Šta je novo?

Koje je dobro napajanje?

audiofreak

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.07.2003
Poruke
3,894
Poena
410
Zbog ucestalih pitanja na benchu tipa "koje napajanje da kupim", resio sam da postavim ovde jedan thread da se ljudi informisu.

Evo prve korisne informacije:
UL Online Certifications Directory
Na ovoj adresi mozete da unesete broj koji cete pronaci na nalepnici na svakom krstenom napajanju, format broja je E123456.

Druga je review site i to jedan od mojih omiljenih -- Silent PC Review. Tu mozete naci prilicno kompetentne testove napajanja i coolera, a sve u cilju smanjenja buke vaseg racunara.

Za sada toliko od mene.
 
Tiho prilično, ali to mi je sad najmanja briga.
 
Ako hoces najeftinije moguce a da je ok, onda ovo novo Deepcool svi preporucuju u skorije vreme:


Ali ono ce najverovatnije imati Coil/Whine buku sa bilo kojom jacom/novom/sledecom kartom 8000, 9000 serija itd, ...
Hocu ovo da narucim za burazera , za 4690K overklokovan i RX580 Nitro+ - jel svako ima Coli Whine ili može da se desi??

Ne vidim ništa bolje za tu cenu...
 
jel svako ima Coli Whine ili može da se desi??
Uvek moze da se desi neki problem sa bukom da ispadne, ali u zadnje vreme ga najvise preporucuju na ovim Discord-ima za napajanja, i ima pristojan broj ljudi da su ga koristili, i nisu se zalili

Definitivno izgleda kao najbolja opcija od svih slicnih tih u najeftinijim opsegu
 
Nisam ni rekao da postoji razlika. Nemam iskustva da bodem po ploči i napajanju pod opterećenjem, ali je interesantno da takve padove napona na svim granama nemam sa pomenutim Antecom (Seasonic). Ista konfiguracija je u pitanju. Pa pobogu na ovom FSP-u je napon 11.904V na default bez opterećenja.

Šta bi tek bilo da je procesor koji može da se masno klokuje a ne anemični 12400f...

Još jedna opcija je da sva crevca pretumbam na detetovu konfu i da jedina razlika bude sama ploča (sa Asrock b660m na Asus b660m) pa onda da vidim očitavanja.

Ako moderator misli da ova tema nije mesto, neka prebaci.
 
Poslednja izmena:
Imam priliku nabaviti CM Elite Nex 700W za nekih 40eur sa 3god garancije, jel vredi te pare? Mislim nije bas 80+ efikasnost, ali realno trebalo bi da gura neku grafiku koja trazi 2x8pin? Ili da to batalim i kupim kako sam i planirao neko od 100eur slicne snage?
 
Nisam ni rekao da postoji razlika. Nemam iskustva da bodem po ploči i napajanju pod opterećenjem, ali je interesantno da takve padove napona na svim granama nemam sa pomenutim Antecom (Seasonic). Ista konfiguracija je u pitanju. Pa pobogu na ovom FSP-u je napon 11.904V na default bez opterećenja.
Molex konektor je zgodan za unimer. Ima 12V i 5V.
 
Imam priliku nabaviti CM Elite Nex 700W za nekih 40eur sa 3god garancije, jel vredi te pare? Mislim nije bas 80+ efikasnost, ali realno trebalo bi da gura neku grafiku koja trazi 2x8pin? Ili da to batalim i kupim kako sam i planirao neko od 100eur slicne snage?
Bezi od Cooler Master Elite Nex sto dalje mozes xD, nema mnogo review-ova, al stoji na Tier listi oznaceno kao rizik.

Uzmi ovo:


ili Cooler Master MWE V2 za 8754 din u domacoj firmi
 
Poslednja izmena:
@Dogzilla Ma jok, ta jeftina druga ni ne gledam, nego mi to Elite moglo uleteti za 40eur pa kao da pitam, druga jeftina napajanja nisam ni gledao i u pravu si za Strix nude mi samo Auru, a za TUF 750G im je cena kao u domacim radnjama, Madjari uopste nisu vise povoljni za mnogo stvari, samo za grafike manje vise i naravno imaju veci izbor ali to neopravdava njihove cene..

No za sada je izbor pao ili na Asus TUF 750G ili na Chieftec CPX750FC, prvo je 120eur, a drugo je 100eur pa cu videti sta cu, hvala puno na sugestijama :)
 
@Dogzilla Ma jok, ta jeftina druga ni ne gledam, nego mi to Elite moglo uleteti za 40eur pa kao da pitam, druga jeftina napajanja nisam ni gledao i u pravu si za Strix nude mi samo Auru, a za TUF 750G im je cena kao u domacim radnjama, Madjari uopste nisu vise povoljni za mnogo stvari, samo za grafike manje vise i naravno imaju veci izbor ali to neopravdava njihove cene..

No za sada je izbor pao ili na Asus TUF 750G ili na Chieftec CPX750FC, prvo je 120eur, a drugo je 100eur pa cu videti sta cu, hvala puno na sugestijama :)
Koji tuf za te pare..Ima boljih vrv,eto ti taj TT gf3 130e
 
@Marko1996 TUF Bronze i Gold, su samo Corsair otpadci, nista specijalno unutra, ima boljih za te pare, ko sto @Djolekg spomenu, a i ostali ce spomenuti. Nova Asus Prime napajanja su zanimljivija opcija.



0b6568113b118e266f94328538588f56.jpg

Doduse Corsair vraca Gold otpadak na Kinesko trziste sa TX nalepnicom, tako da, xD
 
Poslednja izmena:
@Dogzilla ozb, tako su bzvz? Ja racunao da Asus TUF u Gold varijanti sa 10g garancije skroz ok kupovina za te pare jer je domaca garancija.. Moram da vidim da li mi stizu ta Prime napajanja, pa da vidim sta i kako, a sta mislis o onom Chieftec CPX750FC? Dobio je 5 zvezdica od techpowerup, i 5god domace garancije ima, a svakako mogu sacekati da se pojave Prime napajanja
 
Chieftec CPX750FC
Chieftec Atmos izgleda obecavajuce, ali nema jos puno review-ova
@Dogzilla ozb, tako su bzvz?
TUF Bronze je bas bazicno, TUF Gold je meh, malkice bolje od MWE V2 White/Bronze, samo tise kad se vise optereti. ni TUF Gold ni Novo Corsair TX nisu kao sto je nekad staro Corsair TX-M bilo.

Asus TUF Gold je ok ako nema sta drugo/ako je bas dobra cena, ili bas hoces Asus izgled/brend, ali to je to. Ako ti nista drugo ne iskoci kao dobra opcija, prime bude preskupo/nikako da dodje, i neces da cekas slobodno uzmi Asus TUF Gold (dokle god je 120 eur). Ali steta nesto malo kvalitetnije ne uzeti, ako ima u ponudi
 
@Dogzilla Imam i NZXT C750 Gold
MSI MAG A750GL PCIE5
CM MWE Gold V2 850W

Svi su slicne cene, pa eto i od ta tri sta je ok, jer nije da ce u kuciste ici veliki potrosaci jer se prvenstveno igram na konzoli, ali i na racunaru itekako znam fino se izigrati pogotovo igre koje su 30fps lock na konzoli..
 
Ima veliki broj prijava pištanja zavojnica,ali da,najbolje ga je odradio nzxt.
Kod nas, ili napolje negde, Verovatno i nisu zavojnice, od napajanja, nego pistanje od ventilatora, ko i sto su gomila drugih imali, svejedno smor.

FSP Hydro PTM Pro 750 bi bio najsigurniji izbor po tom pitanju, jer skuplja FSP imaju najkvalitetnije Ventilatore (ProTechnic), + je stariji model
 
Gledajući domace radnje i napajanja od 750 do 850w izlistah ovo, koje od ovih je najbolje po vasem misljenju, naginjao sam licno ka be quiet ?

1.MSI MPG Series A850GF 850W napajanje
2.Gigabyte 850W UD850GM PG5 single rail 80 plus gold atx 3.0 GP
3.Chieftec GPX-850FC 850W PowerUP series napajanje 5Y
4.FORTRON FSP Hidro G Pro - 750 W PPA7505401
5.Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
6.Be Quiet! napajanje bq pure power 12 m 850W BN344
7.NZXT C750 gold 750W
 
Pa vrv ako je nzxt atx3.0 on,pa BQ..tj ako se ide na atx 3.x
Mada sve zavisi od cene.
BQ bi trebalo da je bar pola klase niže od nzxt.
Ostali nisu koliko vidim 3.0..
Gigabyte ne bih razmatrao na njihovoj platformi.
 
Pa vrv ako je nzxt atx3.0 on,pa BQ..tj ako se ide na atx 3.x
Mada sve zavisi od cene.
BQ bi trebalo da je bar pola klase niže od nzxt.
Ostali nisu koliko vidim 3.0..
Gigabyte ne bih razmatrao na njihovoj platformi.
Uzeo sam thermaltake thoughpower, ali ne gf3 vec gf A3 , po recenzijama koje sam citao i nije bas najbolje, speculative b tier , razmisljam da li da ga vratim i uzmem drugo.
 
FSP Hydro K PRO ATX3.0(kosta 13k) ili neko drugo(mora g***tron)?
 
Poceo je vent da toroce na Asus ROG Strix 850W, koje je sve vreme stajalno na hibridnom modu i verovatno je bio felerican od samog pocetka (napajanje staro 7 meseci) ali kako nije prelazilo onih 40% TDP nije se ni ukljucivao. Culo bi se tu i tamo medjutim juce je bas krenuo da tandrce dovoljno glasno da se cuje sa sve slusalicama na glavi. Odneto je na reklamaciju i cekam sada sledecu nedelju. Nisu me pitali pri reklamaciji da li zelim zamenu ili popravku, posto bih svakako izabrao zamenu ali kako svi govorite da je korektna radnja racunam da tu nece biti problema. Posto tog napajanja vise nema u ponudi ja bih onda uzeo povrat novca i odmah bi pazario drugo napajanje, mislio sam da uzmem FSP HYDRO G Pro 850W Gold ali sam otvoren za predloge koji su tu u okviru tih ~18k dinara.
 
Nazad
Vrh Dno