Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nešto mirno na temi, i vi zauzeti lopatanjem snega? :D
 
Upalio danas klimu,nedefinisan proizvodjac,nesto INcool,kad kompresor se startuje i cao,odjednom izbi osigurac....freon,kompresor riknuo..tata spalio djenku?
 
On-off klime imaju veliku polaznu struju, možda je zbog toga odreagovao automat. Probaj prvo još jednom da je uključiš. Ili je neki kratak spoj, treba proveriti šta je i da li se isplati servis.
 
Pored jedne klime od 12000 btu bih stavio još jednu, i to u spavaću sobu. Tražim što "tišu" i "prijatniju" klimu za spavaću. Da li bih klimom od 7000btu dobio željenu 'opciju' da duva manjom snagom i prijatnije? Postojeću klimu ni na sleep mode-u ne bih mogao da trpim ni par minuta u sobi u kojoj spavam zato što je meni to prejako. Da li bih klimom od 7000btu dobio to što hoću?
 
Ne znam sta su quiet i low brzine, ali je 12lu na najslabijem podeoku duvanja necujan, vec drugi je bucan za spavanje, ja sam se vremenom navikao. Na trecem mi je bucno i ovako, ali moram da ga koristim u mojim uslovima na minusu.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ja sam se tako zeznuo i stavio Gree Lomo u spavaćoj, klima se i čuje i puno duva i na najmanjem podešavanju. Za razliku od FJ LMCE koja je u dnevnoj i koja se ne čuje na najmanjoj brzini ventilatora. Doduše njoj se u prelaznom periodu redovno čuje zaletanje kompresora što mi je beskonačno iritantno.
 
Klima mi treba samo za hlađenje. Konkretno ova koju imam je Midea. Poenta je da tražim ne zvučno nečujnu, već onu koja će najmanjom snagom izduvavati hladan vazduh.
Da li treba da lovim 7000btu ili pre neki konkretan model?
 
A šta će ti klima u spavaćoj, ako smem da pitam? Pogledaj specifikacije različitih proizvođača za protok i buku u nižim brzinama. Uglavnom par ljudi na par drugih foruma tvrde da je Daikin ftxb35c jako tih uređaj, malih dimenzija. Kolika je spavaća soba? Koliko je vruće leti? Ima li izolaciju? Meni su moje Fujitsu LTCA i LMCE nečujne u prvoj brzini.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam se tako zeznuo i stavio Gree Lomo u spavaćoj, klima se i čuje i puno duva i na najmanjem podešavanju. Za razliku od FJ LMCE koja je u dnevnoj i koja se ne čuje na najmanjoj brzini ventilatora. Doduše njoj se u prelaznom periodu redovno čuje zaletanje kompresora što mi je beskonačno iritantno.
Da li ti se zaletanje čuje spolja ili iznutra? Spoljna je zujalica na većoj hladnoći, tj kad treba mnogo snage za grejanje.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Da li ti se zaletanje čuje spolja ili iznutra? Spoljna je zujalica na većoj hladnoći, tj kad treba mnogo snage za grejanje.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Čuje se zaletanje spolja. Vibro gumice, fino instalirana itd itd.

BTW, nije meni upućeno pitanje... ali klima u spavaćoj može biti potrebna iz hiljadu razloga. Npr. nama je ona 17m2 i služi i kao radna soba.
 
Pitam za spavaću zato što ako je dobra izolacija i soba n8je na sunčanoj strani, jedna 12-ca može da ohladi do 60kvm. I ne mora da stoji u spavaćoj. Ako je soba veća onda OK. Inače ja sam LMCE razvukao do zadnje strane kuće, imam 5-9m instalacije po klimi. I ne čujem ništa :)

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Klima u spavaćoj mi treba isključivo za hlađenje. 12. Je u dnevnoj a moram povremeno da zatvorim vrata...
Gledam ja specifikacije ali od 7000 btu vrlo malo modela ima. Pa zato i pitah da li mi je logika ok da tražim 7000btu za hlađenje samo te jedne prostorije. Inverter mi ne treba. Samo hlađenje
 
Ha, fanny story, i meni treba manja klima za spavaću sobu osnovni uslovi isto kao kod ducka, mala, tiha, dodatno: jeftina, ne treba mi Samsung, Fujitsu, Daihatsu i slični Japanci.
 
Kolika je kvadratura? Ja u spavaću ne bih stavljao običnu klimu (fix speed) jer takva ili duva ledeno ili ne duva. Inverter duvka lagano i ne toliko hladno. Ja sam svoj predlog dao, vidim da je najjeftiniji Daikin ftxb25c, devetka. Ima i Fujitsu ASYG 09LLC, a i Midea Mission ima manje modele, tj 7 i 9. Ostali japanci nisu baš povoljni u manjim veličinama, pa i Fujitsu, sem tog 09LLC modela. Ovo su sve inverteri.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ha, fanny story, i meni treba manja klima za spavaću sobu osnovni uslovi isto kao kod ducka, mala, tiha, dodatno: jeftina, ne treba mi Samsung, Fujitsu, Daihatsu i slični Japanci.
Kolika je kvadratura? Neinverterske su sve slične. Gree ili Midea su najčešće. Samsung i LG nisu japanci i daleko su iza japanaca.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Kvadratura je oko 15m2, mala soba, tu je korištena prenosna klima Vox koja ja izgleda riknula pa bi stavio zidnu.
Ono za japance je bila šala, pošto se ovde spominju samo japanske klime :) zaboravio sam da nizu dodam Mitsubishi GT :D
 
Ovde se ljudi greju klimama, pa otud japanci :)
Za 15kvm može bilo koja. Gledaj Gree i Mideu koja je najtiša

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Kod mene u stanu imam Gree Violu inverter i nažalost nisam je palio ove zime uopšte, dolazi toplije vreme pa će sad malo i da radi.
A ovo mi treba kod majke u stanu, treba i novi TV da joj uzmem, tek to će biti muka :0
 
Inverter klima je majka i ako se koristi za hladjenje.
Osim sto suptilno hladi manje isusuje vazduh za razliku od on/off klime i moje iskustvo je da narocito u spavacoj sobi nema budjenja sa isusenim ustima kao nekad davno.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Inverter klima je majka i ako se koristi za hladjenje.
Osim sto suptilno hladi manje isusuje vazduh za razliku od on/off klime i moje iskustvo je da narocito u spavacoj sobi nema budjenja sa isusenim ustima kao nekad davno.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
+1

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Inverter klima je majka i ako se koristi za hladjenje.
Osim sto suptilno hladi manje isusuje vazduh za razliku od on/off klime i moje iskustvo je da narocito u spavacoj sobi nema budjenja sa isusenim ustima kao nekad davno.
To nije do invertera, nego do dizajna i funkcionalnost saca (satja) i ventilatora. Uglavnom je bas tako, jer za obicne ne gledaju na to, ali nije to zbog invertera.

Ja i dalje nisam siguran sta da predlozim od multi-split :) Mora multi-split, ne smeju da se postavljaju na fasadi, a ima mesta na terasi samo za jednu spoljnu jedinicu.
Mada i nije tezak izbor, sve osim Fujitsu-a je mnogo skuplje.


Nema nista od stavljanja na fasadu. Iako nece niko cimati verovatno, uvek postoji mogucnost da arhitekta tuzi za narusavanje autorskog dela! Koja nebuloza..
 
Poslednja izmena:
Pa da je do invertera, onda bi svaki inverter bio dobar za odvlazivanje na isti nacin, a nisu ni blizu.
 
Na inverteru imaš DRY mod, i veoma je efikasan.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
To nije do invertera, nego do dizajna i funkcionalnost saca (satja) i ventilatora. Uglavnom je bas tako, jer za obicne ne gledaju na to, ali nije to zbog invertera.

Ja i dalje nisam siguran sta da predlozim od multi-split :) Mora multi-split, ne smeju da se postavljaju na fasadi, a ima mesta na terasi samo za jednu spoljnu jedinicu.
Mada i nije tezak izbor, sve osim Fujitsu-a je mnogo skuplje.


Nema nista od stavljanja na fasadu. Iako nece niko cimati verovatno, uvek postoji mogucnost da arhitekta tuzi za narusavanje autorskog dela! Koja nebuloza..
Isto saće (izmenjivač), ista turbina. Samo je pametno kontrolisana temperatura gasa koji ulazi u izmenjivač, pa nije ledeno, pa ni ne duva ledeno. A i turbina ima više brzina, i same se menjaju u AUTO FAN modu.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Pa da je do invertera, onda bi svaki inverter bio dobar za odvlazivanje na isti nacin, a nisu ni blizu.
Potpuno netacno.
Inverter moze da smanji temperaturu izmenjivaca a da tome prilagodi freonski ciklus promenljivom brzinom kompresora i narocito jos kad ima i pmv a da pritom ne hladi previse a da odvaja puno vlage.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno