Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sveo sam izbor na dva LG modela.
43UJ670V
43UJ634V
Ne uspevam da im pronadjem razlike osim "Picture Mastering Index" i "slika u slici". Ukoliko neko ima predlog izmedju ova dva modela koji, neka kaze...
 
Poslednja izmena:
izvinjavam se za offtopic, ali pošto je ova tema najposećenija vezano za TVzore da ne otvaram novu, molim blic odgovor
naime
kupio sam LG 43LJ594V smart TV
kako da streamujem sliku sa PC-a(desktop računar)? tv ima tu opciju a na računaru mi piše da mi komp ne podržava "miracast"? povezani su i pc i tv na istu mrežu, tj. tv preko wifia, a komp sa modema u ruter((ne znam bolje da objasnim) hvala

Miracast je tehnologija bezicnog direktnog strimovanja slike sa jednog uredjaja na drugi (p2p).To znaci da osim sto uredjai moraju da budu na istoj mrezi, komp mora da ima wifi antenu, nije dovoljno da ti komp bude povezan UTP kablom sa ruterom koji ima WIFI jer ruter nije uredjaj koji podrzava miracast.
Dakle to ti je problem, povezujes desktop racunar (koji verovatno nema wifi antenu) i zato ti pise da komp ne podrzava miracast. Probaj sa laptopa, ili na komp povezi usb wifi antenu koja podrzava miracast.
 
LG ima i media share direktno kroz meni samo sharuj folder, nema potrebe ni da prilazis računaru a ne da pustas sa njega

A plex je još bolji...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pitanje nije jasno pa zato i razliciti odgovori , sta hoces da strimujes i sta tv podrzava? Ako hoces "sliku" sa kompa kako si napisao onda miracast, ako hoces da serujes video/audio sadrzaj sa hard diska onda DLNA server (plex/serviio/minidlna/Universal Media Server...).
 
Prelomio sam, uzecu Sony 49XE90, za te pare ispadne da nema bolji, nadam se da nisam pogresio u izboru!?

Da li je i dalje ok uzeti preko KP-a, odnosno to je ista klasa kvaliteta kao u radnji, samo je razlika u manjoj ceni?
 
S obzirom da primerci sa KP dolaze iz Mađarske, ne može da bude slabiji kvalitet. Zapravo je isti kao kod nas, ako ne veruješ u priče da u Srbiju stiže roba lošije klase. :)
Razlika je u garanciji, tj. nepostojanju prave garancije ako kupuješ preko oglasa. Ali to već znaš - proračunati rizik ako se odlučiš za uštedu.
 
S obzirom da primerci sa KP dolaze iz Mađarske, ne može da bude slabiji kvalitet. Zapravo je isti kao kod nas, ako ne veruješ u priče da u Srbiju stiže roba lošije klase. :)
Razlika je u garanciji, tj. nepostojanju prave garancije ako kupuješ preko oglasa. Ali to već znaš - proračunati rizik ako se odlučiš za uštedu.

Da, pretpostavio sam da je takva situacija, hteo sam samo da proverim za svaki slucaj.

Ja sve sto sam do sada uzimao preko KP-a je bilo ok (TV, PS4, hemadza....), tako da verujem da ce i sad biti isto. Ovaj model sto ja hocu ima samo u Gi**tr**u, razlika je 400e, previse, posebno uzevsi u obzir iskustva nekih clanova koji kazu da se garancija brze i lakse ostvaruje preko KP-a. Jedino kada bi mi u radnji ponudili garanciju od 5god i prepolovili razliku sa recimo 400e na 200e, e onda bih razmislio i najverovatnije uzeo u radnji, a u trenutnoj ponudi, neka hvala!
 
Ne znam koliko tacno kosta taj tv, ali meni je ludost platiti tv preko 600-700e sa dve godine garancije... Minimum je 3 godine, a sasvim normalno bi bilo da je 5 godina.
 
Tu postoje sledeci problemi:
- AKCIJA: cini mi se da je bila pred praznike, 5 god garancije, sad je nema na vidiku. Da sigurno znam da ce biti uskoro, sacekao bih, ali ovako 'na suvo' da cekam, bez bilo kakve naznake, nema poente.
- CENA: razlika je prevelika, cak i ako uzmemo u obzir vecu garanciju

Sto se tice toga da pratim i ostale radnje, pa pratio sam ja sve njih, i samo u Gi**tr**u imaju taj model.
 
U sustini, tvoj novac i samo ti odlucujes. Opet kazem, toliko nesto platiti sa dve godine garancije, ili cak i bez nje, nije bas pametno. Mozda i ja preterujem, jer je za mene to prilicno velika cifra,
 
Sveo sam izbor na dva LG modela.
43UJ670V
43UJ634V
Ne uspevam da im pronadjem razlike osim "Picture Mastering Index" i "slika u slici". Ukoliko neko ima predlog izmedju ova dva modela koji, neka kaze...
Ja imam uj670v ali 49". To je moja preporuka jer ima bolje boje (wide gamut) sto se najbolje vidi kod HDR videa. Po meni je to tv koji za svoju cijenu daje najvise u toj klasi. Imas moj post nekoliko stranica ranije kako sam ja odabrao tv i koje kandidate sam testirao, mozda ti bude od koristi.

Послато са Lenovo TB2-X30L уз помоћ Тапатока
 
S' obzirom da ja trenutno imam risiver (D3i), znaci meni brzina menjanja kanala zavisi iskljucivo od provajdera, odnosno SBB-a?



Ja sve daljinske koje sam pogledao, nijedan nije imao to i+ dugme, izgleda da se razlikuje od trzista do trzista. E sad, rekli smo kad je TV iskljucen da ide: i+, 5, vol-, power on, i receno je da potom izadju 3 niza brojeva: broj radnih sati, boot i broj lcd panel sati. Mene zanimaju sledece stvari:
- moze se slobodno ulaziti u taj meni, odnosno ne ponistava se garancija?
- kakva je razlika izmedju broja radnih sati i broja lcd panel sati, odnosno jel treba istu cifru da imaju?
- kad na sveze otpakovanom TV-u udjem u taj meni, jel treba biti 0 za oba parametra?
- gde da ne zalazim u tom meniju, kako slucajno ne bih nesto poremetio?
- kako se izlazi iz tog menija?

-ne, osim ako nešto ne zabrljaš, pa znaju da si čačkao servisni meni
-opcija u podešavanjima "screen off" ti dozvoljava da ugasiš lcd panel dok tv i dalje radi, pa cifra može da bude različita.
-kod mene su sva tri niza bila 00000. ako nije radio više od sat vremena, biće nule.
-ne možeš ništa da poremetiš, tu nema nikakvog menjanja. za opcije koje mogu da se menjaju ide vol+, umesto -.
-ugasiš tv ili pritisneš "home" na daljincu

imaj na umu da i ta tri niza brojeva mogu da se resetuju kroz servisni meni, pa ti ni to nije stopostotna garancija da tv nije korišćen.

sve ovo imaš i na youtube-u ako će ti bit lakše da se snađeš.
 
Instaliraj Plex server na komp,odredi folder iz kog ces strimovati,a na TVu instaliraj Plex aplikaciju,ukljuci je,pronadji server i uzivaj
Ovo zvuči dosta dobro, sad sam probao na telefonu (kasnije ću probati i na TV) i koliko vidim android aplikaciju treba aktivirati sa $4.99 inače ima restrikcije, video do minute i watermark na fotografijama.
 
-ne, osim ako nešto ne zabrljaš, pa znaju da si čačkao servisni meni
-opcija u podešavanjima "screen off" ti dozvoljava da ugasiš lcd panel dok tv i dalje radi, pa cifra može da bude različita.
-kod mene su sva tri niza bila 00000. ako nije radio više od sat vremena, biće nule.
-ne možeš ništa da poremetiš, tu nema nikakvog menjanja. za opcije koje mogu da se menjaju ide vol+, umesto -.
-ugasiš tv ili pritisneš "home" na daljincu

imaj na umu da i ta tri niza brojeva mogu da se resetuju kroz servisni meni, pa ti ni to nije stopostotna garancija da tv nije korišćen.

sve ovo imaš i na youtube-u ako će ti bit lakše da se snađeš.

Hvala puno na detaljnom odgovoru.
 
