Šta je novo?

Koji 22" TFT?

kovacm

Čuven
Učlanjen(a)
28.01.2005
Poruke
8,607
Poena
570
ima li kod nas Acer AL2216W? To je 22" monitor za 400e (na zapadu).
 
dvoumim se izmdju asusa vw22s i lg l 222 s ljudi koji da uzmem / narucim treba da se odlucim do srede ,ako moze neki savet iskustvo neki komentar makar i los ,prelazim na tft sa crt i to samsunga sync master 753s

hvala unapred
 
Poslednja izmena:
I ja tako mislim, ali sam iz Cacka. :)
Kako iz Altija javljaju ( win win shop ) monitori su i dalje u "prijemu".

Ja u Alti-ju ne bi kupio ni optički miš pogledaj cene po netu uporedi njihove i sve će ti biti jasno Bog da živi PostExpress! Bolje da prodaju burek ušao sam da pogledam grafičke kada mi je lik rekao da je vrh ponude Ati X1950
PRO okrenuo sam se i otišao čovek ladno ne zna šta ima na stanju a tada su imali Powercolor Ati 3850 pa ti vidi:DSkuplji su u proseku 20evra sa monitorima ok treba da zarade ali na meni neće:-devil-:
 
Evo ja uzeh asusa 221u za 21000 dinara. Na fabrickim setovanjima me bole oci od udara kontrasta i bele boje a o jacem podesavanju nema ni govora jer i ovo prelazi granice normale.Nisam imao tih problema na 17 sony trinitron koji takodje nije los monitor ili bice mozda da je zbog hercaze.Sonija sam drzao na 100h a ovaj u ful rezoluciji zna se koliko moze.Izbor je bio pao na samsunga 223 ali posto ni jedan nije bio u radnji bez mrtvih pixela uzeh ovaj u Pozarevcu,htedoh do BG po 2232 ali bilo lose vreme a i nisam vise mogo da docekam tako da za potrebe ps3 i compa i ovaj zadovoljava.
 
Ima li ko LG 225WS? Gledao sam danas u Novelu šta imaju (moram tamo uzeti zato što imam neku finu varijantu na kredit preko banke, nije ni bitno...), a izbor je: LG 222WS, 225WS, 226WTQ i Samsung 223BW, koji mi se jako sviđa, ali oba koja su im u radnji imaju bad pixele. Takođe, 226WTQ izbacujem odmah iz kombinacije jer je neopravdano skup, tako da ostaju dva - 222WS i 225WS, oba bez DVI-ja, prvi je 17990 a drugi 19990 dinara. Pre bih uzeo 225WS, pogotovo zato što je silver, a 222WS je black (tako imaju). Koliko vidim, jedina razlika je u tome što kod 225WS postoji dinamički kontrast 5000:1, dok se u specifikacijama 222WS navodi "samo" 1000:1...

Interesuju me iskustva, ima li ko, kako ste zadovoljni i to sve... Hvala :wave:
 
Dugo i naširoko sam tražio. Bavim se dizajnom i teško su me nagovorili na TN, ali ovaj monitor zaista može proči za tu svrhu i te pare.

Radi se o Iiyama 2200WS. Ima odličan odziv, veliki kontrast i odlično osvjetljenje.

Jedina mu je mana što se dosta treba igrati sa opcijama da bi se naštimalo optimalno.
Prešao sam sa IPS-a na TN i iznenađen sam kvalitetom boja i oštrinom.

Prelazak sa 17" na 22" itekako se osjeti. Vrijedilo je svaku paru. Koštao je 280EUR.

Nema nikakav problem prikaza igrica i filmova na 16:10. Tako je na ATI-ju. Neki tvrde da kod NVidije zna zezati, no, nisam probao.

Ako neko od grafičara ima pitanje, slobodno me na PP pitajte.
 
Ljudi ja imam dilemu izmedju
Acer X223W (br.1 ako nadjem)
LG L225WS-SF
Znam da nije ni jedan za neki ozbiljniji rad (grafiku) ali zato stari crt ostaje tu.Ali za te pare su oba ok
Znaci filmovi,igre,koji programcic.....
 
Poslednja izmena:
Dugo i naširoko sam tražio. Bavim se dizajnom i teško su me nagovorili na TN, ali ovaj monitor zaista može proči za tu svrhu i te pare.

Radi se o Iiyama 2200WS. Ima odličan odziv, veliki kontrast i odlično osvjetljenje.

Jedina mu je mana što se dosta treba igrati sa opcijama da bi se naštimalo optimalno.
Prešao sam sa IPS-a na TN i iznenađen sam kvalitetom boja i oštrinom.

Prelazak sa 17" na 22" itekako se osjeti. Vrijedilo je svaku paru. Koštao je 280EUR.

Nema nikakav problem prikaza igrica i filmova na 16:10. Tako je na ATI-ju. Neki tvrde da kod NVidije zna zezati, no, nisam probao.

Ako neko od grafičara ima pitanje, slobodno me na PP pitajte.

Sve je to lepo brate ali mi u Srbiji imamo mnogo manji izbor, tacnije tog tvog proizvodjaca nema ni od korova. :) Sta da ti kazem kada ni 223bw nema da se nadje bez bad pixela i to je samo u nekim levim prodavnicama ostalo jos od pitaj boga kada.
 
Posto ne mogu da chitam bas 30 strana, ajde preporuchite neku 22", najbolji odnos cena/performanse Necu da dam neko ogranicenje sa novcem, samo da ne bude bas bruka skupo, ali nesto dobro, za solidnu cenu.

Cisto radi poredjenja, kao recimo sto je trenutno za graficke karte, kad bi vas neko pitao najbolja karta za najbolju cenu, odgovor bi bio 8800GT 512, e isto tako nekakva preporuka za monitor lol, ako me kapirate...


Jedini zahtev je da ms ne bude vise od 6, i da ima DVI.
 
Poslednja izmena:
U to bih i ja hteo da cujem posto sam se opasno smorio i glava mi poludela od citanja i vise ne znam sta da kupim jer svaki monitor ima drugaciju sliku i ...... i ..... :d ...... i :p,,,,,, i :smoke: ,,,,,,,, i :banana: JOJ. LOL.

Salu na stranu imam ponudu BenQ T220ws ili tako nesto za 200e, da li da uzmem njega ili da dodam jos malo za Asus vw222s ili nesto trece.
 
Poslednja izmena:
Evo da se javim sta sam uradio, uzeo sam Samsung 203B (1440x1050) koji moze da se rotira u portrait mode. Za sada jedino sto mi smeta je to kada ga okrenem u potrait mode, ima jako loshe uglove vidljivosti (zato sto je TN panel), pa ne mogu da ga koristim tako za every day :(.

Hteo sam 204B (1600x1200), ali cena je preogromna :(
 
Danas sam prolazio spensom i opazio ViewSonic VA2216W koji je na akciji za 15890 dinara !Jel ima nekih utisaka o njemu ?Koliko sam ja zapazio ,slika mi deluje nesto bolje nego li na 222ws Lg-ju..
Jedino sto je malo shit je sto u novelu ne daju da pogledas monitor pre nego sto ga kupis :mad:
 
Ma bre ima ga na gomile...Novo i sve zapakovano !
Radi mi tamo jedan drugar pa cu sad ici da ga pitam da mi nakaci jedan iz gajbe ,pa ako valja oma ga pazarim !!!
 
Eve ga na stolu !!!Oni iz Novela nisu hteli da mi izvade monitor i da ga prikljuce da ga vidim pa sam otisao do pakoma.Kod njih je 100 dinara skuplji ali su ljudi ispali ekstra korektni.Prikljucili su mi monitor i cak su mi pokrenuli program za testiranje mrtvih piksela.Stvarno ovim putem sve pohvale pakomu.
Prvi utisci su vise nego DOOOOOOOOOBRI :D
Probijanje na crnoj je cini mi se minimalno.:smoke:
 
Eve ga na stolu !!!Oni iz Novela nisu hteli da mi izvade monitor i da ga prikljuce da ga vidim pa sam otisao do pakoma.Kod njih je 100 dinara skuplji ali su ljudi ispali ekstra korektni.Prikljucili su mi monitor i cak su mi pokrenuli program za testiranje mrtvih piksela.Stvarno ovim putem sve pohvale pakomu.
Prvi utisci su vise nego DOOOOOOOOOBRI :D
Probijanje na crnoj je cini mi se minimalno.:smoke:
www.pakom.co.yu ?
Ne videh ga u njihovom katalogu... :(
 
Pakom je potpisao neki poboljsan ugovor sa viewsonicom, tako da me cena ne iznenadjuje, kao i to da je slika ok, posto je to monitor iz novije serije. razmisljam se i ja da ga pazarim. zaista je lep na oko... bas cu otici do pakoma da pogledam monitor, kada mi stignu slusalice koje sa uzeo preko njih...
 
Al ovi iz Novela sto su grbe ,pa to je strasno!!
Pricao mi drug sto radi u pakomu da novel od njih uzima robu i onda spuste cenu za 100 dinara i tako ubijaju ove koji su glavni distributeri.A kaze ,neku mizerija razliku imaju na ceni al bitno da su jeftiniji za 100 dinara.
A lik sto radi u novelu mi slozio pricu kako su oni sa dobavljacem u takvom dogovoru da ne smeju da vrate ni jedan monitor koji ima samo mrtav piksel i da zato ne mogu da mi prikljuce.Kao ,"to ti nece niko u velikoj prodavnici uraditi ,vec samo neki mali prodavci koji otprilike zive od toga sto ce mi prodati taj monitor..." .Znaci ,pakom bi verovatno propao da nisam uzeo kod njih monitor za 100 din vise.:smackbum:
 
Planiram da kupim LG L225WT-SF 22" wide, 1680x1050, 300cd/m2, 3000:1, H-170, V-170, 5ms, analog/DVI tilt, swivel, eagle-eye. Jel moze neko da mi pomogne sta u specifikaciji znaci: tilt, swivel i eagle- eye?
 
Al ovi iz Novela sto su grbe ,pa to je strasno!!
Pricao mi drug sto radi u pakomu da novel od njih uzima robu i onda spuste cenu za 100 dinara i tako ubijaju ove koji su glavni distributeri.A kaze ,neku mizerija razliku imaju na ceni al bitno da su jeftiniji za 100 dinara.
A lik sto radi u novelu mi slozio pricu kako su oni sa dobavljacem u takvom dogovoru da ne smeju da vrate ni jedan monitor koji ima samo mrtav piksel i da zato ne mogu da mi prikljuce.Kao ,"to ti nece niko u velikoj prodavnici uraditi ,vec samo neki mali prodavci koji otprilike zive od toga sto ce mi prodati taj monitor..." .Znaci ,pakom bi verovatno propao da nisam uzeo kod njih monitor za 100 din vise.:smackbum:
Gluposti!
Pa ako je taj Novel iole solidan prodavac onda mu je nabavna cena tih monitora 180-185e sa pdv, a ako uzima na vise i ima dobar rabat u Pakomu onda i nize.
Znaci nije mizerija, zaradjuju 1000din i vise i na akciji.
Ali se slazem sto ne daju da se gleda. Sve ima svoju cenu. Za 10% i manje zarade smatram da je roba cash & carry. Za Miskovicevih 30% je druga prica i tu treba maltretirati robu i prodavca do krajnih granica izdrzljivosti (i jednog i drugog) :).
Kad jednom (ako ikad) dodje kod nas americki sistem 30 dana mogucnosti povracaja robe u radnju, nestace potrebe za maltretiranjem prodavaca, a i kvalitet robe ce biti veci.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno