Šta je novo?

Ko sta ima od Hi-Fi komponenti?!

Sistem za slusalice:

Izvor: NUC 8i7 spakovan u Cirrus 7 kuciste, pasivno hladjen, kocka aluminijuma od 3kg. Undervoltovan, emi shielded...
DAC: M2Tech Young MK3
Headamp: M2Tech Marley MK2 - modovan prema Manuntinom uputstvu, znacajno unapredjenje u odnosu na original
Slusalice: Denon AH-D9200, sa forza audio hybrid noire kablom XLR veza. Dodatni Stax padovi kada zelim da imam otvorenije slusalice.
Streamer: Sotm SMS 200 ultra neo
USB kondicioner: Sotm TX USB Ultra
Master clock: Sotm
Switch: Sotm
Napajanje 1: HDPLEX 200w x 2
Napajanje 2: Sotm sps 500
AC kablovi: Zoran Zubcic - FTA, jedna elara za LPSU sa DAC i AMP i ostala 3 komada su custom made - gadjano da se dobije sto bolji zvuk
DC kablovi: Zoran Zubcic - FTA, custom made
USB kablovi: Zoran Zubcic - FTA, Synope x 2 (naslednik Callisto-a)
Lan kablovi: Zoran Zubcic - FTA, Metis x 3
Letva: Isotek Evo 3 sigmas. Na nju se kace samo LPSU koja napajaju sve komponente.
Software: Roon sa lokalnim ssd-om u NUC-u, TIDAL kroz roon. IOS & Win Roon clients


TODO: zamena LPSU sa 1 x Paul Hynes i 4 x Farad 3 LPSU.
 
Za sada se sve ovo koristi samo za slusalice. Dodacu jednog dana power amp, zvucnike, gramofon i to bi bilo to... Kao privremeni HI-FI imam Denon 1500R MK, pro-ject S-Box dac i shield koji je jedna Roon zona. Isto FTA kablirano. I JBL zvucnike. Ok je za prostor koji imam i klinca od 5 godina.
 
Da ponovim i ovde - kapa dole za head-fi sistem! 👍

Ujedno, vise nego ozbiljna osnova za opasan "klasican" Hi-Fi sistem.
 
E pa sad something completely different :)
J6KzWWj.jpg

Ovo malo sokocalo me je realno odusevilo, za relativno sitne novce sa pristojnim BB DACom, stream sa Macbook Aira -> Tidal, mogu samo reci odlicno :)
 
a ja se razmisljam da prodam bose 700 anc i spreman budzet za Focal Celestee 😅
 
Pošto sam pauzirao muzičku produkciju na neko vreme, pozajmio sam moje VXT 8 i Steinberg UR22Mk2 drugaru na par dana. Naravno, čovek se oduševio zvukom a pogotovo masivnim i brzim bass-om i snagom. Na žalost, ništa što je slušao od hi-fi komponenti od 80-100k din (pojačalo+zvučnici+kvalitetni kablovi) nije zadovoljilo njegove potrebe nakon toga. A to što mu se svidelo, dalekooooooooo prevazilazi njegov budžet. Čovek sluša samo genuine FLAC/DSD/DSF format. Pošto dodatno ulaganje nije opcija, preporučio sam mu da u potpunosti batali hi-fi komponente i pređe na studio grade opremu. Na moju preporuku je uzeo Focal Alpha 50 EVO, Warm Sound XLR kablove, i NI Komplete Audio USB Interface. Mislim da ga je sve izašlo oko 88k din. Čovek je prezadovoljan, a ja prijatno iznenađen onim što se dobija za te pare. Bi-Amped aktivan zvučnik, sa pojačalom u D klasi. Neverovatno masivan bass iz male kutije i kristalno jasan high end. Kontam da će svirati još bolje kada se zvučnici i interna pojačala još malo razrade. Naravno, sada je problem što svi nedostaci u produkciji muzike na ovakvom sistemu dolaze do izražaja. Vrhunska produkcija zvuči vrhunski, loša produkcija zvuči užasno. Nema farbanja, sistem je potpuno neutralan a i drugar mi kaže da je upravo to ono što je tražio. U igrama je zvuk neverovatno jasan i čuje se sve do najsitnijih detalja. Znam da je tema hi-fi, ali ova entry level studijska oprema itekako može da služi kao solidan hi-fi sistem. Pogotovo kada se uzme u obzir vrlo niska cena celog kompleta.
 
Ukoliko nekoga zanima, ovde ima par Focal 50-ica (original, ne EVO) na snizenju ...FocalAlpha50
 
Focal Alpha 50 EVO je jeftiniji ali bolji sistem verovali ili ne. U prodavnici gde je drugar uzeo ove njegove Focal-e, bio je izložen skoro sav Focal-ov program. Obična Alpha 50 ima malo jači bass, ali su mu highs i mids malo zamuljani - povučeni nazad. Svakako ne savetujem kupovinu na slepo. Ono što je moj drugar tražio i očekivao od sistema, ne mora da bude ono što vama treba i što vam se sviđa. Da bi izbegli razočarenje i nepotrebno bacanje novca, OBAVEZNO poslušajte sistem pre kupovine.
 
  • Like
Reagovanja: Aca
Mnogo zavisi od toga ko kakav zvuk preferira i šta sluša.
Novija produkcija obično bolje zvuči na nekim kutijama novije proizvodnje, sa ogradom da ne mislim na Hi-End ezoteriju od par desetina do par stotina hiljada evra.
D-klasa je napredovala ogromnim koracima poslednjih godina i moje mišljenje je da je to budućnost Hi-Fi-ja. Naravno, neće se svi složiti sa mnom, ima i danas dosta zaljubljenika u old skul i lampe, pri čemu dobar lampaški sistem itekako može da zvuči dobro.
Kao što kolega napisa, samo slušanje i tek onda kupovina, na slepo ništa.
I polovno samo i isključivo uz probu i od onoga u koga imate poverenja, posebno za zvučne kutije, koje ja izbegavam da uzimam polovne.
 
Mnogo zavisi od toga ko kakav zvuk preferira i šta sluša.
Hoće neutralan i revealing zvuk bez ikakvog farbanja. A sluša stari jazz, classic rock, i pop muziku 80ih i 90ih, i igra najnovije igre. Sluša i vinyl ripove na youtube-u. Čak je razmatrao kupovinu nekog gramofona, ali je odustao, jer je teško naći kvalitetna original vinyl izdanja. A i dobri gramofoni koštaju boga oca. Teško je naći i prave DSD/DSF fajlove. Sad kad ima sistem, skontao je koliko je teško naći kvalitetno isproduciranu muziku u formatu koji to može da reprezentuje tako da zvuči što je bliže originalu. Takođe je provalio da je njegova FLAC kolekcija 70% fake. Sve re-encodovano iz MP3 fajlova, sa totalno ubijenom dinamikom, stereo slikom...itd. Samo je bio potreban capable sistem da to sve izađe na videlo.

Novija produkcija obično bolje zvuči na nekim kutijama novije proizvodnje, sa ogradom da ne mislim na Hi-End ezoteriju od par desetina do par stotina hiljada evra.
Slažem se.
D-klasa je napredovala ogromnim koracima poslednjih godina i moje mišljenje je da je to budućnost Hi-Fi-ja. Naravno, neće se svi složiti sa mnom,
Ja se slažem u potpunosti. Još jedna velika prednost D-klase, barem po meni, je vrlo niska temperatura rada. Moj VXT8 radi u AB klasi i bukvalno možeš da opečeš ruku ako je duže vreme držiš sa zadnje strane.

ima i danas dosta zaljubljenika u old skul i lampe, pri čemu dobar lampaški sistem itekako može da zvuči dobro.
Lampe su ok, poštujem sve. Ali nekako ne mogu da se odam utisku da lampa samo uverljovo farba i laže slušaoca. Na sve to treba dodati činjenicu da lampe vrlo brzo gube svoja svojstva i da ih treba zameniti posle godinu dana da bi se održao kvalitet i snaga. Cena je takođe veliki problem. Za cenu vrhunskih cevaša sa vrhunskim napajanjem može da se kupi nov solidan auto. Pre bi išao na neku Devialet varijantu nego na neki Audio Research. Just my 2 cents.
I polovno samo i isključivo uz probu i od onoga u koga imate poverenja, posebno za zvučne kutije, koje ja izbegavam da uzimam polovne.
Ovo je zlatno pravilo.
 
Ja sam bas sad nasao polovne aktivne monitore na kp, rcf ayra pro 5. Sta mislite kako vam deluju za polovan par? Icicu uzivo da ih cujem, korsticu ih za gramofon i tv
 
Ja sam bas sad nasao polovne aktivne monitore na kp, rcf ayra pro 5. Sta mislite kako vam deluju za polovan par? Icicu uzivo da ih cujem, korsticu ih za gramofon i tv
Nikako polovne studijske monitore od ljudi koje ne poznaješ. Čak i da odeš, i da poslušaš, i da sve svira super, ti nikada ne možeš znati da li je to remontovano, premotavano, skarabudženo. To je mačka u džaku i strogo ti savetujem da to zaobiđeš. Pogotovo ako je cena dobra.
 
Jasno mi je to i svestan sam svega, medjutim dolazimo do toga ako je sve u redu sa njima i ako dobro sviraju nekih pola sata na probi sto da ih ne razmotrim makar?

Monitori nisu stariji od 2 godine jer su pre 2 godine izasli, kaze covek da je prvi vlasnik i ima sve papire i kutije.
 
Jasno mi je to i svestan sam svega, medjutim dolazimo do toga ako je sve u redu sa njima i ako dobro sviraju nekih pola sata na probi sto da ih ne razmotrim makar?
Ako misliš da se isplati rizikovati, samo napred. To su odlične kutije za te pare.
Monitori nisu stariji od 2 godine jer su pre 2 godine izasli, kaze covek da je prvi vlasnik i ima sve papire i kutije.
Pa onda bi trebalo da su pod garancijom.
 
Rece da su izasli iz garancije pre mesec dana.

Pa mislim da je vredno makar otici poslusati :). Za te pare imam samo edifier r2000, a iskreno pre bih sa ovim rizikovao nego novi edifier
 
Ako si video oglas na kp mozes baciti pogled na ocene, trguje sa audio opremom iskljucivo, prodao je i 2 para monitora vidim sa preporukama.

Skoro sve bitne stavke sam ispitao, rece da je zamenio monitore amphionima. Uzeo je direktno iz AVL-a uvoznika za rcf kod nas itd.

Deluje provereno prica, rizik cu preuzeti na sebe kad ih poslusam uzivo iako i sam volim novo da uzmem, ovo je izuzetak jer je drugi par monitora koji nece biti primarni pa ne bih da se razbacujem gde ne treba.
Hvala na savetima dosad :)
 
Sistem za slusalice:

Izvor: NUC 8i7 spakovan u Cirrus 7 kuciste, pasivno hladjen, kocka aluminijuma od 3kg. Undervoltovan, emi shielded...
DAC: M2Tech Young MK3
Headamp: M2Tech Marley MK2 - modovan prema Manuntinom uputstvu, znacajno unapredjenje u odnosu na original
Slusalice: Denon AH-D9200, sa forza audio hybrid noire kablom XLR veza. Dodatni Stax padovi kada zelim da imam otvorenije slusalice.
Streamer: Sotm SMS 200 ultra neo
USB kondicioner: Sotm TX USB Ultra
Master clock: Sotm
Switch: Sotm
Napajanje 1: HDPLEX 200w x 2
Napajanje 2: Sotm sps 500
AC kablovi: Zoran Zubcic - FTA, jedna elara za LPSU sa DAC i AMP i ostala 3 komada su custom made - gadjano da se dobije sto bolji zvuk
DC kablovi: Zoran Zubcic - FTA, custom made
USB kablovi: Zoran Zubcic - FTA, Synope x 2 (naslednik Callisto-a)
Lan kablovi: Zoran Zubcic - FTA, Metis x 3
Letva: Isotek Evo 3 sigmas. Na nju se kace samo LPSU koja napajaju sve komponente.
Software: Roon sa lokalnim ssd-om u NUC-u, TIDAL kroz roon. IOS & Win Roon clients


TODO: zamena LPSU sa 1 x Paul Hynes i 4 x Farad 3 LPSU.
:D Slušaj Mipko, nakon ovog spiska kako misliš da neko od nas, "Mid Fi entuzijasta", okači svoj HiFi sistem. Ja se taman počastio novim stalcima za zvučnike, pa hteo da se pohvalim ali sada moram malo sačekati.
 
:D Slušaj Mipko, nakon ovog spiska kako misliš da neko od nas, "Mid Fi entuzijasta", okači svoj HiFi sistem. Ja se taman počastio novim stalcima za zvučnike, pa hteo da se pohvalim ali sada moram malo sačekati.
Pa zato sam i imao ogromnu zadrsku... da kacim. No, pogresna je percepcija da ce ti ovakav neki sistem doneti vise srece nego neki sasvim normalan sistem. Ako uzivas u muzici onda je sistem prilicno nebitan. To sam shvatio dok sam zastranjivao na mracnu stranu pravljenja idealnog head-fi setupa.
Tako da je najbolji onaj "nas" sistem u srcu i dusi kojim u stvari slusamo muziku, a ne ove zice koje je fizicki reprodukuju.
Zato kaci i podeli radost sa nama i mnogi ce ti na tome pozavideti :)
 
Pojačalo:
Rotel RA02

Zvučnici:
KEF LS50 Meta + Monitor Audio W12 subwoofer

Slušalice:
1) Grado SR 80e
2) Sennheiser HD580

Source:
1) Stari MacBook Air ili iPad za streamovanje Tidal-a. Izlaz USB.
2) LG 55C8 za streamovanje Spotify - izlaz S/PDIF - TOSLINK
3) Pioneer DV-3022V - izlaz S/PDIF - RCA, retko

D/A:
1) Fiio K5 Pro za MacBook, iPad i LG C8 i kao pojačalo za slušalice
2) Fiio D03K – za puštanje CD-ova sa Pioneer DVD-a

Stalci za zvučnike:
Ručni rad Ivan Bogdanović, Kruševac

Kablovi:
1)signal: van den Hull D-102 MKIII
2)zvučnici: van den Hull CS-122

Poslednja nabavka i jedna od dražih: stalci za zvučnike, Made in Serbia. Razlog da uzmem posebno napravljene stalke je što je 95% "kupovnih" stalaka visoko 60cm što je premalo za KEF LS50 koji su mali zvučnici i na tim stalcima dođu nisko, daleko ispod visine ušiju.
Planirano čačkanje: uskoro stiže Raspberry Pi da ga probamo za Tidal connect, mada ako Spotify stvarno izbaci obećani Spotify HiFi u dogledno vreme televizor možda postane centar stremovanja muzike kod mene. Planiran i upgrade pojačala u dogledno vreme.
 
Odličan setup. Baš mi se dopada.
 
@Bogda
Vec sad je odlicno, a KEF ce umeti da ceni bolje pojacalo samo tako (y)
 
Nazad
Vrh Dno