Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

На крају и ја ставих Arctic Horizon 2. Бољи је од кеца, нема шта. А ставио сам и Серен, чисто да видим како функционише и колико је другачији у односу на кишобран 😁 којег користим. Пробах на кратко и фен, али пошто сам ћелав, одустао сам од њега.
Узгред, стварно за похвалу репо од @dEXE - нема шта нема од адона. Стварно свака част.
Moguće da nema neke razlike na Shieldu između kišobrana, FEN-a i Serena, al kod mene na ovom Kinezu razlika za više od duplo u korist FEN-a i Umbrelle.
 
Узгред, стварно за похвалу репо од @dEXE - нема шта нема од адона. Стварно свака част.
Da,sve na jednom mjestu, svaka čast @dEXE (y)
Moguće da nema neke razlike na Shieldu između kišobrana, FEN-a i Serena, al kod mene na ovom Kinezu razlika za više od duplo u korist FEN-a i Umbrelle.
seren je čini mi se u odnosu na druge postao serem
 
Kako namestite na AH2 da vam bude preko celog ekrana a ne na pola?Evo kako je kod mene...Stavio sam na opciju Lovefilm i ovako mi se pojavi.
 

Prilozi

  • 20230217_193028.jpg
    20230217_193028.jpg
    254.6 KB · Pregleda: 85
Da sam sebi odgovorim,idem na Big landscape da bi se pojavilo preko celog ekrana pa cu da kombinujem.
 
Zavisi koji ti prikaz najviše leži stvar ukusa.
 
Kad smo već kod fullscreen opcije, pošto neko vreme nisam koristio Kodi, ne mogu sad da nađem opciju prikaza filma ili serije preko celog ekrana.

Ako izaberem u postavci Original, iseče mi sliku nekih desetak posto, a zaboravio sam kako da namestim fullscreen ili fit to screen varijantu pa moram da idem na Normal. Jel može neko da mi objasni šta da radim?
 
Ideš na opciju 16:9, pa onda možeš još to da podešavaš u minimize black bars
 
Da li je još neko imao sličan problem na FEN addonu? Naime, prilikom pregleda rezultata pretrage, kada probam da odem na drugu stranu rezultata, otvara mi se search prozor umesto sledeće stranice. Defaultni skin je u pitanju, android tv, kodi 20.
 
Kad smo već kod fullscreen opcije, pošto neko vreme nisam koristio Kodi, ne mogu sad da nađem opciju prikaza filma ili serije preko celog ekrana.

Ako izaberem u postavci Original, iseče mi sliku nekih desetak posto, a zaboravio sam kako da namestim fullscreen ili fit to screen varijantu pa moram da idem na Normal. Jel može neko da mi objasni šta da radim?
Yatse remote mislim da je jedan od ova dva za full screen.
Screenshot_20230218_095534.jpg
 
Može li neko ko ima Real debrid da vidi ima li ovaj film na njemu
The Best years of Our lives 1080p ( 24 gb )
Sada sam ga ubacio na svoj Real debrid account pa da vidim hoće li ga kod drugih ljudi naći
 
Ima sigurno. Možeš i ti proveriti takođe. Čak i ako ti ostane u cloudu. Trebalo bi da ti izbaci u addonu rezultat sa clouda i još jedan preko magneta sa nekog sajta sa kog on detektuje da je to taj magnet.

Jedino ako se ime ne poklapa sa imenom koji addon traži. U tom slučaju ga neće pronaći. To se desi sa filmovima sa ne engleskim nazivima.
 
Ja sam ga ubacio i meni prikazuje
Zanima me da li će ostalim prikazati
Seriju Beverli Hils iz devedesetih nije pronašao :)
 
Može li neko ko ima Real debrid da vidi ima li ovaj film na njemu
The Best years of Our lives 1080p ( 24 gb )
Sada sam ga ubacio na svoj Real debrid account pa da vidim hoće li ga kod drugih ljudi naći
Који је твој?
IMG_20230218_172336.jpg
Нема од 24 GB
 
Nema ni kod mene taj od 24GB. Nisam siguran da može da pretražuje cloud od drugih. Baš sam guglao ne nalazim ništa u vezi toga .
screenshot00018.png
 
Ne može cloud od drugih korisnika da pretražuje. Mora da se skine sa nekog torent sajta čiji će magnet Real Debrid ili All Debrid da prepoznaju. Onda je nakon toga potrebno da addon ima scraper za taj sajt sa kog je torent skinut ili da ima scraper za neki sajt na kome je isti taj magnet. Npr. smaknete nešto sa sajta A i za taj sajt nema scraper na addonu, ali na sajtu B se nalazi isti taj torent sa istim prekopiranim magnetom i addon ima scraper za sajt B. U tom slučaju sadržaj ima velike šanse da se vidi kod drugih korisnika sa tim addonom.

Ali nije ni ovo sigurno, jer ja sam uhvatio masu puta da addon ne može da pročita sve što se nalazi na određenim sajtovima i ako skinete sa sajta baš taj magnet on se neće prikazati u rezultatima kada addon pretražuje. To najbolje možete da vidite kod addona koji imaju mogućnost da vam pokažu unchached torrents (torrenti koji nisu keširani na serverima debrida). Najčešće se to dešava sa torentima sa Bit Searcha i to oni ruski kao što je ovaj tamburov, mislim jeste on sa HDB-a, ali modifikovan za neki od onih ruskih sajtova dodavanjem ruskih, ukrajinskih audio traka i prevoda.
Ne znam zašto se to dešava, ali tako je kako je. Ja sam bio isto tako nekoliko puta skinuo nešto baš sa Bit Searcha i znam da ga ima na serverima RD-a, jer kad kad ga izbrišem iz mog clouda i ponovo stavim da se skida on samo pokaže 100% da fajl postoji već. Ali džabe što se tiče addona kad ne mogu da ih pročitaju.
 
Poslednja izmena:
Кишобер сваки дан нова верзија. Шта им је :unsure:
😁 кишобер - дугоузлазно О. Кишобран, амбрел, Umbrella. 😁
 
Кишобер сваки дан нова верзија. Шта им је :unsure:
😁 кишобер - дугоузлазно О. Кишобран, амбрел, Umbrella. 😁
zbog nexusa, što bi reko dobri stari miller, plexus nexus sexus
mora krpati stalno nešto ali svaka mu čast, stvarno se trudi i reagira brzo,ja sam ga pitao za par stvari i brzo je napravio/popravio
 
Relativno sa nov u ovome, snalazi se nekako, pratim diskusiju...
Instalirao sam Fen, uplatio RD, radi to, ali...
Da li postoji opcija, kao na nekim striming sajtovima, da sortira po datumu "osvežavanja" (update), tj. izlaska poslednje epizode? Postoji opcija trending i recent trending, ali tu nije sve, samo najpopularnije, ako sortiram po datumu, sortira po datumu startovanja serije. Ili, ako Fen to ne može, da li postoji add-on koji ima takvu vrstu sortiranja?
 
Navigation->Next Episodes->Sort Type.
 
Da ne bih čekao da @Salac UE postavi klip na YT o tome :) da li može neko da mi objasni kako da pokrenem IMDB watchlist i TMBD?

Sve sam instalirao, izguglao i koristio dostupna uputstva sa neta, ali nikako da mi otvori neku listu koju sam napravio na IMDB. Nemam pojma ni gde grešim, pa mi je svaki tutorijal veoma vredan.
 
Zavisi koji addon koristiš. Konkretno za FEN(skin AH2)-->Video Add-on->Fen->My Lists.
U okviru samog Fen addona->My lists
screenshot00019.png
 
Једноставније је да направиш TRAKT налог и у њему означиш филмове и серије које желиш да гледаш.
Барем ја тако радим, а и добар део корисника овде на форуму.
 
Можеш и у листу за гледање. Оно што си одгледао склања се из листе, епизоде серија иду у прогрес. За све филмове и серије које си погледао стоји ознака - штиклирано као погледано.
 
Može i tako. Ima više načina ali si pitao za imdb pa je ovaj najlakši. Meni je trakt zakon. Šteta što su sad personalne liste ograničili.
 
Jel možete da puštate VC-1 kodek bez seckanja na Androidu?

Meni secka slika. Ne sećam se da li sam imao ovih problema na prethodnih Kodijima? Tačnije znam da nikada nisam imao takvih problema samo se ne sećam da li sam nekada puštao VC-1 ili se do sada uvek zadesilo da to bude AVC?
 
Secka ti jer verovatno uređaj nema hardversko dekodiranje tog kodeka pa ide preko procesora koji nije dovoljno jak za to.
 
Nazad
Vrh Dno