Šta je novo?

Ko sta ima od Hi-Fi komponenti?!

r!sc! je napisao(la):
Da, to je odlican izbor. Buffer je tvoj izbor. Ima ih raznih (mozda Tube Buffer), lepo dodaju na vec dobro pojacalce ;)

Boban
A jel mi treba bafer ako ga kačim na pretpojačalo? Šacujem jedan Kenwood Basic C1, a GC bi bio samo power amp.
 
stex je napisao(la):
A jel mi treba bafer ako ga kačim na pretpojačalo? Šacujem jedan Kenwood Basic C1, a GC bi bio samo power amp.

I da i ne, mada, dovedi mu ti direct from CD a da ima buffera. Nista ti vise ne treba.

Boban
 
gc

r!sc! je napisao(la):
I da i ne, mada, dovedi mu ti direct from CD a da ima buffera. Nista ti vise ne treba. Boban
A šta ću sa dekom, tunerom, gramofonom, kompjuterom, hifi videom?
 
Pa jel' ti sve drugare vozis u autu uvek. :)
Pa ti ces da pogines od zica. Ako si hi-fi manijak, ili ces postati, ne moze to tako. I ves masinu na jedno pojacalo.
CD i kompjuter na jedan sistem, mozda bi mogao i video, ali bolje ne. To su digitalni izvori, i imaju svoje prednosti u cistoci zvuka. Analogni izvori loseg kvaliteta (dek i video) na posebno pojacalo, a gramofon zahteva posebnu paznju. Da neces sve od jednom da slusas. Mozes CD da vezes na dek, pa monitor izlaz na pojacalo.
Ili kupi miksetu :)
Pozdrav!
 
Pa dobro Aco,jel mora preko foruma da se ponovo uspostavi veza.
 
Trebalo mi je 2h da procitam sve sto sam bio propustio posto me dugo nije bilo. Bas ste se raspisali ;)
Ajde da se malo vratimo na temu.
 
Evo ponovicu sadrzaj mog sistema da bih poslao slike:

- Pojacalo: Kenwood KA-601 + full upgrade
- CD-Player: Philips CD304 MKII + full upgrade
- Dek: Alpage AL-300 + mali upgrade
- Gramofon i Tuner mi nisu preterano vredni pomena(Mitsubishi)
- Kablovi - zvucnicki: MIT MH-750E Extended
- Kablovi - interconnect-i: Pravljeni, srebrni sa Neutrik Profi konekcijama
- Kablovi - power cord-ovi: Pravljeni, bakarni
- Zvucnici: Arcus TM-96,

a poslacu t-dje i slike prethodnog sistema koji je umesto sadasnjih pandana tim komponentama imao Pilot AS-120(zvucnici), Kenwood Basic M1A i C2(snagas i preamp) i Van Den Hul D352 Hybrid(zv. kablovi) i mozda jos neke sitne razlike.
 

Prilozi

  • Novi sistem 1.jpg
    Novi sistem 1.jpg
    85.6 KB · Pregleda: 586
  • Novi sistem 2.jpg
    Novi sistem 2.jpg
    100.3 KB · Pregleda: 495
  • Stari sistem.jpg
    Stari sistem.jpg
    103.4 KB · Pregleda: 496
Ajde malo post-ujte slike, siguran sam da jedno 70% od nas koji smo napisali sta imamo nije post-ovalo svoje slike.
 
A zasto, zbog verifikacije podataka ili iz radoznalosti? :)
 
I jedno i drugo :) ;) ,)
 
audiofreak je napisao(la):
Jao sto na tom dvosistemcu bas lici na RTO kevlarski drajver (npr. GF-650)!


