Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Gree klima comfort amber 12k wi-fi inverter Mislite na ovu od 70000 ili neka od 100+?​

Ne bih bas za 12 klimu da dajem preko 100000, mislim da moze za te pare 18?
 
Nisam mislio na taj Amber Comfort već na Amber Premium a ona je osetno skuplja. Te 12ice koje sam nabrojao imaju snage više od nekih 18ica. Nije da te navodim na tu stranu, samo sam spomenuo da postoje.
Bilo kako bilo, pošto ti treba za prelazni period mislim da do 100k (ako je to budžet) može sigurno da se nađe dobra klima koja će pokriti tih 50ak kvadrata.
Preporuke za model će ti dati već neko drugi, pošto klima koju ja imam ne odgovara u tvom slučaju.
 

Gree klima comfort amber 12k wi-fi inverter Mislite na ovu od 70000 ili neka od 100+?​

Ne bih bas za 12 klimu da dajem preko 100000, mislim da moze za te pare 18?
Dobra je ta klima,ali ne bi bila dovoljna za tvoj prostor.Imaju dve verzije Ambera.Ultra i Comfort.Ultra je jaca klima ima jaci kapacitet,veci protok vazduha.
 
Pretpostavio sam, nista onda, cekamo za jos misljenja.. Znaci 55 kvadrata, jedna prostorija bez pregrada i zidova.
 
Za tu površinu Fujitsu KMTA18.18Btu zbog većeg protoka vazduha ipak je to veliki prostor za 12Btu.Odgovarala bi i Fujitsu LFCA18 cena je oko 119k.
 
Svidja mi se vas predlog, japan je zakon za klime pretpostavljam. Sad jos da preciziramo, sta bi vi uzeli, KMTA ili LFCA i u tom cenovnom rangu ima li smisla gledati mitsubishi ili definitivno fujitsu?
 
Možeš da pogledaš i Mitsubishi modele osamnestica.Ova dva modela KMTA18 i LFCA18 pokazale su se kao solidne klime po svim parametrima.LF je nešto jevtinija od KM zato što koristi R410A gas ali isto ima twin rotary kompresor unutrašnja jedinica teška je 14 kg a spoljašnja 40kg.Kada se pogledaju karakteristike klime i cena to bi bila odlična kupovina.
 
Mislim da im je ista cena, bar sam tako nasao, obe za 118000, u tom slucaju koju izabrati? Koliko vidim LFCA je old school klima i masina je ozbiljna a za KMTA nema nesto mnogo informacija sem da je novija i "bolja", sta vi kazete na to?
 
Obe su dobre ali ako si našao po istoj ceni onda biraj noviji model KMTA ne bi pogrešio ni sa LF modelom ali opet KM je noviji model.Ima ugrađen Mitsubishi twin rotary kompresor.Znači našao si KMTA za 118k ako nema značajne razlike u ceni onda noviji model gledaj.KMTA niže modulira na grejanju do 150w negde a LFCA ne ide ispod 300w.Dostupne su sve informacije za oba modela od tablica kapaciteta na hlađenju i grejanju itd.
 
Bolje modulira,i bolja je na grejanju,Kmta 18 je dobra klima ,svakako pogledaj i micubiši ima tu šta da se lepo nađe za tih 55 m2 otvorenog prostora
 
Hvala na pomoci ljudi, necu bezati od fujitsu, sto bi rekli sve je to tu negde.
 
Niko nije rekao da bezis,nego klima se kupuje jednom,a koju ces klimu uzeti to diktira prostor
 
Pa eto, objasnio sam kakav je prostor u kratkim crtama, mislim da ce ovo biti dobra opcija.
 
Naravno da hoce,svakako trebas da procitas ovu temu i da vidis da svaka klima ima svoje mane koje ce mozds tebi smetati a da to i ne mozes da skontas dok je nemas,ja imam kmta 18 i pored toga jod 3 fuji klime tako da znam o cemu pricam ako me razumes.
 
Od Fujitsua bih ja radije uzeo 14kgta. Daje 6.3kW na grejanju.
Za prelazni period sigurno ne treba 8.7kW toplote, a 14ica je jeftinija 30k dinara.
Ja ponavljam, sa jednom Amber Premium 12icom grejem 70-80m2 cele zime vec nekoliko godina, cak i kada je bilo -15c.
 
Ako mozete, posaljite mi privatno sajt sa tom klimom koju preporucujete, ako je tolika razlika u ceni a radi posao, ja sam rad da uzmem.
 
