Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Baš loše radi ta klima da li ima neku kompenzaciju temperature da se to malo dovede u neki red.Inače i odstupanje od 0.5 stepeni može da se oseti a tek 3 stepena je baš puno i svakako bitno negativno utiče na komfor u prostoriji gde se ta klima nalazi.
Ne znam da li ima kompenzaciju, tj. da li može neki ofset da se podesi, znam da neke klime to imaju. Daljinski je u dometu, podesim na njemu 24 stepena i očekujem da će kroz izvesno vreme da spusti temperaturu, ali jok, ona radi kako se njoj ćefne. Sa druge strane, ova Daikin klima fercera samo tako. Ne čujem uopšte ni spoljnu ni unutrašnju jedinicu. Kod Midee stalno nešto pucka, krcka, drlja...
 
Otišla i druga klima u kući neki Rolls star 25g verovatno, ne hladi fali samo freon ali pošto troši ko krmača 1.6kw hoću da je zamenim.
Uzeo sam za prizemlje gde se kuva Midea 12ka neka MDZ sa wifi 480 sa ugradnjom me izašla troši ko upaljač 350w.
E sad gore se ne kuva stoji u hodniku (glup raspored u kući ne pitajte dalje) razmišljam opet o toj Midea ili da dodam za Daikin, Fujitsu neku 12ku?
Vredi li to razlike 30k?
Ako će Midea da radi 15g ne bi dalje ni gledao.
Koliko vidim Daikin Klima inverter FTXC25C-RXC25C dosta jače baca u grejanju što mi nije toliko presudno imamo centralno.
Prostor je nekih verovatno 50-70m2 na 2 nivoa ali dole gde se ne spava nije uopšte bitno dal ce da ohladi.
Ja imam Fujitsu neku 9ku u sobi lepo radi već 5g ne čuje se spolja unutar vraga je načujna čuje se gas u cevima jer naravno nema 5m instalacije spolja.
Iako mi brat koji je ugradio na hiljade klima tvrdi da se na svim čuje taj gas bez obzira na dužinu instalacije, kao samo one Samsung što ne duvaju te se nečuju.
Ne znam kakva su ovde iskustva sa bukom unutrašnje od tog gasa kad kreće da radi
 
Kakve veze ima windfree sistem sa zvukom gasa. Meni se ne cuje gas nikada, svaka klima ima minimum 3m instalacije.

To isti onaj brat kod koga na 2 od 3 Vox klime pucaju cevi? Ne bih ja njega preterano slusao oko saveta za klime.
 
Ne bi trebalo da ima nikakvog zvuka dok gas prolazi kroz cevi.Dužina instalacije ne bi trebalo da je kraća od 3 metra.To što ti majstor kaže nije tačno.Da li je majstor vakumirao sistem ako se sećaš ili je malo ispustio freon kroz instalaciju.
 
Cuj svima se cuje. Mozda se cuje svima kojima je on ugradio klimu, to bi dosta toga objasnilo.
 


Koju izabrati od ove 2 Hisense klime?
 
Dobre su obe,ali energy pro plus je malo jaca.Imam je i odlicna je.
Još jedna potvrda koliko je Midea Xtreme loša klima: podešena na follow me funkciju, maši temperaturu za ni manje ni više 3 stepena! Podešena na 24 stepena, u prostoriji je 27.
Ti bas nemas srece sa tim klimama.
 
