Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Imam m3u iptv listu, ima li koji addon da je dobar da gledam u kodiju?
 
Poslednja izmena:
Koji su to sajtovi? Bas slabo nešto u poslednje vreme ima prevoda...
Ovo i mene zanima, titlovi.com kakav god da je sajt je institucija za sve ostale. Konkretno, ako nema na titlovi.com nema nigdje, barem je to neko moje iskustvo (u zadnje vrijeme sa The Boys, Suits, Power), prvo se na titlovi.com pojavi pa na svima ostalim...
 
Zasto se desava kada gledam neku seriju preko kodija,konstantno od pola epizode titlovi krecu da kasne. Probao sam i opensubtitles i titlovi.com
 
Ovo i mene zanima, titlovi.com kakav god da je sajt je institucija za sve ostale. Konkretno, ako nema na titlovi.com nema nigdje, barem je to neko moje iskustvo (u zadnje vrijeme sa The Boys, Suits, Power), prvo se na titlovi.com pojavi pa na svima ostalim...
Nisam siguran da li se konkretno The Boys prevod prvo pojavio na titlovi.com, čini mi se da su se prvo pojavili na prijevodi-online.org. Kako za koju epizodu objave na "prijevodi-online" do naveče isti bude i na titlovima.
Generalno, mislim da za serije slabo imaju svoje autorske prevode.
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kodi je radio prvih mesec dana super a zadnjih mesec non stop zeza :( ne rade tv kanali uzivo , krene izbaci, malo radi :(
Nema nista dzabe
 
Meni ne rade titlovi, radilo je do pre neki dan sve full, sad nece. Kad hocu da pretrazim izbaci mi titlovi.com error check the log for more information. Probao uninstall i instal nece, opet isto.
 
Ne radi ni tako, uopste ne radi addon titlovi.com official. Opensubtittles radi, ovaj ne.
 
Imam neke filmove i slicne stvari koje bi da gledam na druge uredjaje preko Kodija.
Kako je najlakse to uraditi? Znam da mogu preko pc-a da sharujem, ali pc onda mora biti ukljucen, a moj nije stalno pa to otpada.
Jos nisam sredio ruter za dlna, neznam ni hocu li. Jedino cega se secam jeste da uzmem neki "wifi usb", kao ovo recimo:
https://www.aliexpress.com/item/400...chweb0_0,searchweb201602_6,searchweb201603_55[/CODE]
https://www.aliexpress.com/item/400...chweb0_0,searchweb201602_6,searchweb201603_55
https://www.ebay.com/itm/Sandisk-Co...hash=item2acf89aa5d:m:m3_huGShOxRz-DlJKLRH1ag
https://www.ebay.com/itm/Wifi-Disk-...159470?hash=item546e9ee32e:g:-YwAAOSw-4Rcwv0Z
ili ovo:
https://www.aliexpress.com/item/100...chweb0_0,searchweb201602_6,searchweb201603_55

Sta vi mislite i imate li kakve druge predloge?
Hvala
 
Poslednja izmena:
Ovo i mene zanima s obzirom da ki plex ne ocitava fajlove sa externog hdd-a.
Uz to,pitanje jedno,da li skodi hddu da bude stalno ukljucen? Tipa da ga spojim na box i da stalno stoji ukopcan,da ne moram stalno da ga prikljucujem.
 
Sto komplikuje stvari, kupite wifi ruter sa usb I pristupajte svemu što je na hdd-u. Ja to koristim preko xiaomi wifi router 3g.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
I pojedini Asusovi ruteri imaju usb na koji se može nakačiti ext disk i tako napraviti mali lični server, kome se može pristupiti i u lokalnoj mreži i bilo odakle gdje postoji internet pristup. Ja već neke tri godine koristim rt-ac51u na čijem usb ulazu je disk od 1tb i to mi je odlično za svu multimediju kojoj pristupam najčešće iz kodija. Sad sebi planiram nabaviti isto asus ali sa usb 3.0.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Imam zte 267, spojio sam eksterni hard disk.
Šta sada treba uraditi da se zaštite fajlovi a ja da vidim mrežu.
I da ograničim ko može pristupiti mojim fajlovima?
 
A sto mora preko Kodi-ja? Preko bilo kog file menadžera pristupaš.

Upravo sam namestio, ideš u settings/servicies/smb client. Tamo nemestis ip adresu share-ovanog hdd-a, staviš smb1 min i max i ukljucis security.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
4770b0e0ff38e1fac9c0d0ac03c6678a.jpg

7bd01b3615ad1d24450a33154a450ed4.jpg
 
Poslednja izmena:
Npr X-plore Screenshot_2019-11-09-20-10-29-693_com.lonelycatgames.Xplore.jpeg

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Aha,ip rutera pa ime hdd-a.
Mada iz tog ugla, svejedno mi je da li ga kacim na box direktno ili na ruter.
Ooet da pitam,da li mu skodi da bude stalno ukljucen u izvor energije ili ne? Ne bih bas da mi radi hdd ako nema potrebe.
 
U svakom slucaju bolje da je prikljucen stalno nego on/off.

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Moj je nakačen na ruter zadnje tri godine

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da li jos neko ima problem sa green addonom?Na tri uredjaja ne radi,izadje we failed to reach server.Danas je sve normalno radilo
 
Pukao im server, neko ih je prijavio. Pa ooet krece drama xa ce prekinuti da rade. Malo su postali dosadni sa tim, iskreno. Sad im svi uplaćuju paypalom da ih odobrovolje :)

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Kako namestiti subtitle offset u plexu? U kodiju je to mnogi lakse i jednostavnije.
Plex mi sam skine hrvatski prevod,iako sam stavio srpski ali nema veze,prevod uzasno zuri a nigde ne vidim opciju da promenim titl ili da namestim offset,sto mi plex cini bas neupotrebljivim.
 
Kako namestiti subtitle offset u plexu? U kodiju je to mnogi lakse i jednostavnije.
Plex mi sam skine hrvatski prevod,iako sam stavio srpski ali nema veze,prevod uzasno zuri a nigde ne vidim opciju da promenim titl ili da namestim offset,sto mi plex cini bas neupotrebljivim.
Kako si namestio da ti skine automatski prevod?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno