Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

To nikako, da mi džabe daju još jednu da ugradim ne bi uzeo, živci mi ipak nisu ko strune 😁

Sad baš gledam šta da uzmem za dnevnu i kuhinju za nekih 32 kvadrata (plafon 2.4m), za nekih 80 000 din, na mukama sam da izaberem 🙄
Ja spasio zeninu tetku od 83.godine koja zivi sama.u kuci...sa Amberom..zena nosila kantu sa.drva zadnjih 15godina..na prvi sprat kuce..Zena prezadivoljna..Blagosilja me svaki dan..Uzmi Amber komfort..Daj gree-ju jos jednu sansu😁
 
Kako bi se snasla Iva 5..12-ca na nizim temp.kao druga klima u stanu..za sobu od 10-11kv.u stanu sa solidnom.izolacijom..Tu je Eldi 2.4.Z'nedaj Boze😁
 

Prilozi

  • received_965200901133935.jpeg
    received_965200901133935.jpeg
    56.3 KB · Pregleda: 69

Prilozi

  • Screenshot_20230206-222128_Tuya Smart.jpg
    Screenshot_20230206-222128_Tuya Smart.jpg
    63 KB · Pregleda: 63
  • Screenshot_20230206-222212_GREE+.jpg
    Screenshot_20230206-222212_GREE+.jpg
    37.3 KB · Pregleda: 54
  • Screenshot_20230206-222225_GREE+.jpg
    Screenshot_20230206-222225_GREE+.jpg
    48.8 KB · Pregleda: 63
Fujitsu lmce ili Daikin ftxf.
Daikin Ftxf je novi model svoje klase. Odlikuje se tuhim radom. Naslednik je cuvene Ftxc serije. Fudzicu je vise komercijalna marka namenjena za poslovne prostore i vece sisteme, malo su bucniji od Daikina. Daikin je kvalitetnija marka od Fudzice. Japanski top brend. Klime moras da verifikujes po klasama a klase po snazi i onda uporedis cene japanskih klima. I jedna i druga dobro rade na -20.
 
Poslednja izmena od urednika:
Spam obrisan, pominjanje babe i poređenje sa kolima vodi isključenju iz dalje diskusije.
 
Evo -9 vec 2 dana preko noci, a bice tako (oko - 10) par dana, dnevna u minusu do -3-4, vlaznost oko 50%
Frozini 18ka u pomenutoj losijoj izolaciji vuce 1000-1100w prosjecno po satu, hisense energy pro plus 12 oko 600w po satu. Obe griju po oko 30-35kvm (s tim da kod hisensa ima nesto mrvu izolacije)
Troše podosta ali je u stanu je 24°
 
Može linkovi za modele, nalazim razne informacije.

Neka, i ova jedna mi je previše. Nisam baš toliki fan Gree klima 🙂
Mozda da pogledas kmta/kmcc/kpc 12, noviji model,ako gledas fuji, lmce je stariji model,i bolje uzeti lmca,bio je jeftiniji od lmce a ista klima.Ne znam sad da li ima sta interesantno od micubisija za 80k,nemoj ga preskakati to su odlicne klime. Uzmi krštenu klimu 3.5kW i nema zime.
 
Poslednja izmena:
Mozda da pogledas kmta/kmcc/kpc 12, noviji model,ako gledas fuji, lmce je stariji model,i bolje uzeti lmca,bio je jeftiniji od lmce a ista klima.Ne znam sad da li ima sta interesantno od micubisija za 80k,nemoj ga preskakati to su odlicne klime. Uzmi krštenu klimu 3.5kW i nema zime.

A ova snaga deklasirana na -10 za kmta 2.5kw, a lmce 3.5? Ne znam koliko je tačan taj podatak?
 
Neko je pomenuo poređenje Daikina i Fujitsu. Dakle, Daikin je Daikin tek od srednje klase Daikina ove niže klase nisu uopšte na čast Daikinu. Niža klasa je Sensira i ona nije ni namenjena za primarno grejanje već više za prelazne periode. Takođe i kvalitet spoljne jedinice tih klima sa nalepnicom Daikin je jako upitan. Ne mogu da vam slikam spoljnu od Daikina FTXB35C mislili bi da je fotmontaža, maltene se raspala nakon tri godine. Doduže nije imala zaklon ni malo al opet. Sa druge strane taj isti Daikin je toliko prijatan u svom radu da je to čudo jedno. Niko ali baš niko se ne buni da mu smeta njegovo duvanje a pogotovo kad se namesti tamo neki mod na daljincu i nema direktnog duvanja, raj božiji.
Fuitsu je dobar ali nije baš za osetljive osobe po pitanju duvanja jer on baš ume da duva. Sa druge strane zimi gde se završava prič sa grejanjem sa Daikinom FTXB35C tu priča sa grejanjem sa Fujitsu tek počinje. Ja mislim da sve zavisi šta čovek očekuje od klime, ako želi snagu a kupi Daikina razočaraće se, ako želi prijatnu nežnu mašinu a kupi Fujitsu mrzeće svoju klimu. Klime rade tačno ono što treba samo su očekivanja ljudi različita.
 
A ova snaga deklasirana na -10 za kmta 2.5kw, a lmce 3.5? Ne znam koliko je tačan taj podatak?
Meni to govori da je KMTA štedljiviji na -10. Pogledaj tablicu maksimalnih kapacitrta za obe kkime i videćeš da je kod lmce taj podatak na -10 samo prepisan dok kod KMTA nije. Inače po forumima se priča da je lmce toplija klima od kmta. Najbolje će ti reči ko ima obe!
 
Kako bi se snasla Iva 5..12-ca na nizim temp.kao druga klima u stanu..za sobu od 10-11kv.u stanu sa solidnom.izolacijom..Tu je Eldi 2.4.Z'nedaj Boze😁
Meni Vox Iva super radi na ovim temperaturama.U toku dana mozda odradi 2-3 defrosta sto je nista kada uporedim sa danima magle i vlage i temp oko nule koje tada guse klimu pa radi defroste na svakih sat vremena.Suvo vreme bez obzira koliko je hladno klima radi kao zmaj.
 
Neko je pomenuo poređenje Daikina i Fujitsu. Dakle, Daikin je Daikin tek od srednje klase Daikina ove niže klase nisu uopšte na čast Daikinu. Niža klasa je Sensira i ona nije ni namenjena za primarno grejanje već više za prelazne periode. Takođe i kvalitet spoljne jedinice tih klima sa nalepnicom Daikin je jako upitan. Ne mogu da vam slikam spoljnu od Daikina FTXB35C mislili bi da je fotmontaža, maltene se raspala nakon tri godine. Doduže nije imala zaklon ni malo al opet. Sa druge strane taj isti Daikin je toliko prijatan u svom radu da je to čudo jedno. Niko ali baš niko se ne buni da mu smeta njegovo duvanje a pogotovo kad se namesti tamo neki mod na daljincu i nema direktnog duvanja, raj božiji.
Fuitsu je dobar ali nije baš za osetljive osobe po pitanju duvanja jer on baš ume da duva. Sa druge strane zimi gde se završava prič sa grejanjem sa Daikinom FTXB35C tu priča sa grejanjem sa Fujitsu tek počinje. Ja mislim da sve zavisi šta čovek očekuje od klime, ako želi snagu a kupi Daikina razočaraće se, ako želi prijatnu nežnu mašinu a kuB
Neko je pomenuo poređenje Daikina i Fujitsu. Dakle, Daikin je Daikin tek od srednje klase Daikina ove niže klase nisu uopšte na čast Daikinu. Niža klasa je Sensira i ona nije ni namenjena za primarno grejanje već više za prelazne periode. Takođe i kvalitet spoljne jedinice tih klima sa nalepnicom Daikin je jako upitan. Ne mogu da vam slikam spoljnu od Daikina FTXB35C mislili bi da je fotmontaža, maltene se raspala nakon tri godine. Doduže nije imala zaklon ni malo al opet. Sa druge strane taj isti Daikin je toliko prijatan u svom radu da je to čudo jedno. Niko ali baš niko se ne buni da mu smeta njegovo duvanje a pogotovo kad se namesti tamo neki mod na daljincu i nema direktnog duvanja, raj božiji.
Fuitsu je dobar ali nije baš za osetljive osobe po pitanju duvanja jer on baš ume da duva. Sa druge strane zimi gde se završava prič sa grejanjem sa Daikinom FTXB35C tu priča sa grejanjem sa Fujitsu tek počinje. Ja mislim da sve zavisi šta čovek očekuje od klime, ako želi snagu a kupi Daikina razočaraće se, ako želi prijatnu nežnu mašinu a kupi Fujitsu mrzeće svoju klimu. Klime rade tačno ono što treba samo su očekivanja ljudi različita.

Zanimljivo vidjenje samo ne znam da li je bazirano na empirijskom ili teorijskom uglu gledanja

Ja nemam Fujitsu pa ne mogu da tvrdim da je ovakav ili onakav
ali evo imam 2 "ozloglašene" Daikin B35C ... koje evo mogu očekivati da će se raspasti za 2 godine ??!
LIčno mogu reći da za zadovoljan kako greju i kako moduliraju a posebno sa kulturom rada koja je vrhunska

E sad je pitanje šta kome treba
Ako pretpostavimo da je prosečan korisnik u nekom kontinentalnom delu a ne na nekoj čuki gde je pola godine -10C onda se postavlja pitanje da li je taj čuveni kapacitet na -10 -15C presudan
nisam imao prilike da isprobam daikina na nizoj temperaturi od -7C na kojoj je odlično radio, jeste da je isao u defrost ali su i uslovi i vlaga napolju bili losi

lično bih izmedju jake (pitanje potrebe) klime i ugodne klime koja zavrsava posao do -7C sa lepom kulturom rada uvek odabrao ovu drugu

E sad kome treba sirova snaga taj mozda treba da razmislja i onekim drugim resenjima
ali je pitanje da li zbog par dana sa mogućom temperaturom - 10 moramo praviti izbor i kompromis sami sa sobom za ostatak godine
 
Koliko često tvoj Daikin model klime radi kontrolni defrost na ovim temperaturama ispod nula stepeni.
 
Neko je pomenuo poređenje Daikina i Fujitsu. Dakle, Daikin je Daikin tek od srednje klase Daikina ove niže klase nisu uopšte na čast Daikinu. Niža klasa je Sensira i ona nije ni namenjena za primarno grejanje već više za prelazne periode.
Sensira FTXF60 ima identičan kompresor i isti dvoredni izmjenjivač 920mm, vanjsku od 50 kila kao Perfera. Jutros na -10 šiba vreo zrak. Bolje grije nego na plusu.
 
Poslednja izmena:
Za onog koji pita, odgovor: Imamo te Daikine na poslu, ljudi se žalili da ne greju na skorašnjim minusima. A i od pre neku godinu su čak tužili firmu zbog njih, rade u hladnom. Jasam lično tražio da mi ugrade upravo togDaikina umesto LG-a, jer ja imam velike toplotne dobitke tako da meni ne treba jaka klima, više volim da mi bude tiho i prijatno nego vrućina bez potrebe.
U ove nove Sensire se ne razumem ali imam neki osećaj da ljudi prave grešku i da po defaultu kupuju 35-icu, ja kad bi usimao Daikina Sensiru uzeo bi model 45-icu i to bi verovatno bio pun pogodak. Ali 45-ica nema marketing podršku pa je ljudi ni ne uzimaju ali je sigurno mnogo bolja od 35-ice u grejanju.
 
Da li je neko ispratio kretanje cena klima,kada su najpovoljnije?Mora da postoji period u godini kada su najnize cene.Planiram za sledecu grejnu sezonu nesto da uradim po pitanju kupovine klime(a),pa da vidim dok ne odlucim sta da uzmem,bar da znam do kada mogu da citam i da se informisem.
 
Da li je neko ispratio kretanje cena klima,kada su najpovoljnije?Mora da postoji period u godini kada su najnize cene.Planiram za sledecu grejnu sezonu nesto da uradim po pitanju kupovine klime(a),pa da vidim dok ne odlucim sta da uzmem,bar da znam do kada mogu da citam i da se informisem.
Nema nekih vecih oscilacija cena u toku godine, jer su postale trazene za sva doba. Nekom treba samo za hladjenje, nekom za dogrevanje, nekom za grejanje, i onda je potraznja stalna. Cene su otisle navise u odnosu na one pre godinu-godinu i po, i ne ocekuj da ce se vracati na staro. Mozda neka akcija ciscenja lagera ako bude pa spuste cenu, ali ne ocekuj nista drasticno. Racunaj na te cene koje vidis, mozda cak i nesto vise.
 
Da li je neko ispratio kretanje cena klima,kada su najpovoljnije?Mora da postoji period u godini kada su najnize cene.Planiram za sledecu grejnu sezonu nesto da uradim po pitanju kupovine klime(a),pa da vidim dok ne odlucim sta da uzmem,bar da znam do kada mogu da citam i da se informisem.
Sve velike trgovine..Gigatron,Tehnomania,Tehnomedija..imaju neke svoje akcije..na odredjene proizvode..moras.stalno da pratis..Obicno na crni petak su "kao"najveca snizenja..Prati E-ponudu..
 
Meni to govori da je KMTA štedljiviji na -10. Pogledaj tablicu maksimalnih kapacitrta za obe kkime i videćeš da je kod lmce taj podatak na -10 samo prepisan dok kod KMTA nije. Inače po forumima se priča da je lmce toplija klima od kmta. Najbolje će ti reči ko ima obe!
Eto ako neko ima obe nek da neko poređenje između ova dva modela kmta vs lmce (12btu varijante). Hvala unapred 🙂
 
Nazad
Vrh Dno