Šta je novo?

Koji 19" TFT?

Gorannnn

Čuven
Učlanjen(a)
03.12.2003
Poruke
84
Poena
609
Cena je otprilike ista, jedan ima 4ms i DVI dok drugi ima malo bolje karakteristike. Sta mislite?
 
Prekratki su mi vertikalno, u odnosu na duzinu, bezveze...jedino neki ogroman od 24" mozda, ili bar 22" sto kaze isnogood.

Moja NEC 19-ica ima vertikalu verovatno kao 26" wide.


Native rezolucija za 19" 4:3 monitor je 1280x1024,
a ako uzmes 22" wide, dobijas 1680x1050.

Ako neces polovan monitor i ako moze da ti stane na sto, uzmi nov 22" wide i neces se pokajati (mislim da vise ne moze da se nadje 20") :trust:
 
Native rezolucija za 19" 4:3 monitor je 1280x1024,
a ako uzmes 22" wide, dobijas 1680x1050.

Ako neces polovan monitor i ako moze da ti stane na sto, uzmi nov 22" wide i neces se pokajati (mislim da vise ne moze da se nadje 20") :trust:

Svejedno mi je dal polovan je ili nov, problem je sto ovi koji mi se svidjaju ili ih nema ni u prodaji ni po oglasima (Samzunzi 930BF, 931B, 931BF, 960BF, 961BF) ili su mi trenutno preskupi..(Acer F-22....) eventualno ovaj Samsung 2220LM, ali moram negde da ga probam.
 
Treba da uzmem 19" wide sad uskoro pa se dvoumim izmedju asusa vw198s i samsunga 943NW.
Koji je bolji posto im je cena slicna.
Naravno otvoren sam i za druge predloge u zenovnom rangu :)
 
Treba da uzmem 19" wide sad uskoro pa se dvoumim izmedju asusa vw198s i samsunga 943NW.
Koji je bolji posto im je cena slicna.
Naravno otvoren sam i za druge predloge u zenovnom rangu :)


Koliko vidim, taj ASUS VW198S ima rezoluciju 1680x1050, pa bi ti na default podesavanju sve bilo sitno :S:

19" mora da uzima samo onaj ko nema dovoljno mesta za veci monitor.

Moj savet ti je da uzmes 22" @ 1680x1050, jer par hiljada dinara razlike u ceni nije mnogo za ono sto se dobija u odnosu na 19" :trust:
 
Prelazim sa 17" CRT na ovo tako da ce biti dosta.
Drugo, uzeo sam skoro nov komp tako da nemam bas para da se iskezim jos par hiljada.
A i sem toga graficka je 3850 sa 256mb tako da je 22" veliko :)
 
Prelazim sa 17" CRT na ovo tako da ce biti dosta.
Drugo, uzeo sam skoro nov komp tako da nemam bas para da se iskezim jos par hiljada.
A i sem toga graficka je 3850 sa 256mb tako da je 22" veliko :)


A... Znaci, ti hoces da se igras?

Svejedno, mislim da je na duze staze bolje da uzmes 22", a igrice mogu i da sacekaju neko vreme :trust:
 
Necu ja, to je za buraza malog. Vidis da ja teram 8400GS :D

Nisu igrice u pitanju nego cena. Kad sam uzimao konfiguraciju probio sam budzet pa sad mora monitor da ispasta. A i malo mi je veliko 22" da se ne lazemo :)
 
Da, u metrou i tempu uzmes kutiju, a u njoj sta ti Bog da.

Uzevsi u obzir kako se svi okrenuse 22"wide formatu, a niko da pomene sta se to kuva sa 19" 4:3 formatom. Jel ima neki noviji info za best buy monitor do 200e sa DVI konektorom?

Ja sam pre 3 godine kupio Sony monitor 19" u METROU, ima DVI i onaj obican prikljucak. Dobio sam cak i oba kabela (dvi, analogni)...Evo i dan danas radi i nema ni jedan mrtvi pixel. A radi oko 15 sati dnevno. Ne greje se skoro opste, cak ni posle 3 godine, otprilike 5-10 stepeni vise od ambijentalne... Ne znam sta imas protiv monitora u Tempu i Metrou... Sto se tice garancije isto ce te jebati i ti hipermarketi kao npr CT, oni sto rec giga u imenu, oni forum racunari itd itd....
 
Necu ja, to je za buraza malog. Vidis da ja teram 8400GS :D

Nisu igrice u pitanju nego cena. Kad sam uzimao konfiguraciju probio sam budzet pa sad mora monitor da ispasta. A i malo mi je veliko 22" da se ne lazemo :)


Velik je samo ako su ti mala soba i sto.

Ja sam mislio da su igrice u pitanju, jer si napisao...


A i sem toga graficka je 3850 sa 256mb tako da je 22" veliko :)


Moze ta graficka bez problema na 22", cak mogu i mnogo slabije :trust:

Ako je za burazera, sta te briga koji ce monitor da koristi? :d

Malo se strpite dok ne ustedite jos koju hiljadarku i onda uzivancija.
Prospite pricu roditeljima kako je 22" bolji za oci i kako se vise isplati na duze staze ;)

Ja sam ti dao svoje misljenje, a sto se tice 19", peja ti je dao predlog :wave:
 
24" je prava mera
 
Zasto mislis da si se zeznuo? FullHD si tada mogao da kupis samo u snu.

Nije bio san, imao sam popust u EuroLinku koji je tada propadao i prodavao monitore po jeftinim cenama. Mada opet razlika u to vreme je bila previše! Tada sam kupio 22" LG tako što sam dodao oko 150evra pošto sam prodao 17" Samsung 710T!
 
!

Nije bio san, imao sam popust u EuroLinku koji je tada propadao i prodavao monitore po jeftinim cenama. Mada opet razlika u to vreme je bila previše! Tada sam kupio 22" LG tako što sam dodao oko 150evra pošto sam prodao 17" Samsung 710T!

eto...
sad prodas 19' i dodas 90 ojra i uzmes 24' full HD
 
I jos samo dodas nekih 250eura da mozes da guras tu Full HD rezoluciju i na konju si :d

Pazi ovako...
monitor ne kupujes svake godine, a grafulju sigurno menjas 1x godisnje pa ti vidi u sta je pametnije uloziti kintu
 
I jos samo dodas nekih 250eura da mozes da guras tu Full HD rezoluciju i na konju si :d


Pa jedino ako si gamer :trust:

Obratite paznju na graficku koja gura @ 1680x1050 :zgran:

Dark Angel-ova "prava mera" nije ista za svakoga, pa ako neko bas insistira na 19-ici, treba ga i pustiti da plati tu lekciju :trust:
 

Prilozi

  • Resolution.jpg
    Resolution.jpg
    64.8 KB · Pregleda: 132
Pazi ovako...
monitor ne kupujes svake godine, a grafulju sigurno menjas 1x godisnje pa ti vidi u sta je pametnije uloziti kintu

Imas pravo, grafu sam kupio pre 4 godine, dok mi je stari 17" trajao 7 godina!

Ne pada mi napamet da kupujem 24" jer mi je preveliko, imam tv ako hocu da gledam nesto.

Nista od kupovine monitora u ovom trenutku jer sam ispaljen oko prodaje stare konfe :(

Vidimo se za par meseci mozda.
 
Poslednja izmena:
i ja sam bio skeptik zbog velicine, ali brzo se naviknes na veci monitor (malo mrdas vise glavom levo desno, ali mesta koliko volesh ;-)
 
Na veci ekran se JAKO brzo navikne. Problem je vracanje na manji :) Kad sam doneo u stan 42" plazmu bila mi je prevelika, a sad vec znam da ce sledeci TV da bude bar 50" :)
 
treba mi monitor za gaming do 200e.sta mislite da kupim ?
 
pa da.bitno je da ima sto vecu hercazu (Hz) i sto manji odziv (ms).e sad me interesuje koji monitor da kupim.
sutra idem za bg da kupim neki monitor samo me interesuje koji ...
 
Nazad
Vrh Dno