Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ova podešeavnja za 6k seriju Samsunga su nogo tamna i bleda. Okačiću svoja podešavanja, koja su sigurno za nekih 30% bolja od ovih. Baš me intresuje da li slika ovako svijda samo meni ili još nekome.

POz
 
Gospodo forumaši, zagrejao sam se za Samsung D8000 46 inča. Ima li neko iz prve ruke, onako iskreno, da prozbori o ovom modelu, napiše neki + i -, na šta da se obrati paznja itd, itd...
 
Nasao sam na nekoj akciji relativno povoljno model LG LCD 42LK450, izadje nekih 52 hiljade sto mi deluje ok. Vise manje sam o toj seriji LG televizora citao po forumima, ali ne nadjoh jedno - naime u specifikacijama me zbunjuje sto u tipu tjunera stoji ATSC/QAM, dok se na forumima (a i kod vecine modela je tako) insistira samo na DVB-C tjuneru (tv gledam samo preko kabla inace). Trenutno imam Samsung LE32C530 i Ikom kablovsku tako da mi on opusteno skenira i memorise sve digitalne kanale free, sto je sjajno. Medjutim ovih dana menjam stan i sada cu biti na SBB kablu tako da cu morati da uzmem njihov D3 paket. Interesuje me hoce eventualno ovaj LG model imati problem da skenira i pohvata digitalne kanale, s obzirom na "drugaciji tip" digitalnog tjunera?


Takodje, razmisljam i da zapalim jedno ppodne do Segedina i licno uzmem tv (Samsung Le40D550 bi bio izbor), pa me zanima, posto vidim cene oko 420e u oglasima, da li je moguce da je taj TV zaista tamo toliko jeftiniji i gde je najbolje da se uze (neki megastore pretpostavljam)? Hvala unapred.
 
hitno potrebna pomoć

gledao sam neki film preko eksternog hard diska na samsungu LE40C530 , i nestala struja u celom naselju, pošto imam kabal sa prednaponskom zaštitom isključim napajanje preko kabla na dugme na nulu
dođe struja , ja odem i upalim kabal i ništa, tv ne radi, znači nije nestala i došla pa da crkne, već je nestala struja a tv crkao ????????????
nije mi jasno
 
jel moze neko da objasni razliku izmedju Samsunga D6000 i D6100. Takodje ima li neko iskustva sa Samsung ES5500,bolja kupovina od ovih 3D?
LG LV/LW mi deluju kao mozda bolja kupovina?
 
danas sam bio u Saturnu u Bechu i gledao kako TV-ovi izgledaju uzivo.
razgledao sam razne Samsunge i LG-ove, kad mi pridje prodavac i pocne da me lozi za neki tamo Sony.
reko' daj da pogledam i to, kad ono - potpuni shok !

Sony KDL 46 HX 725, koliko sam razumeo model za proslu godinu, cena 1250 evra
LG 47 LM 670 S, model za ovu godinu, 1500 evra

ide uporedo na oba isti program i prodavac mi kaze da obratim paznju na sledece stvari:

1. na beloj povrsini, LG ima taman predeo na dnu ekrana. Sony to nema.
2. u tamnim predelima slike se na LG-u ne vide nikakvi detalji. kod Sony-a se vide.
3. kad se na dnu ekrana skrolovao neki text (tipa kao vesti ili obavestenje), na LG-u se vidi "skakutanje" slova. na Sony-u to ide skroz glatko.

e, sad, nisam mogao da verujem koliko je sve to ocigledno!
tamniji deo na dnu ekrana se vidi iz aviona!
kad je u kadru bila neka ptica a iza nje nebo, na LG-u sam video samo tamnu siluetu, dok se na Sony-u videlo svako perce na ptici! ista prica u milion razlicitih kadrova!
text na LG-u mi se cini kao da ne bih ni mogao da citam koliko se trese! uzhas!

bio sam ja svestan najrazlicitijih nedostataka trenutnih tehnologija izrade televizora, al' da se napravi TV od 1500 evra i da mu svi ti nedostaci budu TOLIKO vidljivi, to je stvarno bez veze.

nikad do sad nisam razmisljao o Sony-u jer sam ga smatrao za fensi i neisplativog, al' ispadoh naivan.

ljudi, da li je stvarno moguce da su LG-evi televizori (bilo prosle ili ove generacije) toliki krshevi sto se tice navedenih problema ???

mozda su mu neke stvari namerno iskljucene/razdeshene da bi valjali Sony-e?
sta vredi tu proveriti ako se ponovo ukaze prilika?
 
Hm, ja sam imao i sony i lg i samsung lcd-ove ali to su bili sve televizori srednje klase. uopste ne sumnjam da je sony za top modele keva. ali, stvarno jako puno zavisi od podesavanja, mnoge razlike primetis samo kada televizori stoje uporedo. kalibracija je jako bitna i od raznih filtera slika bukvalno moze da bude nebo i zemlja i na jednom istom modelu televizora.

detalji na tamnoj slici zavise najvise od kalibracije, obavezno moraju da budu iskljuceni dinamicki konrast i pojacana crna, koja daje utisak dublje crne na racun detalja... od kada su poceli da vestacki dodaju herze na televizorima u ciju marketinga, razne tehnologije se koriste da nadomeste osnovni nedostatak lcd tehnologije, losu pokretnu rezoluciju.

u principu top modeli samsunga su verovatno tu negde kao i sony, ali za lg ne bih smeo bas da se kladim. panasonic plazme se takodje jako dobro kotiraju.
 
danas sam bio u Saturnu u Bechu i gledao kako TV-ovi izgledaju uzivo.
razgledao sam razne Samsunge i LG-ove, kad mi pridje prodavac i pocne da me lozi za neki tamo Sony.
reko' daj da pogledam i to, kad ono - potpuni shok !

Sony KDL 46 HX 725, koliko sam razumeo model za proslu godinu, cena 1250 evra
LG 47 LM 670 S, model za ovu godinu, 1500 evra

ide uporedo na oba isti program i prodavac mi kaze da obratim paznju na sledece stvari:

1. na beloj povrsini, LG ima taman predeo na dnu ekrana. Sony to nema.
2. u tamnim predelima slike se na LG-u ne vide nikakvi detalji. kod Sony-a se vide.
3. kad se na dnu ekrana skrolovao neki text (tipa kao vesti ili obavestenje), na LG-u se vidi "skakutanje" slova. na Sony-u to ide skroz glatko.

e, sad, nisam mogao da verujem koliko je sve to ocigledno!
tamniji deo na dnu ekrana se vidi iz aviona!
kad je u kadru bila neka ptica a iza nje nebo, na LG-u sam video samo tamnu siluetu, dok se na Sony-u videlo svako perce na ptici! ista prica u milion razlicitih kadrova!
text na LG-u mi se cini kao da ne bih ni mogao da citam koliko se trese! uzhas!

bio sam ja svestan najrazlicitijih nedostataka trenutnih tehnologija izrade televizora, al' da se napravi TV od 1500 evra i da mu svi ti nedostaci budu TOLIKO vidljivi, to je stvarno bez veze.

nikad do sad nisam razmisljao o Sony-u jer sam ga smatrao za fensi i neisplativog, al' ispadoh naivan.

ljudi, da li je stvarno moguce da su LG-evi televizori (bilo prosle ili ove generacije) toliki krshevi sto se tice navedenih problema ???

mozda su mu neke stvari namerno iskljucene/razdeshene da bi valjali Sony-e?
sta vredi tu proveriti ako se ponovo ukaze prilika?

Ja sam uvek pričao da IPS paneli nisu za televizore, zbog malog kontrasta i male dubine crne boje. Upravo se dešava ono što si opisao, IPS panel kod LG-a jednostavno ne može da prikaže te detalje u mračnim delovima slike, koje prikazuje S-PVA na Sony/Samsung televizorima, kakva god podešavanja bila. Pričam, ali niko ne sluša. Čak se išlo do toga da sam zbog preferiranja Samsung televizora i S-PVA panela, zapravo plaćen od strane Samsunga i nazivan sam fanatikom. IPS ima prednost samo u uglovima gledanja i to je to, uvek ću preferirati S-PVA. Neću da savetujem ljudima da ne kupuju LG televizore, ali neka prethodno pročitaju par profesionalnih testova i saznaju zašto je Samsung (Sony isto) u vrhu po pitanju kvaliteta slike kod LCD tehnologije...

To treskanje teksta kod LG-a je verovatno bilo zbog isključene TruMotion 100Hz opcije i samim tim manje pokretne rezolucije.
 
pa, vidi ovako, shedoxe: posto si jos uvek u srbiji, nema razloga da ne uzmes plazmu.
te panasonicove plazme kidaju. evo, pitaj lepog. :)
ja sam gajio P42S20 i slika je bila extra. naravno, nije dobra da se koristi kao monitor, sto zbog staticke slike (mada je taj image retention smanjen na minimum) ali i zbog stabilnije slike na LCD-ovima. broj pokretnih linija = 1080. ugao gledanja ~170 stepeni.

LED TV-ovi su fensi, imaju razne mane, tesko postizu kvalitet slike koje nudi plazma, ali obicno imaju bolji brightness, ponekad manju reflexiju sa ekrana i manje trose.

e, sad, neki od nas su prinudjeni da paze na potrosnju. :)

pa zato, sta mislite o ovoj trilemi:

- LG 47LV5500
- Samsung 46EH5000
- Sony 46EX720

pripadaju razlicitim generacijama i klasama, a svaki ima svoje prednosti i mane:

- LG: odlicni uglovi gledanja (~75 stepeni), SmartTV, ethernet, WiFi, mali problemi prilikom pokretne slike, model za 2011., i (kao sto smo vec ovde citali) IPS panel koji moze dovesti do loseg prikazivanja detalja u tamnijim scenama/delovima ekrana
- Samsung: odlicni uglovi gledanja (~70 stepeni), nije SmartTV, nema ni ethernet ni WiFi ni DLNA (mada bih ga i tako kacio na neki HTPC), mali problemi prilikom pokretne slike, model za 2012., i (kao sto smo vec ovde citali) nema pixel mapping 1:1 (mada mi je neverovatno da full-HD TV ne moze da prikaze 1080p materijal sa mapiranjem 1:1)
- Sony: prosecni uglovi gledanja (~42 stepena), SmartTV, ethernet, nema WiFi, nikakvi problemi s pokretnom slikom, model 2011., ne znam nista vise

svi kostaju priblizno isto, te cena ne igra ulogu u odlucivanju. samo tehnicke karakteristike...

koji bi tu po vama bio best-buy?
 
Samsung u svakom slucaju ali onaj iz serije D za 2011 godinu zato sto poseduje 2 HDMI + 1 USB port vise, ethernet i DLNA a kosta citavih 100 eura manje nego osakaceni modeli EH serije za 2012 godinu. Citam na netu da svi kritikuju Samsung zbog ovakve politike jer umesto da noviji modeli dolaze sa vise mogucnosti, oni ih obogaljuju.
 
Samsung u svakom slucaju ali onaj iz serije D za 2011 godinu zato sto poseduje 2 HDMI + 1 USB port vise, ethernet i DLNA a kosta citavih 100 eura manje nego osakaceni modeli EH serije za 2012 godinu. Citam na netu da svi kritikuju Samsung zbog ovakve politike jer umesto da noviji modeli dolaze sa vise mogucnosti, oni ih obogaljuju.

aha, D serija bolja od osakacene EH. ok.
al' sto "Samsung u svakom slucaju"?
mislim, nije da imam nesto protiv, nego bih ipak da rezonujem po nekim argumentima...
 
Samsung koristi vlastiti S-PVA panel koji ima najbolji kontrast na tržištu uz dobar vidljivi ugao dok LG koristi IPS panele koji imaju 3x losiji kontrast sto je presudno za kvalitetno reprodukovanje HD materijala (filmova) a što je jako vidljivo po noći. Naime, LG-u je crna po noći sivkasta (IPS matrica) no s druge strane, IPS nudi najširi vidljivi ugao… Takodje, Samsung ima i nešto bolje procesiranje Sd signala i odlicni media player tako da bih ja uvek isao pre na Samsunga nego na LG.
 
Sony 46EX720 je 3D TV sa S-PVA matricom pa ako ti 3D nesto znaci onda ga mozes uzeti jer je kvalitet 2D prikaza priblizan Samsungu. Medjutim, imaj na umu da se i ovde (kao i kod Samsunga) radi o aktivnoj 3D tehnologiji sa kojom retki izdrze duze od 10 minuta bez glavobolje pa se postavlja pitanje upotrebljivosti. U svakom slucaju, ukoliko ti je najvazniji 2D, uzmi Samsunga a ukoliko zelis da ponekad pogledas nesto i u 3D (makar i na kratko), onda pazari Sony. Sta god da odaberes neces pogresiti.

P.S. Mrzelo me da trazim na netu da li Sony cita sve formate i da li pusta nase titlove pa proveri i to pre nego sto se odlucis.

Edit: Pronadjoh na KP Samsung 3D LED UE-46D6000 smart tv 46"/116 cm, Full HD, LED 3D, Smart TV, Wireless + pixel mapping 1:1 za 785,00 € sto je 200 eura manje od Sony-a (ako ti ovo nesto znaci)
 
Poslednja izmena:
:smash::smash:Meni nista nije jasno.Hocu da kupim LCD televizor.Sada se spominje taj DVB T2 tjuner.Moze li neko da mi objasni ima li kod nas takvih TV-a i dali cu moci da gledam TV ako kupim sa DVB T tjunerom.I molim vas koj televizor da kupim do 50.000 i sta da radim uopste
HVALA
 
Poslednja izmena:
DVB-t2 ti treba ako nemas kablovsku nego moras da gledas tv preko tv krovne antene. RTS i ostali koji emituju u etar ce navodno od ove godine ugasiti analognu tv i pereci na digitalnu koja ce moci da se hvata samo sa tv-om koji ima dvb t2 tjuner, ostali a tu mislim i na stare crt tv-e ce morati da kupe adapter koji ce te signale pretvarati u ono sto tvoj tv moze da prihvati. Ako si na kablovskoj onda te se to ne tice uopste. Kod kupovine tv-a treba prvo da definises za sta ces ga koristiti najveci deo vremena. Ako zamenjuje monitor onda neki full hd lcd/led ako ce se na njemu gledati tv program gledati filmovi sa dvd-a bluraya onda plazma.
 
Hvala na objasnjenju oko BVB T2 tjunera bas sam glavu razbio trazeci TV SA TIM TJUNEROM kad ono vidis ako imas kablovsku...
Sto se ti ce TV a imam budzet oko 50.000 i neznam dvoumim se oko nekih modela imas li mkonkretno neke preporuke
POZDRAV
 
Hvala na objasnjenju oko BVB T2 tjunera bas sam glavu razbio trazeci TV SA TIM TJUNEROM kad ono vidis ako imas kablovsku...
Sto se ti ce TV a imam budzet oko 50.000 i neznam dvoumim se oko nekih modela imas li mkonkretno neke preporuke
POZDRAV
pa prvo je vazno za sta ti treba. Ako ces da ga koristis samo kao tv bez da kacis komp onda je najbolja slika na nekoj plazmi nemora da bude full hd al gledaj da bude panasonik recimo TX-P42C3E koja je u tehnomaniji 51999 ili TX-P42CX3E koja je 1000 din skuplja. Ako ce da bude monitor za pc i filmovi sa istog ili usb-a onda samsung LCD LE-32C550 koji je 49990. plazme su ti 42 incha. to ti je otprilike do 50000. Ako mozes da nadjes jos 9990 din onda bih ti preporucio panasonik LED 32 E30E koji je sad na akciji a odlican je tv. http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/panasonic-televizor-led-tx-l32e30e.html
 
@Stiglar

Gde si samo iskopao taj Samsung LE-32C550 koji je model za 2010 godinu i kako mozes coveku da preporucis model star 2 godine ?

Sto se plazmi tice, ja nikada ne bih uzeo plazmu koja nije Neo-PDP a sto se LED TV-a tice ja bih taj Panasonic 32E30E zaobisao u sirokom luku (zbog nedostataka IPS panela) i uvek pre isao na Samsung sa S-PVA.
 
Poslednja izmena:
DVB-t2 ti treba ako nemas kablovsku nego moras da gledas tv preko tv krovne antene. RTS i ostali koji emituju u etar ce navodno od ove godine ugasiti analognu tv i pereci na digitalnu koja ce moci da se hvata samo sa tv-om koji ima dvb t2 tjuner, ostali a tu mislim i na stare crt tv-e ce morati da kupe adapter koji ce te signale pretvarati u ono sto tvoj tv moze da prihvati. Ako si na kablovskoj onda te se to ne tice uopste. Kod kupovine tv-a treba prvo da definises za sta ces ga koristiti najveci deo vremena. Ako zamenjuje monitor onda neki full hd lcd/led ako ce se na njemu gledati tv program gledati filmovi sa dvd-a bluraya onda plazma.


@Stiglar

Gde si samo iskopao taj Samsung LE-32C550 koji je model za 2010 godinu i kako mozes coveku da preporucis model star 2 godine ?

Sto se plazmi tice, ja nikada ne bih uzeo plazmu koja nije Neo-PDP a sto se LED TV-a tice ja bih taj Panasonic 32E30E zaobisao u sirokom luku (zbog nedostataka IPS panela) i uvek pre isao na Samsung sa S-PVA.

42 mi je preveli...hahah treba mi 32 a sta mislite o http://www.comtradeshop.com/32/hannspree_led_tv_32_se32lmnb_hd_ready_usb_16gb-15231
Mislim svaki savet bi mi dobro doso posto sledece nedelje kupujem TV
HVALA jos jednom
 
Poslednja izmena:
Sve zavisi od toga za sta ce ti sliziti TV tj. da li ti ces ga prevashodno koristiti za gledanje HD i SD materijala, da li ce ti mozda sluziti kao zamena za monitor ili mozda zelis da na njemu gledas 3D filmove. No, za cenu koju si naveo je ocigledno da ti je izbor prilicno slab no ukoliko se odlucis za kupovinu preko KP, mozes za te pare da kupis odlican Samsung UE-32D5000 koji kosta 350 eura. Hannspree i ostale Vox, Fox i slicne zaobidji u sirokom luku.
 
Sve zavisi od toga za sta ce ti sliziti TV tj. da li ti ces ga prevashodno koristiti za gledanje HD i SD materijala, da li ce ti mozda sluziti kao zamena za monitor ili mozda zelis da na njemu gledas 3D filmove. No, za cenu koju si naveo je ocigledno da ti je izbor prilicno slab no ukoliko se odlucis za kupovinu preko KP, mozes za te pare da kupis odlican Samsung UE-32D5000 koji kosta 350 eura. Hannspree i ostale Vox, Fox i slicne zaobidji u sirokom luku.

Kada bi svako znao sta da kupi, karakteristika i ostalo sigurno na bi se savetovali na forumima.
Moj budzet je 45.000-50.000 maximalno,ali me je toliko iznenadio prodavac u pomrnutoj radnji, ainaravno od onoga sto sam saznao na internetu da sam stvarno u dilemi.
Po onome sto sam video na netu i onome sto mi je reko radnik zaista sam ZAPANJEN.I pored toga sto sam mu reko do koliko novaca trazim TV on mi je toplo preporucio pomenuti tv,a kazem po onome sto sam video na netu to je pazi sada JEDINI LED TV iz A klasse koji sam ja naso do 45.000.
A uostalom Hannspree nebi trebalo tako olako odbacivati,
U dilemi sam Hvala jos jednom druze treba mi pomoc
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno