Šta je novo?

Koji 20" TFT?

jero

Slavan
Učlanjen(a)
20.06.2006
Poruke
9
Poena
301
ljudi posto ima i nas koji hocemo 20" tft reci te nesto i o njima ko ih ima neka kaze neka iskustva itd??
 
Koji bi bio najbolji izbor od ova tri SAMSUNG 204BW, SAMSUNG 205BW ili LG L204wt. I koja je razlika između prva dva. Čini mi se da je SAMSUNG 204BW bolji od 205BW odnosno ima bolji odziv ... no da ne lupam kometari.

Mogu li se kako naći u crnoj boji ili je to kako te zapadne ?
 
Poslednja izmena od urednika:
Koji bi bio najbolji izbor od ova tri SAMSUNG 204BW, SAMSUNG 205BW ili LG L204wt. I koja je razlika između prva dva. Čini mi se da je SAMSUNG 204BW bolji od 205BW odnosno ima bolji odziv ... no da ne lupam kometari.

Mogu li se kako naći u crnoj boji ili je to kako te zapadne ?

Najbolje bi bilo da uzmeš 206 bw jer ti je on naprednija verzija u odnosu na oba Samsunga koja si pomenuo, e sad što se LG-ja tiče mislim da možeš da nađeš negde review na netu pa uporedi, ja sam uzeo 206 bw pre par dana i prezadovoljan sam treba malo vremena da se čovek privikne na wide ali je izvanredan, kad se pokrene neka igra ili pusti film ...:smoke:
 
Da li je neko imao iskustava sa Viewsonic-om VX2025wm, po specifikacijama je ok?
Hvala unapred!!!

Ok je i uživo, a ne samo po specifikacijama ;)

Za: P-MVA panel - uvek jedan isti (ko je rekao Samsung :p;)), prikaz boja, uglovi gledanja, skaliranje na niže rezolucije.

Protiv: slaba ergonomija, nema hdcp.

Samo još da dodam da se primeti blago probijanje pozadinskog osvetljenja kada je ekran skroz crn, ali je to probijanje u svakodnevnom radu potpuno neprimetno.
Ako te još nešto zanima, pitaj.
 
Da li je neko imao iskustava sa Viewsonic-om VX2025wm, po specifikacijama je ok?
Hvala unapred!!!

ako imas love za VA panel nemoj da gledas specifikacije niti da poredis sa bilo cim(svi ovi TN paneli su najblaze receno jadni ako se porede sa VA,nazalost xVA je dosta skuplji) ....samo proveri za mrtve pixele....mada mislim da viewsonic daje "0 dot" garanciju....
 
uvek kad sam video belineu u nekom showroom-u imala mi je bolju sliku od benq,samsung (mislim na modele istog ranga)....
treba da si svestan da ne dobijas DVI,prvo pogledaj na nekom monitoru DVI vs D-sub pa vidi mozes li bez toga....200€ nije mnogo za 20"w...mada vec za 250€ imas 22"w(takodje bez DVI) ili 20"w sa DVI....eto,ubacio sam ti trilemu sada....muchi se
 
pa gledao sam sliku na DVI i nedaje neku drasticnu razliku u kvalitetu da bi opravdao 50e razlike.nego mene interesuje Belinea kao marka koliko je losija od samsunga, lg, benq...
i imam dilemu da li 20''w ili obican 19'',prvenstveno se odnosi na prostor
 
Ma 22" Belinea, gledao sam je skoro u Imtel-u. Za te pare ne bih se mnogo razmisljao. Belinea bi trebala da je losija na papiru ali ja dosada nisam video ni jednu problematicnu.
 
zavisi koji model,meni je bas primetna razlika svojevreno bila na LG1730b...tada sam doneo odluku - nikad d-sub
sto se tice dileme za wide imas temu u "sta da kupim"
sto se tice belinea-e ,meni su ok firma ,odn. dobijas koliko i platis i to sto si platio....nemas slucaj kao sa samsungom da kupujes macku u dzaku http://www.behardware.com/articles/667-1/samsung-226bw-a-and-s-series-the-verdict.html - gilipteri,uzmes 226bw i zapadne ti neki "C" panel od neke katastrofalne firme,a pri tom razglase da idu samo samsung paneli u njihove monitore,pa kad ih provale da muljaju najstrasnije oni kazu: "znate sta,od sada samo samsung paneli idu u nase monitore ,i uklonicemo panel info iz service menija jer nema potrebe posto su sve isti paneli"....xaxaxaxaxa
belinea=belinea
samsung=.....(zavisi koliko si talican)

Ma 22" Belinea, gledao sam je skoro u Imtel-u. Za te pare ne bih se mnogo razmisljao. Belinea bi trebala da je losija na papiru ali ja dosada nisam video ni jednu problematicnu.

video sam je pored benq 22" u imtelu.....slika na belinea-i je za klasu bolja,ali je nekim cudom kod nas benq zanimljiviji ,valjda zato sto je 10-15€ jeftiniji
 
Poslednja izmena od urednika:
Samsung 223BW vs 206BW

Trebalo bi da konacno sa CRT-a predjem na TFT pa se pitam sta je bolje od ova dva monitora:
- Samsung 223BW 315 EUR
- Samsung 206BW 280 EUR
Jeste da je bilo puno diskusija na temu svakog od ovih monitora ponaosob, ali nigde nije postavljeno direktno pitanje koji od ta dva?
 
Poslednja izmena:
I mene zanimaju dve stvari a ticu se 206 i 223 modela.
Vidim da dosta ljudi pominje da je u praksi bolji odziv od 5 ms naspram 2 ms; i drugo da je 20" bolje za 1680x1050 nego 22".
Da li neko moze da odgovori i konkretno zasto?
 
Video sam danas 20" ACER monitor:

AL2017A
*Dijagonala: 20" Wide
*Rezolucija: 1400x1050@75Hz
*kontrast: 800:1
*osvetljenje: 300 cd/m2
*ugao vidljivosti 170°/160°
*osvezenje: 5ms
*Interface: analog D-SUB
*2 x 2W speakers

Cena je ispod 200 EUR sa PDV-om. Kad ga neko kupi, nek javi kakav je.
 
Koji monitor uzeti od ova tri

Poshto sam reshio da uzmem nov monitor zanima me koji od ova tri je bolje uzeti i dali su vredni tih para i kakva su iskustva korisnika ovih monitora ili mi predlozite neki bolji monitor za tu cenu ali da ima u Kimtec-u i netrebaju mi zvuchnici samo mora da bude 19 ili 20 ili vishe i wide
i 2ms ili 5ms unapred hvala

Asus MW201U
20” Wide TFT, Rezolucija 1680x1050, Konekcija
Analog/DVI, Brzina odziva 2ms, Kontrast 700:1,
Osvetljenje 300cd/m2, Integrisani Zvučnici Cena 20999


Belinea 2025 S1W
20” Wide TFT, Rezolucija 1680x1050, Konekcija Analog, Brzina odziva 5ms,
Kontrast 1000:1, Osvetljenje 300cd/m2, Integrisani Zvučnici Cena 16000

Samsung 223 BW
22” Wide TFT, Rezolucija 1680x1050, Konekcija Analog/DVI,
Brzina odziva 5ms, Kontrast 3000:1, Osvetljenje 300cd/m2 Cena 20899
 
Samsung 223 BW
22” Wide TFT, Rezolucija 1680x1050, Konekcija Analog/DVI,
Brzina odziva 5ms, Kontrast 3000:1, Osvetljenje 300cd/m2 Cena 20899

A i cena je primamljiva
i ja bi za istu ako ima javi gde i kako!!!;)
 
...ima li neko iskustva sa ovim monitorom: Proizvođač : Asus

Model : MW201U

Ekran
Tip : TFT

Dijagonala : 20 "

Rezolucija : 1680 x1050 px

Osvetljenje : 300 cd/m2

Kontrast : 700 :1

Vreme odziva : 2 ms

Ugao vidljivosti : 170 /150 °

Ostalo
Ulaz : DVI,

Potrošnja energije : 65 W

Ostalo : Zvučnici 2x1W...
Cena je dobra, oko 21000! Da li je pametnije uzeti njega ili 206BW, koji je skoro 3000skuplji?!
 
Ovi monitori ima da se kupe u kimtecu a ove cene pochece od 1 septebra i bice do 1 oktobra u akciji back to school;) pozzz:wave:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno