Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U vrlo sam sličnoj situaciji, samo što je moj Samsung 32" i lomim se da li preći na 27-32" monitor
ili TV do 40" (Sony najverovatnije). I isto imam satelitski risiver.

Budžet? Na kojoj daljini gledaš TV? Rezolucija?
Što iz Ugarske? Sony TV-i imaju manje-više istu cenu svuda po Evropi.

Input lag i TV baš ne ide jedno sa drugim. Ako model nije testiran na to,
a retko to ko testira (hdtelevizija i rtings skoro jedini), ne može se znati.
Samsung je generalno tu najbolji u PC modu.

Si možda razmišljao o monitoru veće dijagonale?


Ovaj sam uzeo od madjara i tad je bio malo vise od 200e jeftiniji.
Daljina kad sam na netu ili igrice oko 1.5m a kad pustim film onda na 3m.
Rezolucija je full hd,konfiguracija iz potpisa ne moze da tera jace.
Kad sam uzimao postojeci tv tad mi je neko spomenuo da ovaj ima manji input lag,mozda gresim.
Budzet je plafon 500-550e.
 
Treba mi preporuka za tv do plafon 50*
Trenutno imam samsung f6100 od 42*
Monitor nemam,f6100 odradjuje tu funkciju. Ovaj tv imam vec 4 godine tako da se planira novi kod madjara.

Sta je trenutno aktuelno i jel moze neka preporuka,dakle snovna funkcijanovog tv-a je monitor.
Na racunaru se gleda satelitska tv,igrice,filmovi.

Takodje planiram i PS4 PRO uskoro da pazarim.
Svaki predlog je dobrodosao,smart mi je nevazan,sto manji input lag je pozeljan zbog igrica.
Za sony modele kazu da imaju najmanji input lag.Mozes kod nasih madjara naci sony kdl43w755/756 koji je isti kao i model w805/w809 jedino sto modeli iz serije 8 imaju 3d a ovaj sony iz serije 7 nema 3d.
Mislim da se krece oko 500 eura koliko sam pratio ranije.
Pogledaj kod branislava posto znam da on radi sa sony modelima i dosta je korektan sa cenama
http://www.kupujemprodajem.com/Sony-43W756c-AKCIJA-39383263-oglas.htm?filter_id=131816

e sad ako ti je mala dijagonala 43 incha ne znam sta bih ti preporucio u rangu do 550 eura a da bude veca dijagonala.
 
Da ,znam da je 43 incni,va panel.Budzet mi je oko 1000 evra ,ako uzmem preko oglasa par stotina jeftinije.Namena hd kanali prvenstveno,pa ps4 i pc.Imace uzimam za brata ,ja imam panasonik 50ds630,i vrlo sam zadovoljan njime.
Sta mislis o proslogodisnjem modelu sony 55w805c,u poredjenju sa ova dva modela gore.
http://www.whathifi.com/sony/kdl-55w805c/review
Sony KDL-55W805C je zver od TV-a. Ako ne trebaju široki uglovi (IPS), izbor je jasan.
Samo kao i uvek pazi na efekat prljavog ekrana i oblake, pošto su na testu AVForuma
imali takav primerak dok pre toga spomenuti hdtvtest nisu imali problematičan panel.

Panel lutrija.
 
Ovaj sam uzeo od madjara i tad je bio malo vise od 200e jeftiniji.
Daljina kad sam na netu ili igrice oko 1.5m a kad pustim film onda na 3m.
Rezolucija je full hd,konfiguracija iz potpisa ne moze da tera jace.
Kad sam uzimao postojeci tv tad mi je neko spomenuo da ovaj ima manji input lag,mozda gresim.
Budzet je plafon 500-550e.
Ovaj moj Samsung (bio najjeftiniji njihov 32" model) ima 26 ms input lag.
Al' ako si pogledao rtings, jeftini Samsung TV-i više nemaju tako nizak IL,
sem jednog izuzetka.
Sony je bio šampion 2014, al' i oni svi preko 30 ms od 2015.
Nizak IL je postala priviligija UHD TV-a, nažalost :crash:.

Što se tiče daljine sedenja - 1,5 m - idealno 37" za 1080p.
Dakle, 40" max 43".

Sony KDL-43WD755B je 500 e na KP.
Na CHIP.de testu je na 1. mestu po pitanju kvaliteta slike.
 
Poslednja izmena:
Ja imam lg 43lh630v - iskreno da kazem nisam nesto odusevljen. Modeli 2016 su gori od modela 2015.
Redom da krenem:
1. izgleda da serija lh uopste nema truemotion tehnologiju
2. webos 3 na fullhd panelima pokrece aplikacije u 720p! (kod webos2 na modelima 2015 godine bilo je 1080p)
3. direct led je sigurno, zbog toga sam tv je 2 puta deblji od proslogodianjih sa edge led. To kako kome odgovara vise. Ali lg u svoje najskuplje tv je uvek stavljao edge led (kod direct led mnogo zavisi od jonkretne izrade, neko stavi 16 led, neko po 2000)
4. panel je 50/60Hz (kod proslogodisnjeg lf462/3 panel je bio 100/120Hz, i podrzavao 3D)
5. daljinski takodje gori/manji - stvar ukusa i udobnosti
Nazalost lg u 2016 skroz zabrljao. U fullhd uprostio hw i sw, uveo fake uhd. Lg 2016 valjaju samo modeli pocev od uh77** i to od 49 incha (cak i kod uh75 je fake uhd).

E sad sta sam saznao za sony: talodje modeli 2016 (wd 65/75*) su za izbegavanje zbog 50/60Hz panela i PAZNJA nemaju android smart. Modeli 2015 w755/756 su i dalje best buy ko voli amva panele: panel 100/120Hz, android smart, 3d nemaju (ali moze da se otkljuca).

Kao zakljucak: da sam imao vise vremena da se informisem pazario bi sony w755/756, a nikako ne lg lh630v i pogotovo ne bi isao na fake uhd modele ispod uh77** (video sam da se zale na bledu sliku zbog rgbw).
 
Poslednja izmena:
Ja imam lg 43lh630v - iskreno da kazem nisam nesto odusevljen. Modeli 2016 su gori od modela 2015.
Redom da krenem:
1. izgleda da serija lh uopste nema truemotion tehnologiju
2. webos 3 na fullhd panelima pokrece aplikacije u 720p! (kod webos2 na modelima 2015 godine bilo je 1080p)
3. direct led je sigurno, zbog toga sam tv je 2 puta deblji od proslogodianjih sa edge led. To kako kome odgovara vise. Ali lg u svoje najskuplje tv je uvek stavljao edge led (kod direct led mnogo zavisi od jonkretne izrade, neko stavi 16 led, neko po 2000)
4. panel je 50/60Hz (kod proslogodisnjeg lf462/3 panel je bio 100/120Hz, i podrzavao 3D)
5. daljinski takodje gori/manji - stvar ukusa i udobnosti
Nazalost lg u 2016 skroz zabrljao. U fullhd uprostio hw i sw, uveo fake uhd. Lg 2016 valjaju samo modeli pocev od uh77** i to od 49 incha (cak i kod uh75 je fake uhd).

E sad sta sam saznao za sony: talodje modeli 2016 (wd 65/75*) su za izbegavanje zbog 50/60Hz panela i PAZNJA nemaju android smart. Modeli 2015 w755/756 su i dalje best buy ko voli amva panele: panel 100/120Hz, android smart, 3d nemaju (ali moze da se otkljuca).

Kao zakljucak: da sam imao vise vremena da se informisem pazario bi sony w755/756, a nikako ne lg lh630v i pogotovo ne bi isao na fake uhd modele ispod uh77** (video sam da se zale na bledu sliku zbog rgbw).

Bolji ti je bio uh630V od Lh630... imam uh630v I zadovoljan sam. a imam I 7707. Ne vidim razliku osim malo u boji.

Sent from Blackberry Passport
 
E to malo u boji mi se nije dopalo, i ne bih rekao da je malo (rgbw nikad ne moze prici rgb, boje su blede, slika tamnija). + Ne vidim potrebu za uhd na 43 incha. Nadao sam se da lg nije tako bezobrazan da namerno pogorsa fullhd modele, ali pogresio sam.
 
Poslednja izmena:
E to malo u boji mi se nije dopalo, i ne bih rekao da je malo (rgbw nikad ne moze prici rgb). + Ne vidim potrebu za uhd na 43 incha. Nadao sam se da lg nije tako bezobrazan da namerno pogorsa fullhd modele, ali pogresio sam.

Svi Lg modeli do UH770 imaju WRGB strukturu panela.A da je Lg ove godine loš, nije ništa čudno,jer daju sve na OLED tehnologiju..A na ostale modele, dosta manje nego prošlih godina.
 
Svi Lg modeli do UH770 imaju WRGB strukturu panela.A da je Lg ove godine loš, nije ništa čudno,jer daju sve na OLED tehnologiju..A na ostale modele, dosta manje nego prošlih godina.

Gde je logika da sve daju na oled tehnologiju kad je minimum 3,4,5x skuplja(mada iskerno toliko je i bolja).
Ne moze i ovce i novce. Nadam se da lh630 nije toliko los kao sto kazete jer me ceka na granici a sad ste me ubedacili.
Video sam uzivo razliku izmedju oled i lcd i razlika je kao crno beli i televizor u boji ali ponavljam i cena je drasticna. Nisam mogao odvojiti pogled od nekog zakrivljenog lg oleda od nekih 65 inca, ali mu je i cena bila preko 4000 eura:D.
Trenutno imam lf652 i zadovoljan sam sa njim, pa cu uporediti kad ovaj stigne.
Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
@ Aleksandar@1389
Posle donje poruke:
Sony KDL-43W755C je 470 e iz Ugarske.

Testirali ga Francuzi, čuveni lesnumeriques sajt. Input lag je 36 ms što je ok.

Ja imam lg 43lh630v - iskreno da kazem nisam nesto odusevljen. Modeli 2016 su gori od modela 2015.
Redom da krenem:
Znači rade isto što su uradili na tržištu IPS kompjuterskih panela.

E sad sta sam saznao za sony: talodje modeli 2016 (wd 65/75*) su za izbegavanje zbog 50/60Hz panela i PAZNJA nemaju android smart. Modeli 2015 w755/756 su i dalje best buy ko voli amva panele: panel 100/120Hz, android smart, 3d nemaju (ali moze da se otkljuca).

Kao zakljucak: da sam imao vise vremena da se informisem pazario bi sony w755/756, a nikako ne lg lh630v i pogotovo ne bi isao na fake uhd modele ispod uh77** (video sam da se zale na bledu sliku zbog rgbw).
Stvarno si u pravu. Proverio sam kataloge i zaista:
WD755 (2016.) - Motionflow XR 200 Hz, Clearphase, 2x 5 W zvučnici, Smart TV
W755 (2015.) - Motionflow XR 800 Hz, ClearAudio+, 2x 10 W zvučnici, Android TV

Vau.

Ako je na CHIP-ovoj listi WD75 ima najbolju sliku, onda mogu misliti W75 :).

Toliko o tome, novo je bolje.
 
Imam Sony KDL-43W756C i mogu da kazem da je slika odlicna ali ovaj android je uzas.
Moja preporuka sto se tice slike.
Uredjivanje kanala (brisanje kanal po kanal) je pravo smaranje bar meni.
Zamolio bih clana @Caridze za link u vezi otkljucavanja 3d funkcije
 
Poslednja izmena:
Kanale pakuj kako zelis na kompu uz SONY SDBEditor, pa posle kroz usb flash ubacis na Tv. Sto se tice otklucavanja 3D - znam samo da je u pitanju promena FW na 808c, sta i kako konkretno - ne mogu da nadjem (pretpostavljam da sony se trudi da krije to, kad ni na jednom forumu ne mogu naci instrukciju- gde bi je sigurno rado okacili; i nije sve tako jednostavno - kod nekih posle ne radi cam modul, pa su morali nositi na servis da ponovo flashuju fw). Android taj se steluje.
https://community.sony.co.uk/t5/android-tv/android-tv-bugs-and-issues/td-p/2040020 evo resenja za mnoge probleme
 
Poslednja izmena:
Nasao sam.
Ukljucivanje 3D na sony w755/756 modelima (3D je aktivni, tako da treba posedovati aktivne 3D bluetooth naocare):
Radi se sve kroz servis meni. Ugasis tv. Pa na daljincu pritisces zaredom: i+, 5, vol+, power. Treba da se pojavi plavi ekran. Trazis tamo Model information, pa Model number setting. Na daljincu dugmicima Up/Down promenis model na 805/807/808 (ja bi ipak na 805). Izlazis iz servis meni kroz dugme Home. Posle mora restart Tv: pritisnes i dugo drzis dugme Power na daljincu.
P.s. nazad vec ne moze da se promeni bez flash'ovanja u servisu. Tako da sve na svoju odgovornost, ko se oduci.
 
Poslednja izmena:
Po mom misljenju - 755c je bolji, sto zbog amva, sto zbog 100/120Hz panela. A ovaj prvi... 50Hz panel, 49, 4k, pretpostavljam da je ips panel u pitanju kao kad ovogodisnjih lg. Da li je rgbw ne znam, ali vrlo moguce. Neka so jos neko oglasi, mozda zna sigurno.
 
^^^
Tako je.

Sony KD-49XD7005 – 49" LG Display AS-IPS, UHD HDR, 8-bit, 50/60 Hz, Motionflow XR 200 Hz, Clear Phase audio.

Sony KDL-50W755C - 50" AUO AMVA3, 1080p, 100/120 Hz, Motionflow XR 800 Hz, ClearAudio+.
Jasno superioran TV po pitanju slike (osim za uglove gledanja što je inherentna prednost IPS panela).

---
Inače je poljski benchmark isto testrirao KDL-43W755C i potvrdili su input lag da je 36 ms baš kao i Francuzi.

Takođe, ako pogledate testove spomenutog benchmark.pl, videćete da dosta TV-a sa IPS panelima imaju kriminalan kontrast od 400-600:1.
Pa to je era TN panela od pre 10+ godina! Ni 1000:1 što je standard za IPS panele. LG Display nastavlja da dampuje krš panele na TV tržištu.
Istorija se ponavlja sa kompjuterskog tržišta.
 
Dal mi moze neko reci, koji TV bi bio bolji od ova dva KD49XD7005BAEP ili KDL50W755CBAEP.

Model W755 ti ima bolji kontrast, crnu boju u kadrovima, i bolju uniformiranost panela.A model XD7005 ti ima bolju reprodukciju boja,širi kut gledanja gdje se ne gubi kvalitet slike, nešto bolji Motion Blur,bolji odaziv samog panela, i bolju svetilnost samog panela i nešto bolji je za igre.Asad sam odluči što ti je bitnije.
 
Hvala puno na sugestijama.
S obzirom da ce se televizor koristiti iskljucivo za gledanje TV kanala, popcorn, kodi i ostale internet aplikacije poput YT a i u pitanju je manja prostorija sa trosjedom ispred istog na nekih 2,5m, predpostavljam da je 50W755 bolji izbor. Mozda je UHD vise "futureproof" al za ovaj iznos sumnjam da ima neki sa pravim UHD koji bi bio vredan kupovine.
 
Danas montirao kod mojih lg 49lh630v.
Generalno, zadovoljan sam, klasicna kablovska sa par hd kanala koji rado dobro. Odma prebacio na SK hd fudbalsku utakmicu i sve fino radi. Drugar mi kupio lg 49 uh6207 i uporedjivanjem sam stekao utisak da je malo bolja slika na sd kanalima ali verovatno je to zbog kabela kod mene koji je los.
Sto se tice izgleda jako lepo to sve skockano i odlicno se gleda i sa 2 i sa 3,5 metra.
Za sad mu je mana os 3.0 koji je spor i daljinac je stvarno kineski.
Na mom lf652 to izgleda mnogo bolje.
Videcu kad popravim signal, verujem da ce biti jos bolje.
ps. preporuka za samsung od 42-43 incha do nekih 450 eura
 
Poslednja izmena:
Mislim da ću i ja da se ponovim sa jednim W755, samo nisam siguran za dijagonalu. Skoro tri metra od očiju do ekrana. Da li 43" ili 50"...
 
Hvala puno na sugestijama.
S obzirom da ce se televizor koristiti iskljucivo za gledanje TV kanala, popcorn, kodi i ostale internet aplikacije poput YT a i u pitanju je manja prostorija sa trosjedom ispred istog na nekih 2,5m, predpostavljam da je 50W755 bolji izbor. Mozda je UHD vise "futureproof" al za ovaj iznos sumnjam da ima neki sa pravim UHD koji bi bio vredan kupovine.
UHD je forsirani marketing kao 3D s tim što će jednog dalekog dana možda od toga i biti nešto
za razliku od 3D-a koji nije imao nikakvu šansu.
Problem je što su inovacije vezane za UHD panele, namerno.

Francuski test KDL-50W755C.
Luminosité 300 cd/m
Taux de contraste 3500 :1
Temps de réponse 10 ms
POINTS FORTS

Image contrastée.
Excellent rendu colorimétrique.
Traitement d'image et compensation de mouvement efficaces.
Android TV très complet.

POINTS FAIBLES

Input lag un peu plus élevé que d'habitude pour un TV Sony.
Angles de vision étroits.
Pas de gestion de kits clavier/souris.

Mislim da ću i ja da se ponovim sa jednim W755, samo nisam siguran za dijagonalu. Skoro tri metra od očiju do ekrana. Da li 43" ili 50"...
50".
 
Da kupujem sad ne bih isao manje od 50". A gledam na nekih 2.20m rastojanja ociju od tv-a.
 
50 minimum ili vise
 
Drugar ima nedoumicu izmedju dva modela tv-a pa me zamolio da pitam ovde sta da radi.Kupuje kod nas na rate i ne igra mu uloga da kupuje od madjara.
Dva tv-a su u pitanju.
1.FOX 49DLE468A i njega je nasao za nekih 47 soma
http://www.emmi.rs/televizori-tv-49-smart-fox-49dle468a.11.html?productId=58615
2.LG 43LH510V i njega je nasao za 45300.
http://www.emmi.rs/televizori-tv-43-lg-43lh510v.11.html?productId=56537
Znaci cenovni rang je tu do 48 soma,placanje je na rate zato mu i igra da tv kupi u nekoj nasoj radnji.
Namena je gledanje kablovse ikom i kacenje racunara i gledanje hd filmova.Naravno mozda odigra i po koju igricu.
Izmedju ova dva modela sta je bolje da kupi i ako ima nesto jos bolje u ovom cenovnom rangu dajte predlog pa da mu prenesem.
Naravno da ima ovde kod nas da se kupi na odlozeno placanje.
 
Iskren da budem: slobodno taj Fox. Ima android (lg taj nema smart). Direct led kod oba. Malo nezgodan za prikljucke fox (svi su pozadi po centru, ali ima cak i vga, scart, odvojeni usb za tv, usb za android, hdmi ne secam se koliko, ali mislim da je jedan bio ARC) - ali to se jednom radi, dok lg skoro nista nema. Jos wifi mu slabiji, bolje kablom kaciti na internet (lg to nema). Gledao sam bas taj fox kod rodjaka, nije los, nisam bas zagledao. I ja se dvoumio izmedju njega i lg 43 lh630v. Uzeh lg i to za vece pare. A nista bolji nije osim dizajna/izrade. Podesavanja koce, smart takodje. Ne znam sto se tice pouzdanosti tog fox, ali ipak ima 3 godine garancije. A kako je lg poceo da stedi cak i na daljincu, pitanje sta je sa kondenzatorima... I zvucnike taj fox trebao bi da ima nesto jace (2*10w, protiv 2*5w kod lg lh510v). Najgori model lg, ili najbolji model fox. I to sa vecom dijagonalom. Ja sam za fox. Ako mu ne treba smart ima i za 43 hiljade 462 model. I jos savet : neka ti drug proseta do tehnomanije ili winwin i pogleda te modele ukljucene uzivo.
 
Poslednja izmena:
Ok hvala ti na detaljnom objasnjenju.prosledio sam mu ovu temu pa ce procitati.
Ako ima neko jos neki predlog tu smo.
 
Ok.Koliko vidim ovaj lg koji je naveo moj drug ima samo jedan hdmi.Sad da li drugaru treba tv sa minimum dva hdmi-a nisam siguran.Sta je najbolja kupovina kod nas dijagonale 40-48 incha do plafon 50 soma.Najbitniji je kvalitet same slike koju ce tv dati.Smart je u drugom planu.
Uz ovaj 541v model ima li jos nesto sto bi bilo ok a u ovom cenovnom rangu?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno