Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Уградња 8000
Инсталација 3х2000
Носачи 500

Укупно 14500дин за инвертер 12.
Ја звао пар сервиса.
 
Kao sto kaze @Xepoj87, za hladjenje ce posao odraditi i jeftinija klima. Ja planiram da uzmem neki od ta dva modela kad renoviram stan jer imam centralno grejanje i klima ce se 90% koristiti samo za hladjenje. Grejace samo u prelaznom periodu, a tada je temperatura daleko od minusa.
 
Da li neko ima neko kontakt telefon (moze na pp) za pouzdanog montera u Obrenovcu? Dobio sam ponudu od Elektroluks servisa, 800e za Midea Breezeless i 700e za Midea Extreme, sto mi se cini previse :) Ne zele da montiraju klimu koju ja kupim jer "nemaju vremena od previse posla"
 
Што се тиче бесплатне уградње климе која се купи преко сервиса, то испадне далеко скупље него када би то радио одвојено.
Iva7 је 560€ је са "бесплатном уградњом", без "бесплатне" уградње је 510€. То му дође око 20.000 разлике.
 
Kod mene instalacija invertera 125 e sa inox nosačima, 100 e bez inox nosača.
Pozdrav druže, samo da razjasnim sebi, ti radiš za tu cenu, ili poznaješ nekoga ko radi za tu cenu? U svakom slučaju, treba mi kontakt nekoga da to uradi, ako imaš, prosledi.
Kao sto kaze @Xepoj87, za hladjenje ce posao odraditi i jeftinija klima. Ja planiram da uzmem neki od ta dva modela kad renoviram stan jer imam centralno grejanje i klima ce se 90% koristiti samo za hladjenje. Grejace samo u prelaznom periodu, a tada je temperatura daleko od minusa.
Hvala druže, moja logika je slična toj.
Што се тиче бесплатне уградње климе која се купи преко сервиса, то испадне далеко скупље него када би то радио одвојено.
Iva7 је 560€ је са "бесплатном уградњом", без "бесплатне" уградње је 510€. То му дође око 20.000 разлике.
Ako imaš savet ili preporuku ko bi mogao da mi ugradi, slobodno pošalji. Treba mi pa mi treba to sad preko leta. Hvala ti na vremenu pre svega.
 
Што се тиче бесплатне уградње климе која се купи преко сервиса, то испадне далеко скупље него када би то радио одвојено.
Iva7 је 560€ је са "бесплатном уградњом", без "бесплатне" уградње је 510€. То му дође око 20.000 разлике.
560 besplatnam, bez 510? kako razlika 20.000 :O
 
IVA 7 је 47000дин без уградње, а са бесплатном уградњом преко сервиса је 67000дин.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-05-24-12-04-52-705_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-05-24-12-04-52-705_com.android.chrome.jpg
    76.5 KB · Pregleda: 21
Да, али уградња је бесплатна, тако се рекламирају.
Свакако је у цену урачуната и "бесплатна" уградња.
И са том уградњом је доста скупље него посебно клима + уградња.
 
Да, али уградња је бесплатна, тако се рекламирају.
Свакако је у цену урачуната и "бесплатна" уградња.
И са том уградњом је доста скупље него посебно клима + уградња.
Razumem ali to je fora kao besplatna ugradnja a cena podignuta za toliko ako ne i vise, mislim svaki laik bi to primetio.
 
Normalno da prolaze. Mi cim vidimo BESPLATNO, odmah se za to vatamo, vecina ni ne proveri koliko bi ustvari izaslo da se uzme klima posebno i plati ugradnja.
 
Ja bih radije dao 50 evra vise po klimi da mi proda i ugradi ista radnja.
Zato bih uvek prvo birao specijalizovane radnje/servise za kupovinu, pa tek onda ako moram, prodavnicu i servis odvojeno.
 
Drustvo , potrebna preporuka za dve klime. Potrosnja struje nije faktor , placa se po kvadratu.

Prva bi isla u sobu 20m2 , 3.4 m plafoni , stara gradnja , zidovi (50cm). Potrebno samo da hladi , i da bude tiha.
Druga bi isla u sobu 60m2 , ista situacija. S tim da bi ova mozda i dogrevala u prelaznom periodu. Glasnoca nije problem.

