Šta je novo?

Ko sta ima od Hi-Fi komponenti?!

Pozdrav ljudi, moze li neko da da preporuku za FM tuner, em mi je uzasan prijem em katastrofa jeftin radio uredjaj, pa sam resio da si uzmem neki polovan FM tuner sa oglasa do 30 evra, nista skupo pa bih kasnije uzeo i neke zvucnike... hvala unapred
 
Ako si u nezgodnom položaju u odnosu na odašiljače FM stanica, tjuner do 30 evra ti neće mnogo pomoći.
Predpostavljam da znaš da ti za tjuner treba i neko pojačalo i neki zvučnici, ne može sam tjuner da ti svira.
 
Znam ali bih želeo da pokušam, za radio u kuhinji baš ne bih da dajem mnogo više.

Razumem da je ovo kutak za ljubitelje i da je takvo pitanje praktično svetogrđe ali siguran sam da će biti bolje od radio sata koji sad imam..
Ja sam sklon da sve što kupujem doktoriram i uvek odem na skuplje ali u ovom slučaju bih napravio izuzetak i pitao vas, našao sam neki denon koji mi pristojno deluje po onom što sam izguglao a u tom je rangu cene.
Znao sam za zvučnike ali nisam znao da mi treba i pojačalo, jel to uvek obavezno ili ti tuneri mogu bar neke male zvučnike da izguraju? Problem mi je i smeštaj takvog setupa onda

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Ne moze nista od toga. Tjuner je komponenta sistema koji ne moze da radi bez pojacala i zvucnika i naravno kablova izmedju.
Postoje naravno kutije koje u sebi imaju i Tjuner i pojacalo i zvucnik-e, ali to svakako ne mozes naci ni blizu tih 30 evra.
 
Znao sam za zvučnike ali nisam znao da mi treba i pojačalo, jel to uvek obavezno ili ti tuneri mogu bar neke male zvučnike da izguraju?
Prvo malo razjašnjenje pojmova:
- tjuner = uređaj koji je samo radio prijemnik i koji se veže na neko pojačalo sa zvučnicima
- risiver = tjuner + pojačalo, uređaj koji sadrži u sebi i tjuner i pojačalo i veže se na zvučnike
Postavi šta si izguglao da vidimo o čemu se radi.
 
Ja mislim da se ovde problem kreće u drugom pravcu. Dobar prijem radio stanica možeš da ostvariš sa odgovarajućim antenom. Čitao sam da u Beogradu ima jedna firma koja se između ostalog i time bavi. Treba malo da se progugla.
 
Nisam ih slušao ali mnoge druge modele jesam. Verovatno su i ovi slični. Standardna britanska skola (osim najskupljih) svi detalji i ekstremi posakrivani da ne smetaju, a šta ostane svira relativno zabavno.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ne bih ja bas toliko generalizovao britanski zvuk. I ATC, KEF, B&W, Neat... su Britanci - pa bas nesto i ne kriju detalje. Naprotiv.

Ali da. Wharfedale je realno "tunjav". To pogotovo vazi za Diamond seriju. Evo je malo bolja prica. Nikako da poslusam Linton. Za cifru - dosta je hvaljen.
 
Poslednja izmena:
Možda bi trebalo dodati na tu tvoju listu i Tannoy, Pmc, Proac... ipak mislio sam na klasu Whafedale gde se skoro ceo portfolio nalazi u rangu 100-1500eur. Neke od navedenih kompanija i nemaju modele u tom rangu cena ili imaju jedan. One koje imaju (B&W 685 i sl) uglavnom se uklapaju u opis.

Treba dodati da izraz potiče od davnina, pa tako šta god da sam čuo od starih modela od pre 30-40 godina osim par izuzetaka savršeno se uklapa u navedeno. Doduse ima i danas nekih koji sličnu filozofiju prodaju za velike pare (Audionote).