Pitah za klimu za 100kvm, poslovni prostor iz jednog dela, preporuciste mi Fujitsu 24KMTA , e sad pratim temu i baciste me u dilemu sa ovom Gree Amber. Sta je pametnije , pojma nemam :D
 
Ne bi trebalo da ima nikakvog zvuka dok gas prolazi kroz cevi.Dužina instalacije ne bi trebalo da je kraća od 3 metra.To što ti majstor kaže nije tačno.Da li je majstor vakumirao sistem ako se sećaš ili je malo ispustio freon kroz instalaciju.
Meni je Fujitsu radio neki drugi jer je ovaj burazer bio preko tad.
Isto se čuje naravno nije stavio cevi 3m odmah je jedna iza druge možda Max 50cm.
Kako to može da se reši sada i jel imate nekog za preporuku BG, Bataja, Pazova?
Proveren majstor ne neki mesari
Na PM naravno
Baš da platim i vidim
Ova moja Fujitsu ako se dobro sećam treba da radi na dal 28dbi to ne bi smelo da se čuje dok kreće da radi.
Pošto nemam dubok san uvek često me to strasno nervira kad šušti
Nije to samo ovaj burazer nego bar njih 10 koji rade klime (uglavnom zgrade) ja kažu možeš staviti instalacije koliko hoćeš uvek se čuje gas kad kreće sa radi što mi oduvek deluje kao da ih nešto mrzi da urade u ugradnji, to vakumiranje zaboravio šta se tu tačno uradi.
 
Da li postoji i jedna pokretna klima, koja je stvarno pokretna i koja moze da ohladi prostoriji od nekih 15m2 ? Neophodno je da je taj uredjaj tih, cena nije bitna.
 
Ti bas nemas srece sa tim klimama.
Hvala Bogu jedne sam se otarasio, na njeno mesto je došao Daikin i za sada sam prezadovoljan. Ne pravi nikakvu buku, nema krckanja, puckanja, može da se spava u istoj sobi bez problema. Midea ima jako lošu plastiku koja neprestano pravi zvukove, što užasno ide na živce, ali 'ajd da je samo to, nego generalno loš klima uređaj. Ne znam kako su svi ti ljudi zadovoljni takvom klimom...
I da, poslušajte @proleter kada preporučuje Fujitsu i Daikin, nije to za džabe. Ja sam, nažalost, iz prve ruke osetio šta to znači loš klima uređaj.
 
Meni je Fujitsu radio neki drugi jer je ovaj burazer bio preko tad.
Isto se čuje naravno nije stavio cevi 3m odmah je jedna iza druge možda Max 50cm.
Kako to može da se reši sada i jel imate nekog za preporuku BG, Bataja, Pazova?
Proveren majstor ne neki mesari
Na PM naravno
Baš da platim i vidim
Ova moja Fujitsu ako se dobro sećam treba da radi na dal 28dbi to ne bi smelo da se čuje dok kreće da radi.
Pošto nemam dubok san uvek često me to strasno nervira kad šušti
Nije to samo ovaj burazer nego bar njih 10 koji rade klime (uglavnom zgrade) ja kažu možeš staviti instalacije koliko hoćeš uvek se čuje gas kad kreće sa radi što mi oduvek deluje kao da ih nešto mrzi da urade u ugradnji, to vakumiranje zaboravio šta se tu tačno uradi.
o
Znači kod tebe je Fujitsu devetka montirana sa dužinom instalacije kako kažeš oko pola metra.Treba da je minimalna dužina 3 metra.Nije problem da se stavi instalacija od 3 metra.Majstor prvo sačuva freon u spoljnoj jedinici zatim postavi nove cevi.Ako je leđa na leđa instalacija namota nekoliko kruga iza spoljašnje jedinice naravno obe cevi treba da su odvojeno izolovane i obavezno vakumiranje.Ovo je rutinski posao za majstora odradi se bez problema.
 
o
Znači kod tebe je Fujitsu devetka montirana sa dužinom instalacije kako kažeš oko pola metra.Treba da je minimalna dužina 3 metra.Nije problem da se stavi instalacija od 3 metra.Majstor prvo sačuva freon u spoljnoj jedinici zatim postavi nove cevi.Ako je leđa na leđa instalacija namota nekoliko kruga iza spoljašnje jedinice naravno obe cevi treba da su odvojeno izolovane i obavezno vakumiranje.Ovo je rutinski posao za majstora odradi se bez problema.
Skoro sam siguran da je vakumirana ali nisam bio siguran da baš mora min 3m instalacije iza iako sam mu to rekao on reče nema potrebe (znači mrzi me da to uradim) i krastavac čuje se gas.
Kao i za svaki posao da se uradi kako treba moraš ti sam sa se razumeš u detalje i po svaku cenu tražiš da se tako radi ili jednostavno ne daš im da rade nek se ljute koliko hoće
 
Dobar dan, konačno kupih Daikin FTXC35C... 2 kom, e sad počinje druga problematika.
U zvaničnom garantnom listu Daikin dilera je naveden spisak ovlašćenih servisera za montažu klima uređaja, dok u prodavnici gde su klime kupljene Giga.... mi je rečeno da montažu klime može da izvrši bilo koji servis samo je bitno da ima registrovanu firmu i da pečatom može da overi garanciju.
Kakva su vasa iskustva?
 
Dobar dan, konačno kupih Daikin FTXC35C... 2 kom, e sad počinje druga problematika.
U zvaničnom garantnom listu Daikin dilera je naveden spisak ovlašćenih servisera za montažu klima uređaja, dok u prodavnici gde su klime kupljene Giga.... mi je rečeno da montažu klime može da izvrši bilo koji servis samo je bitno da ima registrovanu firmu i da pečatom može da overi garanciju.
Kakva su vasa iskustva?
Pozovi Daikin Srbija i pitaj ih, za svaki slucaj.
Do skoro su i Fujitsu i Midea sa tim jeli g**na, da mora sa njihovog spiska servis, pa su valjda posle promenili da je bitno samo da je prijavljen servis.
Mislim da je sada vecina iz fazona da je bitno samo da je prijavljen majstor za tu delatnost, samo da nije na crno, ali bih ja zvao i pitao uvoznika.

Pre jedno 15ak godina su skoro svi imali spisak svojih servisa za klime i samo si njih mogao da okrenes za bilo kakvu reklamaciju, a stajala je preporuka i za ugradnju kod istih.
Moj servis je bio na spisku za LG, Tesla-Crypton, Fujitsu i Vivax, da se ja secam.
 
Poslednja izmena:
Da li postoji i jedna pokretna klima, koja je stvarno pokretna i koja moze da ohladi prostoriji od nekih 15m2 ? Neophodno je da je taj uredjaj tih, cena nije bitna.
ne! ne kupuj to. Ja sam predproslo ljeto kupio i em su dosta bucne em je odvod problem, em solidno trose. Imas varijantu gdje je "samostojeca" ali se strasno grije dok radi i losa je efikasnost. A imas drugu varijantu gdje se vruc vazduh izbacuje kroz crijevo u dimnjak ili kroz prozor dok ona hladi, medjutim i one se dosta griju u zadnjem kraju, plus crijevo kroz koje izbacuje vruc vazduh se bas ugrije i grije prostoriju. Poslije 20 dana ebatanja sa tim sam porucio pravu klimu. Ovo jedino uzmi ako nemas apsolutno nikakve opcije druge (tipa nije tvoj stan itd) ja sam bacio 250e samo tako
 
Danas na ovu temperaturu, na 38 napolju u hladu i ko zna koliko na suncu i asfaltu, na spratu mom je bilo 26 stepena. (Oko mene sve je asfalt).

Meni bi klima za hladjenje itekako dobro došla i verovatno vrlo malo trošila.

Ubaciću klimu na mom spratu čisto radi reda.

Gree Amber Comfort definitivno u hodniku.
 
Koliko će te koštati ta klima Amber Comfort.
 
Zdravo drugari, nov sam ovde ne zamerite ako je vec bilo slicnih pitanja.
Zanima me razlika u ceni kod slicnih modela uredjaja. Navescu jedan primer samo ali vidim da i kod drugih proizvodjaca ima slicnih situacija.

primer: GREE ECO PLUS PULAR 12K i GREE Comfort Amber 12k

prva je u Tehnomediji 55k, a druga 80k. Dakle obe su inverter i po specifikacijama ne vidim bas drasticne razlike (osim sto prva ima po jedan + manje u energetsoj klasi).
Ista im je inverter tehnologija (G10), slicna ulazna snaga... i da budem posten, skuplja je sa WiFi a prva nije i skuplja ima 3D strujanje (sta god to bilo :D ).


Ono sto mene interesuje je da li se ova razlika (po meni velika) u ceni isplati ili je to vise marketing tipa stari/novi model i slicno. Izvinjavam se ako sam se nalupao ali do sada nisam imao potrebe za klimom pa sam slab sa informacijama :D
napomena: koristila bi se za grejanje vise nego za hladjenje

Hvala unapred, voleo bih ako neko iz iskustva moze da kaze nesto na temu razlika u ceni kod slicnih modela, bilo iz korisnickog iskustva ili kao serviser
Bice jos pitanja :D

Pozdra
 
Cena je baš povoljna za specifikacije koje klima ima.Kada kreneš sa korišćenjem podeli utiske o radu klime.
 
Gde si nasao po toj ceni? I ja planiram da uzmem novu klimu koju bih stavio u dnevnu sobu tako da direktno duva na predsoblje sve do spavace sobe. Ta klima mi deluje kao dobar izbor, ali je ne nalazim nigde po toj ceni.
 
Ovo je približna kvadratura.Mislim da bi 18 ica završila posao....ne znam
Raspored ti je takav da stavi 12-cu u dnevnu sobu i ne gadi je ni noću, i ne zatvaraj vrata na spavaćim sobama da može da "dobaci". 18-ca u 27kvm je uragan. Ako 12-ca ne dobaci do soba, ili hoćeš privatnost (zatvorena vrata), u sobe po 7-cu
ne! ne kupuj to. Ja sam predproslo ljeto kupio i em su dosta bucne em je odvod problem, em solidno trose. Imas varijantu gdje je "samostojeca" ali se strasno grije dok radi i losa je efikasnost. A imas drugu varijantu gdje se vruc vazduh izbacuje kroz crijevo u dimnjak ili kroz prozor dok ona hladi, medjutim i one se dosta griju u zadnjem kraju, plus crijevo kroz koje izbacuje vruc vazduh se bas ugrije i grije prostoriju. Poslije 20 dana ebatanja sa tim sam porucio pravu klimu. Ovo jedino uzmi ako nemas apsolutno nikakve opcije druge (tipa nije tvoj stan itd) ja sam bacio 250e samo tako
Potpisujem sve što je ovde rečeno. Imam dve "pingvin" klime, bučne i neefikasne
 
Hvala Bogu jedne sam se otarasio, na njeno mesto je došao Daikin i za sada sam prezadovoljan. Ne pravi nikakvu buku, nema krckanja, puckanja, može da se spava u istoj sobi bez problema. Midea ima jako lošu plastiku koja neprestano pravi zvukove, što užasno ide na živce, ali 'ajd da je samo to, nego generalno loš klima uređaj. Ne znam kako su svi ti ljudi zadovoljni takvom klimom...
I da, poslušajte @proleter kada preporučuje Fujitsu i Daikin, nije to za džabe. Ja sam, nažalost, iz prve ruke osetio šta to znači loš klima uređaj.
Ja sam iskeširao 3 Midea Mission 18, plus ugradnja sa kanalicama, oko 20m instalacije... I kad je krenulo grejanje ono blagi užas, maši temperaturu i u + i u -, troši ko tenk i ne ide ispod 800-900W. Skinem, stavim Fujitsu 12LMCE i mogu ti reći ko dupe i oko! Jeste da LMCE nema snage ko Mission 18 ali kako imam i pelet i gas, nije mi nikakav problem. A Boga mi, bilo je jako stresno tih par dana nakon uložene reklamacije, jer da reklamacija nije bila uvažena ne znam šta bih radio.
 
Vrh Dno