Šta je novo?

Koji nosač za LCD/LED/Plasma TV

nemanja066

Cenjen
Učlanjen(a)
29.12.2014
Poruke
1,281
Poena
100
Vidim ne postoji tema.

Konkretno neka preporuka za VESA 200x200. krastavac nemaju svi stanove po 100 m^2, velika je usteda prostora.
 
@Shimec To sam mislio i ja da moze, ali treba biti pazljiv, dosta tih postolja nije "SVE do 400x400". Bukvalno za svako moras pitati podrzava li. Cesce ce ti podrzavati vise standarda ovakvi nosaci kakve sam ja pominjao u postovima iznad nego ovakvi ili ovakvi.
 
Ok, za takve razumem, ali za ove klasicne "sinske" verujem da moze, ali bi da proverim ipak.
 
Zato nadjoh drugi za koji mi je i gembird i ovaj sajt sa kog porucih potvrdio da podrzava Vesa 300x200 (koji Hisense koristi za 55u7qf).

Poruceno pa cemo vidjeti...
Dva saveta: pazi na kablove prilikom rotacije/izvlačenja TV-a, i može se desiti da šina prekrije neki od priključaka. Ne pitaj kako znam.
 
Da možeš ako nosač ima uspravne šine koje se podešavaju, nemoj kupiti onaj sa "ušicama"

Pogledaj ovde: ###

Ja sam kupio već par njihovih nosača što za mene, što za prijatelje , baš su povoljni, za tebe je model TRICK NOSAČ ZA TV TR644 :
Jedno pitanje.

Ako TV ima 300x200, da li bi mogao da uzmem za njega nosac koji kaze "do 400x400"?



mod: reklamiranje nije dozvoljeno
 

Prilozi

  • 1627895857629.png
    1627895857629.png
    153.3 KB · Pregleda: 153
Poslednja izmena od urednika:
Zato nadjoh drugi za koji mi je i gembird i ovaj sajt sa kog porucih potvrdio da podrzava Vesa 300x200 (koji Hisense koristi za 55u7qf).

Poruceno pa cemo vidjeti...
Jel stigao nosac, kakvi su utisci?:)
Da li mozes da mi kazes koja je dimenzija horizontalne sine(obelezeno na slici) na koju se postavlja tv, ne mogu da pronadjem nigde u specifikacijama?
Meni konkretno treba nosac za 32" tv, vesa100x200 pa se plasim da mi ne zatvori ili oteza pristup prikljuccima koji su sa strane, Hisense je u pitanju.
Znam da mogu i manji ali mi je sigurniji ovaj gde na zid ide sa 4 srafa, giter blok stari sa 4 komore, najgori...:(
WM-65RT-03_website_image---84fb413c-5abf-421d-adff-ad2a0506ff6f.jpg
 
@ vatrogasac53

Kako izgleda stalak tj. koji model je u pitanju i koliko si ga platio ?
Malo kasnije odgovoram, u pitanju je model ICA-TR11
Ima vrlo jaku staklenu bazu koja estetski i funkcionlano lepo deluje. U mom slučaju je prekrivena komodom tj podvukla se ispod pa se faktički vidi samo deo sivi deo stalka u sredini.
Inače nosi neku LG-plazmu od 42 inča, dok se dođe na red neki OLED.
 
Jel stigao nosac, kakvi su utisci?:)
Da li mozes da mi kazes koja je dimenzija horizontalne sine(obelezeno na slici) na koju se postavlja tv, ne mogu da pronadjem nigde u specifikacijama?
Meni konkretno treba nosac za 32" tv, vesa100x200 pa se plasim da mi ne zatvori ili oteza pristup prikljuccima koji su sa strane, Hisense je u pitanju.
Znam da mogu i manji ali mi je sigurniji ovaj gde na zid ide sa 4 srafa, giter blok stari sa 4 komore, najgori...:(
Pogledajte prilog 313995
Nosac je solidan, relativno lako se okrece / odvaja od zida. Ova sina sto si zaokruzio je 67 cm sa 20 cm. Montaza ide sa 4 sarafa kako si rekao.
Meni nosi 55" tv od 15kg. Malo se nageo naprijed ali drzi ne mrda nigdje nista, a ja nisam skontao da malo stisnem one kuke da se ne naginje.
Ako te jos nesto zanima, tu sam. :)
 
Hvala na odgovoru!:)
Ovaj TV je sirine 73cm, jos malo, pa bi sina virila sa strane.:D
Ovaj je najpovoljniji koliko vidim, a vise bi odgovarao neki sa manjom sinom ali da je zglobni i da se montira sa 4 srafa, razmotricu jos...
 
Mislim da Gembird ima i jos jedan slican model ovom za jos manje TV-e, do 50" cini mi se. Prokrstari njihovim sajtom i naci ces, a onda u google da nadjes kod nas cijenu po imenu modela.
 
Pozdrav ljudi, cuo sam se jednim clanom preko pp u vezi ove teme ali mozda jos neko ima savet.
Imam 55inca tv 17kg i trebam da ga okacim na gipsani zid(dodatno je ojacan u tom delu, moleri-gipsari kazu da moze da nosi).
Zglobni su sjajni ali da se ne igram zbog zida pre bih fixni, vesa 30x30cm.

Koji nosac bi preporucili?
 
Pa svejedno ti je da li je zglobni ili fiksni, deo koji se kaci na zid ti je bitan. Samo kod montaze treba da usrafis u profile ili ako su oni napravili neko drugo ojacanje).
Doduse, ako bi uzeo onaj sa rukom koji se jos i izvlaci tipa metar ipo od zida mozda bi i bio malo veci pritisak na zid
 
Pa ako ti je drveni panel zakacen na zid a onda televizor na taj panel jasno ti je da je i opterecenje na zid vece. E sad, ako je panel nakacen na vecoj povrsini zida onda bi cela konstrukcija trebalo da je stabilnija.. Verovatno ce neko pametniji da me opovrgne 🤔
 
Može i na samu GK ploču ako je radjeno sa metalnom podkonstrukcijom ali moraš da koristiš tiplove za GK ploče (kišobran tipl). Ako su GK ploče lepljene koristiš tiplove normalno kao i za svaki drugi zid.
 
Izvinjavam se sto ne znam pola stvari, ali stolar zavrsava tu komodu i/sa panelom sledece srede pa bih kupio i drzac jer vise njemu verujem nego sebi posto sam ceo zivot seprtlja.
Ali ajde da to sve ide u najboljem redu koji fiksni nosac preporucujete za te mere?
 
Nije ovde primarno koji nosač ćeš kupiti već kako i gde će nosač biti prikačen na zid. Ima dosta dobrih nosača (ja preferiram Barkan, npr), bitno je da poštuješ maksimalno dozvoljeno opterećenje i veličinu televizora (dijagonala). Naravno, ti biraš tip nosača - fiksni, sa zglobovima...
 
Znam šta si napisao, kažem da toga treba da se držiš pri izboru nosača. Uzmi na primer da hoćeš da nakačiš 2X teži TV u odnosu na stvarnu težinu (kod tebe 17kg) i dijagonalu koju ćeš možda u budućnosti kupiti. I to je to.
Da li će nosač biti Barkan, S-Box, Kettz, Gembird... (slučajan izbor brendova, bez namere da neki izuzmem) ti biraš prema onome šta ti odgovara vizuelno, cenovno. Verovatno je skuplji nosač istog tipa kvalitetniji, ali ne mora uvek da znači.
 
Poslednja izmena:
Obican fiksni nosac je bukvalno komad gvozdja, nema tu sta da bude bolje ili losije realno. Ja sam uzeo u veltehu dva komada, jedan za 43" a drugi za 65", mislim da su me oba ukupno izasla tipa 2000 dinara...
 
Ako je GK ploča nalepljena na zid onda bušiš do betona/cigle/bloka i uzmes namenski tipl i duzi šraf (preporučujem Fischer duopower sivo-crveni), ako je GK ploča odvojena metalnim profilima (recimo prostor izmedju GK ploče i zida 3-5cm) onda možeš primeniti isto. Ako je ipak GK pregradni zid imaš namenske tiplove, nekako sa Knaufom nisam nikad omanuo, evo vidi ovde, ako se ovaj okesio izdržaće i TV bez problema :)
 
Ako je GK ploča nalepljena na zid onda bušiš do betona/cigle/bloka i uzmes namenski tipl i duzi šraf (preporučujem Fischer duopower sivo-crveni), ako je GK ploča odvojena metalnim profilima (recimo prostor izmedju GK ploče i zida 3-5cm) onda možeš primeniti isto. Ako je ipak GK pregradni zid imaš namenske tiplove, nekako sa Knaufom nisam nikad omanuo, evo vidi ovde, ako se ovaj okesio izdržaće i TV bez problema :)
Ovo je u pitanju, ojacano je iznad stekera 60x60cm radi kacenja, sta god to znacilo :D
 

Prilozi

  • viber_image_2021-08-25_22-04-12-790.jpg
    viber_image_2021-08-25_22-04-12-790.jpg
    47.4 KB · Pregleda: 72
  • viber_image_2021-08-25_22-04-12-922.jpg
    viber_image_2021-08-25_22-04-12-922.jpg
    60.2 KB · Pregleda: 120
To je pregradni zid, metalna konstrukcija i GK ploče. Onda ides na ovu poslednju varijantu. Imas i opciju za Fischer Duotec ili nešto slično šta već pronađeš tamo gde kupuješ. Što se tiče ojačanja pitaj majstore koji su i radili taj zid šta je najbolja opcija u tvom slučaju.
 
Koji je najjednostavniji/najjeftiniji način da zakačim TV na plafon? (viseći nosač sa nagibom)
 
^ako je beton išao bi na čelični tipl/anker i mašinski šraf. Na tezinu TVa bi verovatno bio dovoljan i neki od "običnih" tiplova, ali ovo mi sigurica.
 
Koji je najjeftjniji držač za dva monitora kod nas za 2 x 27" da stoje jedan iznad drugog?

Mada kapiram da bi mogao i držač za jedan monitor pa da jedan stoji na stolu a drugi iznad.
 
S obzirom da kosta vise od nekih televizora, mora da bude dobar :D

Ja ovaj koristim vec neko vreme:

 
Nazad
Vrh Dno