Naravno , da su dostupne kod nas , i pozeljno cenovno ok.
 
Sto se tice prve sobe, najtise klime su ti oko 19dB, kao recimo:
PANASONIC KIT-PZ35-WKE(20dB), LG S12EQ UA3(19dB), MIDEA BREEZELESS MSFAAU-12HRFN8-QRD6GW(19dB)

Za drugu prostoriju ti treba jaca klima, a u nekoj normalnoj ceni, oko 100k, samo mi se Panasonic CU-BZ50XKE izdvaja kao ok izbor jer joj je spustena cena za oko 200e trenutno.
Imas jace klime, ali za 30ak hiljada vise.
 
Drustvo , potrebna preporuka za dve klime. Potrosnja struje nije faktor , placa se po kvadratu.

Prva bi isla u sobu 20m2 , 3.4 m plafoni , stara gradnja , zidovi (50cm). Potrebno samo da hladi , i da bude tiha.
Druga bi isla u sobu 60m2 , ista situacija. S tim da bi ova mozda i dogrevala u prelaznom periodu. Glasnoca nije problem.

Naravno , da su dostupne kod nas , i pozeljno cenovno ok.
Koliko bi izdvojio po klimi?
 
Koliko bi izdvojio po klimi?
U principu uzimamo ih za poslovni prostor, tako da ne bih ulagao vise nego sto je potrebno. Ocekujemo da rade za vreme garantnog roka , ne treba neki ekstremni kvalitet , ali i ne treba bas najgori kinez :D

Dakle solidna klima, da kazemo srednji budzet 400-600e
 
Jos gore sto je poslovni prostor, znaci da treba jos jace da rade. A samim tim cenim da nije ni bitno da bude toliko bas tiha, tako da mogu i bucniji modeli.

Za te pare ne mozes da pokrijes prostorije od 30 i 60 kvadrata.
Za 30m2 mozes uzeti Vox iva5-12, jer ce samo da hladi. Ona je jeftina, ali za 60m2 ne moze tako jeftino, mora barem malo jaca 18ica. Ostajem pri preporuci.
 
Za prvu klimu 20m2 i visinu plafona 3.4m Fujitsu LLCE12 63k provereno dobar model klime.Za drugu klimu i veću prostoriju Fujitsu kmta12 73k zato što ima veće brzine izduva na hlađenju 270/430/560/700 m3/h na grejanju su i veće brzine.Odvlaživanje je isto maksimalno za 12Btu 1.8l/h što je isto od velike važnosti u režimu hlađenja.
 
Smanji malo taj brend fanatizam. Nije ok da nekome za poslovni prostor od 60m2 gde ima xx ljudi, za hladjenje i dogrevanje preporucis klimu od 3.4, do max 3.9kW snage na hladjenju samo zato sto si opterecen Fujitsuom.


Ja bih za takav prostor najradije uzeo 2 jeftine, a proverene klime, kao spomenuti Vox i montirao ih na suprotne strane. A alo je obavezna jedna, onda 18ica.
 
Fujitsu klime i ove koje sam preporučio imaju tablice kapaciteta i Eurovent diplome.Tako da znamo koliki kapacitet imaju na grejanju i hlađenju.Da li Vox klima koju preporučuješ ima tablice kapaciteta i Eurovent izveštaj?Kada već ove dve klime Fujitsu ulaze u budžet bolje je da ide na Japanske modele klima nego Vox.Budi realan na osnovu kojih podataka bi uporedio Fujitsu i Vox klimu.
 
Te tablice kapaciteta za koje vas par nece da okaci izvor i koje se ne podudaraju ni sa cim, pa ni sa tim Euroventom i Fujitsu podacima iz njihovog kataloga, mozete macku o rep da okacite.
Svaka inverter 12-ica ce ohladiti 20m2, a jasno sam naveo preporuke za tihe uredjaje i jak za 60m2, a Vox sam posle dodao kao provereni model koji bi mogao da odradi posao za najmanje para jer je ovde vec visegodisnje proveren model od strane vise korisnika foruma.
Ili smatras da je za prostorije od 20 i 60m2 bolje da kupi 2 slicne, a opet osrednje klime za oko 140k, nego jednu jeftinu za 40k i jednu jaku za 100k, a mozda i 3 jeftine za 120k i nesto skupljom instalacijom?

Zvucis kao da imas neki procenat od prodaje Fujitsua, jer ne vidim zasto bi nekome za 60m2 poslovnog prostora preporucio klimu osrednjeg kapaciteta cak i za 12icu.
Tacno odgovaras ono sto kupac hoce da cuje, tacan budzet i "japanski kvalitet", sa sve famoznim i nebitnim "1.8l" odvlazivanjem na max kapacitetu.
Ne dao Bog da Fujitsu ima neke modernije dodatke i tehnologije, mogli bi da preimenujemo ceo odeljak foruma u FUjitsu grejanje i hladjenje.
Dakle, nije ti bitno da pomognes coveku, nego da mu "prodas" Fujitsu.

Kada bih ja izneo moje utiske, iskustvo sa podrskom i video zapise sa 3 Fujitsu klime koje sam imao i jednu i dalje imam, mogao bih da odvratim barem polovinu ljudi od Fujitsua, pa ne znaci da je Fujitsu los brend i rado preporucim kada ima poente, a ti sada pricas kao da ovde nemamo xx utisaka za Vox, pa se cudis odakle preporuka?
 
Te tablice kapaciteta za koje vas par nece da okaci izvor i koje se ne podudaraju ni sa cim, pa ni sa tim Euroventom i Fujitsu podacima iz njihovog kataloga, mozete macku o rep da okacite.
Svaka inverter 12-ica ce ohladiti 20m2, a jasno sam naveo preporuke za tihe uredjaje i jak za 60m2, a Vox sam posle dodao kao provereni model koji bi mogao da odradi posao za najmanje para jer je ovde vec visegodisnje proveren model od strane vise korisnika foruma.
Ili smatras da je za prostorije od 20 i 60m2 bolje da kupi 2 slicne, a opet osrednje klime za oko 140k, nego jednu jeftinu za 40k i jednu jaku za 100k, a mozda i 3 jeftine za 120k i nesto skupljom instalacijom?

Zvucis kao da imas neki procenat od prodaje Fujitsua, jer ne vidim zasto bi nekome za 60m2 poslovnog prostora preporucio klimu osrednjeg kapaciteta cak i za 12icu.
Tacno odgovaras ono sto kupac hoce da cuje, tacan budzet i "japanski kvalitet", sa sve famoznim i nebitnim "1.8l" odvlazivanjem na max kapacitetu.
Ne dao Bog da Fujitsu ima neke modernije dodatke i tehnologije, mogli bi da preimenujemo ceo odeljak foruma u FUjitsu grejanje i hladjenje.
Dakle, nije ti bitno da pomognes coveku, nego da mu "prodas" Fujitsu.

Kada bih ja izneo moje utiske, iskustvo sa podrskom i video zapise sa 3 Fujitsu klime koje sam imao i jednu i dalje imam, mogao bih da odvratim barem polovinu ljudi od Fujitsua, pa ne znaci da je Fujitsu los brend i rado preporucim kada ima poente, a ti sada pricas kao da ovde nemamo xx utisaka za Vox, pa se cudis odakle preporuka?
Predlog: Da se otvore posebne teme (podteme) za kineske i japanske klime. Da se diskutuje bez mešanja baba i žaba. Eto.
 
Nikakav problem neka čovek kupi klimu koju poželi naše je da mu damo savet za najbolji izbor u cenovnom okviru koji odgovara članu foruma.Ti se pitaš zašto sam preporučio Fujitsu modele klima pa evo odgovora.Uzeo sam u obzir kvalitet uređaja zatim upotrebnu vrednost i zatim cenu klima uređaja.Svaka od ovih uzetih stavki može da se podeli na još nekoliko činilaca ali mislim da ne treba ići u sitna crevca.Svakako je bolje u okviru budžeta kupiti klimu Japanskog proizvođača koji ima dugogodišnje iskustvo u proizvodnji klima uređaja i naravno proizvodi u svojim fabrikama.Verovatno je i Vox dobar ali ko ga proizvodi koliko znam nemaju svoje pogone/fabrike.Nigde ne piše da je odvlažibanje od 1.8l/h na maksimalnom protoku vazduha ako imaš drugačiji podatak molim dostavi ovde ili link.Krajnji kapacitet uređaja se meri na maksimalnom protoku vazduha i to stoji u dokumentaciji.Odvlaživanje je od velike važnosti ne treba olako prelaziti preko tog detalja.Klime koje više odvlažuju vazduh su efikasnije na hlađenju nego one koje slabije to rade.Tablice kapaciteta i detalje sa merenjima nivoa buke itd možeš da vidiš u dokumentima koje sam postavio ovde.Ako imaš još neko pitanje u vezi klima slobodno piši.Ne bi bilo loše da ovakva ili slična merenja o Vox klimama postaviš ovde.
 

Prilozi

  • DR_AS066EF_01--ASYG07-14KMTA.pdf
    1.8 MB · Pregleda: 13
  • DR_AS036EF_02--ASYG07-12LLCE.pdf
    905.3 KB · Pregleda: 6
Druže @proleter, bukvalno na svako pitanje bilo koga u vezi bilo kakve klime si prvi da se javiš sa celokupnom Fujitsu ponudom da sam odavno prestao da čitam tvoje poruke (nisi na ignore, ali samo preskočim).
Meni lično si izbacio Fujitsu iz bilo kakve varijante razmatranja jer ovo što ti radiš nije nikakva iskrena preporuka iz iskustva nego besomučno reklamiranje jednog brenda i uvaljivanje neiskusnim ljudima koji dođu sa pitanjem šta da kupe.

Možda i imaš kući 1-2 komada nekih Fujitsu klima, možda si u prošlosti imao iskustva sa još nekim primerkom, ali brate, nemaš sigurno realnog iskustva sa svim modelima i najnovijim koji tek izlaze i koje autoritativno preporučuješ na svakom pitanju.
Edit. Pored samih preporuka, konstatno vrtiš i marketinšku priču o mitskoj 'kulturi rada', 'japanskim klimama', 'eurovent tablicama i kapacitetima' i ostalim floskulama kojima prodavci bombarduju kupce koji ne znaju šta da kupe. Imaju i Mitsubishi i Daikin i Toshiba sve to, pa ih niko ovoliko ne diže u nebesa, pišu ljudi iskustva sa onim što imaju ili su imali/videli/probali negde.

To što iritiraš veliku većinu korisnika nije toliko bitno, ali čudi me i da administracija toleriše ovakve postove evo već druga godina kako ja pratim ovaj podforum (mada ide to i dalje u prošlost), za mnogo manje od ovoga na temu hardvera su ljudi dobijali poene i bili banovani kao fanbojevi/promoteri nekog brenda. Ako ništa drugo, makar su posle primedbi ostalih članova malo smanjivali gas, ali ti ne posustaješ.
 
Poslednja izmena:
Hvala što si obratio pažnju na moje postove.Zato forum i postoji da bi preporučili kvalitetne proizvode i međusobno razmenili iskustva koja imamo sa klimama ponekad dobra a ponekad i loša iskustva.Žao mi je što ti određeni postovi koje pišem ne odgovaraju ali kao što kažeš možeš da ih ignorišeš a ujedno i da sam daš neki savet u vezi klima uređaja.
 
Davno sam ja rekao, najlakše je igrati se tudjim novcanicima i preporucivati nesto za kupovinu na osnovu necijeg pisanja na forumu.
A pedale se delile i za zjbanciju, a ne nesto ozbiljnije.
 
Napisaću svoja iskustva kada ih budem imao (odužili se radovi, pa nikako da dođe i klima na red), ali eto, možeš da upišeš sebi -1 komad za LTC/LUCA koje su bile u nekim inicijalnim razmatranjima. :)
 
Nazad
Vrh Dno