Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Jel imate i vi problem sa elementumom na kodiju?Kod mene na trendigu i jos nekim opcijama(one pri vrhu),izbacuje neku gresku i ni jedan film ili seriju ne ocita.Ista stvar i na miboxu s i na eonu...
Ista stvar i kod mene na eon-u. Ima li neko ideju sta se desava, radilo je do pre par dana normalno.
 
Problem sa elementumom je, koliko sam upoznat, da ga niko ne osvežava. Ostavljen je i napušten.
 
Ista stvar i kod mene na eon-u. Ima li neko ideju sta se desava, radilo je do pre par dana normalno.

juče sam pustio par filmova u elementumu, radilo je...za neke nema linkova, ali to su uglavnom evropski filmovi pa nisam ni očekivao da ima linkova...

imam i jedno pitanje za podešavanja u kodiju...kupih pre neki dan sony 2.0 soundbar, povezao sam ga na arc hdmi tv, i imam zvuk...u kodiju postoji neki passthrough koji je po defaultu isključen...da li bi to trebao da uključim ili je svejedno što se tiče kvaliteta zvuka? na tv mi je hdmi output na bitstream, da li to da da ostavim ili da prebacim na pcm? ima li još nekih audio podešavanja u kodiju na koja bi trebalo da obratim pažnju?
 
Koja je alternativa za elementum...a da nije exodus?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Da na quasar sam zaboravio. Hvala.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Да, само што је напуштен још 2017-е, тако да је елементум још и добар.

Poslato sa Nova 5T pomoću Tapatoka
 
Elementum je zapravo fork Quasar-a jel tako? Ili grešim? Ima i onaj Exodus i Exodus Redux (ili je to isto), možda oni imaju veze sa pomenuta dva?
 
Ima jedan zanimljiv torrent addon Green torrent. Vizuelno lepo izgleda. Jedina mana je sto ima malo sajtova odakle vuce torrente. Probao sam ga odavno, ne znam kakva je sada situacija. Bilo bi lepo da nalazi torrente od ruskih sajtova (rutor, rutracker, nnm-club).

https://youtu.be/fAoJqKL4gRk

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Прво је био Pulsar, затим његов наследник Quasar и тренутно последњи Елементум. На жалост, сваки пројекат је после неког времена напуштен
Што се Тракт налога и повезивања тиче - направите trakt api. На дну почетне странице тракта имате линк API ка упутству за креирање истог.
Унесете добијена 2 кода у елементум део за подешавање тракта и све ради супер. Чак и све препоруке за филмове и серије које нису радиле.

Poslato sa Nova 5T pomoću Tapatoka
 
Praviš kredencijale za pristup tj autorizaciju na Trakt API, ne praviš API.
 
Napušten je i qusar odavno pa i dalje radi, prema tome.....A elementum ima i prednost u odnosu na qusar - opciono unijeti adresu ako se promjeni.
 
Da li moze da se napravi neki profil, nalog na Kodi (slicno kao na Stremio), da na svakom uredjaju na kome imam instaliranu Kodi app budu sinhronizovane medjusobno?
 
Drugari treba mi pomoc.

Ne mogu nikako da instaliram Blue Tunder Build na windows 7 pokusao na kodi 18.4 pa na 18.6 i na kraju 18.8
i svaki put kada instaliram Balkan green i kad pokusam da instaliram Blue Tunder dodje do 40mb i ukoci se.
Pokusao sam to isto da instaliram na telefonu i uspeo iz prve radi bez problema.
 
Прво је био Pulsar, затим његов наследник Quasar и тренутно последњи Елементум. На жалост, сваки пројекат је после неког времена напуштен
Што се Тракт налога и повезивања тиче - направите trakt api. На дну почетне странице тракта имате линк API ка упутству за креирање истог.
Унесете добијена 2 кода у елементум део за подешавање тракта и све ради супер. Чак и све препоруке за филмове и серије које нису радиле.

Poslato sa Nova 5T pomoću Tapatoka

Ako moze malo blize objasnjnje,kako napraviti ovo i kako i gde ta dva dobijena koda ubaciti u elementum.Hvala
 
Jeli primetio neko da elementum ne prikazuje vise slicice za filmove i serije? Kad u podesavanjima ukljucim da koristi fanart.tv onda ima ali nednostavno nije to to.
@bojann na tvom trakt nalogu na dnu strane imas opciju za APi. Kliknes i ispratis instrukcije. Dobijene kodove kopiras u podesavanja elemenruma za trakt. Pise ti da uneses kodove.
 
Пише ти када кликнеш на линк шта и како да би направио.
Убацује се овде
27621721da0a0260d63a0c3097402f00.jpg

@Gileb апсолутно нормално ради

40dcaf8d57c8c1dd2287aa4623f9afa5.jpg
7c57172c9c9259403ed6a318000eb2db.jpg

a93e8f3e79c170eaeaa682d3a1436ccc.jpg

Poslato sa Nova 5T pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Jeli primetio neko da elementum ne prikazuje vise slicice za filmove i serije? Kad u podesavanjima ukljucim da koristi fanart.tv onda ima ali nednostavno nije to to.
@bojann na tvom trakt nalogu na dnu strane imas opciju za APi. Kliknes i ispratis instrukcije. Dobijene kodove kopiras u podesavanja elemenruma za trakt. Pise ti da uneses kodove.

Može biti i do skina.
 
Ja odradio sve sa API. Izvrsio ponovnu autorizaciju trakt naloga, updejtovao trakt, ali moje kolekcije nema.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Može biti i do skina.
Na 3 skina isto. Osnovni kao kod Al@salaacue, confluence i xconfluence. Tek kad sam ukljucio da koristi fanart.tv je poceo da ih ubacuje. Medjutim kod epizoda serija nema slicice iz te epizode. Sve je normalno radilo do pre dva dana mislim.
 
Ni kod mene nema postera, a i javlja neki error vezan za trakttv.
 
U principu može se i bez trakttv-a. Ako nema druge.
 
Ma ukucao sam api sa trakta, ali sam navikao na postere. Navika je cudo :).
 
Moguće da je trakttv nešto menjao a Elementum nema ko da prilagodi.
 
Nazad
Vrh Dno