Šta je novo?

Koje je dobro napajanje?

audiofreak

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.07.2003
Poruke
3,894
Poena
410
Zbog ucestalih pitanja na benchu tipa "koje napajanje da kupim", resio sam da postavim ovde jedan thread da se ljudi informisu.

Evo prve korisne informacije:
UL Online Certifications Directory
Na ovoj adresi mozete da unesete broj koji cete pronaci na nalepnici na svakom krstenom napajanju, format broja je E123456.

Druga je review site i to jedan od mojih omiljenih -- Silent PC Review. Tu mozete naci prilicno kompetentne testove napajanja i coolera, a sve u cilju smanjenja buke vaseg racunara.

Za sada toliko od mene.
 
mozes i da pitas madjare posto bi ispala evga supernova od 500-550w,i miran si godinama za bilo kakvu konfu sa singl GPU-em,a ne bi trebalo to napajanje da izadje skupo.
 
Da li neko moze da mi pomogne u odluci izmedju ovih napajanja:
Antec VP600P 600W 67e
Antec VPF-650 650w 75e
Antec VP700P 73e
Tt Smart SE 630W SPS-630M 73e

i mozda Corsair cx 600v2 za isto oko 70e
Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Ljudi za par dana kupujem napajanje. Koje biste mi preporucili, snage 650w-750w, cena do 15.000? Malo bih da cedim trenutnu konfiguraciju i da to bude stabilno. Pozeljna sto duza garancija. U obzir dolazi i kupovina kod madjara.
 
Poslednja izmena:
Ahaaaaam, znaci evga i super flower od preko. Vidim da u ponudi su uglavnom jaci modeli. Kog proverenog prodavca da pitam za neko koje nema u ponudi? Moze na pm. :)
Sto se tice anteca vidim da ima 12v1 (procesor i hardovi) i 12v2 (grafike). Jel ima tu nekog ogranicenja za opterecenje po granama, tj. da ne mogu da iskoristim pun potencijal napajanja?
 
Raidmax rx 850/1000 ae ?

Ne bih da glumim strucnjaka, ali ta napajanja iskreno bas nisu na dobrom glasu, mada vidim da ih neki ljudi na forumu imaju i kazu da su super. Ako me secanje ne vara kolega @umart ima rx 850 ae i drzalo mu je dve powercolor r9 280x karte u cf. Mozda ti ovaj review malo pomogne.

Nego jedno pitanje za strucnjake. Kakva su corsair rm650i/rm750i napajanja u poredjenju sa evga i super flower napajanjima? Imaju 7god garancije.
 
ima ga i on i on ga preporucuje koliko ga shvatih.a ne samo da je guralo taj komplet i to poprilicno nategnut koliko je kuciste dozvoljavalo (u paketu sa debelo naklokovanim fx8350 na nanisulji koja sama zna oprilicno da povuce za jednu maticnu) vec i 270cf,760sli,a i sad gura konfu iz potpisa bez da stucne ista.nikad ga nisam cuo,najveca mana koju mu nalazim su nesto njanjaviji kablovi,koji su takodje mogli da budu i nesto duzi.
 
Moguce, ja skontao da covek pita za savet. :)
Mada ipak bih se drzao proverenih brendova i sto duze garancije pa razmatram brendove iz prethodnih postova. U obzir bi dosao i cm v750 jer kod nas imaju samo v750s. Naravno od madjara.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi,da ne otvaram novu temu.

Resio sam da kupim novo napajanje.
Pa me zanima neka vasa preporuka.Nekoliko vas mi je preporucilo Evga G2 supernova,jedini problem sto je od madjara(bez nase garancije) i 15000 za 750w.
Sad jel ima jos neko neku preporuku?Bitno mi je da je kvalitetno,po mogucstvu ispod 15000,i savrseno sa domacom garancijom.
Treba da mi gura komp iz potpisa.Mad sto vise W to bolje jer ja stalno nesto dodajem/klokujem.

Nekako mi 15000 puno za napajanje,a opet bez nase garancije.
Tako da ako moze preporuka za neko ok napajanje a da moze da gura ovaj cpu + gpu i da ima jos lufta
 
Poslednja izmena:
Pa nije bar da za 15K ima 1200W platinuma ali nema smisla uzimati takvog siledziju za masinu s jednom grafikom. Nije steta dati lovu za extra kvalitetno napajanje. Ja uvek prednost dajem kvalitetu pre nego snazi.
 
Čovek reče da hoće više ampera jer stalno nešto dodaje/klokuje. Seasonic - jedino 620GB/GM, mada ja ne bih dao te pare za to ako već ima Antec TP-650C za tu sumu.
 
Ma moze sta god preporucite.
Cisto bi voleo da imam 100w u rezervi.Jer sutra amd izbaci cpu od 250w:d pa kupim njega.Ne mogu da menjam napajanje uz svaku konfiguraciju.
Najvise mi se po review-ima svidja ovo Evga g2.Ali me malo kolje cena i sto nema nasu garanciju.
Ono mi je savrseno 80+ gold,modularno,dovoljno jako.
Ja bi neko takvo ako ima kod nas a da je 15000 ili ako moze nize.
Kad vec uzimam da uzmem neko koje mi sve potrebe pokriva
 
Aj cisto da ne otvaram temu, za konfiguraciju iz potpisa koje napajanje bi bilo dovoljno? Trenutno imam recom 550 plus
Pitao sam vec u temi dole ali nema odgovora pa rekoh da pitam i ovde ;)
 
Aj cisto da ne otvaram temu, za konfiguraciju iz potpisa koje napajanje bi bilo dovoljno? Trenutno imam recom 550 plus
Pitao sam vec u temi dole ali nema odgovora pa rekoh da pitam i ovde ;)
Hoces da menjas da bi menjao ili zbog potrosnje?
550w ti je sasvim dovoljno za tu konfiguraciju ako nije neki "Kinez" od 300w realne snage.
Sve zavisi koliko si spreman da izdvojis?
 
@umart znam da imam gpu od 250w.Jos kad je klokujem dodje do 300w.
Onda na to dodam cpu klokovan.
A sta cu tek sutra da prikljucim ko to zna.Pa bih zato neko psu od 650-750w.
Bas mi se svidja evga g2 750w.
Ali me kolje cena a i nepostojanje garancije.
Ovo Antec je ok ali mi se cini za klasu losije od evga g2.

Tako da bih voleo neko kod nas,gold/platinum,modularno,650-750w.
Ako imate predloge udrite:d
 
Nazad
Vrh Dno