Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Pa sad lepo dodaj share na koji kod Android app (Kodi, Mx Player, razni file Explorer) , koristiš a nudi pristup samba share koji je na toj 192.168.1.3 adresi?
 
Počelo me nervirati kad ste se raspisali oko elementuma, trakta i slika - nabili ste mi tenziju :D a meni to svejedno ima li je ili nema. Malo sam se napatio da nađem pravu verziju i instaliram elementum na SPMC - dosad sam na njemu držao samo quasar koji radi bez greške. Čak mi se čini da SPMC puno bolje radi sa velikim fajlovima filmova koji su u 4K. Malopre ga nakačio na trakt nalog i sve se pojavi kako treba, nema problema sa fan art i slično. Možda nekom pomogne.....
On nije azuriran od februara 2018. Napusten projekat Mislim da poslednja verzija gura Kodi 17.4
 
On nije azuriran od februara 2018. Napusten projekat Mislim da poslednja verzija gura Kodi 17.4

Ne znam šta ga gura ali radi ko sat :smoke: bukvalno sve što imam u kodiju radi + quasar koji nisam mogao namjestiti u kodiju.Naravno imam oba instalirana na box-u.
 
Imaju posteri u elementumu, sada testirao spmc
Jos da podesim kako da povežem laptop i Android box
 
Ја тестирао СПМЦ са квазаром и не свиђа ми се. Пробаћу са елементумом.

Poslato sa Nova 5T pomoću Tapatoka
 
@torpedoo: Koliko se sećam SPMC je u momentu napuštanja bio baziran na Kodi v16.x ? Tako da nema inpustream.adaptive (koji postoji samo na Kodi v18 i v19) što automatski znači da na njemu ne rade addons poput HBO Go, Netflix, Amazon Prime Video, Disney+ (= sve što koristi Widevine DRM zaštitu) i bilo koji video servis koji koristi MPEG-DASH. U prevodu sve što ne radi sa ffmpeg :D
 
@torpedoo: Koliko se sećam SPMC je u momentu napuštanja bio baziran na Kodi v16.x ? Tako da nema inpustream.adaptive (koji postoji samo na Kodi v18 i v19) što automatski znači da na njemu ne rade addons poput HBO Go, Netflix, Amazon Prime Video, Disney+ (= sve što koristi Widevine DRM zaštitu) i bilo koji video servis koji koristi MPEG-DASH. U prevodu sve što ne radi sa ffmpeg :D

E to stvarno ne znam pošto nemam te nabrojane. Znam da radi live tv, stalker, elementum, quasar, i pra adona koji traže user i pas. A ne smeta mi ničemu, čak sam neku manje gledanu seriju nekako pronalazio na qusaru a na elementumu nije prikazivalo rezultate ili ih nije htjelo učitati.
 
Kodi 16.1 je najbolji Kodi, najmanje je imao mana
Kodi 18 koristim samo zbog hbo go addona
 
Ovo sa posterima je izgleda problem u samom kodiju. Koliko sam citao po raznim forumima nije samo problem sa elementumom vec i sa nekim drugim adonima. Rade na resavanju problema. A sto se tice spmc radi elementum sasvim lepo, imaju posteri. Ovo je kao alternativa dok ne srede kodi sasvim ok. Cak mi se cini da i radi brze.
 
Posteri i nazivi filmova ne rade ni u klot Kodiju, nema veze sa Elementumom.
 
Ovo sa posterima je izgleda problem u samom kodiju. Koliko sam citao po raznim forumima nije samo problem sa elementumom vec i sa nekim drugim adonima. Rade na resavanju problema. A sto se tice spmc radi elementum sasvim lepo, imaju posteri. Ovo je kao alternativa dok ne srede kodi sasvim ok. Cak mi se cini da i radi brze.

Ma radi sigurno brže i bolje jer ga nisu nabudžili glupostima.
 
Шта се овде дешава са постерима, сам Бог зна. Елементум адон у кодију 18.8 не приказује све постере - у СПМЦ ради нормално.
Да није до самог кодија, доказ је и РУЈА адон у коме су сви постери најнормалније присутни.
90349d9d2663f74943049e0667d79b2d.jpg
69800a0338885f2003a98f2751f41928.jpg
24904d96a5ed63ac335f3f69b747f801.jpg
3e2279ab795a3f8c13a2d4b2081e309b.jpg
dbfc2b9251d1142469e571cf1e8633e7.jpg
4b0e025dd4516e063c60b1098d6b9478.jpg
bf9c4f3e1701b5345692a7d904d0488b.jpg

А ево и из СПМЦ елементум

c16cdc53193829fd3bdb2e4826aaa171.jpg
4beea06c5458c1a05db4b839fa45c867.jpg
0ade308f4007a19935ef595c1e5436cc.jpg

Poslato sa Nova 5T pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Да није до самог кодија, доказ је и РУЈА адон у коме су сви постери најнормалније присутни.

Ovaj zaključak baš i ne mora da bude ispravan.. Zavisi odakle se skidaju ti posteri koje prikazuje taj Ruya addon (možda su keširani na nekom njihovom serveru?) kao i od načina (od programa/utility-a/library-a) kojim se šalju sami download zahtevi.
Previše je promenljivih u toj jednačini da bi se zaključci izvlačili napamet bez da se gleda detaljno po debug log-u.

@tambur88: Ja makar na mobilnom telefonu odavno koristim Kodi v19... još od kad je postojao problem sa Android 10 i HLS stream-ovima u Kodi v18. Mrzelo me da čekam da odrade fix za v18 a posle me mrzelo da reinstaliram Kodi. Retko koristim Kodi na mobilnom a to što koristim radi ok.
Plus Kodi v19 PVR sistem podržava "catchup"/premotavanje/pogledaj iz početka.

Ali ono, ja inače ni na jednoj od mojih Kodi instalacija ne koristim Elementum i razne druge addon. Samo PVR addon + Plex for Kodi addon + jaaaako retko HBO Go addon.

Inače, pitanje je da li će Elementum moći da se instalira na Kodi v19 zbog toga što je došlo do promene sa Python 2.x na Python 3.x tako da svaki addon koji ima pyhton koda će morati da se updatuje da radi kako treba na Python 3.x runtime. Ista promena se desila i za Calibre i dosta pluginova je prestalo da radi i čeka nekog da ih "sredi".
 
Poslednja izmena:
Treba probati Kodi 19
Да је у питању RC верзија, па да и пробам. Алфа верзије нисам практиковао јер умеју да буду нестабилне.

Poslato sa Nova 5T pomoću Tapatoka
 
Pokusajte universal scraper za filmove da vam vuce meni radi bez problema za sve filmove

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ok. Da li si posto si uneo api-je u ta dva polja otisao na ok i onda se vratio u ista podesavanja u elementumu i kliknuo na opciju autorizuj elementum gde dobijas kod koji treba da uneses u trakt.tv?
Je l' me zezaš?[emoji16] Pa naravno tad dobijem internal server error.

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Imam jedno glupo pitanje a nije vezano uz temu.
Slučajno vidjeh da su mi ljudi udjelili neku reputaciju a ja to nikad nisam vidio do sad :d gdje se to štima da vidim kad neko nešto napiše.
QeNn5Oj.png
 
Nece ti taj pvr ici na lin, instaliraj pvr stalker middleware sto je u principu isto samo sa manje portala od tojelako.

Hvala puno i u pravu si bio 100%. Instalirao stalker i preko jednog drugog foruma došao do potrebnih podataka za finalno ukucavanje. Čak sam preuzeo i stalker player 4.0 za windows. Sada mi je krivo jer napuštam windows a ovaj plejer radi samo tako, učitava sve ex-yu kanale munjevito, od startovanja plejera do gledanja prođe par sekundi. Ima i za android.
 
Pitanje za one koji koriste spmc. Da li vam na poslednjoj stabilnoj verziji 16.7 stalker dugo skida epg? Na ovoj verziji je bas sporo ucitavanje epg liste, traje po sat, dva. Na verziji 17.6a2 odradi brzinski ko i na poslednjem kodiju. Spmc 16.7 extra brzo radi, brzo ucitava filmove, brzo premotava, sve je fluidnije nego na 17.6 a pogotovu u odnosu na kodi 18.8. Jedina mana je ovo vec pomenuto i nemogucnost instalacije titlovi.com official addona.
 
Nazad
Vrh Dno