Šta je novo?

Koji 20" TFT?

jero

Slavan
Učlanjen(a)
20.06.2006
Poruke
9
Poena
301
ljudi posto ima i nas koji hocemo 20" tft reci te nesto i o njima ko ih ima neka kaze neka iskustva itd??
 
u izgleda da jesam pomesao :)znachi treci monitor je

Samsung 931 BW
19” Wide TFT, Rezolucija 1440x900, Konekcija Analog/DVI, Brzina
odziva 2ms, Kontrast 2000:1, Osvetljenje 300cd/m2 Cena 20899

Izvini te zbog ovoga
 
micri, razmisli malo o jeftinijim 22` modelima...ima ih nekoliko za >20 000...naravno, ako ti treba 22...a zasto da ne kad moze? ;)

nema u kimtecu izgleda...
 
Posto padaju cene starijim 20" monitorima od 8ms odziva, koji je od ova dva bolja kupovina, sto se tice slike pri skrolovanju, jasnoci, zamaranju ociju zbog odsjaja ili slicno, bad pixelima i garanciji, ..., treba za kancelarijski posao sa celodnevnim buljenjem u ekran

Viewsonic VG2021M-2 (ima samo analogni ulaz, dok verzija bez 2-ke ima dvi ???, i postoji na sajtu proizvodjaca)

ili

LG L2000CE-SF (nisam nasao oficialno da postoji SF verzija na LG sajtu)
 
Poslednja izmena:
Trazim neki 20" ili 21'' (ne 16:10) sa rezolucijom 1600*1200, i jedini koji sam pronasao je Samsung 204B, i 214T, da li uopste postoji alternativa...?
Ja koristim samsung 204b skoro 10 meseci i sta da ti kazem prezadovoljan sam.Ne znam koja mu je sada cena ,ja sam ga platio 400 eura tada i ne zalim ni jedan euro koji sam dao.Veruj mi da sam odmorio oci posle prelaska sa samsunga 755dfx koji nije los crt monitor na lcd.
Neki kazu da ce ti na toj rezoluciji sve biti nekako sitno i tu su u pravu ali imas opcije u podesavanjima na kompu tako da ti ostane ta rezolucija a da povecas malo font slova i ikone.I kada to odradis rad na ovom lcd-u je starno odlican.
Pozdrav.
 
Jedno pitanje u vezi Samsunga 203B. Sutra bih da ga uzmem za sestru, ali ona ima neku stariju nvidia AGP graficku od pre 4-5 godina pa nisam siguran da podrzava 1400 x 1050, sto je nativna rezolucija ovog monitora... ako out-of-box ne podrzava, da li je moguce uraditi neki tweak s kojim kartica moze da prikaze nestandardnu rezoluciju?
fala ;)
 
Ja planiram da uzmem 20 incha wide monitor i razmisljam o ASUS-u VW 202S ! Jel zna neko kakav je to monitor ?
 
Nisam bas siguran da to vazi za ove modele.
Panel info je koliko znam izbacen za modele novije od 206BW i 226BW.
Inace je Made in Slovakia.
Primecuje se probijanje pozadniskog osvetljena uz donju (blago) i gornju ivicu, mada dosta bolje od mog starog monitora. Okacicu kroz par sati sliku.
Dvoumio sam se izmedju 206 i 2032, ali sam odabrao ovaj, jednostavno vize mi se vizuelno svidja.
Ako ti treba jos nesto slobodno pitaj, mada se jos uhodavam; ali na classic vise se ne vracam.
 
Nisam bas siguran da to vazi za ove modele.
Panel info je koliko znam izbacen za modele novije od 206BW i 226BW.
Inace je Made in Slovakia.
Primecuje se probijanje pozadniskog osvetljena uz donju (blago) i gornju ivicu, mada dosta bolje od mog starog monitora. Okacicu kroz par sati sliku.
Dvoumio sam se izmedju 206 i 2032, ali sam odabrao ovaj, jednostavno vize mi se vizuelno svidja.
Ako ti treba jos nesto slobodno pitaj, mada se jos uhodavam; ali na classic vise se ne vracam.

pa kazu da je bolja slika nego kod 206BW sa S panelom, zato i hocu taj model da izaberem. Pritom ne mogu da se kockam sa panelima kod 2x6BW serije monitora...da li ima na nalepnici ovako nesto po cemu mozes da vidis da li ima ikakvih oznaka vezanih za panele?



mogu da zamislim tek koliki ces shock da bude kad predjem sa CRT 17" (realno 16) na 20" TFT :hair: :)
 
Poslednja izmena:
Ja koristim samsung 204b ...
Neki kazu da ce ti na toj rezoluciji sve biti nekako sitno i tu su u pravu ali imas opcije u podesavanjima na kompu tako da ti ostane ta rezolucija a da povecas malo font slova i ikone.I kada to odradis rad na ovom lcd-u je starno odlican.
Pozdrav.

Ne vidim zasto bi ista bilo sitno, s' obzirom da je standardna rezolucija za 21" (19,5" vidljivo) CRT monitore bila ta, 1600x1200, znaci na 20" TFT ce biti sasvim normalna, cak i za nijansu krupnija od CRT-a.
 
vidim da po svim testovima (i na benchmarku) hvale LG206WTQ. jel neko ima/video/probao taj monitor? za 10 dana treba da kupim nov ceo komp, a do sada sam bio siguran da uzimam Samsung 206BW. ali me sad nesto buni ovaj LG... inace, jeftiniji je za nekih 30-ak evra... sta vi mislite?
 
^^prvo pogledaj šta ti treba, wide ili klasičan. Jedan + za 204b je pivot, sad, koliko ti to stvarno treba? Meni bi npr. trebao neki wide sa pivot.

Koliko vidim na netu, 2032bw i 206bw se razlikuju jedino u dizajnu :S
Ja ću lepo da prošetam do firme koja nam svima daje popust i pogledam sam, pošto mi je monitor na samrti.
 
Nazad
Vrh Dno