Šta je novo?

Koji Trimer uzeti od 10 do 20/25 hiljade dinara

akojic

Zapažen
Učlanjen(a)
26.04.2023
Poruke
25
Poena
5
Koji Trimer uzeti od 10 do 20/25 hiljade dinara,
imam nekih 3 do 10 ari za košenje i uglavnom trava je u pitanju.

Gledam da mi traje na duže staze i da mi traje, jer trebalo bi jer ne koristim u profesionalne svrhe svaki dan, već po potrebi kad poraste trava preko 10/15 cm.

Hvala na preporuci
 
Није тример на батерије за 10 ари, рачунам да је захтеван терен иначе би се користила стандардна косилица.
 
Treba mi trimer za vikendicu po voćnjaku i dvorištu, oko 1.5 dunuma (ako se ne varam to je 15 ari).
Ciljao sam na Villager 1900S i sasvim moguće da će biti on, ali kakav je u odnosu na njega Stihl FS 55?

Stihl ima samo 1 KS dok Villager ima 1.9 KS, dakle skoro duplo više, da li se to dosta osjeti za ovu površinu? Stihl je skuplji za oko 100 € i mislim da dođe sa manje opreme (glava dođe uz njega samo ako je na akciji). Ali je lakši, manje troši, sveukupno važi za kvalitetniji, možda ima i manje vibracija (bar sam čitao da to važi za Stihl ali ne znam da li se odnosi i na ove njihove manje i jeftinije modele).

Kosilo bi se možda jednom mjesečno ali vidjeću zavisno od visine trave (dio oko kuće se kosi češće samohodnom kosačicom, a trimer bi bio za voćnjak kad trava malo više naraste).
 
U potrazi sam za nekim povoljnijim trimerom, pa me interesuje da li bi baterijski model bio dovoljan za ravnu površinu redovno održavane trave dimenzije ukupno oko 1 ar?

Tipujem na neki Bosch iz zelene serije, pošto već posedujem jednu bateriju, pa bih imao dve na raspolaganju.
 
Treba da gledaš trimer koji radi na 36 V ili 2 x 18 V. Meni je sa dve 4 Ah baterije dovoljan za do 5 ari.
 
Zdravo svima, kupio bih motorni trimer, imam nekih 10ak ari za košenje. Grbav je teren pa ne bih više da opterećujem kosačicu.
Razmišljam se između dva modela, STIHL FS 55 ili Villager BC 1900S.
Ovaj Stihlov ima navodno 27 kubika, dok ovaj Villagerov ima 51 kubik i motor od 1.9KS.
Šta vi predlažete? Slabiji Stihl ili jači kinez? Cena im je slična, ovaj Stihlov bi me izašao 26.000, a Villagerov 24.000
Hvala unapred
 
Zdravo svima, kupio bih motorni trimer, imam nekih 10ak ari za košenje. Grbav je teren pa ne bih više da opterećujem kosačicu.
Razmišljam se između dva modela, STIHL FS 55 ili Villager BC 1900S.
Ovaj Stihlov ima navodno 27 kubika, dok ovaj Villagerov ima 51 kubik i motor od 1.9KS.
Šta vi predlažete? Slabiji Stihl ili jači kinez? Cena im je slična, ovaj Stihlov bi me izašao 26.000, a Villagerov 24.000
Hvala unapred
Husqvarna 128R
 
Razmišljam se između dva modela, STIHL FS 55 ili Villager BC 1900S.
Slabiji Stihl ili jači kinez? Cena im je slična, ovaj Stihlov bi me izašao 26.000, a Villagerov 24.000
Te cijene su dosta bolje nego ovde, kod mene je taj Villager 230€ a taj Stihl čak 330 €.

A i mene isto to zanima, za vikendicu i 1.500 do 2.000 kvadrata. Ne znam da li taj Stihl FS 55 od 1.0 KS to može.

Koliko vidim ima Stihl FS 120 koji je po snazi ekvivalentan tom Villageru, ima 1.8 KS, u jednom videu je neko rekao da bolje radi od tog Villagera 1900S, djeluje snažniji, a i manje troši. Pri tome je nešto lakši. Meni on djeluje dosta dobro, ali je ovde kod mene 520€, preko dva puta skuplji od Villagera :(

Koliko sam čuo kada je u pitanju razlika u snazi svi će oni obaviti posao (naravno, ne da se trava pusti da bude baš velika) ali je razlika u vremenu potrebnom da se pokosi. Ne znam kolika je to razlika u vremenu, ali djeluje mi da je svakako bolje što manje mahati sa njima na sve toplijem vremenu, pogotovo kad dođe ljeto
smile1.gif


Koliko se osjeti razlika u težini između težeg i lakšeg trimera, opet za košenje površine od 1.500 do 2.000 kvadrata, dakle ne neki profesionalan svakodnevni rad?
 
Oseti se, ali taj Stihl je mali i slab cak recimo najnizi rang AGM 520 ili 525 imaju vise snage i jeftiniji su 3x, jeste trosi za nijansu vise al garancija je na oba ista. Imam Stihl motorku ne bi je menjao za Demon ili Villager nikad! Trimeri su druga prica skroz, ja imam AGM 525 trecu godinu i kosim 3x vise od tvoje povrsine jednom nedeljno i ok je, dok komsijin Stihl fs 55 nije ni blizu ovog kineza po snazi.
 
Da, odustao sam od FS 55. Razmišljam o FS 120, on je po snazi (1.8 KS) tu negdje kao Villager 1900S (1.9 KS), samo što je preko dva puta skuplji :(

Za taj FS 55 sam juče vidio komentare više vlasnika koji kažu da ima dosta vibracija, nije im dobro u rukama već nakon pola sata rada sa njim. Ali kažu da je zgodan za manje površine. On valjda koristi neku sajlu a ne kardan.
 
Za 13000 din koliko košta Demon RQ580 sa garancijom ja nemam nekih posebnih primedbi. Imam jedan star 6 ili 7 godina i još jedan sam uzeo prošle godine. Sa prvim je baš dosta rađeno, i krčenje i svašta i preživeo je sve. Naravno menjan je jednom kardan, jednom kvačilo i jednom rezervoar.
Ovaj drugi sad koristim u casual stilu za okućnicu a prvi je u rezervi za delove.
Tako da nisu ništa spec (niti mogu biti) ali za ličnu upotrebu i okućnicu nikad ne bih išao na neku tri puta skuplju mašinu.

Kome treba nešto za svaki dan to je već nešto drugo, tu je suprotna situacija.
 
Da, odustao sam od FS 55. Razmišljam o FS 120, on je po snazi (1.8 KS) tu negdje kao Villager 1900S (1.9 KS), samo što je preko dva puta skuplji :(

Za taj FS 55 sam juče vidio komentare više vlasnika koji kažu da ima dosta vibracija, nije im dobro u rukama već nakon pola sata rada sa njim. Ali kažu da je zgodan za manje površine. On valjda koristi neku sajlu a ne kardan.
Uzeo sam taj FS 55 i odmah bih da te demantujem. Pokoseno oko 13 ari, trese isto kao i svaki drugi trimer koji sam koristio, to sto je slabiji oseti se ali nista nesto strasno da ga gusi ili ne znam ni ja sta. A gledao sam tog na youtube-u koji kaze da nakon pola sata bole ruke. Kapiram da je inace neka lencuga u pitanju pa ga zato bole ruke, ali ajde. Na kraju kaze da je taj trimer dao zeni da koristi a on uzeo drugi... Trimer je odlican, trese jedino kad radi u leru, kad mu das gas ne trese uopste. Pa tako radi svaki. Radi kako god mislis da treba, kupujes za sebe, ali ja sam se odlucio na Stihl jer kvalitet je kvalitet, mogu dusu da mu vadim, samo redovan servis i Stihlova mesavina i miran sam
 
Oseti se, ali taj Stihl je mali i slab cak recimo najnizi rang AGM 520 ili 525 imaju vise snage i jeftiniji su 3x, jeste trosi za nijansu vise al garancija je na oba ista. Imam Stihl motorku ne bi je menjao za Demon ili Villager nikad! Trimeri su druga prica skroz, ja imam AGM 525 trecu godinu i kosim 3x vise od tvoje povrsine jednom nedeljno i ok je, dok komsijin Stihl fs 55 nije ni blizu ovog kineza po snazi.
koji mu je fi šrafa 10 ili 12, mislim na glavu koja se navija na kardan
 
Prvi trimer sam kupio pre 10-15 godina, kad su se maltene pojavili, tad je novo ime bilo Einhell, nije mnogo korišćen, ali se nije pokazao, dok jednog dana nije otišao na servis, gde je majstor rekao da je sav od plastike i da se ne isplati popravka, poklonio sam ga zetu i on ga je nekako popravio i i dalje koristi. Ja sam kupio Oleo mac, italijanski Sparta model, ne koristi se preterano, za dvorište do 10 ari, ali nema problema, čak je bio i potopljen u poplavi .
U odnosu na kineze, gde spada i Villager, pre svega je lakši i manje troši, nema neku snagu 1250, ali ima i jači, kod jačih je bolje da može deblja struna, ali onda je i teži.
Oću da kažem da bih radije kupio slabiji brendirani od "jačeg" i težeg noname.
Inače komšija je kada sam ja kupio prvog Einhela kupio Oleo mac ali mnogo jači i skuplji model, dušu mu vadio, kosio po celom selu za pare i još radi.
 
Makar ima garanciju 3 godine. Dosta opreme , a i snage za te pare.
 
Nisam siguran koliko je 4t mašina dobro rešenje za tu namenu. Ako ništa drugo, za istu snagu mora imati veću težinu. Druga je priča kosilica, ona se ne nosi na leđima.
 
pozdrav kolege, uzeo sam villager 2700 xce trimer, treba mi pomoć oko razrade motora ,da li je uopšte potrebna i neki savet za ovaj trimer-neka preporuka ako imate za glavu trimera i vizir?
 
Da li neko ima iskustva sa 4-taktnim trimerom, lakse da ne mora da se koristi mesavina?
Videh da imaju u woby-ju ovaj primerak
https://www.wobyhaus.co.rs/benzinski-trimeri/26009-trimer-za-travu-i-korov-w-ms-1200-b-cetvorotaktni

Pretpostavljam takodje da niko nema iskustva sa ovim gore pomenutim iz Lidla?
Ja koristim hondu neku (435 ili tako nesto) koja je cetvrotaktna i dobro sluzi vec duzi niz godina. Nisam koristio nesto dvotaktne pa nisam za neko direktno poredjenje ali cini mi se da je tisa nego dvotaktne. Retko kosim nesto sto je mnogo zapusteno pa nisam primetio da za nesto nema snage.
 
pozdrav kolege, uzeo sam villager 2700 xce trimer, treba mi pomoć oko razrade motora ,da li je uopšte potrebna i neki savet za ovaj trimer-neka preporuka ako imate za glavu trimera i vizir?

Ja bih ti preporučio da pored vizira uzmeš i antifone (uši će ti biti zahvalne) i neke dodatne zaštitne naočare obzirom da zna da se desi da kroz mrežu ili ispod proleti neko sitno trunje.
Što se vizira tiče, možeš da uzmeš i villagerov, radi posao ili eventualno da razmisliš o nekom kompletu koji čini komplet vizira, antifona i eventualno šlem sa zaštitnom maramom za vrat (npr 3m peltor).

Za glavu, villager tap-n-go BC184 je ok kvaliteta i zapravo je samo rebrendirana tecomec glava.
 
Nazad
Vrh Dno