Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danima čitam ovu i slične teme i rtings, ali mislim da bez vaše pomoći ne umem da izaberem.
Lg ili Samsung
42 do 44"
Da ima obavezno Lan i bar 3 HDMI porta
Najviše se gleda kablovska i filmovi sa mreže.
Budžet do cca 75000 u našim radnjama.
Hvala na predlozima.
 
Možda nisam najpozvaniji da odgovorim jer ni ja nisam još kupio novi TV nakon dugog traganja, ali rekao bih da tebi baš odgovara Samsung UE43M55xx (xx mogu biti različiti brojevi: 22, 02, 72, 82... razlike su minimalne, tipa boja okvira ili neki dodatni tjuner).
Ja ga nisam još kupio jer zbog gejminga razmišljam i o drugim modelima koji imaju manji input lag. Ali za filmove je verovatno best buy u toj dijagonali i klasi. VA panel, duboka crna, jak kontrast, idealno za kućni bioskop.
Televizor nije UHD nego FHD, ali za 43" ti i ne treba 4K.
U domaćim radnjama oko 60-65 hiljada. Imaš i uštedu.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru. Pogledaću sada detaljno.
Više mi je problem to što specifikacije nisu detaljne ni uniformne nego moja neodlučnost.
Ukapirao sam da LG ima mogućnost browsovanja po mreži, kako god Samsunga to označavaju, ako ima?
 
A kakve to specifikacije tačno tražiš? Ozbiljno, ne znam šta bi dodatno hteo da saznaš? Bitni detalji mogu da se nađu na internetu (dimenzije, tip panela, frekvencija, tjuneri... pa i slike i utisci korisnika), ali za ono najbitnije, tj. tvoj subjektivan utisak - potraži ga u nekoj radnji i pogledaj ga u radu. Ako si u prilici, naravno.
 
Ja sam uzeo na kraju 43uj701v, preko oglasa za 560 evra. Za sada sam zadovoljan, sve u najboljem redu. Ostavicu detaljan utisak kad ga jos malo iscackam ali fhd i uhd sadrzaj je vrhunski. Cak i 720p izgleda sasvim korektno. Uredjaj je funkcionalan pre svega. Kablovska sbb sasvim korektno.

Sent from my D5803 using Tapatalk
 
Kad stigneš, molim te napiši detaljnije utiske.
Bilo je po forumima prilično povike na prošlogodišnje (tj. još uvek aktuelne) LG modele, pa me interesuje da čujem iskustva iz prve ruke. Posebno obrati pažnju na nivo osvetljenosti (da li je dovoljna za dobru sliku i u osvetljenoj prostoriji), kao i na dubinu crne boje i eventualno probijanje pozadinske svetlosti (a ovo, pak, isprobaj u mračnoj prostoriji).
 
Ova tema na forumu je odavno postala reklamni poligon.
Imali smo te povike prvo od strane Philips guruua, pa Sony-a,..
Razlike u kvalitetu panela i prikaza su možda cc3-5% i to najveći broj korisnika i nije u stanju da primjeti.
Razlike u softveru i korisničkoj podršci su ogromne, svakome vidljive i u korist su Samsumga i LG.
U sve to gledajte da nađete što duži garantni period.
 
Malo se pročisti ka tema od reklamiranja, ali ovo dole je suština:

Razlike u kvalitetu panela i prikaza su možda cc3-5% i to najveći broj korisnika i nije u stanju da primjeti.
Razlike u softveru i korisničkoj podršci su ogromne, svakome vidljive i u korist su Samsumga i LG.
U sve to gledajte da nađete što duži garantni period.



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nikako ne uspjevamo da kupimo televizor. Prvo su nas izradili u radnji za garanciju (rekli da je 5 a ona 2 pa smo vratili) da bi na kraju narucili preko neta i rekli da im dostavljac nece uskoro (nakon razvlacenje). Sta biste predlozili za oko 400 evra. Da je 40 inca, FHD, pozeljno Smart i T2. Svrha, gledanje filmova i da IPTV izgleda sto bolje moze (ne znam da li tu funkciju, zaboravio sam kako se zove, svaki radi isto dobro). Volimo gledati i sport pa ne bi valjalo da ostane trag od lopte. Vjerujem da ne moze sve ovo ali da napisem pa sta kazete vi sto ste upuceniji u tematiku.
 
@Bakara hvala na komentaru. Čitanjem sam i ja došao do zaključka da samo LG igra ulogu u mom slučaju.
Meni predstavljaju problem dostupnost u našim radnjama koje na site-ovima imaju navedene specifikacije i onda krenem da poredim LG npr. 2 modela različitih oznaka sa Identičnim! specifikacijama.
Ići ću negde fizički da pogledam.
 
^ Do TV je sigurno, prošli TV mi je instant menjao kanale a sada mi treba oko 2 i po sekunde za to. U oba je bila ista kartica od ikoma. Pretpostavljam da TV nema uticaja na brzinu menjanja kanala kada se koristi eksterni risiver.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
43UJ620V
43UJ670V
43UJ634V
43UJ635V
43UJ6307
43UJ6517
43UH6207

Evo sveo sam na ovih 7.
Da biram po metodi slučajnog izbora ili neko ima predlog da neki preskočim?
Hvala
 
UH model ćeš teško naći u ponudi jer je iz prethodne generacije. A što se tiče ostalih (UJ), nema tu prevelike razlike. Slobodno biraj po tome koji ti se estetski više dopada i uklapa u prostor (npr. boja okvira, da li ima centralni stalak ili "nogice" itd).
 
Nikako ne uspjevamo da kupimo televizor. Prvo su nas izradili u radnji za garanciju (rekli da je 5 a ona 2 pa smo vratili) da bi na kraju narucili preko neta i rekli da im dostavljac nece uskoro (nakon razvlacenje). Sta biste predlozili za oko 400 evra. Da je 40 inca, FHD, pozeljno Smart i T2. Svrha, gledanje filmova i da IPTV izgleda sto bolje moze (ne znam da li tu funkciju, zaboravio sam kako se zove, svaki radi isto dobro). Volimo gledati i sport pa ne bi valjalo da ostane trag od lopte. Vjerujem da ne moze sve ovo ali da napisem pa sta kazete vi sto ste upuceniji u tematiku.

Samsung 40K5502 (K5500) ili Sony SONY WD650 ili neki treci?
 
Sajtovi na kojima sam gledao u tom cjenovnom rangu ih imaju u ponudi i pise da su dostupni. Jedino mi je bilo cudno da je cijena ista ili negdje cak i skuplja nego sto je bila prosle godine u ovo doba (gdje sam i nasao, pored preporuke HD Televizije, i preporuku nekog ovdje sa teme).

Razlke koje sam primjetio idu u korist Samsunga, osim nekih za koje ne znam, a to su ugao gledanja gdje ne pise za njega nista, razlika u osvjetljenju gdje je kod Samsunga Edge a Sony Direct. Kakva su vasa iskustva?
 
Poslednja izmena:
@ducka
Razmisli opet i o Samsungu koji sam ti ranije preporučio. Zbog čega? Zato što taj konkretni model ima VA panel, a LG modeli koje navodiš imaju svi IPS panele.
IPS kao tehnologija ima bolje uglove gledanja, ali VA ima bolji kontrast i dubinu crne (manje pozadinskog svetla isijava, tj. prolazi kroz panel i zato mračnije scene izgledaju lepše).
Ako ćeš pretežno da gledaš filmove (i to u zamračenoj prostoriji), onda je VA bolji izbor jer kod IPS crna nije crna nego siva.
Ali ako gledaš običan TV program i u osvetljenoj sobi, onda ne bi bilo mnogo razlike, zapravo bi IPS bio onda bolji izbor zbog šireg ugla gledanja.

Ne promovišem nijednog proizvođača, zapravo i sam se dvoumim i dugo tragam za novim televizorom. Uzeo bih navedenog Samsunga M55x2 (varijabilno "x") zbog filmova i serija, ali ima veći input lag i zato nije baš pogodan za igre. Pa zbog igranja razmišljam i o LG modelima poput tebe, ali i o Soniju WE750.

Evo nekih slika gde se vidi razlika između IPS i VA tehnologija panela.
http://4k.com/wp-content/uploads/2015/12/a-mvavss-ips2.jpg
https://cdn.benchmark.pl/uploads/backend_img/c/recenzje/2017_08/8453_LG_55SJ810V/10.jpg

Mnogo je bolja crna kod VA panela. A kad je sve šareno i osvetljeno, nema mnogo razlike.
 
Poslednja izmena:
@ducka.. O ovome sto je kolega napisao post iznad treba ozbiljno razmisliti. Razlika nije baš kao što bi rekli po slikama, ali svakako postoji.
Najveći ti je problem što ćeš to u radnji primetiti teško ili nikako jer je prostorija jako osvjetljenja (osim ako ne kreneš kao ovi iz Savamale oko 3 po ponoći).

Ja bih isto išao na VA panel. Ne toliko zbog samog prikaza crne koliko zbog probijanja svjeplosti na IPS panelima u uglovima.
 
izvinjavam se za offtopic, ali pošto je ova tema najposećenija vezano za TVzore da ne otvaram novu, molim blic odgovor
naime
kupio sam LG 43LJ594V smart TV
kako da streamujem sliku sa PC-a(desktop računar)? tv ima tu opciju a na računaru mi piše da mi komp ne podržava "miracast"? povezani su i pc i tv na istu mrežu, tj. tv preko wifia, a komp sa modema u ruter((ne znam bolje da objasnim) hvala
 
Jel moze preporuka za TV 55" 4K UHD Smart, moze Samsung i LG. Cena do 900€? Jos jedno pitanje, da li su modeli samsunga 55MU6222 i 55MU6202 isti televizori ali za druga trzisa ili postoji neka razlika izmedju ta dva modela?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@star-duster @forum1nick hvala vam odbojci na odgovorima.
Potpuno ste u pravu, ali će konkretan TV ići u osvetljenu prostoriju gde su mi važniji bolji uglovi gledanja nego crna.
Otuda je moj izbor LG, i to neki od ovih modela.
Večeras ću dodatno da suzim izbor, i sutra ili prekosutra da pogledam uživo konkretna 2, 3, 4 i konačno izaberem.
 
Kakav je ovaj model:
Lg 49UJ701V
Za gledanje kablovskog programa i filmova i serija kad spojim tv sa laptopom?
Hvala unaprijed na odgovoru

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
izvinjavam se za offtopic, ali pošto je ova tema najposećenija vezano za TVzore da ne otvaram novu, molim blic odgovor
naime
kupio sam LG 43LJ594V smart TV
kako da streamujem sliku sa PC-a(desktop računar)? tv ima tu opciju a na računaru mi piše da mi komp ne podržava "miracast"? povezani su i pc i tv na istu mrežu, tj. tv preko wifia, a komp sa modema u ruter((ne znam bolje da objasnim) hvala

Danas sam nesto radio po tom pitanju,
povezivao tv i komp ali sam nabavio usb wifi pa cu sutra pokkusati miracast sa kompa na tv. Uspeo sam danas da ih povezem al sam posle imao neke obaveze pa cu sutra, tako da mislim da ce moci sa usb wifijem.
 
^ Do TV je sigurno, prošli TV mi je instant menjao kanale a sada mi treba oko 2 i po sekunde za to. U oba je bila ista kartica od ikoma. Pretpostavljam da TV nema uticaja na brzinu menjanja kanala kada se koristi eksterni risiver.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

S' obzirom da ja trenutno imam risiver (D3i), znaci meni brzina menjanja kanala zavisi iskljucivo od provajdera, odnosno SBB-a?

Nije na svim daljinskim na istoj poziciji, ali evo slike s neta da možeš da vidiš kako izgleda.
Ovde je levo od "Netflix" dugmeta.
https://i0.wp.com/purewell.co.uk/blog/wp-content/uploads/2016/04/20160401_124857-e1459860772538.jpg

Ja sve daljinske koje sam pogledao, nijedan nije imao to i+ dugme, izgleda da se razlikuje od trzista do trzista. E sad, rekli smo kad je TV iskljucen da ide: i+, 5, vol-, power on, i receno je da potom izadju 3 niza brojeva: broj radnih sati, boot i broj lcd panel sati. Mene zanimaju sledece stvari:
- moze se slobodno ulaziti u taj meni, odnosno ne ponistava se garancija?
- kakva je razlika izmedju broja radnih sati i broja lcd panel sati, odnosno jel treba istu cifru da imaju?
- kad na sveze otpakovanom TV-u udjem u taj meni, jel treba biti 0 za oba parametra?
- gde da ne zalazim u tom meniju, kako slucajno ne bih nesto poremetio?
- kako se izlazi iz tog menija?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno