Šta je novo?

Koji 24'' TFT?

AyS^

Čuven
Učlanjen(a)
22.12.2003
Poruke
405
Poena
619
Planiram da menjam ova dva IBM-a za neki od 24"(ne mora 24 ali da je tu negde),e sad,koji uzeti ? ne treba mi za igranje,uglavnom posao (dizajn)

kakav je Dell 2405FPW ? ajde neki iskusni saveti :d
 
Poslednja izmena od urednika:
U Gigatronu, ~22900 din.
Standardno prosijavanje, otprilike kao i na većini koje možeš naći na netu.
Prvi koji sam kupio imao je jedan mrtav piksel, pa sam ga zamenio.
Ovaj je za sada u redu (pu, pu, da ga ne ureknem) :)
 
Jel si uzeo P2214h ili P2414h posto 22" po toj ceni (22900) a 24" je skuplji (26900)

P2414H, ali je tog dana bila akcija -15% na sve artikle. Tako da umesto 26990, platio sam 22942.
 
Poslednja izmena:
Hvala.
Nego sad sam se malo presabrao,ovo je skroz neplaniran trosak i zbog cene mi najvise odgovara taj Asus..
Zanima me samo nacin povezivanja - da li je ova 5850 pogodna za taj monitor,da mozda ne predstavlja neko ogranicenje?
Za nekoliko meseci cu preci najverovatnije na 270x ali moram da proverim to oko povezivanja jer je ipak 5850 gpu iz 2009. god..

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Dobar je taj Asus. Ta 5850 ima HDMI, kao i ovaj monitor. Svakako ce ti pasti framerate u igrama zbog vece rezolucije u odnosu na stari monitor, pa ce to da ti ubrza kupovinu nove grafike.
 
Ok,hvala jos jednom.
Ako ne uspem da osposobim stari monitor najverovatnije cu pazariti Asus.

@ Jericho
Igre nece biti problem jer u narednim mesecima nista osim pes-a i dirt rally-a necu instalirati a te igre rade solidno cak i na fosilu 5850 oc. Uopste u poslednje 2-3 god slabo koristim komp za igranje ali cu na jesen ipak preci na 270x/280x,cisto da imam brzu i noviju graficku sa bar 12m garancije.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima!
Nedavno mi je crkao LG Flatron W2246 koji sam vec tri puta popravljao jer sam imao delova.. Crklo mi je pozadisnko osvetljenje, tacnije jedna "neonka" pa zbog te jedne ne rade ni ove ostale. Pre sam imao od drugih monitra neonke pa sam ih budzio u ovaj LG, a posto ih vise nemam odlucio sam da kupim konacno novi monitor.
Budzet je 23k dinara!
Hteo sam da uzmem i TV mesto monitora, ali videh da TV sa FULL HD rezolucijom nije ispod 30k dinara, a moj budzet je 23k. Tako da sam od TVa odustao.
Sad listam monitore na Emiju i naleteh na ovaj: http://www.emmi.rs/monitor-monitor-27-benq-gw2760hs-va.11.html?productId=37879
Vredi li on 24k ili ima nesto bolje za te pare?
Akcenat je na sto vecem ekranu posto racunar najvise koristim za filmove, muziku i serije.. Ponekad odigram ETS2, ATS i FS :)
 
Bez ikakve dileme GW2470H, jer ima mnogo bolji (i noviji) panel- VA (AMVA+ Benq), ima sire uglove gledanja, dublju crnu boju, boji nativni kontrast, nema glow (isijavanje) kao kod ponekih IPS-ova sto nekome zna da smeta a ni odziv GTG od 4ms nije los za VA monitor, plus full 8-bitna paleta boja.

Ovaj drugi je 'obican" TN panel.

Mana mogu da budu "duhovi" u igrama ko vidi i eventualno prenaglasene tamne boje vec tamnih objekata u igrama npr., pri brzim pomeranjima...ovo je mozda jedan od best buy monitora na trzistu koji su se pojavili u skorije vreme narocito za svakodnevni rad i npr. gledanje filmova, a prolazi ispod radara. Za igranje nisam siguran da je bas savrseno resenje, ali ne mislim ni da je los.

Po meni ima mnogo vise pluseva nego minusa ;)

Ima i nekih jeftinih IPS-ova (Acer), ali ovo sam merkao i sebi da uzmem kao neki all-round monitor za narednih par godina
 
Pozdrav svima,

U skorije vreme planiram da uzmem neki 24'' 1080p monitor.
U razgovoru sa drugarima preporučili su mi da bude IPS, i po mogućnosti da ima DP izlaz, pošto stvara bolju sliku.

Malo sam čitao prethodne teme i naišao na par preporuka:
http://www.samsung.com/za/consumer/it/monitor/led-monitor/LS24E390HL/XA
https://www.asus.com/rs/Monitors/VX249H/

Budžet je ~200e, msm može i 220-230e, ali ako ne mora, bilo bi bolje :D

Namenjen bi bio za programiranje, i gaming, ponekad koji film.

Odlučio sam se za 1080p 24'', pošto imam MSI GTX 1060, a ona se pokazala kao najbolja/najjača u 1080p, a i mislim da bi 27'' bio baš veliki skok u odnosu na sadašnji 20'' (kojeg ću svakako ostaviti, pa da imam dva ekrana).

Što se tiče kupovine, svejedno mi je da li kod nas (Srbija), ili od severnih komšija, uzeo bih tamo gde je jeftinije.

Eto, nadam se da sam sve potrebne informacije izneo, hvala Vam unapred :alealeee:
 
Нисам ни испратио излазак тих нових модела...
Онда тај нови, у тој класи свакако нема потребе да се гледа било шта осим "дела". :)

Едит, тај viewsonic делује добро по спецификацијама, само не знам како то изгледа у пракси...
 
Poslednja izmena:
Bez ikakve dileme GW2470H, jer ima mnogo bolji (i noviji) panel- VA (AMVA+ Benq), ima sire uglove gledanja, dublju crnu boju, boji nativni kontrast, nema glow (isijavanje) kao kod ponekih IPS-ova sto nekome zna da smeta a ni odziv GTG od 4ms nije los za VA monitor, plus full 8-bitna paleta boja.

Ovaj drugi je 'obican" TN panel.

Mana mogu da budu "duhovi" u igrama ko vidi i eventualno prenaglasene tamne boje vec tamnih objekata u igrama npr., pri brzim pomeranjima...ovo je mozda jedan od best buy monitora na trzistu koji su se pojavili u skorije vreme narocito za svakodnevni rad i npr. gledanje filmova, a prolazi ispod radara. Za igranje nisam siguran da je bas savrseno resenje, ali ne mislim ni da je los.

Po meni ima mnogo vise pluseva nego minusa ;)

Ima i nekih jeftinih IPS-ova (Acer), ali ovo sam merkao i sebi da uzmem kao neki all-round monitor za narednih par godina

Fenomenalan monitor, evo ga na stolu ispred mene.
Malopre stigao. Bez ikakvih dodatnih podesavanja slika fenomenalna.
Na sta sam ja do sada trosio oci.
 
Neko je vec objasnio da taj nastavak oznacava godinu u kojoj je monitor lansiran, dakle 2417 je (unapredjena) verzija tog 2414 iz 2014. godine
 
Da li vredi razlike U2414 u odnosi na P2417, za net i office upotrebu? U pitanju je nekih 60-65 eur.
 
Juce mi je crkao stari Viewsonic VX2240w posle skoro devet godina pa gledam neki novi sada da uzmem.

Vidim da hvale ovaj Monitor 23.8" Dell P2417H LED AH-IPS, FullHD DVI-D DP HDMI 4xUSB, U nasim prodavnicama je oko 26 hiljada sto je neki maksimum koji bi dao za monitor sada.

Trenutno imam GTX 560 ti ali mi je u planu da predjem na GTX 1060 6gb.

Takodje vidim da je ovaj stari Viewsonic bio 2ms a ovaj je 6ms, da li je za gejming bitna ta razlika?
 
Nazad
Vrh Dno