To je upravo taj mid-bas. Jedino što je RTO napravo da je zaista dobro. Ne znam kako im se omaklo. Ili kod nas nije nabavljano od njih bilo šta drugo da valja. Uglavnom su prodavane preko ITC-a neke njihove jetinije jedinice za kola. Taj GF-650 je odličan. Kevlarsko pretenje je jedno 2x jače i bolje od onoga na Focalovim 6,5" i 7" koje sam držao u rukama. Odlično uradjen i učvršćen voice-coile, solidno gumeno vešanje. Može čudo snage da izdrži.
 
notax je napisao(la):
To je upravo taj mid-bas. Jedino što je RTO napravo da je zaista dobro. Ne znam kako im se omaklo. Ili kod nas nije nabavljano od njih bilo šta drugo da valja. Uglavnom su prodavane preko ITC-a neke njihove jetinije jedinice za kola. Taj GF-650 je odličan. Kevlarsko pretenje je jedno 2x jače i bolje od onoga na Focalovim 6,5" i 7" koje sam držao u rukama. Odlično uradjen i učvršćen voice-coile, solidno gumeno vešanje. Može čudo snage da izdrži.

Eee, i corava koka ubode zrno! :D

Zvali su se YellowStar, jos imam ambalazu od njih u kojoj drzim neke pinkle. Imao sam dva komada koje sam (greota ziva, tada se nisam mnogo interesovao za ozbiljnu samogradnju zvucnika) nabudzio u drvene kutije od Toska gramofona, odokativno sacometrijskom metodom napravio BR tunel, ubacio visokotonac (isto RTO, ne secam se koji) sa 4.7 uF/ 250V MKT na red i napunio ih sundjerom. Zvucale su dosta bolje od konfekcijskih mini i midi linija (philips, aiwa, sanyo), a teralo ih je pojacalo sa 2 x TDA 2040 koje pomenuh u onom drugom threadu o zvucnicima. Nazalost, vise nisu u mom vlasnistvu. Prodao sam ih drugaru sa tim pojacalom za 50 EUR (daleko ispod cene, samo ti kevlarci su i danas 40 EUR komad u ITC-u, kad sam ih ja kupovao to je bilo 80 DEM), no dobar je drugar pa mi nije (toliko) zao.

Ti basovi su stvarno izuzetno dobri i da ih jos imam (citaj da mi nije zao da ih ponovo kupujem jer svaka skola se placa -- ja sam bacio 120 EUR na eksperiment sa 5.1 zvukom, kupio 5.1 za 80 EUR, prodao za 40 EUR i ostao bez dva basa od 40 EUR) stavio bi njih u kutije koje pravim umesto W 170 S.

Zato vi koji citate ucite na mojim greskama. 5.1 je za igre i filmove ali za slusanje muzike je zivo sr@nje koliko god da kosta.
 
Ovo su zvucnici koje sam poslednje uradio.
I nije neki hi-fi ali razbija kamenje u bubregu pa ko ima problema nek se javi. ;)
Inace nemam sliku ostatka sistema ali uglavnom je sve DIY.
Pozdrav svima. ,)
 

Prilozi

  • gornji.JPG
    gornji.JPG
    52.8 KB · Pregleda: 549
  • donji.JPG
    donji.JPG
    24.3 KB · Pregleda: 481
  • mb115b.jpg
    mb115b.jpg
    15.6 KB · Pregleda: 494
Jel moze jedno pitanje malo vezano za temu ?:)

Koje pasivne near field monitore mi preporucujete ? Soba mi nije izolovana skroz kako treba ali i to ce se srediti relativno uskoro. Radili bi na Cambridge Audio C100 i A100.
 
milos_r je napisao(la):
Ovo su zvucnici koje sam poslednje uradio.
I nije neki hi-fi ali razbija kamenje u bubregu pa ko ima problema nek se javi. ;)
Inace nemam sliku ostatka sistema ali uglavnom je sve DIY.
Pozdrav svima. ,)

Svaka cast! Super si to napravio! Stvarno si vest.
Pozdrav!

Ziveo DIY! :banana:

P.S.
Koliko love kosta takav set zvucnika?
 
Poslednja izmena:
Posle high end i DIY cuda, evo i malo konfekcije:

Home:

amp - Marantz PM7000 :guitar:
tt - Technics SL2000 :D
cd - Marantz cd4000
dvd - Marantz dv4100
tuner - Marantz st4000
dek - Technics AZ6
zvucnici - Tannoy mX3
Zvucnicki kablovi (bi-wire) su novkabelovi 4.5mm, svi interkonekcijski su madjarski (shomogy) :p

office:

Marantz cd 4000
Yamaha rx396
Mission m72, bi-wired :,,:
 
Evo malo slika sistema koji mnogo lepo svira.

P.S. Nije moj sistem u pitanju, nego od prijatelja.
 

Prilozi

  • Picture 057.jpg
    Picture 057.jpg
    161.8 KB · Pregleda: 580
  • Picture 058.jpg
    Picture 058.jpg
    198.4 KB · Pregleda: 514
Lepo, lepo.
Evo jednog oldtimer-a. :) Lepo zvuci i on, samo da imam jos neke bolje zvucne kutije bilo bi extra. I naravno da ne pustam muziku sa kompa. :D

POZ :wave:
 

Prilozi

  • 2250b.jpg
    2250b.jpg
    48.6 KB · Pregleda: 478
Lepo :smash:

Evo nesto od mene:

Marantz CD6000 (samo kao transport)
TDA1543 Non-O/S DAC
TDA1541A Non-O/S DAC
GainClone RBI

:wave:
 

Prilozi

  • 9.jpg
    9.jpg
    21.7 KB · Pregleda: 434
  • gc_and_dac_1.jpg
    gc_and_dac_1.jpg
    35.2 KB · Pregleda: 409
  • gc_and_dac_2.jpg
    gc_and_dac_2.jpg
    37.1 KB · Pregleda: 366
  • TDA1541_Playing_2.jpg
    TDA1541_Playing_2.jpg
    21.8 KB · Pregleda: 441
  • TDA1541A_5.jpg
    TDA1541A_5.jpg
    44.5 KB · Pregleda: 410
Black RIder je napisao(la):
Evo malo slika sistema koji mnogo lepo svira.

P.S. Nije moj sistem u pitanju, nego od prijatelja.

E, neverovatno je što se ljudi lože na Sonus Faber, koji jeste da izgleda, ali je precenjen samo tako.
 
r!sc! je napisao(la):
Lepo :smash:

Evo nesto od mene:

Marantz CD6000 (samo kao transport)
TDA1543 Non-O/S DAC
TDA1541A Non-O/S DAC
GainClone RBI

:wave:

Svaka čast!!!
To je pravi entuzijasta. Nadam se da ću i ja biti u neko skorije vreme u mogućnosti sa vremenom i novcem da odradim uravo nešto slično kao ti. Imam Nakamichi CDP2A player koji je uradjen oko TDA1541A i mnogo mi se svidja taj konvertor.

Pozdrav :wave:
 
notax je napisao(la):
Svaka čast!!!
To je pravi entuzijasta. Nadam se da ću i ja biti u neko skorije vreme u mogućnosti sa vremenom i novcem da odradim uravo nešto slično kao ti. Imam Nakamichi CDP2A player koji je uradjen oko TDA1541A i mnogo mi se svidja taj konvertor.

Pozdrav :wave:

Hvala :). Ako treba neka pomoc, tu sam.
Jos jednom tebi hvala za pomoc u vezi onih kutija sa B&W i Vifom.
Pravim ovih dana probnu kutiju, pa dokle stignemo ;)

:wave:
 
Poslednja izmena:
r!sc! je napisao(la):
Hvala :). Ako treba neka pomoc, tu sam.
Jos jednom tebi hvala za pomoc u vezi onih kutija sa B&W i Vifom.
Pravim ovih dana probnu kutiju, pa dokle stignemo ;)

:wave:

A, ti si taj. Ja zaboravio da si tamo Boban. :d
Stvarno.
Pa, lepo se zabavi, bar je meni taj posao zabavan i uživam u njemu.
OBAVEZNO da javiš kako ide, i naravno, na kraju kako to zvuči.
A pomoć će mi sigurno trebati oko konvertora.
Čak sam razmišljao da preradim ovaj Nakamichi da mi služi kao DAC.
Pošto mu je po svemu sudeći transpost na izdisaju. Tj. sve češće zeza sa čitanjem, verovatno laser u pitanju.
Hteo sam da radim projekat sa diyaudio.com sajta koji predvidja CD-ROM kao transport, takav DAC kao što si radio, display i elektroniku sa daljinskim za upravljanje.
Da li je izvodljiva prerada ovog playera da služi kao DAC ??
 
Poslednja izmena:
Ma, da ne komplikujem, javi se na PM, pošalji telefon, pa da se čujemo ako ti treba nešto oko tih zvučnika.

Pozdrav
 
Sredice se to sa citanjem diskova, malko se razdesio. Ako ga ipak procita, a posle nema preskakanja znaci da ne gubi snagu.

Samo kad se setim kakve sam probleme imao sa ovim Marantzom CD6000 i sa rezanim diskovima. Nece covek da cita, pa to ti je. Ne, nesto procita, odredjene rezance na odredjenoj brzini, ali ostatak smeta bre. Jos kad se setim kako je CD5000 citao ... i novine je citao :D.
Problem je bio jer su braca iz Marantza "zaboravila" da zaleme na plocici elektronike ispod mehanizma jedan kond od 10pF :zgran: .Nakon te operacije cita, ne bira.

Poz :wave:
 
@notax
Da li si nekada slusao na nekom odlicnom sistemu Sonus Faber-e koje pominjes? Prvenstveno pricam o zvucnim kutijama sa slike koju sam post-ovao. U pitanju je Sonus Faber Guarneri Homage.

P.S. Evo da citiram jednog mog prijatelja: "Problem sa ljudima koji govore da su Sonus Faber zvucnici precenjeni ili "losi" je u tome sto ih u vecini slucajeva ne slusaju na dovoljno dobrim sistemima u kojima mogu da dodju u potpunosti do izrazaja."
 
Black RIder je napisao(la):
@notax
Da li si nekada slusao na nekom odlicnom sistemu Sonus Faber-e koje pominjes? Prvenstveno pricam o zvucnim kutijama sa slike koju sam post-ovao. U pitanju je Sonus Faber Guarneri Homage.

P.S. Evo da citiram jednog mog prijatelja: "Problem sa ljudima koji govore da su Sonus Faber zvucnici precenjeni ili "losi" je u tome sto ih u vecini slucajeva ne slusaju na dovoljno dobrim sistemima u kojima mogu da dodju u potpunosti do izrazaja."

Problem sa ljudima koji kažu da su Sonus Faber vrh za pare je taj što je to nešto najbolje što su u životu čuli, + mnooogo se lože na dizajn tih kutija. Poenta mog komentara je da su njihove kutije uradjene sa Audio Technology ili Scan-Speak jedinicama, i kada izračunaš koliko je potrošeno za materijal (po maloprodajnim cenama za fizička lica) gotove kutije izadju bar 3X više. To znači da ako oni iz svega toga izvuku 95%, a neko ko zna dobro da uradi ručno radjene kutije uradi malo slabije (ako, a nema razloga da bude bitno slabije) i izvuče 85-90% iz tih jedinica, opet je 3X manje para, 3X manje para.
Tačka.

Ne znam koji ljudi kažu da su oni loši. Na to neka ti oni odgovore. Ja sam rekao da su precenjeni, a to je bitna razlika. Postoje malo poznate firme koje zvučnike u toj klasi kvaliteta (zvuka) prodaju za 2 puta manje para. Sa druge strane, svako ima pravo da svoje pare baca na šta hoće.


Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno