Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

FTXF25A Da duva ne kroz vrata nego pored vrata jedno 2m u desno a kupatilo grijalica . Mada čitaj ,i vox ne bi bio loš šta znam meni mala deca spavaju pored fujtisu i nije problem a on zna da se čuje. Ovaj Daikin što sam ti ja predlozio je top 9tka .. ako ti skupo onda lošija 12ka zbog hodnika ako treba da se greje.
 
Ja sam vox razmatrao . 12btu

Vox IVA1-12IR taj​

Sad nzm kako ce raditi .. racunam da ce da ugreje to sigurno... A nadam se da ce lepo da radi. A i cena smesna
 
Pogledaj Vivax Aeri plus. Midein derivat. Bolji je od voxa za grijanje a ne bi trebao bit puno skuplji. Jedan monter na BiH forumu ga je pohvalio kao najbolji izbor od tih jeftinih kineza. Nez kod vas, kod nas Vivax daje 5 godina garancije.
 
15m² ima da ugreje klima ko iz šale. Zašto joj ne dozvoliti da deo toplote izveze u hodnik, kupatilo i ka dnevnom boravku? Kupatilo koje je sa 3 strane okruženo unutrašnjim zidovima će se pasivno grejati, nema potrebe za dodatnom grejalicom. Svakako može da se stavi neka... Ja imam tako ušuškano kupatilo, grejalicu sam uključio samo slučajno kada promašim bojler/svetlo.
 
Pa ne znam bas... Do kraja ove godine (2023), struja mora poskupeti 40%. Ovog meseca ide 10%, pa ce kasnije jos i tako dalje... Sledece godine ko zna jos koliko ce podici cenu...
E sad to 40% je na golu cenu, kad na to dodje PDV, obracun snage i sve ostalo, konacan racun ce biti veci sigurno minimum za nekih 80%.

Uzeo racun pre poskupljenja, uneo u eps kalkulator (sa ovim prvim poskuljenjem) iste kilovate sa racuna pre poskupljenja, konacna cifra je za nekih 15% veca. Dakle minimum duplo vise ce biti konacna cifra od onoga sto oni kazu.
Isto kao i za onaj popust od 5% za "redovne" platise. 5% na golu cenu, u realnosti znatno manje.
Pa deza vu....
ko ima godina i pamti bilo je prioda kad je nafta bila dzabaka pa su se svi grejali na loz ulje
ubacuj gorionike u centralna gr ...
onda krece struja da bude najisplativija
kupuj kotlove 24-36 kw... ubacuj ... teraj

tako ce biti na zalost i sa strujuom
 
15m² ima da ugreje klima ko iz šale. Zašto joj ne dozvoliti da deo toplote izveze u hodnik, kupatilo i ka dnevnom boravku? Kupatilo koje je sa 3 strane okruženo unutrašnjim zidovima će se pasivno grejati, nema potrebe za dodatnom grejalicom. Svakako može da se stavi neka... Ja imam tako ušuškano kupatilo, grejalicu sam uključio samo slučajno kada promašim bojler/svetlo.
Za kupatilo je najbolja opcija kvarcna grijalica(sa zastitom od prskanja). Bas fin osjecaj daje toplote bez puhanja. U jednom apartmanu sam imao tako, okrenuta prema wc/tus kabini. I bas nekako fin osjecaj toplote
 
Ja sam vox razmatrao . 12btu

Vox IVA1-12IR taj​

Sad nzm kako ce raditi .. racunam da ce da ugreje to sigurno... A nadam se da ce lepo da radi. A i cena smesna
Pogledaj koliko košta Fujitsu LLCE12.Radi onako kako treba da radi inverter klima.Ima kulturu rada i modulira dobro za razliku od poluproizvoda o kojima možeš da čitaš na forumu a koji koštaju isto ili više nego LLCE.Ne maltretira korisnika nego radi za njega podesiš temperaturu i ne gledaš više šta i kako radi.
 
Imam takvu grejalicu, ali u kupatilu je 23°C+ tako da nemam potrebe da je koristim.
 
Znaci ubo sam.model..sreca,sreca,radost😁
Tako je (y).
I koju klimu predlazete? Naravno ne nesto skupo za oci razumna cena za mene do najvise 60.000 70.000din
Moja preporuka Hisense Energy Pro Plus.Imam ovu klimu stvarno je ekstra sa ifeel opcijom spusta do 250w najnize(ali ako udjes u aplikaciju kada je upaljen ifeel ili ako ne upalis ifeel na daljinskom ona ne ide ispod 400) samo na grejanju treba staviti 2 stepena manju temparaturu u odnosu na onu koju zelis.Uglavnom ja sam zadovoljan radom.Ako imas vise para ondaa Fujitsu LMCE 12.
 
Pogledaj Vivax Aeri plus. Midein derivat. Bolji je od voxa za grijanje a ne bi trebao bit puno skuplji. Jedan monter na BiH forumu ga je pohvalio kao najbolji izbor od tih jeftinih kineza. Nez kod vas, kod nas Vivax daje 5 godina garancije.
Dobar je vivax AERI ali ima jednu manu, na minusu spusta ispod 200w i duva hladnjikavo sto meni nije bas odgovaralo,
tako da ove zime tu prostoriju oko 30-tak kv greje Vox a vivax-a sam prodo.
 
Koji inverter preporucujete za dosta veliku sobu 40 km2 kvadrata? hvala
 
Jel ima ovde neko da mi klima radi ok a greje 50-60m2 sa 12btu. Da kazu koliko je kw potrosilo za 24h. Za ova zadnja 4dana. Cisto da uporedim sa mojom gree koja ne modulira lepo
 
Jel ima ovde neko da mi klima radi ok a greje 50-60m2 sa 12btu. Da kazu koliko je kw potrosilo za 24h. Za ova zadnja 4dana. Cisto da uporedim sa mojom gree koja ne modulira lepo
To nikad neće moći tačno tako da se uporedi, jer nemaju svi iste gubitke u prostorijama, nisu svuda iste spoljne temperature, ne podešavaju svi isto klime na zadatu temperaturu, previše ima tu faktora koji utiču na potrošnju.
 
Pisao sam ranije, za novembar mesec, Amber 12 greje 80ak kvadrata sa manje od 8kW po danu, što mu dođe oko 350W/h a ne mudolira ispod 500W, čisto da se ne zanosi neko.
 
Jel ima ovde neko da mi klima radi ok a greje 50-60m2 sa 12btu. Da kazu koliko je kw potrosilo za 24h. Za ova zadnja 4dana. Cisto da uporedim sa mojom gree koja ne modulira lepo
Imam ja. Ne mogu ti to reci jer ne pratim potrosnju. 60 eura klima potrosila za 12 mjesec,radi non stop i pravo toplo u stanu
 
Koji bi trebalo uzeti 12 ili 18? vidim pominje se neka cifra od 85,000 pa ne zelim da oderu caleta...
 
Vecina vas novih misli da je niska modulacija povezana sa znacajno nizom potrosnjom. U 5 deka je to. Razlika je samo u nacinu rada u prelaznom periodu. Jedna modulira nisko npr na 160 w 20 sati u cugu i potrosi 3.2 kwh(uz prohladan ispuh)
Druga puse toplije, radi sa 500 w. Ali od tih 20 sati radi 7.5 sati, ostalo je u monitoringu i potrosi npr 3.5 kwh.
U pet deka. Medjutim ove klime sto nisko moduliraju malo preciznije drze temperaturu, vanjska moz3 bit tisa jer se ne zalijece vec radi na niskoj snazi i tjt. Al eto npr kod mene Lomo Regular ne modulira nisko pa drzi u pola stepena-stepen. Kod kolege Hitachi Mokai 42 isto ne ide nisko. Jedino je iritantno sto se cesto pale gase. Ali nema prohladnog ispuha.
Kako kome pase
 
Mislio je samo na mesec decembar.
 
@dexter87 bice neka vivax 18 od 85,000 plus 11.000 ugradnja.. ne mogu mnogo da uticem (y)
 
Ugradnja je 15 hiljada do 3m cevi jer za inverter treba 3m cevi da ima.
 
@dexter87 bice neka vivax 18 od 85,000 plus 11.000 ugradnja.. ne mogu mnogo da uticem (y)
Ako si već odlučio neka je sa srećom. Ja lično na Vivax ne bi dao tolike novce, već sa ovim sad iskustvom bi uzeo neku proverenu 12ticu. (Ako prostorija nema neke extremne gubitke).
 

Prilozi

  • Screenshot_20230114_164747_com.wooxhome.smart.jpg
    Screenshot_20230114_164747_com.wooxhome.smart.jpg
    47 KB · Pregleda: 35
  • Screenshot_20230114_165207_com.wooxhome.smart.jpg
    Screenshot_20230114_165207_com.wooxhome.smart.jpg
    49.6 KB · Pregleda: 34
Poslednja izmena:
Ako je iole izolacija ok, može tu i LTCA u tih 40 kvadrata a ako nije onda ovo što reče Ddee, naravno i budžet ako dozvoljava.
 
Trenutna modulacija Ambera..za stan 30kw.


Jos nize zadata 22 fih.fan 2.
Ti imas Amber Comfort (EU verzija) kod zeke je Amber nordic. Njegova vanjska je teska 45 kg. Ona ne modulira nisko ko tvoja(tvoja moze ic do 160-170w).
Ali ima snage ko 2 tvoje kad zazimi. Na -10 udje u sobu punu Ambera Comforta i kaze bjezte p..ke doso Zdravko Colic. Oko 7kwh moze izbacit na -10. . Za vece prostore i zahtjevnije klimatske uslove njegov Amber je def bolji. Za manje prostore, ususkane stanove mozda je bolje uzet tvoju verziju. Sve ima svoje pluseve i minuse.
 
Nazad
Vrh Dno