Šta je novo?

Koji Trimer uzeti od 10 do 20/25 hiljade dinara

akojic

Zapažen
Učlanjen(a)
26.04.2023
Poruke
25
Poena
5
Koji Trimer uzeti od 10 do 20/25 hiljade dinara,
imam nekih 3 do 10 ari za košenje i uglavnom trava je u pitanju.

Gledam da mi traje na duže staze i da mi traje, jer trebalo bi jer ne koristim u profesionalne svrhe svaki dan, već po potrebi kad poraste trava preko 10/15 cm.

Hvala na preporuci
 
AGM 520
Imam već petu godinu i prezadovoljan sam. Isplatio se 100 X. Dolazi u skromnijoj opremi, uprtači prostiji, malo dodataka ....
Dosta je jači od Viladžera, 52ccm, 1,9kS, 1,5kW snage, malo bučniji i kvalitetnije mehanike.
Na njega hvata sve od prateće opreme, delova, maziva drugih proizvođača ....
 
Ja sam imao 10 godina Villigera 900s, sada sam uzeo 1900s, prelazi malo po ceni, ali po meni je jako dobar! Sve preporuke!
 
Ubedljivo najbolji odnos cena/kvalitet za te pare je Villager BC 1250 S.


Daemon služi svrsi, ali je overall kvalitet lošiji, mnogo je bučan, i troši više goriva. Jeste dosta jeftiniji ali nisu to neke pare, ja bih uvek pre uzeo Villager, koji je takođe trimer niže klase ali je ozbiljna razlika u kvalitetu. Probaj negde da ih uporediš ako nađeš, biće ti jasno.
 
Poslednja izmena:
Hvala za preporuke, narucio sam AGM 520.
 
Villager 1900-ka, radi vec preko 10 godina. Jednom sam menjao samo gumicu onu na rezervaru od gore jer je prosipao benzin. Inace redovno odrzavan, kosi se redovno.
Preporuka
 
Ja sam pre 2-3 meseca narucio dva agm 525, jedan stigao felerican (kontrola kvaliteta nula). Po komentarima na netu sam mislio da je kao nesto unapredjen u odnosu na 520, demon, womax i slicne koji su doslovno svi bili isti, da li je- ne znam, ali ovo nije ono sto sam ocekivao na osnovu iskustava drugih... Do sada smo imali neki alko i strong, oba kupljena jako davno, isplatili se visestruko. Alko je cini mi se bio malo slabiji a taj strong je bio u rangu ovih gore pobrojanih po specifikacijama... Oba su tisa, manje trose i kultivisanije rade, a cini mi se i da je strong jaci od agm-a...

Tako da uzmite sa rezervom sve sto procitate, malo je ljudi koji su u stanju da uporede vise trimera a da koriste forume i sl... :D Takodje ima i puno ljudi koji ne znaju kako se pravilno koriste trimeri... Od paljenja, davanja gasa pa do odrzavanja...
Neko je gore napisao da je agm jaci od vilagera, agm je inace vilagerov podbrend, a sa druge strane vilager ima vise modela razne snage, pa je bzv porediti tako pausalno...
Dalje, vilager 1900 dolazi koliko znam sa znacajno boljim uprtacima, koji sami kostaju oko 3000, a ovo sve sto stize od dodataka uz agm i slicne, je manje vise neupotrebljivo za neko ozbiljnije koriscenje... Koliko videh 1900 ima da se nadje za neke 22-23 hiljade i iskreno, da ponovo treba da biram, odlucio bih se za njega...
 
Po meni je najbitnije pravilno sklapanje (kvačilo, kardan, prvo paljenje i štelovanje gasa..) i redovno podmazivanje (glava i kardan 2x godišnje kod mene)m i neopterećuvane mašine svime i svačime što se nudi po oglasima.
Kardanski prenos je osetljiv i ne treba mu montirati svašta što se nađe po oglasima, jer ga takvi alati razbijaju. Kardani sa sajlom su elastičniji ali su i oni ograničenog opterećenja.

PS
Slabo se stručnjaci iz IT sveta razumeju u mehaniku, ne kapiraju materijale po defaultu, to je opšte mesto.

PPS
Overclock SUS motora nije tako prosta stvar kao u silicijumskom svetu ;)
 
I po meni je najbitnije upravo to sto si rekao za podmazivanje i dodatke sa neta. Ja podmazujem glavu na nekih 10ak sati rada, a ti dodaci pored toga sto unistavaju kardan, uglavnom su i nebezbedni za koriscenje... Tipa vidia cirkular, ne daj Boze da se otkine jedan onaj navareni zub, prolazi kroz nogu kao metak...
 
Podrazumeva se pri radu oblačenje u odelo, čizme do kolena, rukavice i maska ispred lica ili naočare, svašta odleti i odbije se od susednih predmeta, naročito na neravnom terenu.
Mnogi zaborave na to, a kasno zna da bude često.
 
Ne znam za taj AGM520 iskreno, prvi put čujem. Viladžera sam video, probao, i vidim da je mnogo kvalitetniji od ovih generičkih daemona. Meni je od ćaleta ostao Machtig mac80, isto jeftini Kinez a navodno Nemac. Motor kao motor je odličan, dosta je jak i nema problema sa snagom. Ali kvalitet izrade je užas. Sreća pa pasuje sve od Viladžera, te sam zamenio glavu, onaj plastični štitnik napred jer se raspao, kao i remen. Takođe sam zamenio i karburator jer je od početka loše radio, (nekad pali nekad ne, na kraju počeo da preliva ozbiljno pa sam shvatio da ne valja), sreća pa nov košta 800 dinara :cool:. Da se ne razumem (laički) u mehaniku (sam održavam pentu za čamac, skuter i trimer), verovatno bih ga već bacio u đubre. Zato sam za to da ipak treba dati stotinak eura višei uzeti nešto sa malo ozbiljnijom kontrolom kvaliteta, sklopljeno od kvalitetnijih materijala.

Evo spomenutog trimera, čisto da se neko ne zaleti, jer nije dobar.

machtig-machtig-motorni-trimer-za-travu-mac-80~2531.jpg


Nismo svi ovde IT stručnjaci vezani za tastaturu pupčanom vrpcom, ima nas iz raznih grana industrije. ;)
 
Otac ima AGM 520 nekih 4-5 godina, mozda i duze, radi i dalje odlicno, koristio sam ga prilicno i ja. Do sada samo zamenjen karburator jednom i to jer je 1000din novi, koliko i set dihtunga i membrane.

Ja sam nedavno uzeo PROLINETECH Germany 3.5, uvoz iz Poljske kao i Demon, ovo "Germany" je samo naziv a ne poreklo. Uzeo sam ga jer je 3.5 KS / 2.6 KW, u odnosu na AGM 520 koji je 1.9 KS. Da li sam se prevario jos uvek ne znam, u radu je osetno jaci od AGM 520, malo bucniji i 1kg tezi. Dolazi sa kompletnom opremom, vizir, uprtaci, trokraki noz, vidia noz, glava za standardnu zicu i sta vec sve ide.
Platio ga 15.000, za sad sam zadovoljan a videcemo kako ce pokazati na duzi rok, narocito kardan jer motor ko motor treba da radi dok se normalno odrzava.
Kvalitet izrade deluje malo bolje od AGM i Demon-a, tipa rucke deluju malo jace, gvozdeni i metalni delovi deluju jace, jedino nisam odusevljen uprtacem, iako je na oba ramena nije preterano udoban a cini mi se ni kvalitetan.
 
@Dragan90

Vidim da je kupovina sveža, ali ima li novih iskustava sa tim Prolinetech trimerom? Hteo sam da kupim AGM 525 ali ga nije bilo na stanju, pa me je zainteresovao sad ovaj...
 
Evo da pohvalim AL-KO BC500. Kupljen na akciji za 18k dingera. Fabrički oprtač je loš, kao i kod ostalih jefinih trimera, ali to se reši kupovinom boljih oprtača. Na ostatak mašine nemam zamerke. U poređenju sa Demonom je ko dupe i oko. Demon ima tanku plastiku na kojoj se oslanja kad se trimer odloži, i ta plastika lako pukne, i onda trimer leži na rezervoaru. Kod AL-KO trimera je taj deo od metala. Saug (čok) je kod Demona 100% ručni, kod AL-KO na pun gas se deaktivira. Itd, itd, mnogo sitnica je bolje i kvalitetnije odrađeno.
 
Ja sam pazario Ovaj ProLineTech 111, odlična je mašina. Baš sam juče kosio sa njim prvi put.
I to jako malo trave, uglavnom dobrano zarastao korov. Stavio sam strunu kocku 2.7mm, sve dere.

Nemam sad nekog dugoročnog iskustva sa njim ali je prvi utisak odličan.
 
@Dragan90

Vidim da je kupovina sveža, ali ima li novih iskustava sa tim Prolinetech trimerom? Hteo sam da kupim AGM 525 ali ga nije bilo na stanju, pa me je zainteresovao sad ovaj...
Za sad radi odlicno, samo su uprtaci relativno losi ali mogu da se koriste. Ne koristim ga mnogo da bih mogao dati ozbiljniju procenu, ali za ono sto meni treba je sasvim dovoljan.
 
Brat ima 1900s, a ja 1250s. On ga ima 10 godina, a ja 4. Kosili oba dosta. Ja moj lomim da vidim gde su mu granice i još uvek radi kao nov. Na primer ako je veća trava naspem rezervoar i stisnem gas do kraja i dok se ne ugasi ne puštam, i opet tako. A kosi oko 60-70 ari svačega 10 puta godišnje. Nekad trava bude i po pola metra, korov i slično. Snage ima sasvim dovoljno, ne vidi se neka razlika u odnosu na 1900s, a takođe sam ga poredio i sa nekim Stihl koji košta oko 250 evra i mislim da je čak i jači 1250s od njega. Za oko 20 000 din nisam siguran da ima bolje.
Sad ću da kupim 900s da vidim kakav je on, služio bi samo za dvorište.
 
Koji trimer uzeti za 10tak ari neuredjenog travnjaka? Ne bih dao vise od 500e, a i to bih dao mozda za baterijski, verujem da benzinski moze da se nadje dovoljno dobar i za manje para.
 
Ne mogu da zamislim ni jedan scenario u kojem bi baterijski trimer mogao da bude upotrebljiviji od benziskog u tim uslovima.
 
Koji trimer uzeti za 10tak ari neuredjenog travnjaka? Ne bih dao vise od 500e, a i to bih dao mozda za baterijski, verujem da benzinski moze da se nadje dovoljno dobar i za manje para.
Od mene preporuka za već pominjani AGM 525. Villagerov podbrend, pristupačna cena, optimalna potrošnja, servis obezbedjen, dovoljno snage da se uhvati u koštac i sa dobrano zaraslim površinama. Kosim sa njim već dve godine oko 25 ari, otprilike na svake 3 nedelje i nikakvih problema do sad nisam imao.

Mada ako ti je travnjak ravan i planiraš da ga održavaš ubuduće, ja bih uvek pre preporučio električnu kosilicu nego li trimer.
 
Nazad
Vrh Dno