Šta je novo?

Koja navigacija za auto?

EEEPC je odlicna sprava za GPS. Opremio sam jedan takav, samo sto sam koristio Garmin eTrex Legend povezan na USB preko RS232-USB adaptera. Kao softver sam stavio OziExplorer, posto je primarna namena nije za magistralne puteve nego za kretanje po planinskim bespucima a tu su potrebne topografske karte.

Stvar je fenomenalna.

Jedina mana koju sam primetio, to je sto se sve prilicno trese pa je tesko upravljati njime u toku voznje (mislim na suvozaca), ali i to se da resiti tako sto se prikljuci eksterna tastatura. Takodje, ume da smeta svetlo, naime, ekran se bas slabo vidi kada je jako sunce.

Garmin nRoute je ok resenje takodje, samo sto je on napravljen za ekran osetljiv na dodir a eeePC to nema.

eeePC je zgodan i za napajanje jer mu treba, cini mi se 9V, tako da se moze napraviti jednostavan adapter sa 12 na 9V i resen problem.
 
Poslednja izmena:
Imam jedan Galeb gnd-002 uredjaj. Ispostavilo se da osoba koja ga je prodala nije naglasila da takav uredjaj ne sadrzi mape Zapadne Evrope,a meni bas tako nesto treba. U Galebu kazu, "Po defaultu, svi nasi uredjaji sadrze samo mape Jugoistocne Evrope. Ali, nije nikakav problem, mozete KOD NAS kupiti karticu sa dodatnim mapama, za 4700 dinara."
Eh, cim sam cuo to "Jugoistocne Evrope", sto mi zvuci kao vrlo ponizavajuce, odlucio sam da na kupovinu dodatne kartice, kod njih, ne pristanem. Sta je uopste to JI Evropa...? Albanija, Makedonija, Bugarska, Rumunija...

Da li neko zna kako mogu da dodam jos tih nekoliko mapa? Kupovinom SD kartice (ne od Galeba) ili bilo kako drugacije. Koliko sam informisan, na tom uredjaju radi iGO 2006 (ili iGO 6, ne znam kako se zove).

Jel je moguce prosiriti te mape? Pa da se ne osecamo kao da pripadamo samo grupi gore navedenih zemalja...

Hvala na svakom savetu.
 
Nazad
Vrh Dno