Šta je novo?

Koji nosač za LCD/LED/Plasma TV

nemanja066

Cenjen
Učlanjen(a)
29.12.2014
Poruke
1,281
Poena
100
Vidim ne postoji tema.

Konkretno neka preporuka za VESA 200x200. krastavac nemaju svi stanove po 100 m^2, velika je usteda prostora.
 
@ Mashinac

Zbunjuje ta prva poruka u vrhu strane :( - pogledaj datum , nemanja066 je
pokrenuo temu 2015-te

@ wladymeer

Za oko 2600 kao ovaj sa slike .
Cini mi se da potpuno isti model prodaju pod par imena.

GMB.jpg


 
Hvala, bio sam okačio taj link pre par postova ali nije bilo reakcije.
 
Upravo dobio ponudu od firme da će da rade nabavku nove opreme pa... jesu li držači ovog tipa stabilniji od onih koji rade na principu stege?

1617566306892.png
 
Ja zaista ovde ne razumem mnoge stvari i principe.

Postavljanje fiksnog nosaca - molim da mi objasnite za cega on sluzi ???

Da li i na ramove slika / ogledala srafite nosace ?
( ili je dovoljan "klin" u zidu i "kuka" na ramu ? )

Svakako busite 2 ili 4 rupe za tiple i srafovima ( vijcima ) fiksirate sinu nosaca za zid.
Zasto ne koristite samo srafove za direktno kacenje ?
Duzinom srafova koje srafite u zid sami odredjujete koliko ce te odmaci TV od zida.
Sistem sa srafovima vam omogucava podesavanje nagiba i pomeranje po horizontali ili vertikali.
I sve to po ceni koja je cak i niza od trenutno najjeftinijeg fiksnog nosaca ( 400-500 dinara ).

Drugi scenario je ako imate potrebu da cesto menjate polozaj TV-a / monitora.
Tada fleksibilni pokretni nosaci itekako imaju smisla.


@ wladymeer

Stvarno se cimas bez razloga.
Da li samo zbog visine na kojoj bi stajali monitori zelis da kupis nosac ?
Sve ostalo ti omogucavaju standardna postolja koja vec imas na monitoru.

@ Moca

Koja je poenta tog sivog nosaca ?

Komoda se svakako fiksira za zid.
Na komodu montiraj sistem za pomeranje "vrata" , a na vrata TV sa 4 srafa...
 
^ Druže, statika...

Sa nosačem je težina raspoređena na veću površinu, uravnoteženija (nije sve opterećenje na četiri male plastične rupice, nego na caloj metalnoj šini nosača), a i materijal naosača je postojaniji (metal vs plastika)...
Šta ti nije jasno?
Običan fiksni nosač košta oko 10e... Utiplovan u zid sa četiri šrafa može da nosi težinu čoveka... Četiri šrafa (vijka) utiplana u zid pa direktno u plastične rupe na poleđini tv ne mogu da nose ništa i velika je šansa da se kad tad zalome (računam najverovatnije već pri montaži) i ode tv na otpad, zbog 10e...

Napisao sam već tvoji su saveti know how "kako da sj.ebem tv od 1000e jer ne želim da kupim nosač za 10-20e", i stvarno se nadam da te niko ne shvata ozbiljno i da neće pokušati ovu ludost.

EDIT: Donekle bih razumeo tvoju tezu da se nešto budži pod uslovom da su nosači preskupi ili da nisu dostupni, ovako kad koštaju 10e i ima ih na svakom ćošku, mi stvarno nije jasno...
 
Kako smo počeli prekopaćemo pola zida da bi ugipsovali letve i šrafili kuke a tipl odavno izmišljen.
Postoji nešta što se zove statika i gde se računaju opterećenja te je svaki nosač deklarisan na max opterećenje. Vijak trpi samo silu smicanja dok ploča nosača trpi sve ostale sile. Uz statiku postoji i dizajn prostora a kad neko utrči sa 100k din po nekima trebalo bi preko štapa i kanapa "budžiti" nosače pa kako ispadne a šta će dati pozadinsko svetlo videćemo, o nosivosti da ne pišem. Uz ulaganje od 2-3% reši se problem očas posla i bude funkcionalno pouzdano i vizuelno uskladjeno.
@sasa022
Koja je poenta tog sivog nosaca ?
Komoda se svakako fiksira za zid.
Na komodu montiraj sistem za pomeranje "vrata" , a na vrata TV sa 4 srafa...
Sistem za pomeranje vrata može da bude ili klizač ili šarke. Ako je klizač u pitanju čovek bi morao da napravi plakar i tada bi morao da šeta TV po celom zidu , a ako su šarke u pitanju koliko bi morao šarki da naredja na vratima i ponovo je pitanje da li je sigurno.
@Moca
Koliko kapiram taj nosač se radi namenski samo za proizvodjača komoda te ne verujem da može da se nabavi uopšte. Jedino da pogledaš neki standardni zglobni nosač sa dovoljno dugačkom rukom (zavisi koliki je TV i kolika vrata će biti) koji mora da ima nosivost TV-a i vrata stim što se nosač ne bi učvršćivao na zid već bi morala da se u komodu ubaci noseća ploča od univera.
 
Jel imate preporuku za zglobni nosac za oled 55" on je oko 19-20kg. Pojma nemam sta da uzmem kod nas, a uzeo bih sto bolji i pouzdan
Ja sam uzeo neki od 6000 din, kolega iznad će biti "na aparatima" :)
TVN-9705 oznaka
 
Drugi scenario je ako imate potrebu da cesto menjate polozaj TV-a / monitora.
Tada fleksibilni pokretni nosaci itekako imaju smisla.

@ Heinz

Necu biti "na aparatima" jer ovakav nosac je veoma tesko napraviti u kucnim uslovima...


Ko zivi u "gradskim" uslovima za njega su ova gotova resenja.
Ko ima radionicu i lako dostupan materijal za bravariju / stolariju on
za sicu moze da pravi svoje kreacije.
 
Nisam napisao da ga koristim, samo da sam ga uzeo :)
Deluje dosta stabilno, probao sam u radnji kako f-niše i čini mi se da je OK.
Trenutno su nam radovi u stanu u toku, još nije montirano ništa.
 
Ja sam imao Barkan sa 3 horizontalna i 1 vertikalnim zglobom na kojem je bio tv 32",ali je taj Sony bio prilično težak za današnje norme. Deklarisano max 30kg i 42". Nosač nikad nije krcnuo, bez problema je mogao tv da se postavi u bilo koji položaj. Kad ga ispraviš-ispružiš tv je bio oko 50cm od zida i bilo je stabilno. Jedino što taj položaj nije baš čest, bar ga mi nismo koristili.
Stavio bih na njega i novi tv 55",ali tražim drugi Barkan model.
 
Deluje dosta čvrsto. Ništa ja tu ne bih podešavao dodatno.
 
Kako si zadovoljan sa nosacem?
Koliko je stabilan kad ga izvuces do kraja tj. najdalje od zida?
Nosač koristim već neko vreme i mogu da kažem da je izuzetno stabilan u svim aspektima korišćenja. TV od 65 inc stoji isto na zidu, pod uglom ili izvučen 400mm od zida. vertikalni ugao štelovanja je +5 -15 stepeni, što daje mogućnost ispravljanja TV-a. Odličan!!! Heinz je kupio pravi nosač za bilo koji TV i ako ga nije probao!:cool:
 
Poslednja izmena:
Nije. Još uvek :) Moleri dolaze u ponedeljak :)
 
Ja sam uzeo stalak umesto nosača. Hteo sam inicijalno da bušim zid međutim električar mi reče samo njega da ne čačkam zbog instalacija (iza je strujomer).
Vrlo sam zadovoljan kako izgledaju, a omogućavaju i da se TV stavi i tamo gde zida nema. U pitanju je prozvođač Techly.
 
Nosač koristim već neko vreme i mogu da kažem da je izuzetno stabilan u svim aspektima korišćenja. TV od 65 inc stoji isto na zidu, pod uglom ili izvučen 400mm od zida. vertikalni ugao štelovanja je +5 -15 stepeni, što daje mogućnost ispravljanja TV-a. Odličan!!! Heinz je kupio pravi nosač za bilo koji TV i ako ga nije probao!:cool:
To je to, odlicne informacije. Najlepse hvala...
 
Cekam samo da mi odgovore podrzava li i Vesa 300x200 pa vrlo vjerovatno uzimam... :)
Hvala!
 
99% nije podržano čim nije navedeno a i uopšte nema 300
 
Jedno pitanje.

Ako TV ima 300x200, da li bi mogao da uzmem za njega nosac koji kaze "do 400x400"?
 
Nazad
Vrh Dno