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja imam te zvučnike (Wharfedale Evo 2-20) i prodajem ih, na oglasu su. Da ne bude po onoj "svaki Cigo svoga konja hvali" ali zvučnici nisu uopšte tunjavi, ima tu i detalja i muzikalnosti. Prodajem ih jer sam kupio 4 puta skuplje zvučnike koji definitivno nisu 4 puta bolji.
 
Ne cudi me realno, ta matematika ne moze da se primeni u HI FI svetu :)
 
U pravu si, ukapirao sam ja to [emoji16]
 
Ja imam te zvučnike (Wharfedale Evo 2-20) i prodajem ih, na oglasu su. Da ne bude po onoj "svaki Cigo svoga konja hvali" ali zvučnici nisu uopšte tunjavi, ima tu i detalja i muzikalnosti. Prodajem ih jer sam kupio 4 puta skuplje zvučnike koji definitivno nisu 4 puta bolji.

Pretpostavljam da je covek video tvoj oglas pa pita ovde za misljenje.
 
Moguće. Ja sam bio zadovoljan njima. Ali ukusi su različiti, možda se njemu ne bi svideli, možda bi. Ja sam dobio preporuku za njih na forumu, otišao da ih lično preuzmem (200 km) slušao pola sata i kupio. Ali sam ih slušao sa pojačalom od prodavca jer svoje nisam ni imao u tom trenutku. Bio je to neki matori Sony risiver i meni se svidelo kako to zvuči. Kad sam ih doneo kući, kupio pojačalo, povezao, još bolje su mi zvučali jer sam ih namestio kako mi odgovara, zavisi dosta od prostorije, pozicioniranja, samog pojačala... Tako da je najbolje probati, poslušati, stekne se neki početni utisak, da li ti se u startu dopada ili ne...
 
Pre neki dan sam kopao po podrumu i imam sta da vidim, tj. sta sam nasao :)
Moj prvi gramofon :love:
INpmXwX.jpg
 
Hocu i ja takav podrum :D
 
Totalno sam zaboravio na isti :) Gospode, kupljen 1975. ako se ne varam, a od 1979. je lagerovan u podrumu. 42 godine nije mrdnuo.
 
Pre neki dan sam kopao po podrumu i imam sta da vidim, tj. sta sam nasao :)
Moj prvi gramofon :love:
INpmXwX.jpg

Divna odlicno ocuvana vintage sprava. Da li je 212 ili 312? Da li je kupljen u nekadasnjem predstavnistvu na Toplicinom Vencu u Beogradu?
 
212. Kupljen u Jugoelektru na Obilicevom Vencu. Ali cenim da mislimo na istu radnju :).
 
212. Kupljen u Jugoelektru na Obilicevom Vencu. Ali cenim da mislimo na istu radnju :).
Jeste, Jugoelektro preko puta nekadasnje SDK sluzbe. Tacno, Obilicev Venac, Toplicin je iza coska pored Tanjuga ka Carice Milice. Malo sam pozaboravljao i pomesao ulice. Ali secam se da sam gledao taj gramofon u Jugoelektru kad smo kupovali televizor tih davnih 70ih godina. :)
 
A ja mislio da sam ja mator :D
 
Moj Hi-Fi setup. :)

Zvučnici Wharfedale Diamond 10.5, tjuner Rotel RT-940AX, CD plejer Rotel RCD-930AX i pojačalo Denon PMA-1055R.
 

Prilozi

  • IMG_20210306_121137.jpg
    IMG_20210306_121137.jpg
    398.2 KB · Pregleda: 157
Jel si probao da malo odlepis zvucnike od zida?

I stavi door stopper - da neko od ukucana (ili ti posle par piva) ne zaboravi da je tu zvucnik :)
 
Upravo sam ih pomerio malo više od zida koliko mi prostor dozvoljava, čini mi se da sam sada dobio kao malo slobodniji zvuk, ne znam kako bih drugačije opisao.

Što se vrata tiče, bez brige. 😁
 
Nazad
Vrh Dno