Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na osnovu cega ti cenis da je Viola jaca od Mission kad za Violu ne postoje merodavni podaci sta isporucuje na kojim temp .. Pa OK , Wifi nije losa strva u rezimu hladjenja ali retko to koristi , cak i te opcije koje imas na daljincu vecina ne koristi . Ako zeli da ima i Wifi ima dve opcije , Midea za 50k + 5k wifi ili Viola za iste pare, sad sam nasao Violu za 55k ..

Koju god da uzme isti ... da ne kazem sta .. A onda kad das 55k , e onda se tu umesa i Fujitsu LLCE i po meni tu nema dileme . Sve je to stvar ukusa , koju god da uzme tesko da ce pokriti tu m2 a ako jos i nema idealnu poziciju unutrasnje , onda moze samo da sanja o tome da s jednom klimom moze to resiti .


A sto se tice Toshibe , Daikina , Mitsubishia , nisu oni precenjeni nego je to do uvoznika . Kod nas je to tako , odes lepo u Hrvatsku i cene su bas kako treba , nijedan japanac ne strci od drugoga , sve je to tu negde , pa tako za cenu jedne 12LU ti imas za kupiti Toshiba Suzumi + 16 a sto je extra klima i moze da se meri sa LU , a jos je i u starom modelu imala Twin Rotary kompresor . Tako je kako je , sreca pa je bar Fujitsu prilagodio cene sirotinji pa mozemo uzeti i mi nesto da valja a da nije preskupo , to je moje misljenje .
 
Mislio sam na površinu stakla koja je u dodiru sa vazduhom u sobi. Iznutra ne sme da magli. Da mi zamagli PVC stolarija, mislimbda bi se potrudio da majstoru zamaglim vid na neko vreme. Treba se potruditi i ugraditi baš loše staklo. To može samo svesno da se zabrlja. Ne sećam se da sam video neki prozor da magli iznutra. Sem onih starih drvenih, bez vakuuma među staklima.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
kod mene se isto javlja pri dnu stakla orosavanje nekih 2 cm, nova pvc stolarija stakla punjena argonom
 
Orošavanje se na prvom mestu javlja zato što klime ne isušuju vazduh jer je niskotemperaturno grejanje. Više se dešava u kućama jer iz temelja vuče prirodnu vlagu. Kod mene ima orošavanja na prozorima gde nisam postavio kapke, isto 2-3cm pri dnu. Vlažnost je 48-52%. Sad bio kod brata, centralno, vlaga 20-25%, odškrinut prozor non stop jer se puši, bio dva sata i sad me grlo boli, užas.
 
Jao DJ kad pomenu cigarete. Ljudi dajte savet, jel ima neko sredstvo nešto da se prsne uklimu da ne miriše na duvan? Koleginica smena pre moje puši ko pocepani smederevac a drži klimu upaljenu da se dogreva. Izluftiram ja al onaj miris nagrabusim skroz. Još sam ostavio pušenje nakon 30 godina pa me taj smrad duvana iz klime ubi.
@Zox, veličina je u različitostima, vredni i marljivi ljudi ovde nisu na ceni. Kad čovek ode preko tek onda vidi da nije ni živeo pre toga već životario. A kad mora da se vrati i doge, shvati da je ovde vreme stalo 1990-te. Tako ke bilo pre, tako ke sada i tako će biti do kraja vremena.

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока
 
A sto se tice Toshibe , Daikina , Mitsubishia , nisu oni precenjeni nego je to do uvoznika . Kod nas je to tako , odes lepo u Hrvatsku i cene su bas kako treba , nijedan japanac ne strci od drugoga , sve je to tu negde , pa tako za cenu jedne 12LU ti imas za kupiti Toshiba Suzumi + 16 a sto je extra klima i moze da se meri sa LU , a jos je i u starom modelu imala Twin Rotary kompresor . Tako je kako je , sreca pa je bar Fujitsu prilagodio cene sirotinji pa mozemo uzeti i mi nesto da valja a da nije preskupo , to je moje misljenje .[/QUOTE]

Ne verujem da je do uvoznika, ipak kod lu plaćaš platu Kineza od 500 dolara a kod tošibe, platu Japanca od 5000 dolara. To je čista matematika

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Hm, Duk nećeš mi verovati ali cena klime niti bilo kog serijskog proizvoda nema veze sa platom. Učešće plate u proizvodu o kome mi pričamo je smešno.

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока
 
Na osnovu cega ti cenis da je Viola jaca od Mission kad za Violu ne postoje merodavni podaci sta isporucuje na kojim temp .. Pa OK , Wifi nije losa strva u rezimu hladjenja ali retko to koristi , cak i te opcije koje imas na daljincu vecina ne koristi . Ako zeli da ima i Wifi ima dve opcije , Midea za 50k + 5k wifi ili Viola za iste pare, sad sam nasao Violu za 55k ..

Koju god da uzme isti ... da ne kazem sta .. A onda kad das 55k , e onda se tu umesa i Fujitsu LLCE i po meni tu nema dileme . Sve je to stvar ukusa , koju god da uzme tesko da ce pokriti tu m2 a ako jos i nema idealnu poziciju unutrasnje , onda moze samo da sanja o tome da s jednom klimom moze to resiti .


A sto se tice Toshibe , Daikina , Mitsubishia , nisu oni precenjeni nego je to do uvoznika . Kod nas je to tako , odes lepo u Hrvatsku i cene su bas kako treba , nijedan japanac ne strci od drugoga , sve je to tu negde , pa tako za cenu jedne 12LU ti imas za kupiti Toshiba Suzumi + 16 a sto je extra klima i moze da se meri sa LU , a jos je i u starom modelu imala Twin Rotary kompresor . Tako je kako je , sreca pa je bar Fujitsu prilagodio cene sirotinji pa mozemo uzeti i mi nesto da valja a da nije preskupo , to je moje misljenje .

Naravno da ljudi to koriste, odakle ti ta nebuloza?

Naravno da imas sertifikovane podatke da Mission daje 3.8kW na grejanju, a Viola 4.0kW.
To sto ti priznajes samo Eurovent, ne znaci da je to ispravno i da druge specifikacije nisu tacne, jer i one moraju proci sertifikaciju da bi se pojavile na proizvodu koji se prodaje legalnim putem.
Kao sto sam vec rekao, nabedili ste ovde ljude u neke nebuloze i onda se svi toga drze kao uklesano u kamenu.
Ok, tebi je LLCE dobar izbor, je ne bih uzeo ni da ponude da im dam Violu i da mi daju 10k dinara, to jest, ne bih je uzeo ni za 45k.
Prva prihvatljiva Fujitsu klima mi je LMCE.

Svakako da nece jedna klima mocu da pokrije sve to, ali ako ima neke delove gde mu je sada ok temperatura, odgovara mu samo stepen, 2 vise, a neke gde hoce da mu bude 25c, onda moze da pokrije jednom i nezatvaranjem vrata :)
 
Naravno da ljudi to koriste, odakle ti ta nebuloza?

Naravno da imas sertifikovane podatke da Mission daje 3.8kW na grejanju, a Viola 4.0kW.
To sto ti priznajes samo Eurovent, ne znaci da je to ispravno i da druge specifikacije nisu tacne, jer i one moraju proci sertifikaciju da bi se pojavile na proizvodu koji se prodaje legalnim putem.
Kao sto sam vec rekao, nabedili ste ovde ljude u neke nebuloze i onda se svi toga drze kao uklesano u kamenu.
Ok, tebi je LLCE dobar izbor, je ne bih uzeo ni da ponude da im dam Violu i da mi daju 10k dinara, to jest, ne bih je uzeo ni za 45k.
Prva prihvatljiva Fujitsu klima mi je LMCE.

Svakako da nece jedna klima mocu da pokrije sve to, ali ako ima neke delove gde mu je sada ok temperatura, odgovara mu samo stepen, 2 vise, a neke gde hoce da mu bude 25c, onda moze da pokrije jednom i nezatvaranjem vrata :)
Pa već je dokazano da gree obmanjuje u skoro svim paramerrima specifikacija koje su predstavili i kod više klase, kamoli kod ulaznih modela.Mislim, ni vox u toj nanižoj klasi nema wifi po toj ceni, što opet pokazuje količinu obmane u mogućnostima klime

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Hm, Duk nećeš mi verovati ali cena klime niti bilo kog serijskog proizvoda nema veze sa platom. Učešće plate u proizvodu o kome mi pričamo je smešno.

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока
Pa možda, ali plata je procentualno najveći trošak firme, ma kojom delatnošću se bavila. Zato je danas globalni trend smanjenja troškova uglavnom uperen u radnika jer je pametni novozaposleni birokrata video brojku za plate i samo tu čeprka ne bi li zaradio svoju.
Pa i čelnici aplea su izračunali da preseljenje ajfona u ameriku diže cenu 180$ po komadu i to kad je ajfon 7 koštao 320$ prilikom izrade

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Opet samo prazne price i neki fantomski dokazi.

Vox ni ne nudi klimu u tom cenovnom rangu, vec dosta jeftinije i da, kao ni Fujitsu, njihovi inverteri nemaju Wi Fi, jer nemaju kapacitete da razviju to.
Prosto im klime nisu ni blizu osnovnih stvari, pa se u njih slabo i ulaze, kako u Voxu, tako i u Fujitsu-u.
Zato Fujitsu i koristi tudje kompresore, jer razvijanje svojih kosta vise i zahteva veci obim sektora za split sisteme.

Fujitsu zvanicno nudi da dokupis wi fi kontrolni uredjaj od strane druge kompanije, po ceni od 150-200e, smesno.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Opet samo prazne price i neki fantomski dokazi.

Vox ni ne nudi klimu u tom cenovnom rangu, vec dosta jeftinije i da, kao ni Fujitsu, njihovi inverteri nemaju Wi Fi, jer nemaju kapacitete da razviju to.
Prosto im klime nisu ni blizu osnovnih stvari, pa se u njih slabo i ulaze, kako u Voxu, tako i u Fujitsu-u.
Zato Fujitsu i koristi tudje kompresore, jer razvijanje svojih kosta vise i zahteva veci obim sektora za split sisteme.

Fujitsu zvanicno nudi da dokupis wi fi kontrolni uredjaj od strane druge kompanije, po ceni od 150-200e, smesno.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Pokaži modulaciju ambera od 130w, čekamo već 6 meseci
Pokaži temperaturu izduva na 1kw angažovane snage na 0 stepeni posle defrosta. I uporedićemo sa duplo jeftinijom llca
Pošalji trmperaturu izduva na tih minimalnih 600-700w
Imaš merače, imaš sve te klime a samo troluješ

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Razvijene države vide radnika kao važan resurs. U srednjim a pogotovo velikim firmama radnici više ne rade, oni recimo u Japanu samo nadziru dali mašine pravolno rade. U srednje razvijenim državama kao što je recimo Švajcarska ili ajd da kažemo Nemačka, radnici još uvek uglavnom upravljaju jako složenim mašinama koje obavljaju veoma složene poslove. Dok na Balkanu, Istočnoj EU, Aziji i Africi radnici samo rade najprostije operacije uglavnom manifakturno iako postoji robotizovana proizvodnja. Razlog? Strukturna razlika. Kod nas su vlasnici firmi oni koji nisu ni znali da ponove ono što su im u školi šaputali, licitacijom se postaje vlasnik firme. A preko, firma se razvija na osnovu vizije osnivača....

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока
 
Ko je rekao da modulira na 130W i gde ti to proizvodjac tvrdi?
Definisi mi pojam modulacije i koji je standard po kome se isti propisuje?

Gde su podaci za modulaciju Fujitsu klima, gde je Fujitsu to napisao?

Imao si snimke Ambera ranije, 45 minuta dugacke, ko ti je kriv sto nisi gledao, stajalo je mesec dana na mom cloudu 30GB snimaka. Koga je zanimalo, video je.

Za to vreme, sta si ti okacio, koji doprinos temi van trolovanja da van Fujitsua ili je sve djubre ili je preskupo?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Razvijene države vide radnika kao važan resurs. U srednjim a pogotovo velikim firmama radnici više ne rade, oni recimo u Japanu samo nadziru dali mašine pravolno rade. U srednje razvijenim državama kao što je recimo Švajcarska ili ajd da kažemo Nemačka, radnici još uvek uglavnom upravljaju jako složenim mašinama koje obavljaju veoma složene poslove. Dok na Balkanu, Istočnoj EU, Aziji i Africi radnici samo rade najprostije operacije uglavnom manifakturno iako postoji robotizovana proizvodnja. Razlog? Strukturna razlika. Kod nas su vlasnici firmi oni koji nisu ni znali da ponove ono što su im u školi šaputali, licitacijom se postaje vlasnik firme. A preko, firma se razvija na osnovu vizije osnivača....

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока
Kad se budem kandidovao na izborima glasajte za mene naravno , a sad idem da gledam Dr Hausa, pa da pitam gospođu šta joj nije jasno i onda spavanje. Ćaossss.

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока
 
Ko je rekao da modulira na 130W i gde ti to proizvodjac tvrdi?

.... još se praviš lud i smaraš me da po peti put tražim specifikacije



Potrošnja struje hlađenje (KW)0,84 (0,06 - 1,90)Potrošnja struje grejanje (KW)0,95 (0,13 - 2.60)Temperaturni opseg rada hlađenje-15°C~+52°CTemperaturni opseg rada grejanje-30°C~+24°CNivo buke unutrašnje jedinice (dB)min/max:31/46Protok vazduha hlađenje/grejanje (max.) m3/h800/800Dimenzije unutrašnje jedinice (VxŠxD) (mm):301 x 996 x 225Težina unutrašnje jedinice (kg):13.5Nivo buke spoljne jedinice (dB)min/max:52Dimenzije spoljne jedinice(VxŠxD) (mm):596 x 899 x 378Težina spoljne jedinice (kg):45.5Radni medijum:R32Cevna instalacija tečna/gas (mm):6.35/9,52Maksimalna dužina (m):40Maksimalna visinska razlika (m):20Prednapunjena dužina (m):5Zemlja proizvodnjeКинаGarancija:2 godineProizvođačGreePreuzimanjaN/D

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Ovo jeste naš sajt ali piše i u zvanilnom gree pdf-u
 
Poslednja izmena:
Ne pravim se lud, nego ti ne znas o cemu pricas.
Prvo mi daj definiciju modulacije, sta je to tacno i gde je propisano, kojim standardom.
A onda mi reci gde Gree spominje modulaciju, gde bilo koji proizvodjac spominje sta je modulacija i koliko dugo ce mu klima na kojoj potrosnji raditi.

Po 100ti put ponavljam, pogresno tumacenje specifikacija je dovelo do zabluda oko modulacije.

Amber krece toplo da duva od 85W, ako se o tome radi.

I opet da te zamolim, daj mi soecifikacije modulacije za Fujitsu klime, LU, LT, LLCE...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sad da tražim neću, al sam video 250w - 950w u specifikaciji a u realnim uslovima Lu 180w-750w prosečno za zimu 2017 tačno 340w po satu ili nekih 1150kw za grejnu sezonu 2017
Llc 340w - 650w (odprilike, tek drugi mesec grejanja oko 450w po satu) i da ponovim llc radi u daleko boljim uslovima od lu.
Nisam uračunao zaletanje kompresora posle df. od 15-30 sekundi kad može da ode preko 750w


Hlađenje lu od 130-500 w
Hlađenje llc 90-500w prosek 178w po satu u teškim uslovima


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Naravno da neces da trazis, zasto bi kada ti prazna prica super lezi :)

Opet, ja sam siguran da nisi nasao nigde podatke za modulaciju, osim ako modulaciju tumacis kao input power, a ako se ne varam, Fujitsu ni to nigde ne navodi.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne volim kad spadnem na taj nivo da se raspravljam sa tobom.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Pokaži temperaturu izduva na 1kw angažovane snage na 0 stepeni posle defrosta. I uporedićemo sa duplo jeftinijom llca
Pošalji trmperaturu izduva na tih minimalnih 600-700w

Nista ti ne znaci samo temp izduva ukoliko ne znas i temp usisa. Ako je vazduh koji klima usisava 18C i sa 1000W recimo izduvava 39C, ne znaci da je losija od one koja na 1000W potrosnje usisava vazduh temp od 26C i izduvava 42C. Takodje, ti ne znaci ni ako turbine ne "ispumpavaju" vazduh istim kapacitetom. To tako ne moze da se meri, mislim na ovo ciji je veci...
 
Temperatura se drži oko 23 stepena na grejanju, stepen gore ili dole je svejedno statistička greška, a može da pokaže dosta stvari i mislim da je najrealni amaterski test, spoljni izmenjivač je čist a klima automataki pojačava kompresor tih 30tak sekundi ne vezano za temperature. Svi imaju termometre u prostoriji, mislim da ne mora da se meri tačna temperatura na usisu

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pa kako onda mislis da ti pokaze temp izduva na 1000w? Evo kod mene trenutno TCL vuce 800-815W, postavljena temp 26C, brzina turbine 2 od 3, temp izduva 39.6C. na -9C spoljnih, trenutno. Otvor izduva 72cm. Oseca se duvanje i na preko 5m udaljenosti od nje (tacnije i vise, posto je razdaljina po podu 5.5m, a otvor izduva se nalazi na 2.1m visine pa izdracunaj sam) i jedna polovina vertikalnih usmerivaca je okrenuto skroz na stranu. Pa ti sad racunaj sta koliko, kad nemas pojma koju temp usisava :)
 
Orošavanje se na prvom mestu javlja zato što klime ne isušuju vazduh jer je niskotemperaturno grejanje. Više se dešava u kućama jer iz temelja vuče prirodnu vlagu. Kod mene ima orošavanja na prozorima gde nisam postavio kapke, isto 2-3cm pri dnu. Vlažnost je 48-52%. Sad bio kod brata, centralno, vlaga 20-25%, odškrinut prozor non stop jer se puši, bio dva sata i sad me grlo boli, užas.


Cevi centralnog su do 40-45 °C. Isto kao i klima. Zašto misliš da će tamo biti manja vlažnost vazduha?
 
Koliko vam procentualno vise trosi klima sad na -10 u odnosu na potrosnju kad je spoljna 0c ?
 
Fujitsu navodi input power, u manual-u za 12LT stoji da je Input power na grijanju od 200W do 2600W, klima se ponasa onako kako pise, mada nisam testirao ovaj max :)
 
Ne volim kad spadnem na taj nivo da se raspravljam sa tobom.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Da te je dvojica, pa da doskocis do ravnopravne rasprave, a ovako te samo saplicem bez trunke truda.

Nevezano je jedna rec, btw.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Duk je ubedljivo no1 na ovoj temi po napisanim glupostima. Pise kratko, ali boli kada se cita :)
 
Pa kako onda mislis da ti pokaze temp izduva na 1000w? Evo kod mene trenutno TCL vuce 800-815W, postavljena temp 26C, brzina turbine 2 od 3, temp izduva 39.6C. na -9C spoljnih, trenutno. Otvor izduva 72cm. Oseca se duvanje i na preko 5m udaljenosti od nje (tacnije i vise, posto je razdaljina po podu 5.5m, a otvor izduva se nalazi na 2.1m visine pa izdracunaj sam) i jedna polovina vertikalnih usmerivaca je okrenuto skroz na stranu. Pa ti sad racunaj sta koliko, kad nemas pojma koju temp usisava :)
Eto to je lepa informacija za kineza, što itekako treba forumu, širina izduva i to možda nije bitno, sve su 12tice klime
Lu trenutno izbacuje 37 stepeni na izduvu 480-490w potrošnje na - 9 napolju 24 podešena temperatura fan na 2.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
TCL je 18tica. Gree 12tica ima 61cm otvor, ali i manje m3/h.

Inace, mozda najveca zamerka kod TCLa koju imam je primitivan nacin odlucivanja kada ide u defrost. Na ovim niskim temp, ide na svakih 40min ukoliko se nije iskljucivala u medjuvremenu. Jeste da df traje 4min i 20sec jer na njoj nema leda niti se nahvatalo inje na sacu, ali takav joj je princip. Cim je spoljni izmenjivac na temperaturi ispod -6C, ona ide u df. Max vreme defrosta joj je oko 11minuta cini mi se, a srednje 7 min i 30 sec. Ali za 50k dingera koliko je placena pre 5 sezona, mogu da pretrpim tu glupost :)
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno