Šta je novo?

Koji nosač za LCD/LED/Plasma TV

nemanja066

Cenjen
Učlanjen(a)
29.12.2014
Poruke
1,281
Poena
100
Vidim ne postoji tema.

Konkretno neka preporuka za VESA 200x200. krastavac nemaju svi stanove po 100 m^2, velika je usteda prostora.
 
Narucio sam. Inace imam i iz video zapisa sto si postavio, poslednji. Taj je fantastican. Nema ga vise u ponudi. Robo swing M. Samo veci model Robo swing XL. I cena je bas bas velika.
 
Da li je neko pokusao da stavi tv na zidni nosac u kuci koja nije od tvrdog materijala?
Plasim se da li ce zid moci da izdrzi tv. Ovaj od 43" mozda i hoce jer je oko 9kg,ali ne znam koliko duboko mogu da se se srafe nosaci?
 
Na koji materijal misliš pod 'nije od tvrdog materijala'?

I na knauf ploče možeš sa ovim ispod da okačiš bez brige, a ove prve možeš u bilo šta da ubodeš i držaće, jedan je deklarisan na 15-20kg, tako da na 8 komada možeš da okačiš šta hoćeš :)

ili
 
@mickeyrs Kuca od starijeg materijala blata valjda.
U kupatilu jeste da je nakacen bojler koji tezi poprilicno,ali on je usrafljen u grede. A tv bi isao u zid i pitanje sta ima u zidu 😁
Za tv od 43" se mnogo i ne plasim.
Ali za tv od 55-65 bogami nije mi svejedno.
Oni su preko 22kg...
 
To već ne bih znao, meni su oduvek gipskarton table delovale kao nešto krhko na šta ne bih kačio bilo šta, pa me uputiše na ove preklopne namenske tiplove gde može da okačiš šta hoćeš, kače ljudi i kuhinjske elemente...

Koliko ja kapiram problematiku, sve dok se materijal ne kruni i ne raspada se dok bušiš, ovi duopower će ti odraditi posao, možeš i neki veći od 50mm da staviš, ali pošto ih i tako ide bar 8 komada za nosač, mislim da si miran i za mnogo više od 20-30kg.
 
@mickeyrs Ovde se ne raspada zid uopste. U kuhinji su bili kuhinjski elementi,a sigurno su oko 25kg.
Koliku ulogu igra nosac,tj izgled nosaca?
Meni su ovi bili zanimljivi,ali dosta su udaljeni od zida i plasim se da ne odpadne tv . Ovi drugi se fiksiraju u zid koliko znam i nemoguce ih je pomeriti ni levo ni desno.
 

Prilozi

  • fsfd.jpg
    fsfd.jpg
    47.4 KB · Pregleda: 7
Pozrav! Useljavam se, te nisam stigao da procitam celu temu. Pitanje je sledece, da li bih TV Hisense od 50" donja stranica 112cm. tezine 13 kg VESA:300x200 mogao da okacim na zid na takav nacin da stoji u cosku? Razmisljam od zglobnom nosacu koji ima rastojanje od zida 40 cm. Jel to dovoljno? Hvala unapred na odgovoru
 
5bf-e7b9-ed298c.png
Pa to je kao što vidiš više stvar geometrije, tj. Koliko imaš slobodnog prostora...

Dakle ako ovo posmatramo kao jednakokraki trougao, trebalo bi da imaš bar 70-ak cm slobodnog mesta na zidu od ćoška, ali realno bar još +5cm...
 
Poslednja izmena:
5bf-e7b9-ed298c.png
Pa to je kao što vidiš više stvar geometrije, tj. Koliko imaš slobodnog prostora...

Dakle ako ovo posmatramo kao jednakokraki trougao, trebalo bi da imaš bar 70-ak cm slobodnog mesta na zidu od ćoška, ali realno bar još +5cm...
Hvala mnogo na trudu, tako sam nekako i ja skontao i ispadalo je TESNO. No pozvao sam prodavca koji se savrseno razumeo u problematiku. I dao mi je nosac koji je odlicno resenje i tacno rekao gde otprilike idu rupe. Mislim da je rastojanje izmedju zida i tv-a oko 46cm na tom nosaču.

Sa nosačem idu svi srafovi. Ne znam samo da li ona 4 srafa koji idu u TV (VESA) se kupuju dodatno ili idu sa nosacem? Ja nisam pronasao nista u kutiji TV-a. Hvala na svakoj pomoći. Totalni sam laik u ovoj oblasti.
 
Još jedno pitanje, ako se neko razume... Koja najveća visina na koju bih mogao okačiti TV, a da ne gubi na kvalitetu prikaza? U pitanju je VA panel, što znam da nije baš sjajno što se tiče uglova gledljivisti. Vertikalni nagib nosača: +5~-15°. Tv je 50". Hvala unapred na odgovrima.
 
Može li neka preporuka za zidni nosač za 43 inča? I generalno me zanima kada vidim da je nosač npr pogodan za 32 do 55 inča da li to znači da se TV od 55 inča sa tim nosačem može okrenuti da pravi 90 stepeni sa zidom, (to mi u suštini treba)?
 
Nazad
Vrh Dno