u podesavanja da bi podesio nesto oko zvuka ili slike. Bolje odradio lg, bar po mom misljenju.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Pozdrav drugari malo sam ispao od priče od kako sam se skrasio sa sony wc755 televizorom za sebe, međutim sada mi je potreban televizor namenjen pre svega za igranje sony playstation 4 konzole uz poneki film i prenos utakmice.

Veličina koja mi je potrebna je 49-55 inča a cenovni rang oko 500 evra. Kupovalo bi su u domaćim prodavnicama. Ono što je meni zapalo za oko su recimo ova tri televizora:

https://www.tehnomedia.rs/tv-video-i-foto-tehnika/televizor/hisense-h55a6100.html#data

https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/televizori/lg-tv-49uj635vaee.html

https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/televizori/lg-tv-49lh630vaee.html

Koji bi ste mi od njih preporučili kad se uzme u obzir opšti kvalitet prikaza(kontrast, uniformnost ekrana, boje, pokretna rezolucija, input lag i odziv panela)?
Ako mi je nešto promaklo i postoji bolji izbor od sva tri navedena otvoren sam za predloge u ovom cenovnom rangu. Lično sam skeptičan sam prema fox, vox, alpha i tesla modelima ali ako mislite da neki od njih može da ponudi više za iste pare ili isti kvalitet za manje saslušao bih i te predloge. Hvala.
 
Poslednja izmena:
Za taj Budzet, mozda Hisense. Ovaj full HD LG nemoj ni da gledas.
 
Samsung 50mu61xx?
 
Treba mi pomoc oko kupovine 2 ista TV-a za bastu kafica. Basta ima 100m2, nosac tende ce biti u sredini, pa ce oba TV-a biti montirana na suprotnim stranama nosaca, odnosno svaki TV ce pokrivati 50m2.

Bice koriscen prevashodno za sport (SP u fudbalu, a kasnije i za ostala sportska desavanja) i za pustanje nekih demo 4K snimaka sa YouTube-a ili usb-a.

Na osnovu svega izrecenog, koji mi mozete preporuciti model TV-a, kao i dijagonalu? Da li ce 55" biti dovoljno, odnosno trebam li ici na vecu dijagonalu? Sa jedne strane mislim da ce biti malo, ali sa druge strane se bojim da ce TV od preko 55" previse dominirati i na neki nacin zaklanjati bastu?

Hvala unapred na pomoci.

Hvala vam na dosadasnjim odgovorima. Ja jesam za preko 55", medjutim kolege su me preglasale, odnosno kazu da ce sve preko 55" biti preveliko, odnosno da ce previse dominirati bastom (na neki nacin su mozda i u pravu).... tako da idem na 55''.

E sad, sto se tice modela, ako uporedimo sledece:

Vivax Imago LED TV-55UHD120T2S2, Ultra HD.... 380e

i na primer

Samsung UE50MU6102.....550e
Samsung Ue55mu6122.....670e
Samsung Ue55M5502....600e
Lg 55mu6307.....650e

Ako uzmem Vivax umesto nekog od ova 4 modela, da li gubim u kvalitetu slike, ako uzmemo u obzir moje potrebe, odnosno za sta ce biti koriscen. Pitam ovo jer drugar kaze da su iste specifikacije u pitanju (Vivax vs Samsung/LG), i da bi na kraju dobio isti kvalitet slike, samo bih vise platio zbog brenda ako se odlucim za Samsung/LG? Sta vi mislite?
 
Sta se preporucuje kao best buy all around tv od 55'' do 800e? Ajd kao primena gaming, sadrzaj sa neta, redje sport/kablovska? Kupovina kod madjara.
Ovaj model mi je trenutno zapao za oko http://www.lg.com/uk/tvs/lg-55SJ800V
 
Poslednja izmena:
Ako uzmem Vivax umesto nekog od ova 4 modela, da li gubim u kvalitetu slike, ako uzmemo u obzir moje potrebe, odnosno za sta ce biti koriscen. Pitam ovo jer drugar kaze da su iste specifikacije u pitanju (Vivax vs Samsung/LG), i da bi na kraju dobio isti kvalitet slike, samo bih vise platio zbog brenda ako se odlucim za Samsung/LG? Sta vi mislite?

Pa, ja mislim da se ne slažem sa tvojim drugarom. :)
Prvo, nikako nije tačno da plaćaš samo brend, pogotovo ako upoređuješ Samsung/LG i Vivax. Malo je drugačija situacija ako upoređuješ Samsung/LG sa npr. Hisense ili TCL koji su renomirani kineski proizvođači i kod kojih možeš da dobiješ zaista približni kvalitet za manje para.
Drugo, šta kaže drug o trajnosti tih televizora? Kaže isto rade LG i Vivax? Ni slučajno. Baš je Vivax dugo imao "legendarnu" reputaciju kao brend čiji se televizori mnogo kvare. Sada je valjda malo bolje, ali daleko je to od pouzdanosti LG-ja koji se zaista vrlo retko kvari.
Treće, nije sve u kvalitetu panela (za koje vrlo uslovno možemo da kažemo da su slični i kod slabijih proizvođača), bitan je i ostali hardver, a i softver. Npr. kod jeftinih proizvođača se lošije procesira slika SD kvaliteta. Nigde ona ne izgleda baš dobro, ali npr. Sony je pegla sjajno i izvlači maksimum iz nje, dok kod Foxa izgleda katastrofalno. (Baš ova dva brenda sam upoređivao jer su ih nesmotreno stavili u prodavnici jedne do drugih. Ukratko - nebo i zemlja.)

Sve u svemu, tačno je da za televizor u kafiću nisu toliko bitne finese i sve prednosti slike koje donose bolji proizvođači/modeli. Naravno da tamo niko neće da gleda UHD filmove. Ali bitno je da i fudbal ili muzički spotovi izgledaju pristojno. Da ne bude slika muljava, da ne budu slabi uglovi gledanja, da kod sporta ne bude razvučena lopta preko pola ekrana ili duplirana...

Šta da ti kažem, možda oni Samsung/LG koje si naveo ne vrede doplate s obzirom na namenu, ali mislim da bi ti dobro legao jedan Hisense, ima 55" modela za 500 evra u domaćim radnjama. Daju i fabričku garanciju od 3 god. Jedino što Hisense koristi VA panele koji imaju uži ugao gledanja, pa možda nisu idealni za kafić.

Najbitnija stavka u tvom slučaju je garancija. Gledaj šta ima sa 5 godina (pojavljuje se sve više akcija, pogotovo sad oko Svetskog prvenstva).

Eto, nadam se da je od pomoći.
 
Poslednja izmena:
Slika dosta vise zavisi od kvaliteta kablovske. Za tvoje potrebe uzmiaj taj Vivax i uzivaj, ne vredi doplate.

e jesi ga posavetovao svak cast
vivax ni klimu ne bih uzeo a kamoli tv
jel ti imas vivax tv ili lozis coveka ?
 
...ali daleko je to od pouzdanosti LG-ja koji se zaista vrlo retko kvari...

...Sve u svemu, tačno je da za televizor u kafiću nisu toliko bitne finese i sve prednosti slike koje donose bolji proizvođači/modeli. Naravno da tamo niko neće da gleda UHD filmove....
...
Najbitnija stavka u tvom slučaju je garancija. Gledaj šta ima sa 5 godina (pojavljuje se sve više akcija, pogotovo sad oko Svetskog prvenstva).
....

Molim??? Ne kvari se? Ahahahahaaaahahhaaa ahhahaa aahhhhhha aaa a

Pardon. Kaži to onoj gomili ljudi kojima je crkao ekran kod LG-ja. I to u roku od mesec dana po isteku garancije. I kada sam pomogao drugaru, koji je pukao preko soma evrića za njega, da ga odnese u servis i kada smo tamo videli još dvadesetak istih...

Sa ostalim se manje više slažem.
Garanicija prvenstveno.
Niti će u bašti neko da mu broji pixele, niti će zapaziti bogzna koliki kvalitet slike. Viđam svakakve TV-e, baš poslednjih nekoliko puta smo drugari i ja pratili utakmice na Vivaxu starom već...bar 5 godina mislim.
A najbitnija stavka mu je novac. Neće taj TV da mu donosi pare da mu se isplati da pukne duplo više para za neki TV samo zbog imena.
 
e jesi ga posavetovao svak cast
vivax ni klimu ne bih uzeo a kamoli tv
jel ti imas vivax tv ili lozis coveka ?

Covek je objasnio u komentaru iznad sve.
Sto se tice tvog pitanja, da i da, i uzeo bih opet. Ocigledno si ti koji nisi imao iskustva a ne ja.
Ako vec ne moze da se isprsi za Hisense onda preporuka. Naravno, za ono sto njemu treba, sad bolje uci u pricu sa TV-om sa duzom garancijom, ali to sa ovakvom dijagonalom i cenom, ne moze. Jedino da pogleda ako uleti neka akcijska ponuda. Takodje UHD rezoluciju ne donosi nista za nasu televiziju.
 
Poslednja izmena:
Ok. Malo sam uprostio. Privući će ljude, ali svakako ne toliko da mu duplo skuplji televizor bude isplativ :) Pa još ako (pu pu) se pokvari...
 
LG I Samsung su lideri TV elektronike, oni će da se pokvari a Vivax neće.... ?
Baš logično...

Baš će super da mu čučne Vivax u kafiću, izazvaće dobre komentare ;)


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Tja. Nisam pomenuo Vivax. Ali, za ovo malo mojih godina, ama baš nikada ni u jednom kafiću/bašti/kafani/štaveć nisam čuo komentar tipa ..."jao vidi što je doabar/loš TV"... Bitno je da radi.
Ako bude takvih kometara, bravo za publiku ;)
Ja primećujem koji model mi je ispred očiju, jer mi je tehnika pasija, pa i to kada nema ništa zanimljivo na njemu. Ali niti je meni bila bitna robna marka iz nekog razloga, samo lično zapažanje.

Inače, baš naprotiv sam mnogo puta od vlasnika čuo "nikada više skup TV". Razloge možete pretpostaviti.
A po mnogim MP objektima postavljeni su prezentacioni primerci na kojima se vrte reklame i šta već, koji su, pogađaš, neke nimalo ugledne marke. I zamisli, godinama rade po 12 i više sati bez ikakvih problema.

I ne, nisam mu savetovao konkretni brend, samo predlažem da razmisli o matematici, tj. obrati pažnju na ekonomski momenat. Znam samo da ne bih ni u ludilu uzeo Samsung, LG i slično za navedenu svrhu, osim ako nisu na nekoj akciji upola cene.
Ne mora da se složi sa mnom, ili sa tobom, novac i izbor je samo njegov. Nemoj posle da nas psuje zbog sugestija :D

P.S. Kakve ima veze što su Samsung/LG lideri? Pa mi bar dobro znamo odakle im potiču komponente.
I naročito u ekonomskoj kategoriji, njihovi modeli itekako mogu da budu gori od konkurencije. Treba li da pominjem TCL npr? Ili što skoro dve decenije pratim ino tržište i prosto mi bude žao što nismo siromašni kao Britanija, pa da imamo izbor jeftinih modela i da možemo da kupimo TV od 300€ za koji nikad nismo čuli i koji bi koji kod nas koštao 500.
 
Poslednja izmena:
e jesi ga posavetovao svak cast
vivax ni klimu ne bih uzeo a kamoli tv
jel ti imas vivax tv ili lozis coveka ?
Ja imam vivax tv i vivax klimu. Rade ko blesavi oba. Tv je bio prejeftin, 43 po ceni 32. Za gledanje eona pred spavanje, sasvim dovoljan. Klima je midea ispod nalepnice ustvari :) pitao majstora da je menjam, kaze jesi lud??

Samsung 4x skuplji ima vec fleku na pozadinskom osvetljenju. Prosli samsung, po isteku garancije dobio ljubicaste i zelene fleke po ekranu. Super...

Jedino sam magarac izgubio fiskalni od vivaxa, pa se nadam da ce ga primiti na osnovu pecatirane garancije, ako zatreba. A i da ga bacim...

Drugaru u teretani fox i vox godinama rade. Sony pocrkali, neki jos u garanciji.

Sve je to djubre.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
P.S. Kakve ima veze što su Samsung/LG lideri? Pa mi bar dobro znamo odakle im potiču komponente.
Ako ti je tehnika pasija, onda si valjda imao prilike i da je pogledas iznutra...
Ako su ti LG i samsung unutra istog kvaliteta stampe i elektronike kao vivax onda nema sta dalje da pricamo.

Ne, to nije sve isto, i nije to sve djubre, sami birate dal kupujete djubre ili ne.
i tesko da iko moze da napravi jeftiniji TV od samsunga i LG, ali je stvar u tome sto nema potrebe i onako su dovoljno jeftini da nema razloga da se kupi nesto drugo.
 
Poslednja izmena:
Znate kako, ja razmisljam na sledeci nacin: u letnjoj sezoni basta imas koliko hoces, odnosno konkurencija ne moze biti veca, i da bih se izborio sa njima, isticao po necemu unikatnom i privukao sto vise ljudi, mora se dosta uloziti, nema prostora za stednju, jer ako idem na neku osrednju varijantu (ne mislim samo na TV, nego i na ostale stvari, kao sto su tip stolica, osvetljenje, deking, tenda.....) moje misljenje je da je ta osrednja investicija osudjena na propast, zbog, kao sto sam vec napomenuo, jake konkurencije.
 
Nece tebe ukopati jaka konkurencija zbog tvojih "budzet televizora". Razumem loguku, ali to veze nema sa ovom polemikom ovde:d
Ali dobro, dosta se ljudi javilu, vidi sam sta ti odgovara.
 
Ako ti je tehnika pasija, onda si valjda imao prilike i da je pogledas iznutra...
Ako su ti LG i samsung unutra istog kvaliteta stampe i elektronike kao vivax onda nema sta dalje da pricamo.
...

Šta si se navrzo na mene ;)

Opet - ja nisam pomenuo Vivax. Nisam imao prilike da vidim HiSense, ali po svim review-ima dobri su TVi i za preporuku, ako bih baš morao da navedem neki.

Ali da - imao sam prilike da pogledam iznutra ostale. I ove jeftinije i ove skuplje. Treba li da kažem kakvo su đubre upravo samsunzi?

Dovoljno jeftini? Razlika od 20k i više din po komadu je tebi ništa, za bacanje? Pa zar nisi baš ti kritikovao rasipanje para :)
 
Poslednja izmena:
Ja primetim po kaficima lep tv, ne obazirem se na marku ali volim da gledam u veliki tv sa minimalnim okvirom i lepom slikom tj bojama dok ide neki fudbal, tenis, trka i sl. Ako vivax, vox i slične marke imaju dužu garanciju i pristojno izgledaju, onda nema potrebe potrošiti više para na to.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Za kafic je stvarno nebitno, uzmi nesto sto jeftinije sa sto duzom garancijom.
 
Ko je uvoznik za Hisense kod nas?
 
Dovoljno jeftini? Razlika od 20k i više din po komadu je tebi ništa, za bacanje? Pa zar nisi baš ti kritikovao rasipanje para :)
Upravo.. na 1500€, beše bacanje 150€ za domaću garanciju...
 
Uzmi taj Samsung.
Ako hoces da ustedis, uzmi Sharp, a ne Vivax.

Ja sam hteo da ti preporucim Sharp uhd 65", ali ako si vec resio da ides na manje, uzmi Samsung 6.
I kvalitet slike je drasticno razlicit.

U toj odluci bi mi svakako najvise znacilo ko trenutno nudi 5 godina garancije(izmedju lg, Samsung, Philips, Sony).
Ali mi se cini da ti uzimas iz sverc komerca, pa onda opet, uzmi taj Samsung od ponudjenih.
Vredi tih 290e razlike, seriju 5 zaobidji, a manji da uzimas je glupo.

Pre toga razmisli sta ti je primarno u kaficu. Ako se vec nisi izdvojio ambijentom i nicime mnogo specijalno, onda se izdvoji sa velikim tvima.
Ako imas neki romantika smek ambijent, onda je ok manji tv.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno