Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Malo je falilo musu i ja da uzmem naloži me prodavac samo tako. Dođem kući krenem da čitam forume i naletim na temu ovde o Gree klimama. Uveče sam otkazao. I onda je krenulo čitanje ovog foruma.
Ja sam uzeo Gree sa unutrasnjom podnom, dao nekih 1700€ i na ventilu bilo crijevo fabricki stisnuto, tako da plin nije mogao slobodno da cirkulise. Skoro godinu danas se mucio da uvaze reklamaciju. Posto sam imao iskustva sa ovom micom hz serijom trazio sam nju. Tamo cijena 2320€ 🙈🙈🙈 a pare nece da vrate... Haj doplatim i eto opet neki problem. Naravno nove cijevi porucio, pa prva dopuna cini mi se oko 120€ bila, dam jos baksis i sada opet... Jos 200€ Ima li veceg baksuza ovdje... Al haj bar ostale dve od ugradnje rade perfekt.
 
Hmm sta se sa ovom Micom desilo kad je samo 520evrica :unsure:

mica.jpg
Polovna klima vrhunskog kvaliteta, kompletno servisirana, napunjena gasom po fabrickoj meri, bukvalno u stanju kao nove. Sa svom pratecom dokumentacijom i orginalnim daljinskim. Pisana garancija na uredjaj godinu dana. Cena sa nasom ugradnjom do 3m instalacije na teritoriji Beograda i okoline 660e.
 
Amber 9 Premium imam vec 7 godine na donjeg sprata (60m2) A na gornjeg sprata sam imao Gree Boru On/Off
Prosle godine/zime vidim kod jednog rodjaka Gree Muse... duva toplo, ma lepota (mislim se sad: u pm :ROFLMAO:) i letos kupim ja Muse Comfort 12.
Iskreno odradila solidno posao i na -11 drzala zadatu 23c bez probleme... ali smeta me njen rad kao na rolerkoster 500-900w nikako da nadje neki mir ili sredinu i zato ce ide u penziju (kp) :LOL:
Amber 9 Premium isto ne ide ispod 500w ali zna makar da se negde zakuca i tu se drzi... i naravno ima snagu i to na veoma dobar minus 💪

Koja bese Klima?
msz-ln35vgv muz-ln35vghz r32
Hmm sta se sa ovom Micom desilo kad je samo 520evrica :unsure:

Pogledajte prilog 430671
Polovna klima vrhunskog kvaliteta, kompletno servisirana, napunjena gasom po fabrickoj meri, bukvalno u stanju kao nove. Sa svom pratecom dokumentacijom i orginalnim daljinskim. Pisana garancija na uredjaj godinu dana. Cena sa nasom ugradnjom do 3m instalacije na teritoriji Beograda i okoline 660e.
Nova je 850€ tako da koristena i nemoze uzeti vise. Takodje cini mi se da ide do -15 pa i nije bas atraktivna za kupovinu.
 
Poslednja izmena:
Nova je neko reče 125000 din. Toliko sam je i ja platio. Mada spoljnje postoje različite. Moja spoljnja ima oznaku SRC35ZS-W2 Možda je neki slabiji model.
 
Poslednja izmena:
Nova je neko reče 125000 din. Toliko sam je i ja platio. Mada spoljnje postoje različite. Moja spoljnja ima oznaku SRC35ZS-W2 Možda je neki slabiji model.
Moja greska, ova je izgleda drigacija.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-02-26-00-41-28-742_org.mozilla.firefox.jpg
    Screenshot_2024-02-26-00-41-28-742_org.mozilla.firefox.jpg
    61 KB · Pregleda: 31
Nova je neko reče 125000 din. Toliko sam je i ja platio. Mada spoljnje postoje različite. Moja spoljnja ima oznaku SRC35ZS-W2 Možda je neki slabiji model.
da izmedju min.123k - max.138k u polarshop.rs je 125k
Sta mu sad to W2 znaci?
ja planiram ovu: SRK35ZS-WF/SRC35ZS-W nema na kraju 2 :unsure:
Takodje cini mi se da ide do -15 pa i nije bas atraktivna za kupovinu.
pa i ova sto ja mislim da kupim je do -15 (SRK35ZS-WF/SRC35ZS-W) kad zakove -20 ide kotao :LOL:
 
Poslednja izmena:
Kad vadim filtere iz klime da ih ocistim da li je iskljucujem ili samo smanjim ventilator? I posle te filtere da osusim lepo pa onda da vratim ili?
AKo moze neko da mi objasni lepo postupak cisnjenja u pitanju je Midea klima,kad skinem filtere jel treba i klimu iznutra da cistim nesto ili samo filtere pod mlazom da operem
 
Kad vadim filtere iz klime da ih ocistim da li je iskljucujem ili samo smanjim ventilator? I posle te filtere da osusim lepo pa onda da vratim ili?
AKo moze neko da mi objasni lepo postupak cisnjenja u pitanju je Midea klima,kad skinem filtere jel treba i klimu iznutra da cistim nesto ili samo filtere pod mlazom da operem
Evo citat od ribolovacr:
Sme da radi ali nije pozeljno zato sto uvlaci prasinu direktno u izmenjivac.
Ugasi klimu. Obrisi je odozgo gde uvlaci vazduh suvom krpom. Izvadi filtere, istusiraj ih mlakom vodom, prvo sa unutrasnje strane ( ona koja je prema izmenjivacu ), a onda sa spoljasnje. Otresi ih. Uzmi stari cist peskir ili vecu krpu koja dobro upija i obrisi ih laganim pritiskom sa obe strane. Vrati filtere i upali klimu. Bitno je da ispostujes ovaj redosled. Cela operacija traje najvise 10 minuta dok se ne uvezbas. Za to vreme nece da se ohladi kuca. Cisti ih tri puta mesecno.
 
Evo citat od ribolovacr:
Sme da radi ali nije pozeljno zato sto uvlaci prasinu direktno u izmenjivac.
Ugasi klimu. Obrisi je odozgo gde uvlaci vazduh suvom krpom. Izvadi filtere, istusiraj ih mlakom vodom, prvo sa unutrasnje strane ( ona koja je prema izmenjivacu ), a onda sa spoljasnje. Otresi ih. Uzmi stari cist peskir ili vecu krpu koja dobro upija i obrisi ih laganim pritiskom sa obe strane. Vrati filtere i upali klimu. Bitno je da ispostujes ovaj redosled. Cela operacija traje najvise 10 minuta dok se ne uvezbas. Za to vreme nece da se ohladi kuca. Cisti ih tri puta mesecno.
Odlicno, hvala puno.
 
da izmedju min.123k - max.138k u polarshop.rs je 125k
Sta mu sad to W2 znaci?
ja planiram ovu: SRK35ZS-WF/SRC35ZS-W nema na kraju 2 :unsure:

pa i ova sto ja mislim da kupim je do -15 (SRK35ZS-WF/SRC35ZS-W) kad zakove -20 ide kotao :LOL:
Ma nema grejač tacne zato do -15.
zsp-w eer/cop=3.52 / 3.87,
zs-s eer/cop=3.47/4.00 one su slabije,
zs-w2 eer/cop=3.93 / 4.26.
Ove samo sa w po radnjama su w2. Samo oznaka w ide sa zs-s. Ovu zsp nisam sretao kada sam kupovao.
 
Ja vala ne gasim klime kada perem filtere, smanjim samo fan. Operem ih za 2 minuta, dobro otresem i onako vlažne u klimu a klima ih osusi kroz minut.
Izmjenjivac je ljeti svakako vlažan, vlazni filteri ne mogu smetati. A sto se tice prašine sumnjam da za 2 minuta moze ista da naskodi, svakako i sa filterima malecka kolicina prašine se uvlači
 
Pozdrav ljudi, uselio sam se u novi stan u kojem je stara Samsung inverter klima samsung ar12hsfncwkn .
Klima radi ali imam ogroman problem jer je netačna i nikad se ne gasi konstantno radi , uveče moram da je stavim na 16 stepeni da bi u prostoriji bilo 19.5, a i na 17,18 kad je stavim identično greje , preko dana na 22 greje super, ali kada se stavi na 23,24 greje slabije nego na 22. ( nije subjektivni osecaj već višednevno merenje termometrom u sobi) Bio neki moj majstor da očisti i kaže da zovem nekog drugog da pogleda jer on ne radi popravke tih klima , imate li neku preporuku koga zvati i šta raditi, Beograd je u pitanju.
 
Ja vala ne gasim klime kada perem filtere, smanjim samo fan. Operem ih za 2 minuta, dobro otresem i onako vlažne u klimu a klima ih osusi kroz minut.
Izmjenjivac je ljeti svakako vlažan, vlazni filteri ne mogu smetati. A sto se tice prašine sumnjam da za 2 minuta moze ista da naskodi, svakako i sa filterima malecka kolicina prašine se uvlači
I ja isto tako, ko će da joj titra... Izvadim filtere, istuširam ih, otresem, i vraćam nazad.
 
Ajde jedno pitanje u vezi tog vaseg merenja temp prostorije. Koliko je udaljen recimo termometar od UJ i na kojoj visini? Kod mene je termometar na suprotnoj strani sobe od TA peci na visini 1.5m. Ja nikako ne mogu da skapiram kako je 22 stepena za majicu, kod mene je 25 stepeni stalno.
Skapirao sam to oko podesavanja jacine izduva i potrosnje struje ali to oko temp ne mogu da skapiram
 
Ja sam prestao da merim temperaturu prostorije prvog dana kad je Daikin ugradjena. Na daljinskom namesteno 23c, termometar pokazuje 23, meni ugodno.. tako da dalje merenje nije potrebno. Najbolji termometar je sam covek kad mu je prijatno u prostoriji, sve ostale informacije su suvišne.
 
Na 4 metara od klime, ali zaklonjen na metar visine, pokazuje 25c, drugi je u sobi oko 10 metara udaljen 23,5c pokazuje, metar dvadeset visina.
 
E to Igore, to mi je ok info. A da li je uspevala da ispuni tu temp kad je bilo ozbiljnijeg minusa?
 
Meni je na oko 6m od klime, visina oko 1m(zaklonjen)
Amber je na ovakvo lepo vreme setovana na 21c... Termometar pokazuje:
IMG_20240226_174510.jpg

Na gornjeg sprata kod Musu je na neki 4m od klime, visina isto oko 1m(zaklonjen) i nemam pojma koliko trenutno pokazuje :LOL:

Termometri stoje tu vec godinama na isto mesto...
 
E to Igore, to mi je ok info. A da li je uspevala da ispuni tu temp kad je bilo ozbiljnijeg minusa?
Ovaj prvi stoji zakucan na 25°c onaj drugi isao do 22c kad su bili oni minusi ali je uglavnom na 23°c, ipak je dosta udaljen, sobe su sa strane. Zato je u planu jos jedna klima, da bi svuda bilo jednako, recimo 24°c. Obično kad sedim to je nekih 6 metara od klime i tu mi je super, evo sad sam i tu izmerio, na 6 metara od klime 24,8°c na metar visine. Ovaj drugi pokazuje 24°c trenutno, odnosno 23.5°c ima dva senzora, jedan je na kablu drugi u uredjaji pa nekad ne pokazuju isto, ovaj bliže klimi uvek pokazuje isto na oba senzora. Cele zime je klima na 25°c podesena. Prva fotografija na 6m u kuhinji 24.8°c, druga na 10m 24°c u dnevnom boravku i treca 25°c na 4m od klime. Nijedan ne gleda direktno u klimu, svi su zaklonjeni. Meni je je sve ispod 22°c hladno.
 

Prilozi

  • IMG_20240226_180611.jpg
    IMG_20240226_180611.jpg
    316.4 KB · Pregleda: 18
  • IMG_20240226_180955.jpg
    IMG_20240226_180955.jpg
    374.2 KB · Pregleda: 11
  • IMG_20240226_182308.jpg
    IMG_20240226_182308.jpg
    383.8 KB · Pregleda: 17
Kod mene ako je ispod 24 ratno stanje a ni ja ne volim nikako ispod 23.
Na 21 duge gaće idu
Svi smo razliciti... Neko voli bas toplo neko ne...
Meni odgovara 21-23c! Normalne trenerke i majca koje crne duge gace :LOL:
Na ovakve spoljne temperature kao danas +20c ne treba mi 25c u kucu ali opet kazem svi smo razliciti
Ja npr. kad vidim na termometru preko 26c(Mai-Sept) onda palim da hladi ;)
 
Poslednja izmena:
Kod mene ako je ispod 24 ratno stanje a ni ja ne volim nikako ispod 23.
Na 21 duge gaće idu

Pogledajte prilog 430791
Isto! Moji ne vole ispod 24 stepena. Na poslu su plafonske LG klime setovane na 27, pakao bude u kancelarijama pa mi mojih 24-25 bude extra. :)
Uglavnom znaci mogu da izguram 25 stepeni na -5 ili -10 sa Daikinom na 34 dnevnoj u komadu i indirektno jos i hodnik 10 ?
 
Da li je letos dobro hladila?
Kako je grejala u januaru?
Ista situacija i u januaru. Vise puta sam ovde pisao o slabom naponu pa sam mislio da zbog njega brljavi.izgleda je soba premala za nju iako sam je namestio da duva tako da greje i hodnik. Sto se hladjenja tice hladil je ali nisam.gledao modulaciju i te dtvari jer sam je prvenstveno uzeo za grrjanje. Brine me to sto kad je hladno picne zalumfa se i odjednom se ugasi pa ponovo tako.nazalost sad je toplo i vise ne mogu da je testiram i ispratim detaljnije
 
Moze li savet imam kucu od 100m2, 18-cu i 12-cu Hisense klime ne znam tacno model.

Kuca je tao rasporedjena da mogu da zive dve porodice, medjutim ovamo gde je 18-ca se ove zime nije zivelo te ne znam kako bi grejala tih 60-tak m2.

Ja bih dodao tu jos jednu 12-cu u toj sobi gde ce ako Bog da beba da bude.

Ono sto me muci je posto stavljam izolaciju neku 20-cu stiropor, verujem da je lakse sada postaviti nosace za SJ medjutim kako ne mogu za tako kratko vreme da se organizujem i nadjem montera a i da ne placam bezveze jos to ako ne moram, kupio bih sam nosac i postavio.

Ove klime koje vec imam su na nekim plastificiranim nosacima koji su vec poceli da rdjaju i to jako ruzno izgleda(nisu ni 3 godine stare).
Videh da postoje neki kao prohromski nosaci ali za ovu moju debljinu izolacije pasu neki preko 50cm medjutim oni su namenjeni koliko sam shvatio jacim odnosno vecim klimamam tipa 18/24.

Da li se ti nosaci razlikuju po rupama ili su jednostavno mozda napravljeni od debljeg materijala ali su kompatabilni i sa ovim manjim klimama i ako neko slucajno zna, da li je klimama tim 12-cama univerzalna postavka nosaca SJ odnosno ja sam na mojoj 12-ci premerio otprilike su postavljeni na nekih 55cm a kod prijatelja isto iako je u pitanju Midea?

Zbog troskova fasade nisam u mogucnosti SADA da kupim klimu i platim njenu montazu zato mi je svaka pomoc dobrodosla.

Hvalaa.
 
Ako govorimo o temperauri u kuci-stanu, meni je 23c idealno..Ako ode i pola stepena ispod, osetim da mi je prohladno, ako ode preko 1c iznad, vrucina.
Bilo da je zima ili leto ( leti hladim na 24c ) kad sam kuci, gore ves majica, dole tanka pidzama, i tanke carape, i tako citave godine, i kad je spoljna plus 38 ili -15.
Naravno, ovo je individualno, a zavisi i od izolacije.
Prosecnoj osobi u ususkanom stanu je 22c puna kapa, sa svim okolnim ugrejanim zidovima, dok u kuci bez izolacije treba nagurati i 24-25c, da bi osecaj bio isti.
 
Svi smo razliciti... Neko voli bas toplo neko ne...
Meni odgovara 21-23c! Normalne trenerke i majca koje crne duge gace :LOL:
Na ovakve spoljne temperature kao danas +20c ne treba mi 25c u kucu ali opet kazem svi smo razliciti
Ja npr. kad vidim na termometru preko 26c(Mai-Sept) onda palim da hladi ;)
A cudno je to. Ja npr kada grijem nasimam klimu na 23 a ona grije na 24 a ljeti kada hladim nastimam 25 :)
 
Ja ne uključujem klimu u radnoj/spavaćoj sobi več neko vreme, skoro da sam zaboravio da je imam tokom ovih toplijih dana. :LOL: Temperatura je stalno između 20-22, za mene idealna jer sve preko 22 mi smeta. Tu boravim veći deo dana i povremeno ( sat-dva dnevno ) uključim kompresorski odvlaživač koji ujedno podigne temperaturu za par stepeni. Komp se isključuje samo tokom noći, a provetravam sobu par puta dnevno kada vazduh napolju nije mnogo zagađen. Klima je u februaru potrošila oko 12 kWh, a u januaru nepunih 40 kWh.

U dnevnoj/kuhinji klima održava 21-23,5 stepeni. Supruga je OK i kada je 24, ali ja bežim iz sobe čim je preko 22, ne prija mi. Klima i ovde radi isključivo tokom dana, sa prekidima tokom uključivanja el. šporeta tokom najtoplijeg dela dana ( da bi radila u tom periodu morao bih da je podesim najmanje na 25 ). Sobu pored el. šporeta dodatno zagreva rad drugih el. aparata ( sudomašina, frižider, TV, odvlaživač... ). Klima je u februaru potrošila 52 kWh, a u januaru 116 kWh.
 
Nazad
Vrh Dno