Šta je novo?

Koji 24'' TFT?

AyS^

Čuven
Učlanjen(a)
22.12.2003
Poruke
405
Poena
619
Planiram da menjam ova dva IBM-a za neki od 24"(ne mora 24 ali da je tu negde),e sad,koji uzeti ? ne treba mi za igranje,uglavnom posao (dizajn)

kakav je Dell 2405FPW ? ajde neki iskusni saveti :d
 
Poslednja izmena od urednika:
HS ima odlične preporuke na internetu, ja sam hteo da ga uzmem pre par meseci, ali je nestao sa lagera. Tad je koštao oko 210-20. Ima sve što treba, plus VA panel, koji daje odličan kontrast, za filmove dušu dalo... http://www.tftcentral.co.uk/reviews/benq_gw2760hs.htm
 
Mozes da verujes da mi je drugar dao isti link kao i ti.
Svidja mi se monitor samo se plasim da mi ne bude preveliki mada bih voleo da gledam filmove iz kreveta.:)
 
Pa to je najbolji i najdetaljniji pregled tog monitora :). Ja sam uzeo samsung 27 sa tv tjunerom jer nije bilo HSa, baš da bi iz kreveta (sa oko 2-2,5m) gledao filmove i tv, i veruj mi, biće ti idealan. Priče tipa veliki pixel, itd, pije vodu ako radiš za njim sa manje od 40cm, ja sam na oko 50 i ne primećujem pixele, a i navikneš se. Prava stvar, 27ica... ne brini!
 
To je odličan monitor, što se tiče veličine, u odnosu na 27" 16:9, 24" 16:10 je otprilike samo kraća po širini, tako da se tu mnogo ne gubi, a manji pixel. E sad, duga je priča oko tog monitora, razne su revizije, i nisam baš u toku, možda neko bolje zna da objasni o eventualnim problemima. U svakom slučaju, odličan monitor, mnogi ga koriste za obradu slika, jer je odlično iskalibrisan.
 
E to sa revizijama sam i ja video kao rev1 ne valja bledo zuti panel, dok kao rev 5 je odlican i njegova oznaka je U2412Mb.
E sad razni su utisci i dozivljaji slike i boja. Kod koleginice monitor treperi ja joj skrenem paznju na to ona ne primecuje to treperenje.
Meni treba monitor za simulacije letenja tj igre, fotografija, filmovi itd.
 
U tom slučaju 27ca. Ako nema HS, Hm je ok, bio mi je na stolu, vrlo su slični, oba su flicker free, imaju iste ulaze. MOgu da ti preporučim ovaj koji ja koristim ali bez tv tjunera SAMSUNG
S27D390HS. Ima samsungov PLS panel, veoma sam zadovoljan (moj je EW). A ima i nekih ASUS modela koji imaju lepu sliku.
 
Imam ga i ja, već skoro tri godine. Odličan je za moje potrebe. Brinulo me je ono probijanje po ivicama, ali ja na to nikada nisam obratio pažnju, iako je prisutno. Kada sam kupovao, mislio sam da je 24" preveliko, sada se kajem što ne uzeh 27". 24" je postalo premalo za multimediju, pa i za ostalo.
 
Pa gde bre 27, ja evo jedva cekam iMac Retinu da mi stigne, pa meni full HD na 23" izgleda uzas. Text sav pixelizovan, kod vektorske grafike se takodje primeti, jedino igrice mogu da prodju nekako zbog brzih pokreta...
 
Ne bih mogao da se složim, ali sve je subjektivno, neko bolje vidi , neko slabije. Ja imam -2 na oba oka, tj ne vidim na daljinu, ali do metar ne stavljam naočare. Kućni monitor, samsung 27" pls, gledam sa oko pola metra, i sa te daljine ne vidim piksele. Doduše, evo sad gledam ovaj HP 22" 16:10 tft, na poslu, ista daljina, ali se malkice vide pixeli. Verovatno zavisi i od monitora, tj panela.
 
E to sa revizijama sam i ja video kao rev1 ne valja bledo zuti panel, dok kao rev 5 je odlican i njegova oznaka je U2412Mb.
E sad razni su utisci i dozivljaji slike i boja. Kod koleginice monitor treperi ja joj skrenem paznju na to ona ne primecuje to treperenje.
Meni treba monitor za simulacije letenja tj igre, fotografija, filmovi itd.

http://en.community.dell.com/support-forums/peripherals/f/3529/t/19470288

Ove periperije oko revizije i mrtvih piksela me na kraju odvratilo od ovog modela...da bude jos gore nemam pojma koji da uzmem u slicnoj specifikaciji i ceni...
 
Može li koja preporuka za 23-24 inča, 16:9, u cenovnom rangu 120-200€. Namena web, filmovi, ništa specijalno. dodatni plus bi mi bio neki USB port.

edit: što se tiče USBova... Mogu li da povežem monitor samo preko HDMI i da imam funkcionalne USB portove na koje bi mogao da zakačim recimo miša? Ili ti portovi služe samo za punjenje uređaja? Ili povežem monitor dodatnim usb kablom na računar?
 
Poslednja izmena:
DELL UltraSharp U2312HM, SAMSUNG S24D390HL, VIEWSONIC VX2363Smhl

usb hub prvo prikačiš na komp, a onda u usb portove guraš miša, flash itd, mada mislim da je bolje miša direktno u komp.
 
Poslednja izmena:
DELL UltraSharp U2312HM, SAMSUNG S24D390HL, VIEWSONIC VX2363Smhl

usb hub prvo prikačiš na komp, a onda u usb portove guraš miša, flash itd, mada mislim da je bolje miša direktno u komp.

Ovaj Dell mi ne odgovara pošto nema HDMI. Laptop mi ima HDMI samo a ideja mi je da smanjim broj kablova koje moram svaki put da udenem u laptop na minimum (preko HDMI bi sa monitora skidao 3.5mm za zvučnike, umesto sa laptopa). Miša zapravo ne bodem direktno, nego udenem onaj Logitech bežični cvrcoljak na koji su mi zakačeni miš i tastatura.
 
Može li koja preporuka za 23-24 inča, 16:9, u cenovnom rangu 120-200€. Namena web, filmovi, ništa specijalno. dodatni plus bi mi bio neki USB port.

edit: što se tiče USBova... Mogu li da povežem monitor samo preko HDMI i da imam funkcionalne USB portove na koje bi mogao da zakačim recimo miša? Ili ti portovi služe samo za punjenje uređaja? Ili povežem monitor dodatnim usb kablom na računar?

Moram da preformulišem pitanje/potrebu na 27 inča i da povećam maximalnu cenu na nekih 250-270€. Da li je T27D590EW ok? Ne mogu da nađem puno informacija. Neka druga alternativa?
 
Kakva je situacija sa monitorima od 27", tj šta je trenutno best buy? Meni treba neki koji hoću da povežem sa D3i, i pored toga ću ga povezivati na laptop kad radim. Iskreno, hte sam cilj mi je da prođem đto jefitnije, pa sam mislio da uzmem ovaj model BenQ GW2760HM VA, međutim trgovac u prodavnici mi reče da to nije baš dobar model, zato što ima velike pixele. Jel ima neko nešto da preporuči, video sam ovde da je spominjan baš ovaj model.
 
Prodavac lupeta. Svakako nećeš gledati sa D3i sa 40cm, već sa bar metar i više, pa nećeš ni primetiti piksele. A primete se tek ispod pola metra, bar se meni tako čini. Imao sam ga na stolu, ništa mu ne fali, a nisam ga uzeo samo zato što sam naručio HS, posle mi bilo žao jer HSa nije više bilo. No kasnije sam uzeo Samsung 27 sa TV tjunerom, i prezadovoljan sam.
Nekom su pikseli veliki, nekom ne, najbolje da odeš negde i vidiš neki uključen monitor pa sam proceni. Ako bi uzimao bilo koji drugi monitor manji od 27", to bi bila neka 24ka, ali 16:10, jer je ona praktično iste visine kao 27ca 16:9, ali kraći po strani, i, da, sa manjim pikselima :).
 
Moraš da vidiš negde, snađi se.
 
zvao mislim predprosle nedelje gigatron ali zbog uskrsa i obaveza nikako da odem i da vidim taj acer 27" sa 2k i IPS-om,najvise zato sto sam prrelomio da cekam freesync da zazivi.tad su ga imali na uscu i mogao je da se vidi,sad,dal' se sta promenilo...ja da sam na tvom mestu zvao bi ove najvece fonom i pitao sta ima/nema i isplanirao put.
 
mat, okvir je sjajan, ali to nije bitno
 
Ja sam svoje napisao, ali ukusi su različiti.
 
Jako dugo nisam gledao monitore, ali me posle pola sata citanja zabolela glava - kao da nije moguce kupiti normalan monitor a da ne razmisljas o gomili stvari (probijanje osvetljenja, refleksija i slicno). Da ne pricamo o cinjenici da se sve svede na srecu, odnosno kakav te primerak zapadne :(

Kako god, desktop koji sada primarno koristi zena je ostao bez monitora posto se Prestigio P7240WD, star 7 godina, ugasio tokom rada. Nije zahtevan korisnik (Prestigio joj je bio super), pretezno office + net, nesto malo multimedije. Ostali bi na istoj dijagonali (~24inch), rezolucija 1920x1200 (eventualno Full HD), DVI. Nece se koristiti za gaming.

Budzet je 200-250EUR.
 
Dell U2412M IPS, kosta vise nego sto je tvoj budzet ali mislim da se isplati. Koristim taj monitor i kod kuce i na poslu i prezadovoljan sam. Mislim da nov moze da se nadje za oko 280eur, a i da je to najjeftiniji monitor sa tom rezolucijom koji moze da se nadje kod nas trenutno.
 
Pa pretpostavljam da sa njim nema greske, ali kosta znatno vise od planiranog budzeta, ~320EUR (kada uzmes u obzir koliko kosta u dinarima i aktuelni kurs, a ne "ITSvet kurs" ;)).

Sacekacu eventualno jos neki predlog, snasao sam se za prvo vreme pozajmicom.
 
Nazad
Vrh Dno