Dobro pitanje. Teško da ćeš negde na internetu da nađeš detaljno navedene razlike, ako ih uopšte i ima - jer možda je identičan televizor samo sa različitom oznakom za različita tržišta, prodavce itd.
S obzirom da su prve dve cifre iste, televizori pripadaju istoj seriji i u suštini su razlike verovatno minorne, npr. samo boja okvira.
Ili nema baš nikakvih razlika "ispod haube" nego samo u softveru. Npr. na jednom stranom forumu Britanci su diskutovali o razlici između MU6100 i MU6120, isprva nisu uočili nikakve razlike pa je neko preneo odgovor koji je dobio od Samsungove podrške. U modelu 6120 nema bluetootha i valjda još par stvari. Da, televizor sa većom brojčanom oznakom je slabiji, tj. zakinut za neke funkcije u odnosu na onaj sa manjom!
A onda su korisnici provalili da su televizori zabravo identični i da je BT samo softverski isključen (!) na modelu 6120 i da može da se aktivira iz servisnog menija jer hardverski BT adapter postoji u televizoru.
Eto, možda ti ovo daje neku ideju.

A kad smo već kod Samsungove MU61xx serije, kako to da postoje modeli i od 49" i od 50" inča? Retko jedan proizvođač pravi isti model u tako sličnoj veličini.
Da li su sigurna kupovina i jedni i drugi? Vidim na displayspecifications.com piše da su VA paneli i u jednoj i u drugoj verziji, ali znam da taj sajt ponekad daje netačne informacije.
 
Poslednja izmena:
Imam pitanje...kupio sam LG 43 UJ 670v televizor juce i primetio sam nesto cudno. Kad sam pustio seriju preko prenosnog hdd cini mi se kao da slika ide brze od uobicajnog, osecaj je kao da gledam neku lose odradjenu venecuelansku seriju.

Isto se desava i na recimo FOX CRIME kanalu i kad gledam filmske. To se ne desava kod sporta, nego kad je film u pitanju ili  serija. Kao da geldam iz ugla kamere..cudan osecaj. Na starom LG takodje LCD televizoru to se nije desavalo. Pustio sam istu seriju koju sam gledao na starom i dalje se to desava

GLedao sam podesavanja i ne mogu da provalim gde se to namesta.

Ne znam da li sam dobro objasnio problem, a ako znate o cemu pricam treba mi savet.

Hvala

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Imam pitanje...kupio sam LG 43 UJ 670v televizor juce i primetio sam nesto cudno. Kad sam pustio seriju preko prenosnog hdd cini mi se kao da slika ide brze od uobicajnog, osecaj je kao da gledam neku lose odradjenu venecuelansku seriju.

Isto se desava i na recimo FOX CRIME kanalu i kad gledam filmske. To se ne desava kod sporta, nego kad je film u pitanju ili  serija. Kao da geldam iz ugla kamere..cudan osecaj. Na starom LG takodje LCD televizoru to se nije desavalo. Pustio sam istu seriju koju sam gledao na starom i dalje se to desava

GLedao sam podesavanja i ne mogu da provalim gde se to namesta.

Ne znam da li sam dobro objasnio problem, a ako znate o cemu pricam treba mi savet.

Hvala

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Mislim da tu treba da ugasis onaj Soap Opera Efekat, ili da ukljucis, nemam pojma, ali mislim da je to, nadji i probaj. :D
 
TrueMotion

– Press ‘Menu.’
– Select ‘Picture.’
– Scroll down and select ‘TruMotion.’
– Choose ‘Off.’



Sent from my P10+ using Tapatalk
 
Mislim da je problem resen... Hvala :)
 
Hvala na odgovoru. Gledao sam po netu po raznim sajtovima za upoređivanje... Jedina razlika koju vidim je u težini, sve ostalo je isto. Ovaj model sa većim brojem je teži za nekih kilogram i po čini mi se. Tako da pretpostavljam da je možda drugačiji stand ili nešto od materijala.

E da, to oko MU61xx serije. Kada se gleda na našim sajtovima, tj. evropskim nema modela od 49, samo od 50. Do konfuzije dolazi jer su za američko tržište pod različitim oznakama. Npr. Ovaj model o kom mi pričamo na sajtu rtings je pod modelom MU63xx - https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu6300 i tačno se dole u specifikacijama vidi koje su oznake za koje tržište. Tako da možda ako si gedao taj mu61xx na nekom stranom sajtu to je kod nas verovatno još lošiji model koji postoji u veličini od 49 inča.

Inače šta misliš o ovom modelu koji sam naveo kao nešto što bi valjalo pazariti? Budžet je do 600e, uglavnom ću gledati serije i filmove koje skinem sa neta i igrati igre... Za to mi deluje kao best buy u toj kategoriji.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno