Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo još malo informacija iz Klima-Shop dućana javila se i Fujitsu.

Dobar dan radimo vakumiranje, cijena montaže je 200KM , WiFi Fujitsu trenutno ima samo Nocria X i cijena nje je 4200 KM.Lijep pozdrav
 
Ako nekome nije tesko neka iskucka objasnjenja o oznakama err, cop, seer i scop.
Ako sam dobro shvatio sto veci coop to je bolje za grejanje.
 

Što se ušteda tiče pred kraj idućeg ljeta namjeravam kupit DAIKIN FTXP35K3 / RXP35K3 (SEER: 6,62
SCOP: 4,64) uz ovu novu Mitsubishi HI SRK50ZS-S koja bi bila glavna klima a Daikin bi dogrijavala.Inače radi se o kući koju imam kao nasljedstvo a bila je zapuštena i oronula pa sam to nešto pravio polako iz dosade do kraja idućeg ljeta bi to trebalo da bude useljivo a kvadratura je oko 85 kvadrata poluotvorenog ili otvorenog tipa će da bude bez pregrada vidjet ću.
 
Poslednja izmena:

Meni se cini da u ovim tabelama nisu navedene max vrijednosti, mozda su testirali max efikasnost.
Uzmimo na primjer 12LT, za nju pise da:
na +7 daje 1.38kW uz 6.2 COP,
na +2 daje 2.15kW uz 4.47 COP,

Moja mjerenja:
na +5 trosila 1.2kW, isporucila 4.5kW uz COP 3.75,
na 0°C trosila 0.71kW, isporucila 3kW uz COP 4.23.

ECO mod je ukljucen, 2. mjerenje je odrzavanje temperature, prvo nije, otud takve vrijednosti.
 
@+5℃ trošila 1.2kW??? Možda se nešto zaletela, ali to je mnogo.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
@+5℃ trošila 1.2kW??? Možda se nešto zaletela, ali to je mnogo.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока

Ako nema izolacije to je normalno, ako se negdje gubi toplina i treba vremena da zagrije onda ništa čudno, posebno ako preko noći gasi klimu/e kao ja.
 
@jozza
da, nije bila postigla zadatu temperaturu, pa je drndala:) , interesovalo me je koliki je COP kad vuce 1.2kW na -1 i na +5°C vanjskoj. Ako se dobro sijecam COP je veci za oko 0.35.
 
Ok, malo je nejasno ono na +7c, to valjda govori kojom snagom moze da odrzava 20c unutra mada to zavisi od prostora koji se greje. I dalje je pdesign najbitnija informacija po meni, govori sta uredjaj moze na odredjenoj temperaturi.
 
Jel ovo problem do modulacije, neizolovana soba, negdje oko 18 kvadrata LLCC je grije podešeno na 24 stepena, naime komšija me zovnuo kaže klima mu non stop radi na maksimalnom ispuhu, smanjio sam temperaturu na 20 stepeni uključena prije pola sata, još uvijek puše kao da je tek upaljena?
 
Jel ovo problem do modulacije, neizolovana soba, negdje oko 18 kvadrata LLCC je grije podešeno na 24 stepena, naime komšija me zovnuo kaže klima mu non stop radi na maksimalnom ispuhu, smanjio sam temperaturu na 20 stepeni uključena prije pola sata, još uvijek puše kao da je tek upaljena?

Pozajmi mu termometar u sobu, ako duva hladno a jako ,nek zove servisere, to je bag
 
Znam da su neki pisali o bagu na 09LLCA da ume da poludi sa duvanjem i da ne ume sama da se zaustavi. Gasenje klime i cupanje iz struje na minut je resetuje nakon toga. Ja imam dve i nije mi se desavalo ali tek sam poceo da ih koristim. Mada ih ja drzim na Medium ili Low brzinu a pricali su da se desava na Auto brzini. Neki su resili zamenom unutrasnje ploce.
 
Pozajmi mu termometar u sobu, ako duva hladno a jako ,nek zove servisere, to je bag

Evo nakon 40 minuta smanjila puhanje, grije ona puše vruć zrak.Samo joj je trebalo jako dugo i čuje se blago šuštanje freona iz unutrašnje, doduše meni se dešavalo da čujem kako kroz cijevi instalacije šušti.

Ma ovo ti je radi izolaciju nema druge.
 
Cuje se to sustanje freona, samo kad pauzira bi trebalo, to je normalno
 
Nemoj da zaboravis da je ta klima samo 50e skuplja od najeftinijeg noname invertera
 
Nemoj da zaboravis da je ta klima samo 50e skuplja od najeftinijeg noname invertera

to ok sve izgleda da nije ustanju da grije neizolovan prostor od nekih 18 kvadrata, ovo je do izolacije nema nikakve priče, neki moj logični savjet koji sam mu sugerirao je da uradi je, kada je upali neka početna temperatura bude 20 stepeni pa kasnije neka pojačava za 2 stepena do 24 i da prati kako se klima ponaša.
 
Klima nije predvidjena da radi na taj nacin tj normalno je da se muci , da recimo radi konstantno pa kad nije tu da smanji za 3-4c i pojaca kad zatreba pa OK , ovako bi se svaka mucila . Naravno ovde je glavni problem neizolovan prostor , da je izolovan pa da je tako pali i gasi jos nekako , ovako ..
 
Klima nije predvidjena da radi na taj nacin tj normalno je da se muci , da recimo radi konstantno pa kad nije tu da smanji za 3-4c i pojaca kad zatreba pa OK , ovako bi se svaka mucila . Naravno ovde je glavni problem neizolovan prostor , da je izolovan pa da je tako pali i gasi jos nekako , ovako ..

Ima obična fasada ali nema izolacije i čini se da je 18 kvadrata prevelik zalogaj za 12LLCC.Fino radi kada joj smanji temperaturu na 20 ali kad je poveća za 2 stepena opet se zahukta, ma izolacija je čudo.
 
Možda su još hladni zidovi, treba to zagrejati, treba da radi na 25 24h da bi zagrejala zidove i tek tad može da modulira, neverujem da 12tica ne može da zagreje 18km

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Pa ne mislis valjda da ce tako brzo da se smiri , kad krenes da grejes neki prostor treba par dana da se temp stabilizuje i tek posle toga mozes reci sta je i kako , ovako se jadna muci i nista vise , ako se muci ?
Da ima merac potrosnje sve bi ti bilo jasnije , muzda samo pojaca izduv ..
 
Pa ne mislis valjda da ce tako brzo da se smiri , kad krenes da grejes neki prostor treba par dana da se temp stabilizuje i tek posle toga mozes reci sta je i kako , ovako se jadna muci i nista vise , ako se muci ?
Da ima merac potrosnje sve bi ti bilo jasnije , muzda samo pojaca izduv ..

reko sam mu da kupi taj mjerač pa ćemo da usporedimo moju i njegovu.
 
Pa jedino tako moze da zna koliko se opterecuje , s druge strane to paljenje i gasenje nije resenje . A sto pali i gasi , sam zivi u kuci , nema ga po ceo dan , koja je sema i na koliko mu padne temp za to vreme ?
 
Klima treba da radi 24/7

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Pa jedino tako moze da zna koliko se opterecuje , s druge strane to paljenje i gasenje nije resenje . A sto pali i gasi , sam zivi u kuci , nema ga po ceo dan , koja je sema i na koliko mu padne temp za to vreme ?

Bude soba ko hladnjača, radi čovjek ko crnac od jutra do mraka na građevini.
 
Stavi najlon na ploču odozgo, pa preko vunu iz rolni (Knauf, Ursa...). Tu ode 30% toplote, a jeftino se izoluje

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno