Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Da se pohvalim opet :-devil-:shebo sam ovaj na box-u , uradio sve apdejte i nemam ni ja. Ubacio seriju i na kompu imam a na box nemam. Na box mi je 18.7 vezija.
A mislim da su isti apdejti bili za oba uređaja, i na kompu sam apodejtovo
https://i.imgur.com/o8RC3Qd.png
 
Na dva Eon boxa i jednom Mibox 3 sveza instalacija i ne pokazuje postete dok ne ukljucim da koristi fanart.tv
Na laptopu bez problema prikazuje sve. Isti kodi, isti skin.
 
Fanart.tv ne daje sve postere. Kod serija nema slicica za epizode. I sporije ucitava slicice ali opet bolje nego nista.
 
Da, o tome sam pisao pre par dana.
 
Znači problem su boxovi?
Ja kodi samo na boxu koristim.
 
Ne prikazuje ni meni sve na Android boksu, mada mi Kodi zauzima 5 GB, a ima 2 addona
 
I mobitel kodi ista stvar error 403

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Druze ti moras da napravis nalog na traktu a onda i api i da ga zatim ubacis u elementum, autorizujes i onda neces imati 403 gresku. Imas sve objasnjeno sto ovde sto na netu. Posteri su sasvim drugi problem.
 
Druze ti moras da napravis nalog na traktu a onda i api i da ga zatim ubacis u elementum, autorizujes i onda neces imati 403 gresku. Imas sve objasnjeno sto ovde sto na netu. Posteri su sasvim drugi problem.
Pa svi smo to odradili već 500 puta pa ni dalje ne radu.

Po meni, posteri se vuku sa trakta.
 
Poslednja izmena:
Mislim da ne, kako su i oni koji nisu imali trakt do sad imali poster. Ili kako ga imam u quasaru.
Meni se to neda čačkati jer mi ne smeta puno ali verovatno je do nekog zadnjeg apdejta elementuma.
Nažalost, Elementum se ne updateuje. :(
 
Pa svi smo to odradili već 500 puta pa ni dalje ne radu.

Po meni, posteri se vuku sa trakta.

Sta ti ne radi? Eldorado prica za problem kada hoce da udje na neku od lista pa mu izbaci 403 gresku a ja pricam svo vreme o posterima za filmove i serije. To su dva razlicita problema. Prvi se resava sa autorizacijom trakta a problem sa posterima je druga prica i mislim da nema veze sa traktom vec sa tmdb addonima. Elementum nije updatovan ima par meseci a problem sa posterima se pojavio pre par dana. Verovatno je neki drugi addon napravio problem i kazem opet sumnjam na tmdb scraper i za filmove i za serije. Oba su azurirana pre par dana.
 
Sta ti ne radi? Eldorado prica za problem kada hoce da udje na neku od lista pa mu izbaci 403 gresku a ja pricam svo vreme o posterima za filmove i serije. To su dva razlicita problema. Prvi se resava sa autorizacijom trakta a problem sa posterima je druga prica i mislim da nema veze sa traktom vec sa tmdb addonima. Elementum nije updatovan ima par meseci a problem sa posterima se pojavio pre par dana. Verovatno je neki drugi addon napravio problem i kazem opet sumnjam na tmdb scraper i za filmove i za serije. Oba su azurirana pre par dana.
Isti problem sa 403 iako sam autorizaciju uradio.
Takođe ni posteri se ne pojavljuju.
Ja sam mislio da se i oni vuku sa trakta pa ih zato nema.
 
Ja nemam problem sa listama otkad sam ubacio api u elementum i zatim uradio autorizaciju. Samo su mi posteri problem.
 
Druze ti moras da napravis nalog na traktu a onda i api i da ga zatim ubacis u elementum, autorizujes i onda neces imati 403 gresku. Imas sve objasnjeno sto ovde sto na netu. Posteri su sasvim drugi problem.
Nije tačno. Imam odavno nalog napravio 4 api i tri puta instalirao različite verzije Kodi i opet 403 standardnom metodom, dok dobijam Internal server error ako idem preko api. Probaću i na kompu ali na boxu neće.

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Onda nisi dobro kreirao ili uneo api. Na tri boxa koje koristim prolazi bez problema. Sto se posteta tice problem je samo kod Elementuma, na Androidu, drugi addoni ih prikazuju sasvim normalno kao i pod Windowsom.
 
Ja na boxu danas ukucao (preselo mi, nisam se setio Kore-a) i radi Trakt. Postera naravno nema.
 
Nije tačno. Imam odavno nalog napravio 4 api i tri puta instalirao različite verzije Kodi i opet 403 standardnom metodom, dok dobijam Internal server error ako idem preko api. Probaću i na kompu ali na boxu neće.

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
Nesto radis pogresno. Da li si posto si na trakt.tv napravio api i uneo ih u elementum uradio autorizaciju?
 
Trakt radio mesecima i više ne. Naravno da sam uneo api u oba polja. Ne znam gde grešim kada prostije od ovoga ne može. Jedino je što nisam palio elementum dosta dugo. Ali sam onda probao .47 verziju pa različite verzije burst-a, pa različite verzije Kodi-ja. Ostaje još na win da probam.

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Ok. Da li si posto si uneo api-je u ta dva polja otisao na ok i onda se vratio u ista podesavanja u elementumu i kliknuo na opciju autorizuj elementum gde dobijas kod koji treba da uneses u trakt.tv?
 
Dobro što je problem vecine korisnika.

Ubrzo ce se naci neko riješenje.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Može li neko da mi pomogne, u pitanju je Kodi na Linux-u (Ubuntu-Zorin). Nov sam na linux-u ali pohvatao sam već neke stvari.
Instalirao sam najnoviji Kodi, ubacio BlueThunder i pošto se PVR posebno ubacuje na linux koliko sam skontao, taj deo mi nedostaje.
Uspeo sam da ubacim iptvsimple za probu:

sudo apt-get update
sudo apt-get install kodi-pvr-iptvsimple

Probao sam sa:
sudo apt-get install kodi-pvr-bluethunder

ali nije to, ne znam šta treba ubaciti na kraju umesto "bluethunder".
 
prvo : sudo add-apt-repository ppa:team-xbmc/ppa

drugo: sudo apt-get update

treće: sudo apt-get install kodi-pvr-iptvsimple

mislim da ovako beše . i ja sam se mučio da ubacim pvr . znam 100 posto da je išlo prvo da se doda repository i sad proveravam i vidim da imam ovaj gore - ja sam na linux mint

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
prvo : sudo add-apt-repository ppa:team-xbmc/ppa

drugo: sudo apt-get update

treće: sudo apt-get install kodi-pvr-iptvsimple

mislim da ovako beše . i ja sam se mučio da ubacim pvr . znam 100 posto da je išlo prvo da se doda repository i sad proveravam i vidim da imam ovaj gore - ja sam na linux mint

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

To već imam ubačeno, treba mi BlueThunder PVR client, za njega ne znam kako tačno ide na kraju, nema nigde da se vidi.
 
Nece ti taj pvr ici na lin, instaliraj pvr stalker middleware sto je u principu isto samo sa manje portala od tojelako.
 
Počelo me nervirati kad ste se raspisali oko elementuma, trakta i slika - nabili ste mi tenziju :D a meni to svejedno ima li je ili nema. Malo sam se napatio da nađem pravu verziju i instaliram elementum na SPMC - dosad sam na njemu držao samo quasar koji radi bez greške. Čak mi se čini da SPMC puno bolje radi sa velikim fajlovima filmova koji su u 4K. Malopre ga nakačio na trakt nalog i sve se pojavi kako treba, nema problema sa fan art i slično. Možda nekom pomogne.....
 
Nego kako povezati lap top Windows 8.1
Ip adresa 192.168.1.3 i Android box 192.168.1.2
Može li preko SMB
Šerovao sam particiju D
Boks je povezan lan kablom na ruter, lap top je povezan wi fi
 
Nazad
Vrh Dno