Šta je novo?

Koje stripove čitate?

hehe, svi brojevi, idem da se registrujem, HVALA!
 
thumb_14060_1277631915.jpg
Ovaj sam zeleo opet da procitam, ostao mi je u secanju iz mladosti :)
Imaju ga, evo upravo ga skidam, hvala jos jednom.
 
Krecem sa citanjem walking dead. Samo se nadam da posle odgledane serije , odigrane igre i ovog stripa necu krenuti da kopam bunker u selu za apokalipsu :)
 
Jel ima walking dead negde na srpskom?
 
http://www.darkwood.co.rs/okruženmrtvima1rs.html

Ne znam gde ima da se skine za džabe i iskreno ne zanima me. Ako hoćeš džabe čitaj na engleskom, od ovoga naši ljudi zarađuju a to je jedini slučaj gde sam apsolutno protiv piraterije.
 
Hteo sam da vidim online,na srpskom...Ja kupujem stripove,u papiru.
 
Zagor je jedina stvar koju sam citao u detinsjtvu i bio maksimalno odusevljen da bi kao odraslom odusevljenje postalo jos vece.

Imao sam zapravo SVE zagore koji su ikada objavljeni kod nas, do poplave 2006 koja je urnisala vikend kucu u kojoj su se nalazili svi stripovi i skoro svi politikini zabavnici. dusa me tad zabolela vise nego ikad. Elem, epizode Zagora sa Helingenom su po mom misljenju nesto najbolje sto sam procitao od stripa i ako se ne varam ima ih sedam ukupno - 3,2,2 epizode. ajde nek me neko odusevi da ima to sacuvano .. ?
 
Kao stari stripozder, citam sve sto mi padne saka. Favoriti - Bluberi, Vam, sve od Igora Kordeja i Enesa Bilalovica.
Posebno mrzim Kerca iz dva razloga- od sisa i dupeta stripovi su mu necitljivi + sjebao je Stripoteku totalno .
Cbr mi nekako ne pruza isti filing kao stampana izdanja.

Eh, nekadašnji yu strip... a i stripoteka i strip art. Negdje sam skinuo stare konane i uživam. A tek korto...
 
Da pogledam detalje o zagoru sa helingenom sto je pomenuo Dzekson, i u pretrazi odmah izadje youtube sa skeniranim stripom http://www.youtube.com/watch?v=xTN-th3i3og , mislim, sve, ali da imaju i stripovi na youtube-u ne bi mi palo na pamet :) .

Inace s t r i p z o n a mi deluje kao najbolji sajt koji se bavi stripovima, mada iskreno ni ne znam za druge.
 
Y the last man mi je jedan od boljih svakako i preporucujem ga svima..
+1

Прочитах га целог за неколико дана :D кад се преприча премиса може деловати глупо, али је радња ипак добро одрађена, једино ми се крај не свиђа :p

http://www.darkwood.co.rs/okruženmrtvima1rs.html

Ne znam gde ima da se skine za džabe i iskreno ne zanima me. Ako hoćeš džabe čitaj na engleskom, od ovoga naši ljudi zarađuju a to je jedini slučaj gde sam apsolutno protiv piraterije.
Да л' што сам прочитао већ преко 100 издања на енглеском, ал' било ми је смехотресно кад сам видео Рика који "прича" српски :D
 
Poslednja izmena:
Odakle skidate ovakve, manje poznate stripove? Pretrazio par private torrent trackeru sa svakakvim sadržajem i nema ovog stripa npr.

...mislim da sam taj nasao u nekom od Korbenovih mega-pakova:

The House On the Borderland.rar

.. i jedna od njegovih adaptacija Gavrana od Poa:

Richard Corben - The Raven .cbr


edit:
Nasao sam i starog dobrog Najamnika na srpskom:

par slika:
06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg
11_zps10841f08.jpg
...dobro kaze covek u kratkom opisu za Najamnika, "strip nije crtan, nego slikan", ali daleko je ovo od papira, barem za ovakve stripove.
 
Poslednja izmena:
Isteklo mi vreme za edit.
...mislim da sam taj nasao u nekom od Korbenovih mega-pakova:

The House On the Borderland.rar

.. i jedna od njegovih adaptacija Gavrana od Poa:

Richard Corben - The Raven .cbr


edit:
Nasao sam i starog dobrog Najamnika na srpskom:

par slika:
...dobro kaze covek u kratkom opisu za Najamnika, "strip nije crtan, nego slikan", ali daleko je ovo od papira, barem za ovakve stripove.

opsirnije: NAJAMNIK
 
Poslednja izmena:
Beli strelac je isto otisao u poplavi, pa ako ima to neko bio bih mu zahvalan. jedine skenove koje sam nasao su bili na francuskom valjda,a samo politikin zabavnik je objavio sve prevedeno na srpski, sto ga nemam vise.
 
.. ni sve na papiru nije kvalitetno:

Inkal1 005.jpg CRNI INKAL 1_1.jpg

CRNI INKAL 1_2.jpg Inkal1 006.jpg

ogromna razlika u kvalitetu slike zavisno od izdavaca... isto tako i sa prevodom...
 
Poslednja izmena:
Ovo je vec lektira :) Moebius i Jodorowsky u tandemu - tesko da moze bolje ...
 
Ovo je samo drugi kolor, nema veze sa kvalitetom.
 
Kako nema veze? ...em su stavljali manje boja, em su masili u pasovanju pa im se razlivala tamo gde ne treba...

...pogle tek ovde:

Inkal1 009.jpg CRNI INKAL 1_5.jpg
 
Upis na temu ....

Conan je moj favorit ....


Imam još negde na tavanu Konan, Punisher, Destroyer, Nick Rajder, zabavnike, almanahae ....

Možda nekad moji klinci požele da čitaju.....
 
Imas novog Konana od Darkwooda(reprint starih). Tako da uzimaj.
 
.. ni sve na papiru nije kvalitetno:

Pogledajte prilog 122016 Pogledajte prilog 122017

Pogledajte prilog 122018 Pogledajte prilog 122019

ogromna razlika u kvalitetu slike zavisno od izdavaca... isto tako i sa prevodom...

...
Also, taking advantage of artistic technological advances since the series’ inception, the American edition has been completely recolored and is a vast improvement over the garish coloring of the original European edition.
...

https://www.atomicavenue.com/atomic/titledetail.aspx?TitleID=23791

...
MCCULLOCH: Both The Incal and Avant l’Incal exist in different forms, at one point with newer, considerably different colors introduced to Moebius’ and Janjetov’s drawings. Were you consulted regarding these visual alterations? Do you feel a comic is “finished” when it is published?

JODOROWSKY: With the 3 d fashion the Humanoids editor trying to seduce the young audience changed the comic colors. I didn’t like that. But comics are an industrial art like movies and it needs to sell its products. But time gave me right. The audience prefers the original colors.
...

http://www.tcj.com/i-feel-myself-li...ore-a-few-questions-for-alejandro-jodorowsky/

Pa sta ti se vise svidja.
 
nisam provalio da postoje dve verzije, ali opet:

inkal 1.jpg
 
Jel spomenuo neko na ovih par stranica iza Zeljkove stripove Legija Nepromocivih i Astro-idjane ?

To su mi mozda sa nasih prostora ubedljivo najbolji stripovi jer sam uz njih kao klinac naucio da citam i pisem ;)
 
Heh... Sta li sada radi prof. Kiksmaler?
Rado bih kupio ove stripove.
 
Nazad
Vrh Dno