Šta je novo?

Koji 24'' TFT?

AyS^

Čuven
Učlanjen(a)
22.12.2003
Poruke
405
Poena
619
Planiram da menjam ova dva IBM-a za neki od 24"(ne mora 24 ali da je tu negde),e sad,koji uzeti ? ne treba mi za igranje,uglavnom posao (dizajn)

kakav je Dell 2405FPW ? ajde neki iskusni saveti :d
 
Poslednja izmena od urednika:
Gledao sam P2414H par puta, na terazijama u ww, nekako mi je suviše mat. Inače je praktično isti panel kao na U2414, razlika u ceni je zbog drugih stvari.
 
Jel taj S2415 nov model. Mislim da sam ga video danas u Uscu u CT-u. Lep je ali na primer meni ne odgovara sto nije mat jer mi se sa desne strane monitora celom duzinom prostiru staklene povrsine od terase.
Ja imam S2340 kao sto rekoh - u tom slucaju zaboravi Dell-a videces previse odraza i jako ce ti smetati. Ako imas tako nesto obavezno ti treba neki mat i to jako dobar anti refleksivni.
 
Da li neko mozda ima iskustva sa LG 24M45VQ-B LED monitorom?

Trebalo bi u narednih par dana da uzmem nov monitor. Mora biti u W**W** posto uzimam u kompenzaciji.

Drugi izbor mi je BenQ RL2455HM LED.

Koji od ta dva ili mozda neki treci?

Inace, namena je igranje FPS i RTS igara.

Cenovni rang do 25000 dinara.
 
Poslednja izmena:
Hej Outlaw,

i ja sam spazio ovaj BenQ i verovatno cu ga pazariti,imam budzet do 19,20 hiljada mozda se i nesto drugo pojavi. Ima dobre specifikacije nije ni preterano skup ali ga win win nema u radnji pa nisam uspeo da ga vidim uzivo.
Ne svidja mi se nesto dizajn,gledao sam neke unboxing-e na tjubu nazad je nekako suvise debeo i dosta njih mu prebacuje na refresh-u od 60Hz mada cu prvo videti kako izgleda uzivo.
Ako ga uzmes u medjuvremenu javi kakvi su utisci.
Poz
 
Jos uvek nista nisam kupio, jer mi i treba graficka, pa sad imam gadnu dilemu i oko toga, a dovoljno para se nema za obe stvari. Ima BenQ monitora sa vecim refresh-om od 60Hz , ali im je cena dosta veca i nema ih u W**W**. Nesto poput ovog XL2411Z.

P.S. Evo sad sam proveravao i nemaju vise ni RL2455HM u ponudi.
 
Poslednja izmena:
Meni i nije bitan nego sam samo odgovorio na post iznad mog, a Acer-a ni u kom obliku vise ne kupujem. Ovaj sto imam je toliko g***o da to ne mogu da opisem. Trazim monitor koji nece imati duhove u igrama i naravno nece mutiti sliku kao ovaj sto imam, zato sam razmatrao BenQ i LG, ali kako sto sam rekao otvoren sam za predloge. Pre ovog monitora sam imao LG L196WTQ koji je iskreno bio mnogo bolji od ovoga i imao jednu vaznu funkciju za mene, a to je da kada bih prebacio sa DVI na VGA ili obrnuto i ugasio komp ili sta je vec bilo spojeno na taj ulaz on bi ostajo na tom, a ne vracao nazad na drugi ulaz.
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima Viewsonic VX2409 ili nesto zna o ovom monitoru? Hteo sam da uzmem neki 24" monitor koji bi mi bio za sve osim za filmove (za to imam LCD TV), a ovaj model mi se svideo na oko, ali ne mogu da nadjem nijedan test - izgleda nov model.
 
TN panel...
 
Ma i ovaj BenQ RL2455HM je vec stariji model. Meni i nije namenjen bas za gejming nego sam cesljao po netu i on mi zapade za oko,tu dijagonalu trazim a i cena mu je korektna.
Jel cenis da je ovaj Samsung S24D390HL bolji za neku obicnu upotrebu?
 
Možeš ga videti na studentskom trgu, u m*niji, izloženi i 24 i 27. Sebi uzimam T27D390EW sa tv tjunerom iz mađarske. Odlična je slika, pls panel, svakako je dobar, ali je uvek stvar ukusa. Ja bih pre uvek uzeo pls, va ili ips panel nego tn.
 
Moram pogledati na licu mesta....
Hvala na pomoci
 
Odgledah onaj P2414H ok je. Medjutim citajuci celu temu o njemu iznerviralo me ono probijanje na panelu. Svi koji su tamo napisali da su ga uzeli su to pominjali. Meni to ide na zivce.
 
Ja malopre uzeh Samsung S24D390HL PLS. Fino izgleda, iskreno presudio mi je dizajn u odnosu na Benq 2455... Nekako je onaj Benq malo vise zadebljan nazad,i stvarno jeftino izgleda,dizajn je ocajan.
Ruku na srce ima sve moguce portove nazad , bolji odziv i godinu dana duzu garanciju.Stajali su jedan pored drugog i odlucih se za Samsung. Sad dok kucam se potvrdjuje ona prica sto sam citao da je malo nestabilan i ljuska se :)
 
Pa dobro, nećeš da treseš sto pa da se toliko ljulja :). Meni još nije stigao 27 sa tv, očekujem ga do vikenda. Meni je slika na ovom samsungu bila baš dobra, mislim da je dobar izbor.
 
Pa tanak je nosac dole pa stvarno kad se malo zalaufam na tastatirii pocne da se ljuska.Cudna neka konstrukcija :)
Stvarno ovaj prokleti samsung ima smisla za dizajn,tu im skidam kapu....
 
Zna li neko valja li cemu asus VS239HV? Vidim preporucuju tu i tamo VS239H-P ali ne vidim razliku nigde, nit sam igde nasao neki review na engleskom...
 
Dodje vreme i za zamenu monitora, citajuci i gledajuci na forumu vidim da je nekako Dell najvise rasprostranjen tj.najvise se komentarise. Da li biste mogli da mi objasnite
sta znaci kod Dell-a serije U, P i S serije? Takodje sam primetio da se mnogi i zale a opet su najvise komentarisani. U cemu je problem,na sta bi trebalo obratiti paznju pri kupovini ovih Dell-ova, mene konkretno zanimju P2414H i U2414H i ako moze neko ko ih ima da iznese koja je razlika izmedju ovih monitora i da li imaju zvucnike i da li oni mogu da zamene ne po jacini vec po kvalitetu neki jeftiniji sistem zvucnika 2.1?

Drugo pitanje se odnosi na predlog nekog monitora koji u sebi sadrzi i TV karticu?

Trece pitanje se odnosi da date neki predlog za monitor 23-24" koji je pouzdano siguran?

* Svojevremeno kada sam kupovao monitor (Samsung 710N) mnogo manje je bilo dostupnih informacija o kupovini nego danas, a kvalitet je bio pretpostavljam daleko, daleko bolji, jer ovaj monitor i dalje besprekorno radi od pocetka 2006 god.
 
Mene isto zanima sta bi bio dobar upgrejd sa Samsung T220. Hteo bih monitor sa dijagonalom od 24'', igre/video. Cenovno do nekih 20.000-25.000 din.
 
Poslednja izmena:
Treba mi nov monitor, ciljao sam Dell P2414h koji koristim na poslu, ali on nema HDMI, pa još razmišljam. Ne igram igre, 1080p filmovi bi bili nešto najzahtevnije u smislu slike. Šta predlažete?
Imam 20-25 hiljada na raspolaganju
 
Ljudi, koji od ovih monitora:

LG LED IPS Monitor 23MP55HQ-P, Black, 23" Full HD(1920x1080), Kontrast 1000:1(5M:1), 5 ms, VGA/HDMI
LG LED IPS Monitor 23MP65VQ-P, Black, 23", 1920 x 1080, Kontrast 1000:1, 5 ms, VGA/DVI/HDMI
LG LED IPS Monitor 24MP55VQ-P, Black, 23.8" Full HD(1920x1080), Kontrast 1000:1, 5 ms, VGA/DVI/HDMI
LG LED IPS Monitor 23MB35PM-B 23",1920x1080, LED, IPS, 5M:1, 5ms, 250cd/m², AV, 178°/178°, DVI, 2x1W speakers
LG LED IPS Monitor 24M45VQ-B 24" 1920X1080, LED, 5M:1, 5ms, 250cd/m², 170°/160°, D-Sub,DVI,HDMI,Cable Management, VESA 100x100, Black
Dell S2340L 23" LED FullHD 1920x1080 Wide LED IPS, 8M:1, 250cd/m2, V178/178, VGA,HDMI
Viewsonic VA2349S LED backlight, IPS panel, 16:9 a/r, 5ms, Analogue/DVI, 1920 x 1080 Full HD, 20,000,000:1 DCR, Brightness 250 nits, H178 / V178

Dakle sve su IPS monitori, ovo trenutno imam u ponudi. Posto nemam vremena sada da citam testove a i predpostavljam da su nijanse u pitanju, slucajno ako neko ima iskustva sa nekim od modela pa da preporuci?
 
Nazalost zurba mi je pa moram da se odlucim izmedju ovih. Meni Dell izgleda najprimamljivije iako nije vesa a i sto je glossy mi ne smeta. Citam komentare da zna da dodje s losim pikselima ali to mi nije problem jer mogu da vratim cak i ako bude jedan samo.
 
Nazad
Vrh Dno