Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Da ima. Samo imas HZ sa RW i bez RW.
Ja vjerujem da i bez HZ jako dobro grije. Meni je vikendica uz dunav gdje je uvjek dosta hladnije a da nekazem o vlag,i tako da sam se odlucio opet na taj model. Kako god povucen iskustvom taj model radi savrseno pa neke stvari netreba mjenjati.
 

Prilozi

  • IMG_20230813_134311.jpg
    IMG_20230813_134311.jpg
    72 KB · Pregleda: 50
Dvoumim se izmedju

VIVAX ACP-12CH35AESI PRO​

Vivax cool ACP-12CH35AERI+​

Da li vredi ta razlika u ceni
Screenshot_20230903_152506_com.microsoft.office.word_edit_13158227937574.jpg
Screenshot_20230903_152537_com.microsoft.office.word_edit_13151570877679.jpgScreenshot_20230903_152359_com.microsoft.office.word_edit_13291548667762.jpg

Screenshot_20230903_153211.jpg
 
Samo imas HZ sa RW i bez RW.
RW и LN су ознаке модела, тј. различити модели су у питању. HZ у суфиксу означава да су модели за нордијско тржиште.
 
Lepo neko rece pre neki dan, tipa, za 5 godina ce se videti ti novi modeli,,,jesu zadnjih godina slabe zime, ali to zna da se preokrene, jel
 
Pa vivax ti je uglavnom midea, i jedno i drugo su kinez. Kao sto neko rece za TV sve je to sada kina. Uostalom zasto svi kada kazu da je kinez odmah ne valja. Pa oni vecinu proizvode i imaju kvalitet. Huawei je kinez a medju top telefonima.
Hisense znam da ima dobre, kvalitetne TV a za klime ne znam.
Kazu za Teslu to je srpski proizvod, kakvi srpski proizvod to je samo nasa nalepnica sve je to iz kine.
Ja cu uzeti ili vivax ili hisense, za hladjenje, grejanje jedne prostorije od 25m2 sigurno necu dati za klimu 1000e
Jedino se dvoumim izmedju brenda hisense ili vivax. Ako pogledam aeri+ i aesi pro razlika u ceni je 10000+ a ovako po specifikacijama nije neka razlika.
 
Ne, oznaka HZ je nordiska verzija, znaci garancija 100% do -25 a RW je ako se dobro sjecam vezana za unutrasnju jedinicu. Vanjska 12ka ima 36kg a 9ka je malo manja. Unutrasnje su potpuno identicne. Ako je iko baksuz sa tim klimama onda sam ja. Meni su poslali 9tku prije mjesec dana mjesto 12ke pa su me napismeno ubjedjivali i slali razlike da je skoro pa neosjetna....
Znaci LN serija sa HZ oznakom ide do -25 u punoj snazi.
Ne ide, LN HZ model ima garantovan rad do -25c, a 100% nominalnog kapaciteta daje do -15c, zato RW HZ model i jeste "power heating" model, jer ona ima zagarantovan rad do -30c, a 100% nominalnog kapaciteta do -25c.

Moja ne HZ verzija ima zagarantovan rad do -15c, a i ako je jaka na minusima, nema 100% nominalnog kapaciteta na minusima.
 
Ne ide, LN HZ model ima garantovan rad do -25c, a 100% nominalnog kapaciteta daje do -15c, zato RW HZ model i jeste "power heating" model, jer ona ima zagarantovan rad do -30c, a 100% nominalnog kapaciteta do -25c.

Moja ne HZ verzija ima zagarantovan rad do -15c, a i ako je jaka na minusima, nema 100% nominalnog kapaciteta na minusima.
Ma nije drug, HZ verzija ima zagarantovano do -25c
RW je malo jaca ali ok. Evo ti dio ipisa. Heizleistung 100% bis -25
I svaka HZ je Nordiska verzija i garant pune snage do -25c.
A tvoj model ide do -15 sa punom snagom ali moze i dalje da radi na vecem minusom ali tada pocinju gubitci. Ako se potrudis malo vidjeces da je tako. Kao sto rekoh vise tih klima sam ja uzeo a i moji poznanici.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-09-03-15-01-06-686_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2023-09-03-15-01-06-686_com.google.android.apps.photos.jpg
    89.7 KB · Pregleda: 20
HyperCore su ti one sve i imas objasnje rada od 0c pa do -15c a kod HZ tog opisa nema jer pise do -25c je 100% uostalom i cijena je velika razlika.
Sad kad imas RW oznaku onda nije garantovan kapacitet 4kw na -25c vec garantuju na -30c
Znaci razlika je u 5c
Kad smo kod cijene nisu normalni. Opet su poskupili.
Sad gledam 2400€ 12btu, van svake pameti.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-09-04-07-31-30-319_org.mozilla.firefox.jpg
    Screenshot_2023-09-04-07-31-30-319_org.mozilla.firefox.jpg
    93.5 KB · Pregleda: 21
Poslednja izmena:
I svaka HZ je Nordiska verzija i garant pune snage do -25c.
Није тачно, то важи за ову нову RW, LN је декларисана са пуном номиналном снагом до - 15.
Screenshot_20230904_081115_Edge.jpg
 
Није тачно, то важи за ову нову RW, LN је декларисана са пуном номиналном снагом до - 15.
Pogledajte prilog 403430
Da ovo si 100% upravu ali si dao od obicne LN podatke!!! Sad nadji LN sa HZ oznakom. Pogledaj gore i procitaj sta sam postavio ili sam pronadji podatke. Nemoj te mjesati LN sa ostalim oznakama.
 
Ово су подаци са норвешког сајта који продаје нордик моделе.
 
Po ovome sto si napisao ispada da LN serija sa i bez HZ su iste. Znas onu od Galije... Mozda sam lud... mozda luuud... 🤣🤣
Tamo pise bas tako kao sto ti kazes a vamo nama daju druge podatke. Cisto sumnjam da su razlicite. Bas cu ih traziti za pojasnjenje kad budem bio sledaci puta tamo.
 
Ти си очигледно збуњен јер мешаш ознаке различитих модела RW и LN са ознаком (суфиксом) за нордик верзију HZ, и све време пишеш да задржавају снагу до -25 што није тачно, тј. важи само за новију и скупљу RW климу.
 
Ти си очигледно збуњен јер мешаш ознаке различитих модела RW и LN са ознаком (суфиксом) за нордик верзију HZ, и све време пишеш да задржавају снагу до -25 што није тачно, тј. важи само за новију и скупљу RW климу.
Da u pravu si! Jer su nama ovdje predstavili i prodavali Nordic verzije bez RW koje zadrzavaju snagu do -25, takodje i napismeno to pise... 2300€ sam ja zadnju platio, sto bi znacilo da sam prevaren... 🤣🤣
Dali po tvom saznanju onda ima bez rw koja zadrzava do -25 pun kapacitet? Kao sto rekoh Mitsubishi DE/AU daje specifikacije bas kao sto sam rekao...
 
HyperCore su ti one sve i imas objasnje rada od 0c pa do -15c a kod HZ tog opisa nema jer pise do -25c je 100% uostalom i cijena je velika razlika.
Sad kad imas RW oznaku onda nije garantovan kapacitet 4kw na -25c vec garantuju na -30c
Znaci razlika je u 5c
Kad smo kod cijene nisu normalni. Opet su poskupili.
Sad gledam 2400€ 12btu, van svake pameti.
Pa i tu na toj slici ti pise do -15c da zadrzava 4kW, a da radi do -25c
Ne mogu spoljasnje od 34kg i 40kg istog proizvodjaca sa istom tehnologijom da daju isto na -25c.

With HyperCore Technology, it delivers New Zealand's best heat pump performance in cold conditions; providing its full rated heating capacity right down to -15°C and guaranteed heating operation down to -25°C.
 

Prilozi

  • IMG_2242.png
    IMG_2242.png
    363.9 KB · Pregleda: 29
Pa i tu na toj slici ti pise do -15c da zadrzava 4kW, a da radi do -25c
Ne mogu spoljasnje od 34kg i 40kg istog proizvodjaca sa istom tehnologijom da daju isto na -25c.

With HyperCore Technology, it delivers New Zealand's best heat pump performance in cold conditions; providing its full rated heating capacity right down to -15°C and guaranteed heating operation down to -25°C.
Ma razumijem ja vas, samo kazem da su nama ovdje prodavali i prodaje se ta klima sa oznakom HZ na kraju koja nema gubitke do -25c Sta da kazem. -25c Heizleistung 100%
Tako je predstavljeno i napisano. Znaci 4kw do -25. Kazem kad budem se zaletio do njih trazicu diagram.
 
Поздрав свима,
потребан ми је савет за климу инвертер 18, која би служила као основно грејно тело за спољни локал 23 квадратна метра?
Параметри које бих поставио су: што боља енергетска ефикасност (мања потрошња струје), температурни опсег (да може да ради на што нижим температурама), могућност недељног програмирања укључивања и искључивања, квалитет и цена.
Хвала унапред
 
18 tica je prejaka klima za 23 kvadrata. Za tu kvadraturu neka ok 12 odgovara.
I naravno budžet nisi naveo, a to je najbitnija informacija za dalje predloge
 
12 и 18 означавају снагу хлађења, за грејање треба гледати спецификације и могућности грејања.
 
Pa vivax ti je uglavnom midea, i jedno i drugo su kinez. Kao sto neko rece za TV sve je to sada kina. Uostalom zasto svi kada kazu da je kinez odmah ne valja. Pa oni vecinu proizvode i imaju kvalitet. Huawei je kinez a medju top telefonima.
Hisense znam da ima dobre, kvalitetne TV a za klime ne znam.
Kazu za Teslu to je srpski proizvod, kakvi srpski proizvod to je samo nasa nalepnica sve je to iz kine.
Ja cu uzeti ili vivax ili hisense, za hladjenje, grejanje jedne prostorije od 25m2 sigurno necu dati za klimu 1000e
Jedino se dvoumim izmedju brenda hisense ili vivax. Ako pogledam aeri+ i aesi pro razlika u ceni je 10000+ a ovako po specifikacijama nije neka razlika.
AESI pro mi je ispao iz računice kada sam video da je REWI malo skuplji i bar znam da je to kopija haier klime od 80k din. Takodje iskustvo sa foruma mi je dodatno potvrdilo za kupovinu.

AESI pro nemam pojma od cega je kopija pa je nisam uzimao u razmatranje.

Ko mene je bilo ili AERI+ ili REWI od vivax.
 
AESI pro mi je ispao iz računice kada sam video da je REWI malo skuplji i bar znam da je to kopija haier klime od 80k din. Takodje iskustvo sa foruma mi je dodatno potvrdilo za kupovinu.

AESI pro nemam pojma od cega je kopija pa je nisam uzimao u razmatranje.

Ko mene je bilo ili AERI+ ili REWI od vivax.
Vivax rewi 62000din
Vivax aesi pro 36000din
Mislim da to nije malo skuplji😂
Pricao sam sa firmom koja radi velike objekte i ugradnju rashladnih, grejnih sistema. Rekli su mi za Vivax da ne uzimam, da je od srednje klase Hisense odlicna klima. Ja sam hteo Vivax ali sada se razmisljam da uzmem Hisense. Kazu da su hisense dosta tihe u radu
 
Danas stigla Hisense Energy Pro Plus , javiću utiske…
Imam već u jednoj sobi Bergen Inverter Pine Profi koja radi bez greške par godina..

Drugari, da li mozete da mi kazete koji mod i jacina ili sta vec se vama pokazalo kao najbolje? I grejanje i hladenje me zanima..
Za model Hisense Energy Pro Plus
 
Vivax rewi 62000din
Vivax aesi pro 36000din
Mislim da to nije malo skuplji😂
Pricao sam sa firmom koja radi velike objekte i ugradnju rashladnih, grejnih sistema. Rekli su mi za Vivax da ne uzimam, da je od srednje klase Hisense odlicna klima. Ja sam hteo Vivax ali sada se razmisljam da uzmem Hisense. Kazu da su hisense dosta tihe u radu
Pomesao sa AEEI Pro..

Ne bih uzimao taj AESI

Bolje onda vox iva1
 
Vivax rewi 62000din
Vivax aesi pro 36000din
Mislim da to nije malo skuplji😂
Pricao sam sa firmom koja radi velike objekte i ugradnju rashladnih, grejnih sistema. Rekli su mi za Vivax da ne uzimam, da je od srednje klase Hisense odlicna klima. Ja sam hteo Vivax ali sada se razmisljam da uzmem Hisense. Kazu da su hisense dosta tihe u radu
Sad sam bavio oko.
AESI u odnosu na AERI ima fizički manju i lakšu SJ, malo slabiji Pdesign, -15 vs -25...

Definitivno inferiorniji uredjaj.

Da su različiti brendovi pa ka da kažeš u pitanju je borba na tržištu ovako teško da je to slučaj.

Hisense srednja klasa sigurno je dobra kao i dosta drugih uređaja u tom rangu od 500-750e

Zato prvo treba odrediti budžet da ne bude uvek za 5000din vise imas bolje.

AESI i AERI su niža klasa uređaja tj do 500e

Mada i tu je AESI ispod AERI.

Uporedi Vox iva1 u tom nižem rangu pa onda odluci.
 
Vivax rewi 62000din
Vivax aesi pro 36000din
Mislim da to nije malo skuplji😂
Pricao sam sa firmom koja radi velike objekte i ugradnju rashladnih, grejnih sistema. Rekli su mi za Vivax da ne uzimam, da je od srednje klase Hisense odlicna klima. Ja sam hteo Vivax ali sada se razmisljam da uzmem Hisense. Kazu da su hisense dosta tihe u radu
REWI je poskupeo, 83.000 do 90.000 kako gde. Ono za 63.000 piše "proveriti stanje". Ko je kupio do juče za 57.000 napravio je odličan potez
 
Prodavci prate forum.. Počećemo da pričamo u šiframa 😅

Dovoljno je da je 10 ljudi poručilo REWI u kratkom roku. Odmah se dize cena. Takodje krece grejna sezona, sve klime koje imaju jaci kapacitet grejanja ce pokupeti ili drzati cenu na kojoj su sada.

Nije da je nismo spomenuli jedno 200x dok je cena bila 58k

Porodica koja je uzelila na moj savet za 59k čekovima su zadovoljni. Mada nije da imaju neke velike kriterijume i videćemo kada dodje zima kako ce im odgovarati.
Drugari, da li mozete da mi kazete koji mod i jacina ili sta vec se vama pokazalo kao najbolje? I grejanje i hladenje me zanima..
Za model Hisense Energy Pro Plus

Najbolje prelistaj temu za tu klimu
 

Na e-ponudi greskom ubacili u standardne klime novi vox inverter
Za 40.000 po specifikaciji deluje ok za tu cenu.

Vox klima inverter IJL12-SC4DWH WiFi
Energetska klasa: A++/A+
Antifungus: Da
AutoRestart: Da
Boja: Bela
Eliminacija vlage: Da
iFeel: Da
Silver Ion filter: Da
Automatsko čišćenje unutrašnje jedinice: Da
Grejni pojas na vanjskoj jedinici: Da
Integrisani WiFi: Da

Kapacitet grejanja: 3800 W
Kapacitet hlađenja: 3500 W
LCD ekran: Da
Nivo buke spoljašnje jedinice: 62 dB
Nivo buke unutrašnje jedinice: 53 dB
Noćni režim rada: Da
Nominalni kapacitet: 12000 BTU
Potrošnja struje pri grejanju: 1100 W
Potrošnja struje pri hlađenju: 1180 W
Protok vazduha (zatvoreno) (m3/h): 600 m3/h
SCOP koeficijent: 4.03
SEER koeficijent: 6.19
Vrsta gasa: R32
4D protok vazduha: Da
Grejanje: Da
Hlađenje: Da
Samo-dijagnoza: Da
Zaštita od curenja plina: Da
Dimenzije pakovanja spoljašnje jedinice (ŠxVxD): 825x595x326 mm
Dimenzije pakovanja unutrašnje jedinice (ŠxVxD): 855x350x270 mm
Dimenzije spoljašnje jedinice (ŠxVxD): 705x530x279 mm
Dimenzije unutrašnje jedinice (ŠxVxD): 792x292x201 mm
 
Nazad
Vrh Dno