Šta je novo?

Ko sta ima od Hi-Fi komponenti?!

Čovek iz Playera kaže da treba samo da uklonim te unutrašnje prstenove na ulazima na pojačalu, ali nisam siguran da je to moguće
Proveri da li mogu sasvim da se odšrafe te plastične navrtke i vidi koliki je metalni deo koji služi kao kontakt, da li odgovara QED bananama, ako odgovara onda možeš sa odgovarajućom burgijom da proširiš rupe (ukoliko se ne mogu izvući unutrašnji prstenovi).
 
Videću to narednih dana, sad nakačih žice direktno, skinuo sam činčeve i sve radi bez greške.

Dakle, moj sadašnji sistem čine:

CD plejer - Sony X229ES
pojačalo - Harman Kardon HK6500
zvučnici - Q Acoustics 3030i
 
To nisu činčevi - to su bananice :)
 
Čime mogu da se izvuku ovi unutrašnji prstenovi?

s-l1600.jpg



Preširoki su za ulaze na pojačalu. Čovek iz Playera kaže da treba samo da uklonim te unutrašnje prstenove na ulazima na pojačalu, ali nisam siguran da je to moguće, jer se ne pomeraju kad pokušam da ih izvučem

Probaj ovako nešto (negde oko 30s):
 
Готово, исекао је кримповане банане. Сад може да их баци а нису јефтине.
 
Javlja mi se statički elektricitet na pojačalu, osetim kad dodirnem potenciometar. Žice kablova koji vode od zvučnika do pojačala ne dodiruju ploču, reče mi drugar da prvo to proverim.

Šta može da bude uzrok?

Edit: vidim da dosta ljudi kaže da je suv vazduh problem. Baš ću da probam da ga navlažim, pa da vidim da li će se problem javljati i dalje.
 
Laminat i sintetički pod kojim hodaš.
Uzemlji se.
Ako si na kablovskoj SBB-a uzemlji nekakko širm koaksijalca koji dolazi od njih.
Najjednostavnije dodirni radijator ili vodovodnu instalaciju ako je metalna.
 
Laminat i sintetički pod kojim hodaš.
Uzemlji se.
Ako si na kablovskoj SBB-a uzemlji nekakko širm koaksijalca koji dolazi od njih.
Najjednostavnije dodirni radijator ili vodovodnu instalaciju ako je metalna.

Parket je u stanu i nosim gumene papuče. Kablovsku nemam, tv gledam preko neta. Radijator jeste metalni, probaću to da ga dodirnem pre upravljanja sistemom.

A ta vlažnost vazduha?
 
Постоји предвиђени начин повезивања уређаја, фаза улази где треба а нула где треба, тако да треба и то проверити.
 
Sa ovim to nema bas nikakve veze. Bas bas nikakve.
 
Sve je povezano kako treba, a statički mi se danas javlja i kada dodirnem vrata i ključeve u bravi, tako da ću da obratim pažnju na vlažnost vazduha u stanu i garderobu, odnosno obuću.
 
Sa ovim to nema bas nikakve veze. Bas bas nikakve.
Нема везе са статичким електрицитетом него да не окреће фазу наопачке бзв.
Треба проверити уземљење уређаја, каблова, летве, утичнице на зиду итд.
 
Tehnicki, na IEC-u bi po standardu trebalo da se zna sta je faza, a sta nula - ali to proizvodjaci neretko ne postuju.

iec-320-connector-standards_both-orientations_550pix.jpg
 
To je u slučaju da uređaj ima IEC konektor, a kada strujni kabi ide direktno u uređaj onda mora sa multimetrom da meri napone između mase uređeja i uzemljenja pa da vidi gde je manji napon.
 
U pravu si. HK6500 nema IEC. Nisam pazio na casu koje konkretno pojacalo je u pitanju.
 
Laminat i sintetički pod kojim hodaš.
Uzemlji se.
Ako si na kablovskoj SBB-a uzemlji nekakko širm koaksijalca koji dolazi od njih.
Najjednostavnije dodirni radijator ili vodovodnu instalaciju ako je metalna.

Sve je povezano kako treba, a statički mi se danas javlja i kada dodirnem vrata i ključeve u bravi, tako da ću da obratim pažnju na vlažnost vazduha u stanu i garderobu, odnosno obuću.

Postoje razni načini za uzemljenje. Ja nisam baš toliko dobar kao Chuck, ali sam veoma napredan i pratim korak :D

Chuck.JPG

Pošto živim u kuću, u mojoj momačkoj sobi u prizemlju sam izvukao novo uzemljenje za potrebe mog HI Fi ja. Ovu moju pasiju je uspešno stopirala i izlečila moja supruga, kada mi je zabranila da štemujem kuću i da izvlačim novu liniju do pojačala. Kada smo se preselili na sprat stavljen sa "mere" i za mene više nema da skupljam Hi Fi. Pojačalo i zvučnike mogu da zamenim sam ako predhodne najpre prodam. Nikada nisam razumeo kao one (supruga i ćerka) mogu da imaju po 100 pari cipela, i tonu garderove, a ja samo po jedno pojačalo i zvučnike. Jedva sam iskukao i istem B za dnevnu sobu :D
U pravu si. HK6500 nema IEC. Nisam pazio na casu koje konkretno pojacalo je u pitanju.

Nema, ali lako može da se ugradi.
 
Ufffff, kad se setim koliko sam zidova polomio da bi izvukao jedan cable od razvodne kutije do magicne uticnice za power amp :ROFLMAO:
 
Nazad
Vrh Dno