Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
mislim da si zasluzio ban za ovo besomucno propagiranje philipsa

nemoj da pises nebuloze da philips 6501 u odnosu na sony 755 (805/809) ima "bolji kontrast i bolju crnu posebno u mraku" jer to nema veze sa realnoscu
Gore pomenuti Sony modeli ako nesto imaju onda je to kontrast a narocito crna

nemoj da se trudis da me demantujes, pliz
Mislio je na model x8307c koji ima IPS panel i u odnosu na Philips je losiji, niko nije spominjao potonje modele. Imaju ti Sony televizori nesumnjivo bolju crnu boju, i jesu odlicni televizori, ali ogromna mana im je stariji i bagovitiji Android (pun je net zalbi da malo malo mora tv da se resetuje sto je ono bzvz), i po testovima 6501 ima mnogo stabilniji Android od Sony ekvivalenata, e sad ako je smart sekundarna stvar bolje je ici na Sony svakako ce Full HD biti bolje iskoriscen nego 4K, ali ako je i smart dosta bitan overall i zbog buduce podrske bolje je ici na 6501 koji ima i fenomenalan daljinski (ima tastaturu sa donje strane tako da se gubi potreba za dodatnom tastaturom), ili mozda na Samsung KU6400 vrhunski TV sa jos boljim smartom :)

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Da li moze da se reklamira TV zbog DSE (dirty screen effect) ?
 
mislim da si zasluzio ban za ovo besomucno propagiranje philipsa

nemoj da pises nebuloze da philips 6501 u odnosu na sony 755 (805/809) ima "bolji kontrast i bolju crnu posebno u mraku" jer to nema veze sa realnoscu
Gore pomenuti Sony modeli ako nesto imaju onda je to kontrast a narocito crna

nemoj da se trudis da me demantujes, pliz

Slabo si pročitao, jas sam napisao za model X8305..Ali što se tiče Sony modela W, neču ništa, da kažem.Ovdje si možeš nešto pročitat.
untitled.png

untitled.png
 
Pozdrav

Imam Phillips TV 46", ne znam sad tačno koji model, ali je (krš) smart i ima wifi. E sad, soba mi je dosta velika a TV je na zidu dosta visoko, i TV realno ne deluje toliko veliko, pa sam razmišljao da ga menjam za neki 55".
Iskreno, nisam previše zahtevan, bitno mi je da TV radi :) ali ajde da pitam čisto za neka iskustva, i neku preporuku.

Imam ponudu da moj TV dam, i doplatim, ali ne bih davao dosta para pa je spalo na dva neka modela u winwin-u, Denver i Fox

http://www.winwin.rs/tv-audio-video...x2160-ultra-hd-hdmi-usb-t2-tuner-6796614.html

http://www.winwin.rs/tv-audio-video...80-full-hd-wifi-t2-tuner-android-6787559.html

Imam Chromecast, tako da mi Smart i ne igra preteranu ulogu, bitnije mi je neko generalno iskustvo sa nekim od ova dva TV-a. Fox ima čak i u outlet-u za 50k, dok je Denver 60k, pa sam mislio da je možda taj Fox iz outleta najbolji odnos cena/kvalitet, ali nisam se susretao sa markom, ne znam kakvi su

Sent from my ZTE A2017U using Tapatalk
 
Ne znam kakvi su ti veliki Fox, ali moj 28“ je potpuni krš. Slika očaj, kao divx od 150 MB da gledam, fudbalski teren vuče na braon crvenu... Kupljen kao treći TV po principu „ne može da bude toliko loš“. E pa može.
 
Isplati li se ici na LG 55EG910V ili pak ustedeti I uzeti Samsung KS7000/7500? LG je oko 1400eur, a Samsung oko 1000eur, koji euro gore dole... Ustedelo se malo vise para pa ono :D
 
Nema sta da trazi lcd pored oleda, idi na LG ako imas keša.

Iako je OLED "samo" Full HD? Mislim svakako nema puno 4K kontenta pa rekoh aj da vidim sta bi neko drugi uradio... Videcu ako mi se neke kockice poklope da idem na LG, ako ne onda Samsung... Thanks :)
 
Marko mislim da je Samsung KS8000 najbolji samo precenjen kod nas i u EU. Nzm zasto je u USA cena ispod hiljadu dolara za modele koji su u DE (Madjari diktiraju po njima) npr. 1.5-2k evra, nas necu da racunam jer se pilicari sa cenom.

I sa druge strane imam pitanje za elitu na polju tv znanja, koji je trenutno najbolji tv, 1080p, ne 3D, 40-60 inca, cena nije bitna, znaci cist i najbolji kvalitet slike, kontrast, input lag, osvetljenje i ostala cuda...
 
Isplati li se ici na LG 55EG910V ili pak ustedeti I uzeti Samsung KS7000/7500? LG je oko 1400eur, a Samsung oko 1000eur, koji euro gore dole... Ustedelo se malo vise para pa ono :D

Svakako se ti više isplati uzet Samsung..Zašto bi uzimao FullHD, kad več dobijaš 4k televizor sa odličnim HDR-om...Jedino ako češ stvarno gledat, samo SD i HD sadržaje.
I što se tiče samog procesiranja HD sadržaja, je Samsung odličan.Danas se više ne isplati kupuvat FullHD televizora, pa svejedno dal je to OLED..
 
Marko mislim da je Samsung KS8000 najbolji samo precenjen kod nas i u EU. Nzm zasto je u USA cena ispod hiljadu dolara za modele koji su u DE (Madjari diktiraju po njima) npr. 1.5-2k evra, nas necu da racunam jer se pilicari sa cenom.

I sa druge strane imam pitanje za elitu na polju tv znanja, koji je trenutno najbolji tv, 1080p, ne 3D, 40-60 inca, cena nije bitna, znaci cist i najbolji kvalitet slike, kontrast, input lag, osvetljenje i ostala cuda...
Još samo da navedeš cifru koju ćeš da izdvojiš...
 
Rekao sam da cifra nije problem, zanima me stanje na tom polju, ko vodi, ko se trudi da bude bolji itd. 4k tv mi je glupa kupovina, nema materijala, netflix je ******, youtube who cares... I da, ne planiram da sedim na pola metra od tva, a ni da uzmem tv velicine zida..
 
Rekao sam da cifra nije problem, zanima me stanje na tom polju, ko vodi, ko se trudi da bude bolji itd. 4k tv mi je glupa kupovina, nema materijala, netflix je ******, youtube who cares... I da, ne planiram da sedim na pola metra od tva, a ni da uzmem tv velicine zida..
Mislim da nisi u pravu što se tiče 4k. Ako već kupuješ tako skup televizor onda je bolje da kupiš 4k koji će ti služiti za narednih nekoliko godina, pošto pretpostavljam da nećeš svake godine da kupuješ TV. Koji je najbolji, to se ne može baš reći lako jer je u svakoj klasi neki drugi proizvođač bolji. Generalno trebalo bi da gledaš OLED TV sa 4K.
 
Hmm.. Ajde da dodamo i ovo, sluzice prventsveno za gledanje sporta, HD iskljucivo, ne rts 2 kvalitet, bluray filmovi i serije (htpc nakacen) i gaming.

Najeftini oled je gore pomenuti, i ako vec dajem 1500e, bolje da uzmem najbolji 4k, full hdr i 55+..a ne zakrivljeni 3d, hdr bez koji me bas ne privlaci..

Oled 4k je tek poceo a nisam toliko zaludjen da dam 10k evra ili koliko vec..
 
Svakako se ti više isplati uzet Samsung..Zašto bi uzimao FullHD, kad več dobijaš 4k televizor sa odličnim HDR-om...Jedino ako češ stvarno gledat, samo SD i HD sadržaje.
I što se tiče samog procesiranja HD sadržaja, je Samsung odličan.Danas se više ne isplati kupuvat FullHD televizora, pa svejedno dal je to OLED..
Ne znam, razmislicu jos uvek, jeste Samsung ima 4K i HDR, i pa dosta je jeftiniji, ali me bas privukla cena OLED tv-a, a svi znamo koje su oni savrsenstvo...

A sto se tice KS8000 po meni on je bacanje para u odnosu na KS7000, jedino ako nekome vise odgovara dizajn i nema soundbar pa.mu trebaju bolji zvucnici, slika je ista po testovima...

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Marko mislim da je Samsung KS8000 najbolji samo precenjen kod nas i u EU. Nzm zasto je u USA cena ispod hiljadu dolara za modele koji su u DE (Madjari diktiraju po njima) npr. 1.5-2k evra, nas necu da racunam jer se pilicari sa cenom.

I sa druge strane imam pitanje za elitu na polju tv znanja, koji je trenutno najbolji tv, 1080p, ne 3D, 40-60 inca, cena nije bitna, znaci cist i najbolji kvalitet slike, kontrast, input lag, osvetljenje i ostala cuda...

Nadam se da znaš da je KS8000 iz US u EU pod nazivom KS7000. EU KS8000 je US KS9000... Uz naravno neke sitne dekorativne razlike, ali što se tiče panela to je to.
 
Poslednja izmena:
Znam da je KS u EU KN, ali za brojeve nisam znao. YT je uglavnom prepun sa modelom 8k, pa sam zato i rekao, kod nas se prodaju tv-i stari po par godina, pa sam pomislio da je 7k logicno stariji model.
 
Koja je razlika izmedju LG 43UH603v i LG 43UH610v i koji je bolja solucija? I nemoguće da imaju rezoluciju 2880x2160 sa sajta displayspec... I da li prihvataju USB hub pošto imaju 1 usb port, naravno zbog HDD i za tastaturu?
 
Poslednja izmena:
Nadam se da znaš da je KS8000 iz US u EU pod nazivom KS7000. EU KS8000 je US KS9000

Kakvi *****i, samo zbunjuju ljude :) Aj sad Sony PS4 je PS3 u evropi. :D
 
Izvinjavam se sto upadam, ali da se nadovezem, sta mislite o 49UH661V? Za gledanje Hd kanala i filmova, kao i kompjutera, posto mi je laptop spojen na samsung d450 plazmu vec godinama....
 
LG 49UH603v i LG 49UH661v, vidim da je razlika 100e, pa me zanima da li taj 661 stvarno toliko bolji ili bi bilo dobro pazariti i taj 603? Hteo bih uzeti kod madjara, pa svaka preporuka bi dobro dosla. Gledam nesto cene, pa mi i ovaj model pade u uzi izbor
Philips 49PUS6501...
 
LG 49UH603v i LG 49UH661v, vidim da je razlika 100e, pa me zanima da li taj 661 stvarno toliko bolji ili bi bilo dobro pazariti i taj 603? Hteo bih uzeti kod madjara, pa svaka preporuka bi dobro dosla. Gledam nesto cene, pa mi i ovaj model pade u uzi izbor
Philips 49PUS6501...

Philips ti je najbolji, uloženo-dobiveno..A solidan je i model UH660. A što se tiče modela UH600, se nikako ne isplati uzet.Baš sam gledao, pored toga , da ima stariji Webos nema ni HDR. A modela veličine 43 i 55 nemata ni Hevc.A ti sam odluči.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno