Šta je novo?

Koje miševe imate?

pomoćni miš (za laptopove, npr) je Jetion 3D Optical Mouse JT-DMS077 (299din, 3god garancije, beli sa malo plave)
odličan odnos kvalitet/cena :D radi za sve pare
 
Poslednja izmena:
Imam dva Logija G3, koristio sam MX300 i posle je bilo logično da se prebacim na njega. Godinama ga nema u prodaji i proizvodnji i onda sam naleteo negde, msm na amazonu za 160$ :D

Inače, najbolji miš ikada, obožavam ga.
 
RX1000 i na probi NX60, oba Logitech.
 
A4tech x-748k optical.Odlican,placen nov 1800din pre par dana.Jeste plastika jeste a4tech,svi kazu nije kvalitet ali moze da se meri sa mx518...
 
Ja evo skoro 4-ta godina koristim A4 Tech X-710BF! RAdi kao i prvog dana.
...od pre mesec dana zamenjen CM Devastator-om.
 
Steelseries Sensei [raw] Orange Heat. Mish prelepo izgleda i shto je najvaznije lezi mi savrseno. Plus QCK orange edition podloga tako da su svi aspekti vizuelnog i igrivosti zadovoljeni.
 
Već 6-ta godina kako koristim MX 1000 as baterijom nikad nisam imao problema (laserom takodje), jedino mu sada otkazuju mikroprekidači (povremeno umesto 1 klika "dobijem" dvoklik)...ako neko iz NS zna kako/gde da popravim nek mi pošalje PM..:wave:
 
Poslednja izmena:
SteelSeries RIVAL mis je VRH za Counter,pre njega sam koristio Roccat Kone+ i Steelseries Sensei [raw] ali ovaj mi je ubedljivo najbolji.
 
Ukoliko već ne znate...Svi miševi se prave t.j. rade u Kini.I manje,a i više poznati brendovi.Zbog jeftinije proizvodnje miševa i mnogih drugih artikala(a i prodaje) u Kini postoji samo par fabrika gde se proizvode miševi za skoro sve brendove!U velikom broju slučajeva(da ne kažem sto posto)poznatiji brendovi naručuju iz tih istih fabrika iste kineske miševe bez ikakvih aplikacija,logoa...itd.Nakon toga na miša stavljaju svoj logo i dizajniraju ga t.j. boje po svom izboru ili se takvi već gotovi naručuju u istoj kineskoj fabrici!Mali je broj onih brendova koji naručuje samo oklop miša,a elektroniku stavlja svoju(obzirom da kinezi sada proizvode odličnu optiku...istu onu koja se ugrađuje u skoro sve kvalitetnije miševe,a i lasere,mikroprekidače...!Svaki ekstra brend periferija ima određen broj takvih miševa u svojoj ponudi...neki više...neki manje...,a neki ceo svoj program zasnivaju na takvim miševima!Tako da je skoro u 100% situacija podjednako kvalitetan miš kineskog proizvođača sa kineskim slovima sa onom većinom poznatijih brendova koja se ovde preporučuje!Takve modele ima čak i Razer,a da ne pričam o Geniusu,Revoltec,Silverstone,Steelseries,A4 Tech...!Zato ćete naći,ako malo bolje pogledate ponude proizvođača na samo našem tržištu..a pogotovu na ostalim tržištima...mnogo identičnih miševa koji se samo razlikuju po boji,oznaci brenda i eventualno specifikacijama i dodatnim opcijama t.j. dugmićima(laser,optika).Zavisi šta je naručeno kod braće kineza da se ugradi unutra.Sa tim da je cena tih miševa kineskih brendova sve sličnija ceni tog identičnog miša koji se prodaje pod logoom drugog poznatijeg proizvođača,zbog toga što se sve više naručuju kompletni miševi(oklop i elektronika)obzirom da kinezi rade sve kvalitetnije.!Razlika je u velikoj većini slučajeva samo u logoou i boji miša t.j. njegovom dizajnu!Ali ovo isto važi za još mnogo artikala t.j. proizvoda široke potrošnje!Takođe se u istoj fabrici proizvode kutije i nalepnice za jedan te isti proizvod istog brenda za kinesko tržište(npr miš)sa kineskim oznakama i podacima na samoj kutiji i na mišu,a takođe i isto to samo sa podacima na engleskom jeziku za ostala tržišta!A kvalitet je naravno isti!T.j. kineski prizvodi nas sve više okružuju...hteli mi to ili ne...pod imenom njihovog ili navodno nekog drugog evropskog ili svetskog brenda!Ali njihov kvalitet je realno sve bolji i bolji t.j. već je na zavidnom nivou...mada i dalje postoje njihovi proizvodi koji još uvek nisu nekog posebnog kvaliteta,ali ih je sve manje!Obrni okreni...Kina je budućnost...! :)
 
Poslednja izmena:
razera ima da se kupi po kineskim sajtovima kolko hoces. duplo su jeftiniji ako ne i vise od toga
 
Poslednja izmena:
Druže,jesu li ove miševe kupovao ovde?Zanima me da li si zadovoljan njihovim kvalitetom(pošto čini mi se da znam gde si kupio većinu ;) ) A posebno me zanima ovaj Mazer(donja slika,dole u levom ćošku..poslednji)? A takođe i ovaj Motospeed F600(donja slika,gornji red...u sredini)!?Kakvi su što se tiče celokupnog kvaliteta? Hvala unapred...
ovaj bloody 7 (2 red-srednji) sam kupio ovde, sve ostale sam kupio online. roccat (1 red-srednji) je veoma dobar mis-senzor mu je odlican, ali za moj ukus je malen! ova 2 misa sa desne strane su neki kinezi (prosecan kvalitet), a ova dva sa leve strane su veoma dobri. (1 red-skroz levo je xinmeng kinez koji je veoma udoban mis, jako lep i idealan za svakodnevnu upotrebu-a moze i za malo igranja..). ovaj mis (2 red skoz levo) je e-blue mazer (japanac) i ujedno je nalepsi, najudobniji mis koji sam ikad imao, a za igrice je zmaj-radi odlicno (ima jako dobar senzor) ako imas uslove kupi ga neces se pokajati.. evo ti gdje mozes kupiti (free shipping) http://www.ebay.com/itm/390637153886?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2648 pozz
 
Vec duze imam paconju MS INDUSTRIAL X3ME i za sad sam zadovoljan sa njim.
maxresdefault.jpg
 
Od ovih jeftinijih proizvodjaca po meni je A4Tech ubedljivo najbolji...Ne kazem to jer su se misevi pokazali dobro, nego i neke sluske/bubice i poneke tastature... Ovaj mis je masturbiran 3 godine, ni jedanput se nije istripovao, i dan danas radi kao sat... jedina mana je click-scroll, ali to sam ocistio i sad radi...
68c7b65ed745ba8906feb53dd4ec84cf-500x500.jpg
 
Poslednja izmena:
Microsoft WMO odlican mis odlicna optika, ali nesto mi je poceo bagovati levi klik, ja stisnem jedan klik on utripuje 2 i tako to...Mada ima godina... 49962-wmo3.jpg
 
Poslednja izmena:
Od prije neki dan sam postao ponosan vlasnik G602 misa, prvi utisci su odlicni :)
 
Od pre nedelju dana sam ponosan vlasnik A4 Tech Bloody V7. Aj što je dobar miš nego mnogo kul izgleda. :)
 
Steelseries Sensei. Nije los, mada mi se vise dopadao Razer Death Adder za FPS.
 
R.A.T 7 i Logitech G700. Rat odličan, ali sam imao probleme sa dugmićima na palcu vrlo brzo (tipa posle 6 meseci upotrebe). G700 ima onu gumu/plastiku, kao za bolji grip kod palca koja mi se na neki volšeban način na jednom delu izlizala. Što neko reče sve je to kinesko. Mislim oni rade super, precizni, ne preskaču, fluidni i ok za photoshop/max ali mi ide na nerve kad uzmeš nešto skupo i dobiješ očajan kvalitet...
 
Danas mi je stigao ovaj mis. Deluje kvalitetno, jos cu ga detaljno istestirati. Dvoumio sam se, ovaj ili V7 bloody ali ajde zbog tastature da bude u paru :)


 
Al' Bloody sija crveno, bolje bi se uklopio :)
 
Al' Bloody sija crveno, bolje bi se uklopio :)

krastavac, dosla vremena da sve sljasti kao svemirski brod pa umesto da samo gledam performanse moram da gledam i kojim bojama svetli :D. Pretpostavljam da je V7 bolji malo mis od ovog ali neka ga, nisam neki zavisnik od DPI, meni to sve isti djavo :) A tastatura, svetli crveno, zeleno, zuto... nigde plave :S:
 
Za notebook Logitech VX Nano, za desktop/gaming Logitech G9, ubedljivo najbolji miš za mene: ergonomija, preciznost, težina, softver. Na poslu Logitech G5.
Dakle Logitech od početka do kraja :)
 
Logitech G400S... star nedelju dve... jedva čekam da ga prodam... Jednostavno nije za moju šaku.... Ne znam kud sam ga uzimao.

Da, ja sam isto tako prošao - miš je dobar, ali jednostavno nije za mene... Steelseries Kana mi je neuporedivo bolja, iako je po specifikacijama inferioran miš...
 
Nazad
Vrh Dno