Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Imam problem sa novom klimom kupljenom pre mesec dana. U pitanju je 12-ka midea inverter klima solidno placena(72000 dinara).

U dva navrata sam je ostavio da radi nekih 45-60 minuta dok sam bio napolju i kada sam se vratio u stan nista nije oladilo. Sad je ukljucio na pola sata i stavio na 23 stepena i u sobi samo postalo toplije. Em sto se topim em sto vidim na mideinoj aplikaciji da je temperatura porasla. Inace dobro radi ali eto vec u tri navrata nije radila.

Pri montazi je sve ispostovano. Spustili je 20 cm od plafona, spoljnja jedinica ima pad, udaljena tacno 3 metra od unutrasnje, spoljasnja jedinica stalno stoji u hladu tako da nije da sunce utice na njen rad...

U cemu je problem?
 
Imam problem sa novom klimom kupljenom pre mesec dana. U pitanju je 12-ka midea inverter klima solidno placena(72000 dinara).

U dva navrata sam je ostavio da radi nekih 45-60 minuta dok sam bio napolju i kada sam se vratio u stan nista nije oladilo. Sad je ukljucio na pola sata i stavio na 23 stepena i u sobi samo postalo toplije. Em sto se topim em sto vidim na mideinoj aplikaciji da je temperatura porasla. Inace dobro radi ali eto vec u tri navrata nije radila.

Pri montazi je sve ispostovano. Spustili je 20 cm od plafona, spoljnja jedinica ima pad, udaljena tacno 3 metra od unutrasnje, spoljasnja jedinica stalno stoji u hladu tako da nije da sunce utice na njen rad...

U cemu je problem?
Verovatno neispravna ili ispustila freon, pozovite ovlašćeni servis koji vam je ugradjivao bez ikakvog razmišljanja. Ovako pomoći nema.
 
Meni to liči na neki problem sa aplikacijom.Podesi je preko daljinskog i ne koristi aplikaciju da proveriš da li je do nje.Možda se nešto zbunila klima možeš i da je isključiš iz struje desetak minuta pa opet uključi.Stavi je na cool možda se prebacila na auto.
 
Meni to liči na neki problem sa aplikacijom.Podesi je preko daljinskog i ne koristi aplikaciju da proveriš da li je do nje.Možda se nešto zbunila klima možeš i da je isključiš iz struje desetak minuta pa opet uključi.Stavi je na cool možda se prebacila na auto.
E sva tri puta kad nije ladila je ukljucena preko daljinskog tj pre samog izlaska napolje. A preko aplikacije sam samo proveravao unutrasnju temperaturu jer mi se cinilo da nista nije oladila.

Sad sam problem resio tako sto sam je ugasio, i po paljenju promenio sve modove ne bi li opet dosao do moda hladjenja...posle toga je krenula opet super da hladi.

Stoji da postoji ovo resenje ali stvarno ne bih ovako svaki put da se cimam.
 
Pozdrav, od skora je počela unutrašnja jedinica da curi. Klima je stara 15 god, nalazi se na potkrovlju kuće, koristi se najviše uveče, režim duvanja slab, temp 23,24 stepena.
U početku je curelo jednom dnevno i uvek u isto doba dana (13-14h), poslednja dva dana malo češće curi, takodje samo danju. Voda ne kaplje kontinuirano već u epizodama od nekih 10s i stane. Masku unutrašnje jedinice sam morao malo agresivnije da otvaram jer je previše kruta medjutim nema nikakvih pukotina u plastici cele unutrašnje jedinice, filteri redovno čišćeni, dubinsko nije redovno radjeno. Spoljna jedinica ispušta vodu.
Problem je počeo da se javlja nakon jednog jačeg pljuska pre 10ak dana. Do sad je unutrašnja jedinica procurela samo jednom pre par meseci, u toku jakog pljuska, u tom momentu kad je izlazila voda klima je bila ugašena

Da li neko možda zna potencijalni uzrok?
 
Zacepilo ti se crevo za kondenzat. Ako je iz unutrashnje nabijeno u pod od spoljbe izvadi ga. Ako nije vidi dal je zachepljeno. Uzmi sipaj vodu u unutrahsnju jeidnicu i vidi dal tu izlazi. Ako ne izlazi zovi majstore ili ti se kadica zeznula iskrivila ili je crevo zachepljeno.
 
Zacepilo ti se crevo za kondenzat. Ako je iz unutrashnje nabijeno u pod od spoljbe izvadi ga. Ako nije vidi dal je zachepljeno. Uzmi sipaj vodu u unutrahsnju jeidnicu i vidi dal tu izlazi. Ako ne izlazi zovi majstore ili ti se kadica zeznula iskrivila ili je crevo zachepljeno.
Hvala puno na odgovoru
 
Jel koristi neko active clean funkciju na midea klimama? Jel to uopšte može da očisti klimu približno kao hemija koju koriste serviseri? Sad sam to upalio na sve tri klime, vidim da se na smenu zamrzne unutrašnja jedinica pa onda krene u otapanje.
 
Da ocisti priblizno kao serviser? :rolleyes:

Razmisli jos jednom i sam ces doci do zakljucka.
 
treba mi pomoc
ugradjena mi je klima Fujitsu ASYG12LMCE
koja radi kao on of klima
cim rashladi sobu od 16m kvadratnih gasi se skroz pa se pali i tako veoma cesto mozd na 5 min sto je veoma iritantno
pre sam procitao negde da moze to da se podesi da i kad se iskljuci kompresor da turbina radi non stop

 
Može da se podesi.Evo tehničkog uputstva pogledaj pod Function settings/indoor unit fan control for energy saving for cooling.Treba da postaviš na 01/enable.Prvo krećeš od
STEP 2: Selecting the function number and setting value.Ako je držiš na autofan gasiće turbinu ova promena utiče samo na ručno odabrane 4 brzine.
 

Prilozi

  • fujitsu-klima-uredjaj-zidni-inverter-asyg14lmce-aoyg14lmce-technical-manual.pdf
    1.8 MB · Pregleda: 18
  • 4444.png
    4444.png
    82.8 KB · Pregleda: 29
Jel koristi neko active clean funkciju na midea klimama? Jel to uopšte može da očisti klimu približno kao hemija koju koriste serviseri? Sad sam to upalio na sve tri klime, vidim da se na smenu zamrzne unutrašnja jedinica pa onda krene u otapanje.
Naravno da ne. Ali ja bih tu funkciju dodatno iskoristio i nabavio pjenusavo sredstvo za ciscenje klima npr Zep Venture. Pospricas i upalis to ciscenje.
 
Može da se podesi.Evo tehničkog uputstva pogledaj pod Function settings/indoor unit fan control for energy saving for cooling.Treba da postaviš na 01/enable.Prvo krećeš od
STEP 2: Selecting the function number and setting value.Ako je držiš na autofan gasiće turbinu ova promena utiče samo na ručno odabrane 4 brzine.
Ovde mi više liči da treba 00, kontra fabričkom podešavanju?
 
Jel koristi neko active clean funkciju na midea klimama? Jel to uopšte može da očisti klimu približno kao hemija koju koriste serviseri? Sad sam to upalio na sve tri klime, vidim da se na smenu zamrzne unutrašnja jedinica pa onda krene u otapanje.
Ako nema mirisa super, kod mene nema posle toga i zadovoljan sam.
 
Pozdrav
Potreban savet za inverter klimu, stan je u izgradnji 55m2, imace podno grejanje na gas.
Kako najavljuju gasnu krizu ne bi bilo lose imati rezervnu varijantu za grejanje.
Sto znaci da ce klima sluziti prvenstveno za hladjenje i mozda grejanje u prelaznom periodu.
Pozicija klime je iznad terasnih vrata.

Sto se tice budzeta za klimu, ne znam koliki je jer da je grejanje na inverter primarno isao bi na neku skuplju varijantu, posto ce sluziti za hladjenje pretpostavljam samo u najtoplijim danima jer je drugi sprat dobro izolovane zgrade onda se ne bi previse izlagao trosku.
Niko nista? :(
 
Daj neku skicu stana, kolika je ta prostorija gde stoji klima itd.

Fujitsu nudi dobar value i kvalitet kada je u pitanju grejanje, sa nekim kinezom možeš više da dobiješ kw/din
Ja bih uzeo neki Fujitsu, možda eventualno midea 18wik jer je jako konkurentna cena sad tog modela
 
Premalo je 16m2 za inverter za svaku 12. Zato i postoje 7btu klime. Nije da pametujem ja sam istu gresku napravio:)
 
@Stevcho ubacuo sam sliku u prvom postu, klima je iznad balkonskih vrata

Dnevna sa kuhinjim su oko 26m2
9AA2B5CC-27DC-43E8-A607-7628B17D55B8.jpeg
 
Poslednja izmena:
Ovo mu je 2 u 1. Dal ce biti plina i po kojoj ceni.....drva sam platio u maju 7300 ista ta drva su danas 12000. Tako da....55m2 da greje Midea...možda..
 
Gree amber 12 je preko 120k din, to je malo vise nego sto sam planirao.
VIdim da ima nekih fijutsu oko 80-90k?
 
Ja sam ti racionalno predlozio sta mislim da treba ds uradis,sto se tice ostalog,glupo je i maloumno davati 80-90k na klimu koja ce sluziti za hlađenje,posto treba da "dogreva" 55m2 ta kvadratura se moze hladiti sa ok klimom,jefinijom,ali se bojim da bi u rezimu dogrevanja radila na max i samim tim pod velikim opterecenjem,ako me razumes.
 
Za približno 90k imaš Fujitsu Luca12.Odmah ispod nje po snazi i sa cenom je LMCE/A12.
 

Kakva je klima MIDEA AG-12NXD1.WIK EXTREME? Koristio bih je primarno za grejanje prostorije od 20-25 kv, a i za hladjenje. Hvala

 
Za hladjenje sjajna a za grejanje saznacemo😂
 
Za grejanje je odlična bila od februara do kraja zime. A za decembar i januar čekam sledeću zimu.
 
Jos jedno pitanje na temu/varijacija - hocu da ubacim inverter u garazu/radionicu, cca. 30kVm, nizak plafon. Imam prostora iznad prozora bocno, s' obzirom na jednostavnost prostora i nizak plafon cenim da 'bilo sta' moze da zavrsi posao. Ipak, ne bih da kupim nesto bas omaseno, pa se dvoumim izmedju 9ke i 12ce i treba mi neka preporuka na toj relaciji. Garaza je vezana za hobi, znaci komfor koji trazim je da mogu po potrebi brzo i leti i zimi da setujem temperaturu i uskocim posle posla u istu. Do sada sam koristio malu pec na drva zimi i ventialtor leti, tako da nisam bas mnogo zahtevan, samo da ne ide temp. u ekstreme. :)

Hvala!
 
Nazad
Vrh Dno