Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Vivax 18ka nikako, taj model ima komsija drugar preko puta mene, nije zadovoljan. Spoljna jedinica bucnija od moje Vox On/off matoroce, ne znam kako al ajde.
Za prodavce, sto kazu da nema sanse da ugreje na 20 , to mi govori da nemaju blage veze. Mozda ove od 50 hiljada ne mogu ali ove od 80-90-100 sigurno mogu. Za dnevnu uzimaj 12ku neku za 100 hiljada, a kasnije jos jednu 12ku , a za mesto ces videti gde tacno da stavis kad budes uvideo cirkulaciju sa ovom 12kom.
Mozda je vreme za kupovinu klime bas sada jer koliko sam video svi nagrcu da uzimaju oko juna-avgusta. A i evo ti slika od danas, ZIMA JOS NIJE GOTOVA
Hahaha sad razmišljam umesto klime da uložim u ovog pasata lubeničara (ako dobro vidim), da imam čime da vozim drva :) Šalu na stranu, hvala za informaciju za Vivax 18.
Dok još nije odrađena izolacija ja mogu da izvučem još neku utičnicu za klimu, pada mi na pamet da izvučem na zidu trpezarije, da bude okrenuta ka dnevnoj. Makar se nikad ta utičnica ne koristila, neka je, nek stoji... Kuća je baš funkcionalna ali jeste malo problem kada je u pitanju grejanje na klime, jer se o tome nije razmišljalo na vreme. Najveći problem bi tu pri prolasku toplog vazduha u hodnik predstavljao nadvratnik
 
Mislio sam da u hodnik klimu ne stavljas, ja se zeznuo tako, a ako ces sada samo dnevnu da montiras onda gledaj 18 cu, nije greda neka ima snage. Moj drugar u Vinci greje sa hisens 18 com oko 100m2 i i sobi na kraju kuce ima panelnu gejalicu, on tako par sezona i sve sljaka, samo ima dobru izolaciju spolja i iznutra.
Mislim da će ovo na kraju i biti neka prva opcija, odlučiću, imam još neki dan fore.

Gledaj Amber Komfort 12, to je ok, ljudi su imali dobra iskustva. Vivax 18ka ponavljam ne bih uzeo u razmatranje za taj raspored mora ozbiljnija klima. Dati vise od 100k za klimu je po mom misljenju kao dati za Iphone 800-1000 evra, totalno nepotrebno ali ok svako zeli drugacije nema frke.
Video sam baš dosta poruka ljudi koji koriste te Gree klime. Preko 100 stranica sam pročitao na ovoj temi juče i danas, i sve je to džaba dok ne napišem svoju poruku šta bih hteo i kakav je raspored prostorija, izolacija itd, samo sam izgubio vreme sa tim čitanjem. ALi dobro, saznao sam ponešto što će mi značiti
Ovo mi je iskreno malo privuklo pažnju, tj specifikacije. Verovatno će izbor pasti na Midea/Hisense/Gree i eventualno Vox ali sumnjam
 
Poslednja izmena:
Mislim da će ovo na kraju i biti neka prva opcija, odlučiću, imam još neki dan fore.


Video sam baš dosta poruka ljudi koji koriste te Gree klime. Preko 100 stranica sam pročitao na ovoj temi juče i danas, i sve je to džaba dok ne napišem svoju poruku šta bih hteo i kakav je raspored prostorija, izolacija itd, samo sam izgubio vreme sa tim čitanjem. ALi dobro, saznao sam ponešto što će mi značiti

Ovo mi je iskreno malo privuklo pažnju, tj specifikacije. Verovatno će izbor pasti na Midea/Hisense/Gree i eventualno Vox ali sumnjam
Ja sam kupio vox zbog servisa, majstora, garancije, CENE i naravno vox je nasa firma, a ja sam za slogan.
KUPUJMO DOMACE!!! 😊👍
 
Mislim da će ovo na kraju i biti neka prva opcija, odlučiću, imam još neki dan fore.


Video sam baš dosta poruka ljudi koji koriste te Gree klime. Preko 100 stranica sam pročitao na ovoj temi juče i danas, i sve je to džaba dok ne napišem svoju poruku šta bih hteo i kakav je raspored prostorija, izolacija itd, samo sam izgubio vreme sa tim čitanjem. ALi dobro, saznao sam ponešto što će mi značiti

Ovo mi je iskreno malo privuklo pažnju, tj specifikacije. Verovatno će izbor pasti na Midea/Hisense/Gree i eventualno Vox ali sumnjam
Moj savjet ti je da nikako nekupujes 18ku.. Duvace ti previse, nemoze se spustati u niske modulacije da ju neosjetis. Prema tvojoj pozociji koliko vidim stavljaces iznad glave... Pokajaces se, kad das pare i bude montaza gotova onda nema vise povratka. Para nema a nema ni zadovoljstva. Uzmi bar jednu kvalitetnu klimu i skloni je negdje ( pa i stemaj radije ) gdje ti nece taj izduv smetati. Govorim ti iz licnog iskustva, strasno smeta kad je iznad glave.
 
Ja sam kupio vox zbog servisa, majstora, garancije, CENE i naravno vox je nasa firma, a ja sam za slogan.
KUPUJMO DOMACE!!! 😊👍
Vox uopste nije domaca proizvodnja... Nazalost mi nismo ni dobar bicikl da napravimo a kamoli nesto vise... Bilo bi ljepo vidjeti nas proizvod koji je kvalitetan i moze da parira poznatim markama, da se ponosimo nasim proizvodom. Ovako sve uvozimo iz kine i ostalih trzista sto niko nece. Postujemo sve sto je tudje a najmanje svoje cijenimo, a jos manje podrzavamo domacu proizvodnju. Zato nam i je tako.
 
Ja planiram 10cm, a možda i 12cm, ali će verovatno biti 10cm jer uzimam stiropor 25gr, a ne 17gr. Neki kažu da je mala razlika, ali nema veze, moj novčanik...
17gr je fasadni stiropor, a 25gr je tvrdopresovani stiropor, ide u podove gde je potrebna tvrdoca. Može za coklu ali nije za fasadu. Bolje 12cm 17gr sto se tiče toplote. Raspitaj se dobro ali ne kod majstora. Pitaj u radnji koja prodaje samo termoizolaciju. I nemoj samo na pogače da lepe nego sve u krug svaku tablu po obodu, da ostane zarobljen vazduh, i da ne mogu miševi i gušteri da se šetaju ispod cele fasade, sto se desilo mom komšiji. Posle je bušio pa gurao pur penu. Prvi red ne stedi lepka, sta god da stavljas. Na svakom medjuspratu isto. Sto manje vazduh cirkulise ispod fasade, bolja je izolacija. Vazduh je izolator ali kad je zarobljen, ne sme da se kreće.
Kada covek seta ili vozi kroz Beograd i okolinu i baci pogled na klime koje se koriste to ispada ovako-Midea, Vivax i LG pa posle sta dodje, ali japanci su u debeloj manjini, verovatno da u BG zive srednji stalez pa nema para za bacanje.
U mojoj ulici svi kupili Hisense, evo već četiri za 2-3 meseca namontirane. Kad pitam sto, kažu prodavac nam preporučio, najviše se prodaje. I stvarno ja odem u tu radnju sa vrata me saleće prodavac, Midea ili Hisense? Pitam za japance, kaze sto bi davao 50% vise, grejaće te svaka klima, ove svi kupuju A+++. I ja odem i kupim Daikin, jedini u kraju. Većinu kupaca čine takvi kupci, neinformisani. Pre čitanja ovog foruma i za mene je svaka klima bila ista. Da sam poslao roditelje da kupe klimu sad bih imao Vox, Midea ili Hisense verovatno on/off.
 
17gr je fasadni stiropor, a 25gr je tvrdopresovani stiropor, ide u podove gde je potrebna tvrdoca. Može za coklu ali nije za fasadu. Bolje 12cm 17gr sto se tiče toplote. Raspitaj se dobro ali ne kod majstora. Pitaj u radnji koja prodaje samo termoizolaciju. I nemoj samo na pogače da lepe nego sve u krug svaku tablu po obodu, da ostane zarobljen vazduh, i da ne mogu miševi i gušteri da se šetaju ispod cele fasade, sto se desilo mom komšiji. Posle je bušio pa gurao pur penu. Prvi red ne stedi lepka, sta god da stavljas. Na svakom medjuspratu isto. Sto manje vazduh cirkulise ispod fasade, bolja je izolacija. Vazduh je izolator ali kad je zarobljen, ne sme da se kreće.

U mojoj ulici svi kupili Hisense, evo već četiri za 2-3 meseca namontirane. Kad pitam sto, kažu prodavac nam preporučio, najviše se prodaje. I stvarno ja odem u tu radnju sa vrata me saleće prodavac, Midea ili Hisense? Pitam za japance, kaze sto bi davao 50% vise, grejaće te svaka klima, ove svi kupuju A+++. I ja odem i kupim Daikin, jedini u kraju. Većinu kupaca čine takvi kupci, neinformisani. Pre čitanja ovog foruma i za mene je svaka klima bila ista. Da sam poslao roditelje da kupe klimu sad bih imao Vox, Midea ili Hisense verovatno on/off.
25gramskom tvrdopresovanom stiroporu je prvobitna namena podovi sa opterećenjem, ali je to takođe i fasadni stiropor odnosno ekspandirani polistiren. Može i na pod, krov, a takođe i kao termoizolacija zidova, dok 17gramski stiropor ne može da se koristi za podove sa opterećenjem zbog svoje mekoće. Oko toga i vagam, da li je bolje 10cm 25gramski EPS ili 12cm 17gramski EPS. Na kraju će izbor najverovatnije pasti na jeftiniji od ova dva, jer razlika ako je ima je sigurno mizerna...
Tako se i lepi, a pogače idu dve na sredini table. To je najviše zbog strujanja hladnog vazduha između termike i zida, zato se po obodu cele table maže lepak, ali eto vidiš, ima i toga sa gušterima i miševima
 
17gr je fasadni stiropor, a 25gr je tvrdopresovani stiropor, ide u podove gde je potrebna tvrdoca. Može za coklu ali nije za fasadu. Bolje 12cm 17gr sto se tiče toplote. Raspitaj se dobro ali ne kod majstora. Pitaj u radnji koja prodaje samo termoizolaciju. I nemoj samo na pogače da lepe nego sve u krug svaku tablu po obodu, da ostane zarobljen vazduh, i da ne mogu miševi i gušteri da se šetaju ispod cele fasade, sto se desilo mom komšiji. Posle je bušio pa gurao pur penu. Prvi red ne stedi lepka, sta god da stavljas. Na svakom medjuspratu isto. Sto manje vazduh cirkulise ispod fasade, bolja je izolacija. Vazduh je izolator ali kad je zarobljen, ne sme da se kreće.

U mojoj ulici svi kupili Hisense, evo već četiri za 2-3 meseca namontirane. Kad pitam sto, kažu prodavac nam preporučio, najviše se prodaje. I stvarno ja odem u tu radnju sa vrata me saleće prodavac, Midea ili Hisense? Pitam za japance, kaze sto bi davao 50% vise, grejaće te svaka klima, ove svi kupuju A+++. I ja odem i kupim Daikin, jedini u kraju. Većinu kupaca čine takvi kupci, neinformisani. Pre čitanja ovog foruma i za mene je svaka klima bila ista. Da sam poslao roditelje da kupe klimu sad bih imao Vox, Midea ili Hisense verovatno on/off.
Hisens je kupio gorenje i sada su jako prisutni u evropi, ja sam kupio ves masinu inventer pre dva meseca gorenje hisense, i bas je tiha i mali potrosac, trosi za jedno pranje 40c do 60c 450w.Hisens je velika firma u kini kao i tcl, nije to bas neki krs. Da si druze kupio hisens verovatno bi se isto grejao za malo manje para. Pozz
 
Vox uopste nije domaca proizvodnja... Nazalost mi nismo ni dobar bicikl da napravimo a kamoli nesto vise... Bilo bi ljepo vidjeti nas proizvod koji je kvalitetan i moze da parira poznatim markama, da se ponosimo nasim proizvodom. Ovako sve uvozimo iz kine i ostalih trzista sto niko nece. Postujemo sve sto je tudje a najmanje svoje cijenimo, a jos manje podrzavamo domacu proizvodnju. Zato nam i je tako.
Znam da nije domaca proizvodnja vec nasa firma. Mislim da sam negde procitao da klime za vox sklapa aux, a kad to proverim na googlu, pise da je mislim treci proizvodjac klima u kini. Vox je mislim u simanovcima a sve se sklapa u kini, jedan majstor za tv mi rekao da koriste samsung panele za tv. Ja sam laik ali moze da se proveri skoro sve pozz
 
Hisens je kupio gorenje i sada su jako prisutni u evropi, ja sam kupio ves masinu inventer pre dva meseca gorenje hisense, i bas je tiha i mali potrosac, trosi za jedno pranje 40c do 60c 450w.Hisens je velika firma u kini kao i tcl, nije to bas neki krs. Da si druze kupio hisens verovatno bi se isto grejao za malo manje para. Pozz
Ja sam klimu birao godinu dana, pročitao ceo forum od početka, sve teme o klimama. Hisense nikada nije bio opcija. Meni ne odgovara, ne kažem da je loš. U startu sam hteo Fujitsu pa sam u zadnjem trenutku uzeo Daikin. Bratu inace TV hisense crkao posle dve ipo godine, ekran, tako da nema nekog pravila. Daikin pravi samo klime koliko znam. Ne mora ni da znači ako je TV dobar da će i klima ili veš mašina biti dobri, tu nema pravila. A ne volim ni da slušam prodavce, kad sam kupovao TV, kaže nema fizičko dugme za paljenje i kanale, nego sve na daljinski, pogledam ispod, dugme i jos sve piše. Toliko o tome koliko oni znaju. Običan TV ne zna da upali bez daljinskog a ne klimu.
 
Daikin ne pravi klime, Gree pravi Daikin klime, a Daikin snima reklame 😉
 
Ja sam klimu birao godinu dana, pročitao ceo forum od početka, sve teme o klimama. Hisense nikada nije bio opcija. Meni ne odgovara, ne kažem da je loš. U startu sam hteo Fujitsu pa sam u zadnjem trenutku uzeo Daikin. Bratu inace TV hisense crkao posle dve ipo godine, ekran, tako da nema nekog pravila. Daikin pravi samo klime koliko znam. Ne mora ni da znači ako je TV dobar da će i klima ili veš mašina biti dobri, tu nema pravila. A ne volim ni da slušam prodavce, kad sam kupovao TV, kaže nema fizičko dugme za paljenje i kanale, nego sve na daljinski, pogledam ispod, dugme i jos sve piše. Toliko o tome koliko oni znaju. Običan TV ne zna da upali bez daljinskog a ne klimu.
I ja mislim da nema pravila, sve se kvari.U garazi imam kineza 19 god radila neka NEO marka on off klima. Jedino sto mi smeta kod japanaca proizvedenih u kini, sto je cena kao da su od zlata, to je sve poznata tehnologija koja se kopira bez problema. Kinezi su iskopirali ruski s400 pa prave stelt avione, ali naravno da ih zanima trziste srednje klase i profit, pa mora negde da fulaju na materijalu itd. Opet kazem nema pravila za garanciju.
 
Ja sam klimu birao godinu dana, pročitao ceo forum od početka, sve teme o klimama. Hisense nikada nije bio opcija. Meni ne odgovara, ne kažem da je loš. U startu sam hteo Fujitsu pa sam u zadnjem trenutku uzeo Daikin. Bratu inace TV hisense crkao posle dve ipo godine, ekran, tako da nema nekog pravila. Daikin pravi samo klime koliko znam. Ne mora ni da znači ako je TV dobar da će i klima ili veš mašina biti dobri, tu nema pravila. A ne volim ni da slušam prodavce, kad sam kupovao TV, kaže nema fizičko dugme za paljenje i kanale, nego sve na daljinski, pogledam ispod, dugme i jos sve piše. Toliko o tome koliko oni znaju. Običan TV ne zna da upali bez daljinskog a ne klimu.
Generalno su hisense televizori isti kao i klime. Nedopravljeni. Klimama fali softver, a tv-ima mnogo bolji paneli.
 
Uh svasta procitah:)
Mi smo znali da napravimo sve zivo, bili smo u top 5 u Evropi , extra tehnika, kvalitet, ljudi sve. Onda smo prihvatili da nam neko ubaci crva sumnje pa smo otisli u k.
Zato sada imamo krs tehniku. A tu spada i ona od 200 hiljada klima isto.
Buraz uzeo tv za 190 hiljada pa bio raspad itd itd.
Za stiropor, za izolaciju fasade ide 17gr pa sto vise, 10-12 sasvim ok za nase podneblje. Ako bude kataklizma pa bude -50 onda cemo morati jos dodavati.
Ja isto pazario Hisense masinu ali serija gde bas Gorenje sklapa, odlicna je, inverter.
Hisense televizori najvise daju za ulozeni novac. Isti pazario.
Klimu necu Hisense mada ima finih modela. Mislim da je Gree ili Daikin bolja opcija. Vivax nikako, Vox, Bergen itd. Naravno pricamo o grejanju a ne pukom hladjenju gde svaka radi dobro.
Ne slusajte prodavce. Koji zive u stanu i greju se na centralno, blage veze nemaju ni sa cim
 
Hisens ima za klasu losije panele od samsunga u slicnom cenovnom rangu.
 
Od kad sam kupio DVD player Vivax pre desetak godina, jednu tako običnu stvar koja bi trebala da radi godinama, a ne da crkne posle ubačena 2 diska, Vivax ne bih uzeo ni da mi daju na poklon. Možda neki Vivax toster ili vagu, tako neku glupost, ali Vivax klimu nikad.
 
Vox klime su dobre za ono koliko kostaju, pre bi ih uzeo od Vivaxa, Foxa i ostalih boranija. Bergen modeli koje pravi Haier isto vaze za dobre klime, nije tako crno belo ko sto pricas
 
Hisens ima za klasu losije panele od samsunga u slicnom cenovnom rangu.
Navedi primer. " Slicna" cenovna klasa ne postoji jer Samsung dere a isto krs paneli. Burazer ima 5 Samsunga od top modela do nekih low budget televizora.
I da, da ne zaboravim, mani Hisense iz Srbije, daj mi primere iz Evropskih Hisense modela.
 
Izgleda da sam jedini bez izolacije,zadovoljan sa klimom,bez da sam palio sporet do sad ,za prvu sezonu sa 1 klimom,prezadovoljan :D
 
U garazi imam kineza 19 god radila neka NEO marka on off klima. Jedino sto mi smeta kod japanaca proizvedenih u kini, sto je cena kao da su od zlata, to je sve poznata tehnologija koja se kopira bez problema.
Hardver su iskopirali, ali softver nikako, inače bih i ja uzeo kineza. Od kineza bih uzeo samo Vox, ako vec uzimam da ne bacim puno para Fujitsu 07 je 50.000, Japanac, to nije puno za japanca. Fujitsu je povoljan, Daikin sredina, Mitsubishi skup. Svi bi voleli da za malo para dobijemo odličan uredjaj, ali ne može uvek tako, uvek ima neki kompromis. Sad da li vredi, ne znam. Do 100.000 mi je prihvatljivo za klimu, ali 200.000 za Mitsubishi je mnogo za mene, ne kazem da ne vredi, pre bih izeo dve od 100.000. Svako ima neku svoju računocu.
 
200 hiljada dati za klimu a ne uzimati u obzir druge tipove grejanje je bacanje love. 100 hiljada za jednu klimu je i za mene prihvatljivo s obzirom da bi grejao dosta kvadrata. Dok je recimo dve klime od 50 hiljada losa investicija po meni
 
Ljudi, pala je odluka na 18icu. Treba mi samo savet, koju bi od ovih preporučili? I takođe zanima me šta znači breezeless? Vidim da uz naziv nekih klima (ne ovih koje sam poslao ovde) stoji to breezeless




 
Od navedenih, kolega s posla ima Forest, setovana na 24, fino zagreva 30tak kvadrata, ima i bebicu pola godine tako da je dovoljno toplo. E da, njegova je 12ka.
Po ovom slicne su u specifikacijama pa je pitanje koliko lazu specifikacije. Forest ili ova zadnja.
 
Ljudi, pala je odluka na 18icu. Treba mi samo savet, koju bi od ovih preporučili? I takođe zanima me šta znači breezeless? Vidim da uz naziv nekih klima (ne ovih koje sam poslao ovde) stoji to breezeless




Napomeni monterima da ces da radis izolaciju i teraj ih da stave adekvatne nosace spoljne jedinice. Ako to ne urade moraces da skidas klimu na jesen.
Ima tema o tim klimama ovde.
 
Poslednja izmena:
Napomeni monterima da ces da radis izolaciju i teraj ih da stave adekvatne nosace spoljne jedinice. Ako to ne urade moraces da skidas klimu na jesen.
Ima tema o tim klimama ovde.
Napomenuo mi je majstor to da moraju da idu duži nosači odnosno da klima bude odvojena od zida nekoliko centimetara više od same debljine stiropora i lepka
Kako god, hvala svakako :)
A za creva, video sam na par postova da su pisali neki da se obavezno stavi 3 metra creva makar ih urolao iza spoljne jedinice, da napomenem to majstoru (predpostavljam da zna) ili je u redu ako su creva i kraća?
 
Nazad
Vrh Dno