Šta je novo?

KODI i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Da nije se jos sam ( dexe repo ) azurirao na 1.0.2 a vidim ga u install from zip file da ga ima ( manuelno ga potero i sad Umbrelle ima 6.6.29 u dexe repo) , a inace balada sa Elementumom zavrsena kad se Elementum-org digao na 0.0.2 sad je hteo iz njegovog repo da normalno azurira Burst ( kao i ranije ) al sad je hteo i Elementum na 0.1.97 normalno zahtevajuci da pregazi onaj manuel 0.1.96 al da ostavi podesavanja 😁😉👍 ( sad ce i sam nuditi sledeci update a ne da ga ja jurim 🤣😂 ) , kad sam vec ovoliko gusio da napisem i sam kraj al srećan 😁😉👍 pri ponovnom pokretanju Kodija iako je pokazao da se Elementum instalirao jednostavno ga nije bilo 🤔 ponovo ga instalirao iz Elementumorg repoa i sad je sve konacno u redu i sve sljaka 😂🤣😂
 
Poslednja izmena:
Od poslednjeg ažuriranja Fen-a i CocoScrappersa i nekih ostalih modula pukne Kodi posle odgledane recimo jedne epizode i povratka na početni meni widgeta sa ovom porukom. Ima neko ideju šta bi moglo biti i kako da rešim?
screenshot00000.png
Inače imam samo Fen, Umbrellu i ovo sa screenshota.

screenshot00001.png
 
Ja bih to preinstalirao, verovatno zbog tog focusa, a sad sto se to dešava ne znam, brza neka pretraga i nista nešto pametno ne videh da ima neko rešenje...
 
To i uradih pa pratim dalje. Čini mi se da se dešava samo na FENtastic skin-u. Na AH2 ne puca uopšte.
 
Хмммм... Мени стоји на 6.6.28. Твој репо, наравно. Једино ако ми се репо није хтео ажурирати на 1.0.2 🤔
Баш ћу сутра проверити шта се дешава.
Дакле, прича је следећа. Мора прво да се ажирира репо из ZIP датотеке, онда тек из спремишта, па се аутоматски ажурира кишобер. Потом подешавања провајдера у кишоберу, омогуће екстерни и постави се COCO SCRAPER - и то је то.
Још једном велико ХВАЛА @dEXE на свему што радиш!
 
Kodi skin FENtastik. Vec sam pisao o ovom skinu. Nije previse zahtevan kao ostali skin-ovi. Iako je autor adona dao naziv FENtastik widgete mozete povezati kako sa FEN addonom tako i sa bilo kojim drugim addonom ( Umbrella, Seren...). Jednostavan je za podesavanje. Nije zahtevan. Odlicno radi na mi box-u. Jedan je od retkih skinova na koje sam se zadrzao. Nijedan bug do sada a koristim ga od prve verzije. Sada skin lepse izgleda. U pocetku je skin imao samo info sa leve strane i kada se ide po widgetima samo je bio dostupan taj info sa leve strane i neznatno uvecanje ikonice postera. Predlozio sam autoru addona da bar ubaci neke boje ili bar diskretne obojene ivice oko postera da znam gde klikcem. Nije mu to bilo u planu tada ali vidim sada je u zadnjim verzijama i to ubacio. I tek sada je meni ovaj skin savrsen.
Zadnja verzija je 1.0.15
Source: https://ivarbrandt.github.io/repository.ivarbrandt/
Github: https://github.com/ivarbrandt/skin.fentasticPogledajte prilog 397846Pogledajte prilog 397847Pogledajte prilog 397848Pogledajte prilog 397849Pogledajte prilog 397850Pogledajte prilog 397851Pogledajte prilog 397852Pogledajte prilog 397854
Na tvoju preporuku sam nabacio ovaj skin i zadovoljan sam :)
Zanima me jel još moguce dodati više izbora "postera" na pocetnom ekranu? Mislim da uzme sa 1x list cim klikneš na 2x list ubaci te u onaj klasicni preglednik odnosno nema više postera kao na pocetnom ekranu.
Da listam više postera kao na npr syncler app i slicnim
 
Mogli biste meni da preporucite neki dobar kodi skin u kome sam player izgleda dobro (nesto profesionalno dizajnirano, na foru hardverskih plejera, recimo i sa osnovnim informacijama o videu).
 
Na tvoju preporuku sam nabacio ovaj skin i zadovoljan sam :)
Zanima me jel još moguce dodati više izbora "postera" na pocetnom ekranu? Mislim da uzme sa 1x list cim klikneš na 2x list ubaci te u onaj klasicni preglednik odnosno nema više postera kao na pocetnom ekranu.
Da listam više postera kao na npr syncler app i slicnim
Mozes kada odaberes neki poster da ides na Extras mislim da tu imas postere i jos dosta korisnih informacija tipa imdb ocena, trailer... Informacije o filmu, glumacka ekipa... Kao u Fen addonu. Uskoro ce updejt FENtastic skina bice ubacene imdb ocene pretpostavljam kao u drugim skinovima.
IMG_20230907_184404.jpg
IMG_20230907_184557.jpg
IMG_20230907_184610.jpg
IMG_20230907_184710.jpg
 
Ma mislio sam postera ikona drugi red filmova :D

Mada sam se snašao tj dodao page 1 pa page 2 al moraš rucno dodati red po red..

Da hoce napraviti automatski da prebacuje page 1,2,3 itd itd da listaš filmove bez ulaza u tamo neki meni dodatni.

al deff najbolji skin simple brzo pici
 
Da li neko zna, koja je varijanta kada je kod serija sezona pogrešna u odnosu na onu koju tražim, da to u addonu mogu ručno da izmenim ili šta znam već, seren čini mi se da nema...
Dešava se s vremena na vreme kod serija koje Netflix otkupi ili tako nesto, mešaju se verzije jer se ne označavaju isto...
Evo na primer sad imam problem sa serijom Top Boy (koja je inače odlična, nešto kao engleska gomora) gde je prve dve sezone izbavio valjda BBC 2011, a onda Netflix 2019 takoreći nastavio ali je to na trakt sezona 1 i 2, a na IMDb i na torentima 3 i 4...
I sad hoću da gledam sezonu 4, ne izbacuje mi sourceve jer traži sezonu 2...
Da li neki addon podržava manuelni upis pri skrapovanju?
Ili koja mi je alternativa? Da koristim Realizer na pr?
 
Mozes kada odaberes neki poster da ides na Extras mislim da tu imas postere i jos dosta korisnih informacija tipa imdb ocena, trailer... Informacije o filmu, glumacka ekipa... Kao u Fen addonu. Uskoro ce updejt FENtastic skina bice ubacene imdb ocene pretpostavljam kao u drugim skinovima.
Pogledajte prilog 403854
Pogledajte prilog 403855
Pogledajte prilog 403856
Pogledajte prilog 403857
Imaš ja mislim rating(skin settings-General-Choose rating to display for media items) i sada u FENtastic skinu mada ne znam odakle vuče.

Da li neko zna, koja je varijanta kada je kod serija sezona pogrešna u odnosu na onu koju tražim, da to u addonu mogu ručno da izmenim ili šta znam već, seren čini mi se da nema...
Dešava se s vremena na vreme kod serija koje Netflix otkupi ili tako nesto, mešaju se verzije jer se ne označavaju isto...
Evo na primer sad imam problem sa serijom Top Boy (koja je inače odlična, nešto kao engleska gomora) gde je prve dve sezone izbavio valjda BBC 2011, a onda Netflix 2019 takoreći nastavio ali je to na trakt sezona 1 i 2, a na IMDb i na torentima 3 i 4...
I sad hoću da gledam sezonu 4, ne izbacuje mi sourceve jer traži sezonu 2...
Da li neki addon podržava manuelni upis pri skrapovanju?
Ili koja mi je alternativa? Da koristim Realizer na pr?
Meni u Fen-u manual search izbacuje dve sezone iz 2011 i 3 sezone iz 2019 ako je to to. Sezona 4 bi trebalo da je sezona 2 iz 2019? Sezona 3 se valjda nastavlja sada u septembru po datumu bih rekao. Svejedno, nazivi epizoda su isti u IMDB samo ih on vidi kao četvrtu sezonu, a Trakt kao drugu. Nisam pustio nijednu ali vidim "Good morals" kao prvu epizodu(treći screen) druge sezone a tako se zove i u Traktu i na IMDB.
screenshot00002.pngscreenshot00003.png
screenshot00005.png
 
jel fen addon radi iskljucivo sa debrid linkovima?
koji je najpovoljniji debrid servis, koristio sam jedno vrijeme real debrid?
 
Imaš ja mislim rating(skin settings-General-Choose rating to display for media items) i sada u FENtastic skinu mada ne znam odakle vuče.


Meni u Fen-u manual search izbacuje dve sezone iz 2011 i 3 sezone iz 2019 ako je to to. Sezona 4 bi trebalo da je sezona 2 iz 2019? Sezona 3 se valjda nastavlja sada u septembru po datumu bih rekao. Svejedno, nazivi epizoda su isti u IMDB samo ih on vidi kao četvrtu sezonu, a Trakt kao drugu. Nisam pustio nijednu ali vidim "Good morals" kao prvu epizodu(treći screen) druge sezone a tako se zove i u Traktu i na IMDB.
Pogledajte prilog 403901Pogledajte prilog 403902
Pogledajte prilog 403903
Tako je, i problem je što nalazi linkove sve iz druge sezone to amazon ovo ono, ova 4ta ili druga iz 2019 je Netflix, i ima gomila linkova sa natpisom s04 ali ne postoji način da addon nateram da nju traži, fali mi opcija da mogu ručno da izmenim...
Kao što rekoh, rešenje mi je bilo da gledam iz svog klauda na rd...
 
Imaš ja mislim rating(skin settings-General-Choose rating to display for media items) i sada u FENtastic skinu mada ne znam odakle vuče.
Uporedi sa imdb ratings, mislim da su to user ratings. Dev FENtastic skina je najavio updejt sa imdb ocenama.
 
Izasao apdejt za Fentastic skin. Dosta dobrih promena. Evo sta je kreator objavio...

FENtastic 1.0.19

There's a BIG update to FENtastic now available in my repo. There's a lot of changes for this one including extra sections and ratings. The repo has updated screenshots so you can go see what it looks like before you install it.

Here is a copy of the main changes from the changelog:

\- Updated UI for a more artwork centric experience
\- Updated widgets to handle menu items better
\- Added 3 NEW custom main menu sections
\- Added ratings (enter OMDb API Key in Skin settings to activate)
\- Added switch for Landscape/Clearlogo on WideList view
\- Added custom default background selection
\- Added optional color studio logos
\- Added custom background and fanart brightness
\- Added custom version of AutoCompletion for virtual keyboard to repo (only try if you are having issues with your version)
\- Added optional FENtastic Audio Suite to repo
\- Reorganized skin settings
\- Fixed WideWall view
\- Removed color themes
\- Other changes/fixes

The setup to activate ratings is pretty straightforward. Head over to Skin settings and in Options you'll see a place you can enter your OMDb API key. After you enter it, you'll see three menu items drop down. The first two options are specific only to the homescreen. You can choose to display the ratings in the InfoPanel, widget labels, or both. The ratings inside the views aren't optional. However, if you click "Clear API Key", then the skin will return to how it used to look without ratings. This way, ratings are completely optional.

After the skin updates and you return to the home screen, please remember to NOT CLICK ANYTHING. Wait for the skin to reload with your widgets. If you interrupt the process then you might have all of your widgets missing from the home screen along with the main menu items you configured. If this does happen to you, go to Skin settings and at the top in the Main menu items section click Remake menus and widgets. Then when you return to the home screen you'll see all of your widgets.

If you need help setting the skin up and the Setup Guide in Skin settings doesn't cut it for you, head on over to my repo for a detailed setup guide complete with updated screenshots. Let me know if you have any other questions or need help with anything. If I don't reply to you here on Reddit, open an issue on my Github. Enjoy!
 
Izasao apdejt za Fentastic skin. Dosta dobrih promena. Evo sta je kreator objavio...

FENtastic 1.0.19

There's a BIG update to FENtastic now available in my repo. There's a lot of changes for this one including extra sections and ratings. The repo has updated screenshots so you can go see what it looks like before you install it.

Here is a copy of the main changes from the changelog:

\- Updated UI for a more artwork centric experience
\- Updated widgets to handle menu items better
\- Added 3 NEW custom main menu sections
\- Added ratings (enter OMDb API Key in Skin settings to activate)
\- Added switch for Landscape/Clearlogo on WideList view
\- Added custom default background selection
\- Added optional color studio logos
\- Added custom background and fanart brightness
\- Added custom version of AutoCompletion for virtual keyboard to repo (only try if you are having issues with your version)
\- Added optional FENtastic Audio Suite to repo
\- Reorganized skin settings
\- Fixed WideWall view
\- Removed color themes
\- Other changes/fixes

The setup to activate ratings is pretty straightforward. Head over to Skin settings and in Options you'll see a place you can enter your OMDb API key. After you enter it, you'll see three menu items drop down. The first two options are specific only to the homescreen. You can choose to display the ratings in the InfoPanel, widget labels, or both. The ratings inside the views aren't optional. However, if you click "Clear API Key", then the skin will return to how it used to look without ratings. This way, ratings are completely optional.

After the skin updates and you return to the home screen, please remember to NOT CLICK ANYTHING. Wait for the skin to reload with your widgets. If you interrupt the process then you might have all of your widgets missing from the home screen along with the main menu items you configured. If this does happen to you, go to Skin settings and at the top in the Main menu items section click Remake menus and widgets. Then when you return to the home screen you'll see all of your widgets.

If you need help setting the skin up and the Setup Guide in Skin settings doesn't cut it for you, head on over to my repo for a detailed setup guide complete with updated screenshots. Let me know if you have any other questions or need help with anything. If I don't reply to you here on Reddit, open an issue on my Github. Enjoy!
Da sada je skin jos lepsi.
IMG_20230913_102959.jpg
IMG_20230913_103042.jpg
 
Poslednja izmena:
dobio sam na email OMDb API
i dodao u skin al nemam ocjena kao widget..
ima li koja caka?
 
dobio sam na email OMDb API
i dodao u skin al nemam ocjena kao widget..
ima li koja caka?
Autor skina je napomenuo da posle svakog updejta i podesavanja skina treba sacekati da se skin tj. widgeti svi otvore, da nikako se nesme prekinuti taj proces. Pokusaj sa brisanjem cache-a kodi-ja. I ponovnog restartovanja. Ako to ne pomaze. Uninstall skina i ponovno instaliranje. Jednostavan je skin sve se brzo podesi. Ja sam jednom samo imao problem prilikom updejta skina. Pobrljavilo je skroz pa je morala ponovna instalacija skina. Proveri ponovo u podesavanjima skina kada se unese omdb api da li je taj api vidljiv jer ako je pravilno unesen dobijas dve dodantne opcije da li zelis rattings mislim u info panelu ili iznad widgeta.
 
Da li u ovoj verziji skina nema opcije promene boje ili mi promiče?Na prošloj verziji je bila ta opcija.
 
Update skin radi top dopada mi se..
kad dodam precac elementum nemam sa lijeve strane ocjene filmova i sl..

dok kad odem na themoviedb helper tu imam ocjene filmova ali nemam elementum linkova.. ima li caka ovdje da se šta podesi ili je kod vas ovako kao kod mene?
 
Update skin radi top dopada mi se..
kad dodam precac elementum nemam sa lijeve strane ocjene filmova i sl..

dok kad odem na themoviedb helper tu imam ocjene filmova ali nemam elementum linkova.. ima li caka ovdje da se šta podesi ili je kod vas ovako kao kod mene?
Sam skin je i zamisljen da se widgeti "uvezu" iz Fen addona. Koristim Fen addon sa real debridom. Probao sam i widgete i sa Umbrella addon-om kada se skin prvi put pojavio. Ali zadrzao sam se na Fen-u. Ne koristim Elementum addon tako da ne znam u cemu moze biti problem.
 
Da li vam prikazuje titlove koje skine sa titlovi.com.
Isto fentastic.
Ne prijavi grešku ali ih ne prikazuje. Isto probao sa open subtitles i ne prikazuje.
 
Da li vam prikazuje titlove koje skine sa titlovi.com.
Isto fentastic.
Ne prijavi grešku ali ih ne prikazuje. Isto probao sa open subtitles i ne prikazuje.
Ne verujem da je do skina. Mada upravo sam probao Ahsoka s01e05 i titlovi unofficial ne daje rezultate, prebacim na titlovi official ima, opensubtitles, a4ksubtitles takodje imaju titlove. Pokusao sam ponovo titlovi unofficial i odmah su se pojavili titlovi ali ne i od ove 5ep iako ima titla te epizode na titlovi official.
 
Ne to. Pojave se za download i na official i unofficial. Nego ih ne prikazuje u epizodi. One ugrađene prikaže.
Išao na settings/interface/character set i podesio central Europe (windows). Takođe mu region default format bio Australia??? Vratio na CE.
Ništa nisam dirao osim toga i sada rade normalno. Šta se tu poremetilo i zašto nije mi jasno.
 
Ne to. Pojave se za download i na official i unofficial. Nego ih ne prikazuje u epizodi. One ugrađene prikaže.
Išao na settings/interface/character set i podesio central Europe (windows). Takođe mu region default format bio Australia??? Vratio na CE.
Ništa nisam dirao osim toga i sada rade normalno. Šta se tu poremetilo i zašto nije mi jasno.
Bas cudno da je kod tebe skin izvrsio promene u drugim podesavanjima kodi-ja. U ovom slucaju Regional (Character set i unit formats). Ja tih problema nemam. Skin je jos uvek u svom nastajanju. Dev je uradio skin za svoju dusu i podelio svoj projekat i to treba postovati. Koliko sam ispratio ovo mu je prvi takav projekat. Ulepsao je default-ni Estuary skin. Zamislio je da ovo bude jednostavan skin, lagan skin. Nekad ubaci nesto novo, obojene ivice oko postera widgeta (to sam mu i sugerisao na redditu)...sada rattings... Nesto izbacuje... sada nema opcija da biras boju 😡. Ali skin se odlicno ponasa, brz jednostavan, pregledan. Ali treba biti obazriv kada se updejtuje na novu verziju.
 
Kod mene umbrella radi normalno sa alldebrid-om, ali fen nece, jednostavno nece da strimuje. Da li masim nesto od podesavanja?
 
Nazad
Vrh Dno