Šta je novo?

Koji SET TOP BOX (DVB-T2 Prijemnik) kupiti?

priest77

Slavan
Učlanjen(a)
12.10.2004
Poruke
4,467
Poena
450
Posto je ovo aktuelna tema zanima me koji je best buy uredjaj?
Zanima me pouzdanost, brzina rada kada se menjaju kanali, kvalitet prijema i da li je moguce materijal koji se snima na USB HDD kasnije da se gleda i edituje na PC?
 
Haha, i ovde smo dobili botove :)
 
@extazy

Da li si ga ostavio bez napajanja par minuta ?
Da li reaguje na komandu sa daljinskog ?

Ako ne reaguje - reklamiraj ga.


@joc

Da je sistem u Srbiji drugaciji , sve ovo oko digitalizacije je moglo da prodje na drugi nacin,ali tada ne bi bilo "uspesnog biznisa" i zarade od preko 100% na svakom uredjaju.

U Tehnomaniji prodavci bar znaju da daju savet kako se sta povezuje i podesava i da ponude potrebne kablove.
Uz to nude uredjaj po najnizoj ceni i po potrebi ga besplatno salju brzom postom na kucnu adresu.
 

Prilozi

  • ETV.jpg
    ETV.jpg
    162.5 KB · Pregleda: 281
Poslednja izmena:
Posto ne mogu da editujem post , da pitam jos jedno pitanje , imam ovaj ulaz u tv:

RF muski naravno:

antenski-konektor-rf-muski-ploc2332-0042-ant.jpg

Zanima me treba li mi ovaj nastavak da bi prikacio na set top box RF muski na RF zenski:

15839_bg.jpg
 
@sasa022 stojao je celo popodne, i ne odaziva se ni na daljinski ni na tastere na samom stb. Mislio sam da ću proći bez cimanja oko zamene ali moraću da ga reklamiram.
 
Korisnici sa 0 postova imaju puna usta hvale za Tehnomaniju i STB kojeg tamo očito forsiraju.
Čini mi se da je i Šijan počeo spremati sendviče.

Pre samo godinu dana sam tetki birao TV i trudio sam se da nađem neki sa DVB-T2. U Tehnomaniji su me ubeđivali da će svi uređaji sa DVB-xx tjunerom raditi kada počne digitalizacija, jer "imaju digitalni tjuner". Za -T2 i -T1 priču nisu uopšte čuli. Čak nisu znali da će za tu digitalizaciju i dalje trebati antena (ne znam šta su tačno mislili). Doduše, odnosi se samo na dva momka koji su bili tu na televizorima. I oni su stvarno verovali u to što pričaju.

Tada su samo u dve radnje od svih što sam obišao znali tačno šta je DVB-T2 i kako to radi, i koji će biti zahtevi za praćenje ove naše digitalizacije.

...a do pre godinu dana zaista nije bilo lako pohvatati tačno šta je to/ta digitalizacija.
 
@ Darkodar

Moze i jedan i drugi konektor , samo sto ce ti uz drugi trebati i F konektor ( upotrebi Google :) )

@extazy

Nije ni prvi ni poslednji koji ne funkcionise , ali sve je to "isto **** ( pip-pip ) drugo pakovanje"

@NShappy

Ti si bar dugo na netu i mogao si i pre godinu dana da nadjes dovoljno podataka.....

Sto se prodavaca i kupaca tice, kada je tehnicka roba u pitanju, stanje nam je ocajno , u preko 90% slucajeva ni kupci nemaju pojma sta treba da kupe ni prodavci sta prodaju i sta treba u konkretnom slucaju da nude.

Sto se price oko STB-a tice u velikim prodajnim lancima bilo je lakse da nauce prodavce sta da nude nego da im se gomila STB-a vrati kao neodgovarajuca i da ih do besvesti menjaju , a samo iz razloga sto kupci nemaju pojma kako da ih povezu sa TV-om i pronadju programe.
 
ja sam zato i uzeo majjeftiniji jer je sve isto sr***.
Danas ga menjam pa ću videti.
 
Uzeh ja neko djubre od 2500 i antenu od 3000 da osposobim neki tv na periferiji bg. Da li je normalna pojava da nekada zvuk pocne da baguje iako je slika odlicna ? Da li je to do antene ili risivera ?
 
Ja uzeh Star stb ali kad treba da searchujem kanale pise 0% signal, ne nadje apsolutno nista, antena je stara desetak godina, lici na ove sad sto se prodaju al moguce da chip vrisnuo, pa pretpostavljam da je do nje? pustio sam film sa fleske i radi fino 1080p.
 
Poslednja izmena:
Za drugi stb za selo sam uzeo Thompson.
Malo su poznati ovde ali sam od ljudi koji žive preko čuo samo pozitivna iskustva ranije o tom brendu.

Jedva čekam da ga sutra isprobam mada ne očekujem neka čuda. :)
 
Na gigatronu mi rekose da mi ne trebaju nastavci nikakvi?

Generalno ( ne mislim samo na Gigatron ) je situacija takva kakva je, prodavci nisu motivisani za posao , pa u vecini slucajeva lupaju gluposti :( :( :(

Nisu voljni da se potrude i od 4 vrste kablova ( SCART-SCART,SCART-cincevi,RF-RF,HDMI-HDMI ) za vezu STB-a i TV-a ponude pravi , a ni situacija sa RF konektorima i antenama nije nista bolja :(

Zato sam ti rekao da pogledas na Google i sam doneses logican zakljucak sta ti treba.
 
Poslednja izmena:
Ma i ne razumeju se u većini slučajeva.
 
Pričalo se uveliko o ovim jeftinijim modelima, ali me zanima šta mislite o nekoj dosta ozbiljnijoj varijanti kao što je Samsung BD-DT7800? Ima 500GB HDD unutra za snimanje, SmartTV platformu, Dual tunere (gledaš jedan kanal i snimaš drugi), 2D u 3D konverziju, pa čak i DVB-C uz DVB-T2, itd http://www.trustedreviews.com/samsung-bd-dt7800-review. Nema kod nas da se kupi ovako nešto, ali bih možda mogao da nabavim za test, jel bi vam bilo interesantno tako nešto? Ne znam da li kod nas ima interesovanja za ovakve skuplje tjunere.

edit:

Koliko vidim, oko 180 evra su u inostranstvu. Ima prijatelj iz Nemačke baš ovaj model, a kaže mi da je prezadovoljan kako to radi.
 
Poslednja izmena:
Godinama nisam vadio izlaze iz televizora pa sam zaboravio a set top boks nisam nikad imao , znam da sam gledao na youtube da je neko neki nastavak stavljao pa da je tek onda stavio ovaj beli muski dzek to me je malo zbunilo!
 
Posto ne mogu da editujem post , da pitam jos jedno pitanje , imam ovaj ulaz u tv:

RF muski naravno:

Pogledajte prilog 172083

Zanima me treba li mi ovaj nastavak da bi prikacio na set top box RF muski na RF zenski:

Pogledajte prilog 172084

Svejedno ti je. Jedino za ovaj drugi ti treba još i F konektor koji se stavlja na kabl pa onda prosto zašrafi za ovaj drugi. Ako hoćeš običan džek, izbegavaj ovaj beli u širokom luku. Jeste da košta 10-15 din, ali to je tako napravljeno da ne može da izdrži iole jaču žicu kabla i slomi se. Imaš one sive koji su malo skuplji i mnogo kvalitetniji. Koštaju oko 40-50 din.
 
Pričalo se uveliko o ovim jeftinijim modelima, ali me zanima šta mislite o nekoj dosta ozbiljnijoj varijanti kao što je Samsung BD-DT7800? Ima 500GB HDD unutra za snimanje, SmartTV platformu, Dual tunere (gledaš jedan kanal i snimaš drugi), 2D u 3D konverziju, pa čak i DVB-C uz DVB-T2, itd http://www.trustedreviews.com/samsung-bd-dt7800-review. Nema kod nas da se kupi ovako nešto, ali bih možda mogao da nabavim za test, jel bi vam bilo interesantno tako nešto? Ne znam da li kod nas ima interesovanja za ovakve skuplje tjunere.

edit:

Koliko vidim, oko 180 evra su u inostranstvu. Ima prijatelj iz Nemačke baš ovaj model, a kaže mi da je prezadovoljan kako to radi.

Zvuči skupo i nepraktično za naše uslove. Ne verujem da će imati prodju u Srbiji zbog cene.
Hdd + televizor novije generacije sa ugradjenim dvb-t2 tjunerom će završiti posao bolje.


Za drugi stb za selo sam uzeo Thompson.
Malo su poznati ovde ali sam od ljudi koji žive preko čuo samo pozitivna iskustva ranije o tom brendu.

Jedva čekam da ga sutra isprobam mada ne očekujem neka čuda. :)

Da cititam sam sebe, iako mi se dopao u svemu ovaj uredjaj, zuji kao najgori stabilizatori za crno bele televizore.
Vraća se u Metro u nedelju...
 
Iskreno, i ja ga ne bih kupio za 180 evra. Kod nas je najskuplji Amiko 90 evra, sad mi reče prijatelj da u Nemačkoj ima negde da se kupi za drastično nižu cifru od tih 180. Možda ću i ja da uzmem za sebe jedan, nudi mi za neku smešnu cenu za nov, bez garancije naravno. Baš sam stavio oglas na KP, da vidim jel ima zainteresovanih jer će da donese neku manju količinu.
 
Poslednja izmena:
Kontaktirao sam ovlasceni servis u vezi problema koji imam sa Strong SRT 8201
Odgovor koji sam dobio me je sokirao.
Svaki zuji.
Jedino je pitanje do korisnika, nekom smeta nekom ne.
To je serija sa greskom za istocnoevropsko trziste (zemlje u kojoj nema zakona i zastite za potrosace).
Deo koji zuji nemoze da se zameni posto bi kvalitetniji deo bio vece velicine pa nebi mogao da stane u kuciste.
Servis resava problem tako sto deo koji zuji zaliva u silikon pa ne zuji tolko glasno nego malo tise ali definitivno ne resava problem zujanja.

Ja sam pre 2 nedelje vratio Vivax 152 risiver jer mi je pojeo džigericu koliko je zujao! :mad: :mad: :mad: Prodavac iz Rode mi je objasnio da svi zuje zbog nekvalitetnih konekcija na zadnjoj strani risivera a najviše zbog kineskih čipsetova koji se ugrađuju u risivere koji su u ponudi na našem tržištu. Kaže da postoje kvalitetniji tajvanski čipsetovi ali da i ti koji su tajvanski na našem tržištu čipsetovi starije generacije 3, 4 godine stari.
I onda poče čovek sa ubeđivanjem da probam Axil RT0430 risiver španskog proizvođača Engel Axil koji ima veliku fabriku u Nišu i proizvodnju antena i profesionalne elektronike za prijem digitalne televizije. Ishvalio ga je da taj risiver ima najnoviji tajvanski čipset i da do sada nisu imali reklamacije na njega sa zujanjem, a ujedno mi je i predložio da kupim kvalitetniji skart kabli od 800 din. ako hoću da budem 100% siguran da neće biti zujanja.
Ja odoh kući samo sa zamenom risivera bez skarta jer ne htedoh ni dinar više da im ostavim. Po uključenju risivera i povezivanju na skart koji sam već koristio, iritantnog zujanja nema kod ovog modela. Prema tome, moj zaključak je da je ipak ključna stvar procesor a ne toliko konekcije ili kabli u moru smeća koje se prodaje u Srbiji.

E sad ne vezano za zujanje, ne snalazim se da pronađem aktivaciju snimanja programa na fleš memoriju kod Axil risivera, a prodavac mi reče da i ovaj risiver ima tu mogućnost. Tako da bih bio veoma zahvalan ako bi mi neko pomogao. Kod Vivaxa sam se snašao, ali kod ovog evo vrtim u prazno i ne mogu da je pronađem. Tražih po netu i na sajtu proizvođača neki manual ali nisam uspeo da nađem ništa za ovaj model.

Unapred Hvala.

EDIT: Takođe ne mogu da nađem opciju za sigurno isključivanje fleške "safely remove drive" :) Da li ta opcija postoji kod set top box uređaja ili se fleška može samo izvaditi?
 
Poslednja izmena:
ima opcija za "safe remove USB" bar kod svih koje sam ja video
obzirom da je po specifikaciji procesor Ali 3821 trebalo bi da je meni kao i kod ostalih, probaj na daljinskom dugme za snimanje mozda i nema opcija u meniju!!!

okaci neku sliku menija i daljinskog pa ces brze dobiti odgovor ;)
 
Da dodam, ne kupujte Digital practic stb kupio sam dva i oba su otišla u q.
 
@Espada jesi li kupio neki uređaj sa pomenutim modulatorom i kako si zadovoljan? Imaš li kakvu preporuku? Isto kačim na tv sa samo antenskim priključkom.
Hteo sam uzeti Horizons s, jer sam čitao po netu da ga hvale, ali nisu ga imali gde sam kupovao i uzeo sam neki vivax ne znam tačno koji model moram proveriti nije mi tu. Što se tiče ovog vivaxa hvata puno kanala i jednostavan je za koriscenje, dešavalo se da izbaci poruku nema signala pa posle proradi, to ne znam sta bi moglo biti možda je i do antene, kabal bi trebalo promeniti. Cena mu je bila 3700 i uz njega dobiješ potrebne kablove.
 
Nazad
Vrh Dno