Šta je novo?

Koje je dobro napajanje?

audiofreak

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.07.2003
Poruke
3,894
Poena
410
Zbog ucestalih pitanja na benchu tipa "koje napajanje da kupim", resio sam da postavim ovde jedan thread da se ljudi informisu.

Evo prve korisne informacije:
UL Online Certifications Directory
Na ovoj adresi mozete da unesete broj koji cete pronaci na nalepnici na svakom krstenom napajanju, format broja je E123456.

Druga je review site i to jedan od mojih omiljenih -- Silent PC Review. Tu mozete naci prilicno kompetentne testove napajanja i coolera, a sve u cilju smanjenja buke vaseg racunara.

Za sada toliko od mene.
 
"malo" napajanje (do 500w) npr po meni nije rizik uzimati polovno jer ogromna vecina nije koriscena za rudarenje, (sto se nemoze reci za 700+w) ima polovnih corsaira cx400 i vx450 za male pare a to su vrhunski seasonici, vx450 po tvrdnjama johnny guru ekipe i mnogih drugih jedno od najboljih napajanja svih vremena, drugaru sam uzeo cx400 za athlona x2 250 i 5450 i on nije mogao da veruje da je stvar apsolutno necujna, (do tada je imao kineze), novo je novo ali nekad sa kvalitetnim polovnim moze dosta da se dobije za male pare...
 
^apsolutno, +1
 
nema vise ovog TTa sto mi se svidja a treb mi za drugi komp (LC 550w riknuo posle 5 godina... valjda ga ubio overklokovan 8120 ^^)... treba mi preporuka za napajanje do 7k - 8k
 
Jel ima neko iskustva sa seasonic 520gm napajanjem?

Nasao sam to napajanje ali bez kablova pa posto je semi-modularno zanima me sta dolazi od direktno povezanih kablova tj sta cu sve moci da povezem.
Jel se prodaju negde kod nas posebno kablovi za modularna napajanja? Koje su cene?
 
Moj voljeni Corsair HX520W je posle skoro 9 godina gotovo neprekidnog rada otisao na vecna lovista. :(

Gledao sam review-e i na osnovu njih sam izdvojio Cooler Master V850 koji bi trebao da bude Seasonic KM3, a ne znam da li su i novije revizije na istoj platformi.
Corsair mi je uvek ulivao poverenja pa bih prihvatio i tako nesto bazirano na Seasonicu.
EVGA Supernova je isto odlicno, ali posle peripetija sa 750W G2 koje je solajam imao, zaobisao taj model.

Sta bi savetovali da uzmem, da bi konfiguracija iz potpisa radila kao do sada. Znaci tiho i sa overklokom. Budzet do nekih 140-150 EUR.
U skorijoj buducnosti dodao bih GTX 970 umesto GTX 660.
 
Poslednja izmena:
Imas V1000 na oglasima za 150e novo. Za toliko sam i ja moje prodao kad sam dobio novo posle reklamacije. Mislim da nemas bolju kupovinu. Ili to ili neki SS XP2 760W, isto s oglasa. Razmisli samo koliko ti snage treba i uklopi se s kintom.
 
Imas V1000 na oglasima za 150e novo. Za toliko sam i ja moje prodao kad sam dobio novo posle reklamacije. Mislim da nemas bolju kupovinu. Ili to ili neki SS XP2 760W, isto s oglasa. Razmisli samo koliko ti snage treba i uklopi se s kintom.

Posto se ispostavilo da pare za novo Cooler Master V850 napajanje necu imati, a polovno zbog verovatnog rudarskog predzivota ne bih uzeo, okrecem se prema jeftinijem resenju.

Za konfiguraciju iz potpisa mislim da je dovoljno napajanje od 600-650W. Da li je dobro resenje SUPER FLOWER Golden Green SF-650P14XE (HX) 80Plus Gold 650 Watt (10200 RSD) ili eventualno SUPER FLOWER Golden Green SF-750P14XE (HX) 80Plus Gold 750 Watt (14200 RSD).
Trazim stabilno i tiho/necujno napajanje, i da ne cvrkucu zavojnice. :)
 
Poslednja izmena:
Za tu konfu ti ne treba nista preko 600W i ono ce imati dosta lufta. Nemoj da te napajanje sa rudarske masine plasi jer su to sve kvalitetna napajanja koja mogu svasta da trpe, sa jako dugim garancijma. A i nisu svi rudari zivotinje da maltretiraju HW. Svima je u cilju da spuste temp, smanje potrosnju...
Ako ti naleti pogledaj neki SS 660W XP2 i uzimaj ga bez razmisljanja. Pogledaj i neki corsair, ni s njim ne mozes da pogresis. Nisi rekao, jel ti treba modularno napajanje ili ne?
 
A preko Madjara EVGA G2 650w? 10god garancije i boli te patka.
 
Hteo sam EVGA Supernova 850W ili taj od 650W. Problem je sto su svi "uvoznici" na godisnjim odmorima.
Posle sam mislio da cu uzeti Super Flower Golden Green 650W. Dva dana, pa jedno 20 puta sam zvao Baito, ali se niko nije javio na telefon.
Na kraju sam uzeo Cooler Master V850, nov sa garancijom od 5 godina.
 
Nisi pogresio svakako :)
 
Imas V1000 na oglasima za 150e novo. Za toliko sam i ja moje prodao kad sam dobio novo posle reklamacije. Mislim da nemas bolju kupovinu. Ili to ili neki SS XP2 760W, isto s oglasa. Razmisli samo koliko ti snage treba i uklopi se s kintom.

To napajanje je zavrsilo kod mene, i to za 140€ novo, u foliji. Za sada perfektno, a verujem da ce biti i narednu deceniju, svaka preporuka.
 
Do 80e, treba mi nesto za FX 8350 i 280x.

TT Smart SE 730M u radnji na E mi se uklapa u budzet ili ako za iste pare neko zna za nesto bolje.
 
Antec TP-550C, jeste malcice preko, ali vredi svaki dinar.
 
Moj voljeni Corsair HX520W je posle skoro 9 godina gotovo neprekidnog rada otisao na vecna lovista. :(

Šta mu se desilo i da li ima nekih posledica po komponente?
Moje sam 2007. kupio i ne bih želeo da me iznenadi nekom havarijom, ipak radi 24/7.

Svakako gledam da sklopim novi komp, pa ako može i neka preporuka za napajanje u srednjoj klasi (za neki i3/i5 na default, ostalo sve slično kao i sadašnja konf.). Ako sam dobro pratio opet mora jedno 90-100€ da se izdvoji za kvalitetnije napajanje (Antec TP-550C)? Ako ima nešto od 60-70€ pišite.
 
Ja sam sa mojim RX850AE prezadovoljan, smesno sam ga platio prosle godine i jos je u garanciji bilo 3 godine. Andyson K platforma, 80+, modularno, malo su kruci kablovi. Jedino sto nigde nisam pronasao podrsku za haswell c6 c7 standard ali ok.
 
Vrh Dno