Potrebna mi je klima 12-ica koja ce se 90% koristiti za hladjenje, 10% za grejanje. Tih 10% za grejanje ce biti u prelaznim periodima kao sad na primer, kada ne greju zbog spoljasnje temperature, a u stanu je hladno.
Stan je pokriven centralnim grejanjem, zimi otvaram prozore da udje svez vazduh jer mi je prevruce, tako da se sigurno necu grejati na klimu dok je napolju minus. Trenutno imam staru Housel on/off klimu koja radi posao sa grejanjem ali je unutrasnja jedinica krenula da tandrce, pa gledam da je zamenim. Cenovni rang do 40-50k.
 
Potrebna mi je klima 12-ica koja ce se 90% koristiti za hladjenje, 10% za grejanje. Tih 10% za grejanje ce biti u prelaznim periodima kao sad na primer, kada ne greju zbog spoljasnje temperature, a u stanu je hladno.
Stan je pokriven centralnim grejanjem, zimi otvaram prozore da udje svez vazduh jer mi je prevruce, tako da se sigurno necu grejati na klimu dok je napolju minus. Trenutno imam staru Housel on/off klimu koja radi posao sa grejanjem ali je unutrasnja jedinica krenula da tandrce, pa gledam da je zamenim. Cenovni rang do 40-50k.
Svaka pa i najjeftinija hladi zadovoljavajuće. Problem je naći u tom cenovnom rangu neku kvalitetnu 12-icu, a izbeći nekako kineze (veoma teško). Garantni rok će i kinezi da odrade, a posle je pitanje sreće. Taj kvalitet o kome govorimo se teško postiže jeftino. Svaka spoljašnja jedinica ima elektroniku u sebi (štampana ploča sa elementima). Kvalitetna štampana ploča sa kvalitetnim elementima i adekvatnim lemovima izdržava i visoke i niske temperature. Na manje kvalitetnim se pojavljuju glupi problemi (elementi menjaju karakteristike pod uticajem temperature, pojavljuju se hladni lemovi koje serviseri lako reše, a skupo naplate, senzori brljave, znatno veća potrošnja od deklarisane itd. itd. ). To je primer samo za elektroniku u spoljnoj jedinici. Jeftin je softver, krcka plastika na unutašnjoj, na svakoj po nešto da se "proguta", ali servisi se najteže "svare". Pogledaj cene neke Bosch kod koje bi trebalo da bude najmanje problema ako se koristi u navedene svrhe.
 
Potrebna mi je klima 12-ica koja ce se 90% koristiti za hladjenje, 10% za grejanje. Tih 10% za grejanje ce biti u prelaznim periodima kao sad na primer, kada ne greju zbog spoljasnje temperature, a u stanu je hladno.
Stan je pokriven centralnim grejanjem, zimi otvaram prozore da udje svez vazduh jer mi je prevruce, tako da se sigurno necu grejati na klimu dok je napolju minus. Trenutno imam staru Housel on/off klimu koja radi posao sa grejanjem ali je unutrasnja jedinica krenula da tandrce, pa gledam da je zamenim. Cenovni rang do 40-50k.

Midea Inverter Extreme AG-12NXD1.WIK​

ili​

MIDEA BREEZELESS INVERTER 12000BTU​

 
Svaka pa i najjeftinija hladi zadovoljavajuće. Problem je naći u tom cenovnom rangu neku kvalitetnu 12-icu, a izbeći nekako kineze (veoma teško). Garantni rok će i kinezi da odrade, a posle je pitanje sreće. Taj kvalitet o kome govorimo se teško postiže jeftino. Svaka spoljašnja jedinica ima elektroniku u sebi (štampana ploča sa elementima). Kvalitetna štampana ploča sa kvalitetnim elementima i adekvatnim lemovima izdržava i visoke i niske temperature. Na manje kvalitetnim se pojavljuju glupi problemi (elementi menjaju karakteristike pod uticajem temperature, pojavljuju se hladni lemovi koje serviseri lako reše, a skupo naplate, senzori brljave, znatno veća potrošnja od deklarisane itd. itd. ). To je primer samo za elektroniku u spoljnoj jedinici. Jeftin je softver, krcka plastika na unutašnjoj, na svakoj po nešto da se "proguta", ali servisi se najteže "svare". Pogledaj cene neke Bosch kod koje bi trebalo da bude najmanje problema ako se koristi u navedene svrhe.
Kapiram da se kvalitet ne moze dobiti jeftino, ali meni nije potreban taj najbolji kvalitet jer ce se klima koristiti povremeno. Stoga ne zelim da dajem ne znam kolike pare i svestan sam da ne mogu dobiti najkvalitetniji uredjaj za tu cenu.

@Ddee Breezeless vidim da preporucuju ovde, medjutim to mi je izvan budzeta.

Jedno laicko pitanje, zbog cega se vise ne preporucuju on/off klime? Zar su stvarno inverter toliko bolje?
 
Ova

Midea Inverter Extreme AG-12NXD1.WIK je u buzetu...pa sad licno mislim da je tehnologija na tom nivou on/off doba tadića.Davno prošlo vreme.​

 
Potrebna mi je klima 12-ica koja ce se 90% koristiti za hladjenje, 10% za grejanje. Tih 10% za grejanje ce biti u prelaznim periodima kao sad na primer, kada ne greju zbog spoljasnje temperature, a u stanu je hladno.
Stan je pokriven centralnim grejanjem, zimi otvaram prozore da udje svez vazduh jer mi je prevruce, tako da se sigurno necu grejati na klimu dok je napolju minus. Trenutno imam staru Housel on/off klimu koja radi posao sa grejanjem ali je unutrasnja jedinica krenula da tandrce, pa gledam da je zamenim. Cenovni rang do 40-50k.
Vox Iva5-12JR kupi slobodno, jedina proverena klima u tom budzetu.

Sada su ti on/off tezak skart i bas su osetno losije nego pre 15ak godina, a cal i da su jednako dobre, neuporedivo je prijatniji rad invertera, najvise na hladjenju.
 
Kakva je Vox Iva8? Gledam neku koja nije u beloj boji, nasao sam tu i Midea Aurora koja je skuplja, al kapiram i da je bolja? Wifi opcija bi mi znacila, a izgleda da Aurora to nema.
 
Kakva je Vox Iva8? Gledam neku koja nije u beloj boji, nasao sam tu i Midea Aurora koja je skuplja, al kapiram i da je bolja? Wifi opcija bi mi znacila, a izgleda da Aurora to nema.
Iva su sve iste,razlika je u boji,integrisan wifi da ili ne....
Ova je za tebe:
Vox IVA7-12HRGW klima uređaj INVERTER 12000 BTU, A++/A+, integrisan WiFi, Crna Mirror
 
Jel ima takva?
 
Poslednja izmena:
Lepo uzgleda
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-05-15-07-32-38-08_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2023-05-15-07-32-38-08_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    55.3 KB · Pregleda: 47
Potrebna mi je klima 12-ica koja ce se 90% koristiti za hladjenje, 10% za grejanje. Tih 10% za grejanje ce biti u prelaznim periodima kao sad na primer, kada ne greju zbog spoljasnje temperature, a u stanu je hladno.
Stan je pokriven centralnim grejanjem, zimi otvaram prozore da udje svez vazduh jer mi je prevruce, tako da se sigurno necu grejati na klimu dok je napolju minus. Trenutno imam staru Housel on/off klimu koja radi posao sa grejanjem ali je unutrasnja jedinica krenula da tandrce, pa gledam da je zamenim. Cenovni rang do 40-50k.
Od tih jeftinijih Vox iva ili Vivax. I ta Housel je Midea.
Svaka pa i najjeftinija hladi zadovoljavajuće. Problem je naći u tom cenovnom rangu neku kvalitetnu 12-icu, a izbeći nekako kineze (veoma teško). Garantni rok će i kinezi da odrade, a posle je pitanje sreće. Taj kvalitet o kome govorimo se teško postiže jeftino. Svaka spoljašnja jedinica ima elektroniku u sebi (štampana ploča sa elementima). Kvalitetna štampana ploča sa kvalitetnim elementima i adekvatnim lemovima izdržava i visoke i niske temperature. Na manje kvalitetnim se pojavljuju glupi problemi (elementi menjaju karakteristike pod uticajem temperature, pojavljuju se hladni lemovi koje serviseri lako reše, a skupo naplate, senzori brljave, znatno veća potrošnja od deklarisane itd. itd. ). To je primer samo za elektroniku u spoljnoj jedinici. Jeftin je softver, krcka plastika na unutašnjoj, na svakoj po nešto da se "proguta", ali servisi se najteže "svare". Pogledaj cene neke Bosch kod koje bi trebalo da bude najmanje problema ako se koristi u navedene svrhe.
Bosch klime pravi Midea.Skuplje modele Sharp.Kvalitet najvise zavisi do proizvodjaca,a ne da li je kineski proizvodjac ili ne.Vecina aparata se uglavnom proizvodi u Kini.
 
Nazad
Vrh Dno