Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sa "pozamašnih" 78k za LU možeš da greješ 50kvm ušuškanog stana. Tebi treba 9-ka, a ne 12-ca, jer je svaka 12-ca prejaka za 23kvm. Imaš 9llc, uštedi pare i da te Bog vidi.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Sa "pozamašnih" 78k za LU možeš da greješ 50kvm ušuškanog stana. Tebi treba 9-ka, a ne 12-ca, jer je svaka 12-ca prejaka za 23kvm. Imaš 9llc, uštedi pare i da te Bog vidi.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока

Za LLCC je puno 23 kvadrata da grije, daj bože.
 
Nije puno. Ima stanove oko sebe, izolacija 10cm

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
A realno, koliko ce ustedeti ako uzme 9-ku? Neka uzme 12-icu i moze da dogreva i one sobe opusteno kad otvori vrata. Bice miran s njom i na vecim minusima.

Tapatalk
 
@Nexteen
Objasni ljudima...

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav svima. Imam jedno pitanjce. U toku je nabavka inverter klime.. konkretno Fujitsu LLCE 12.
Grejace se prostorija od 23-24m².. 2 sobe levo i desno su nebitne.. dovoljno je malo toplote popodne.
Stan je ususkan.. 2 sprata ispod, 2 iznad, izolacija 10cm.

Pitanje glasi: da li vredi dodati 12K din za LM ili cak 22K din zaLU u odnosu na LL?
LL kosta 56, LM 68 a LU pozamasnih 78K din.
Dobro se raspitaj i razmisli šta hoćeš da greješ i hladiš, nemoj ishitreno oslučivati.
Ako greješ baš tih 23km, 12 llcc/e je ok, ali ako je taj prostor otvoren, ne znam da li će ona biti dovoljna.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
sa devetkom je nemoguće to ugrijat
Dobro ususkan stan sa jednim spoljnim zidom i 10cm spiropora? Naravno da je moguce.
Ja 35m² ogrejem s Nocriom na 500W a stan mi je daleeeeko od ususkanog. Kad sve pootvaram vrata naravno da povuce vise ali nemam izolaciju na plafonu, stakla na drvenariji relativno losa, 3 spoljna zida... Kad udari veci minus bice manja efikasnost klime i trosice vise ali ta 9-ka ce sada da ugreje to bez ikakve frke.

Tapatalk
 
Iakreno ja ne verujem u tu 9ku llc, po onome što sam pročitao, stekao sam utisak da se ta klima ozbiljno muči čim temperatura padne niže od 2 stepena. Imao sam želju da je uzmem za sprat ali sam definitivno odustao i za nešto malo više para ću uzeti LM model

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Iakreno ja ne verujem u tu 9ku llc, po onome što sam pročitao, stekao sam utisak da se ta klima ozbiljno muči čim temperatura padne niže od 2 stepena. Imao sam želju da je uzmem za sprat ali sam definitivno odustao i za nešto malo više para ću uzeti LM model

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Devetka se uzima samo za dogrijavanje, npr dnevni i kuhinja upališ je u kuhinji staviš 20 stepeni i tako pomogneš glavnom uređaju.
 
Ja imam tu 09llc i greje odlicno,pogledaj u fujitsu manualu koliko izbacuje toplote na odredjenim minusima i videces da je skroz ok uredjaj za te pare a s obzirom da je stan i ima izolovan spoljni zid mislim da je to puna kapa

Sent from my PRA-AL00 using Tapatalk
 
Ja sam ipak za 12-icu ali ja sam tip koji voli da bude 100% siguran da ce biti miran i na jakim minusima. Ja sam i svoju potrebu za klimom racunao na -15 ;)

Tapatalk
 
Po mom dosadašnjem iskustvu, za svaki prostor koji želim da zagrejem ne bi uzimao ništa što ne može da potigne 23 stepena na - 7 sa 50% deklarisanog kapaciteta, a to da mi se zaleće i drnda klima na 0 stepeni se jednostavno ne isplati, mora bez pomuke da održava temperaturu
Da radi na teškom minusu a da se ne čuje..

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Po mom dosadašnjem iskustvu, za svaki prostor koji želim da zagrejem ne bi uzimao ništa što ne može da potigne 23 stepena na - 7 sa 50% deklarisanog kapaciteta, a to da mi se zaleće i drnda klima na 0 stepeni se jednostavno ne isplati, mora bez pomuke da održava temperaturu
Da radi na teškom minusu a da se ne čuje..

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Na minus 20 mora malo da zastenje.
 
Kod mene je trenutno ovako ..

Fujitsu ASYG 12 LU ... https://imgur.com/jqr3UJM
Stan 48m2 , grejanje na 23c - 24/7 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm

Najniza spoljna temp je bila -3c ako se ne varam , do ovog momenta klima mi nijednog momenta nije radila konstantno na odrzavanju vec se pali i gasi , znaci jos uvek su mi gubici toliko mali da nema potrebe za odrzavanjem , meni licno to odgovara jer sto manje cujem i znam da imam klimu meni je bolje . Znam da ce neko reci ali bilo bi bolje da klima radi na nizoj modulaciji i da odrzava zadatu ali meni je ovako extra , i kad radi u 90% slucaja je i 1 brzini ili retko kad se pojaca na drugu ali na kratko . Ovo je sad na ovim temp , a prosle sezone mi je na -18c na odrzavanju 23c trosila oko 650w , smesno . Od pocetka sezone do sad sam potrosio 136kwh , bez gasenja , 23c .. Ja bih ovaj stan ladnjaka mogao da grejem sa 09LLC ali bi mi sada vec radila odrzavanje na nekom minimumu , a mozda se i gasila , verujem da bi se i prosle sezone ugrejao na nju , naravno uz nesto manji komfor jer je LU jaca ali bi se ogrejao . Tako da , uzmi ti tu 12LLCE ali je lepo pozicioniraj da duva ka tim sobama i lepo grej kompletan stan za male pare , ukoliko nije veci od 50m2 , ja mislim da bi to ona mogla pokriti sa tom izolacijom i tako ususkan stan . Ako pakzelis da grees samo tih 23m2 onda ti je dovoljna i 09LLC ..
 
Kod mene je trenutno ovako ..

Fujitsu ASYG 12 LU ... https://imgur.com/jqr3UJM
Stan 48m2 , grejanje na 23c - 24/7 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
Kako si odradio ovu unutrašnju izolaciju?Parapropusna brana ili bez?

Imam i ja 2 zida na kojima bi trebao uradit unutrašnju izolaciju barem po 3cm.
 
Pa klasicna spoljna fasada sa stiroporom , izderao malo zid , presao podlogom da ubijem prasinu , zalepio stiropor , razvukao mrezu , izgletovao i okrecio , redovno luftiranje par puta u toku dana na par minuta i nema nikakvih problema . To je u te dve sobe sa unutrasnje strane , a dnevnu sobu sam sa terase tj sa spoljne strane 5cm ..
 
Nexteen@ ne moze da se omrene da duva ka sobama jer se u sobe ulazi bocno levo i desno od dnevnog boravka. Svakako ce se sobe zagrejati otprilike oko 70-ak % u odnosu na d.boravak sto ce biti dovoljno za spavanje.
Zato cu i uzeti 12-icu.
Vise me zanima da li vredi dati 12 000 vise za LM ili 22 000 vise za LU.
 
Pa znas kako , neka osetna razlika izmedju 12LLC ili 12LMC i nije , pa ako te 12LLC ne ugreje ne verujem da ce i LM , a LU je osetno skuplji , no dzaba tebi jaka klima ako ti je raspored los . Ja bih uzeo 12LLC i gurao dokle moze a ako moze cele zime , ako vidis da ne moze da greje i te sobe a ti zatvori vrata i smanji m2.
 
Daikin FTXB25C / RXB25C sletio 100€ dole, trenutna cijena 400€, nadam se da će iduće godine i ostali modeli da budu jeftiniji.
 
Poslednja izmena:
09LLCA ima pdesign 2.3kW na -10c, dakle moze da greje 23m2 sa 5cm izolacije i to kucu. On ima ususkan stan sa 10cm, sve je jasno.

Da te ispravim, po eurovent-u je 2.03kW na -7 a sad na -10 koliko moze na rated operatio da isporuci? Mozda ima neki dijagram ako ga neko ima neka postavi?
Jos jedna zanimljivost, slicno kao i kod 12LLC, na -15 po euroventu daje vise snage nego na -7, tj 2.2kW ali sa cop-om 1.68, sto znaci da vuce iz mreze oko 1.3kW.
E sad koliko je dobro da radi u tom rezimu jer to je za tako malu klimu mucenje.

Pogledajte prilog 242067
 
Da te ispravim, po eurovent-u je 2.03kW na -7 a sad na -10 koliko moze na rated operatio da isporuci? Mozda ima neki dijagram ako ga neko ima neka postavi?
Jos jedna zanimljivost, slicno kao i kod 12LLC, na -15 po euroventu daje vise snage nego na -7, tj 2.2kW ali sa cop-om 1.68, sto znaci da vuce iz mreze oko 1.3kW.
E sad koliko je dobro da radi u tom rezimu jer to je za tako malu klimu mucenje.

Pogledajte prilog 242067

7 i 9_ke su po meni samo za malih prostorija kojima treba dogrijavanje uz glavnu klimu, za sve ostalo nisu baš pouzdane.
 
Mala provjera klima-shop dućana :D igramo se postavim pitanje oni odgovore

evo prvi odgovor pa muško :D

Citiram

Poštovani,

Radimo sve po uputstvima proizvođača, vakumiranje je obavezno!
Standardna instalacija je 3m, cijena ovisi o veličini uređaja. Cijena montaže 5 kW je 200,00 KM.
WiFi ugrađujemo prilikom instalacije klima uređaja.
 
Ima li neko Daikin FTXB25C, kako se pokazala, kakva je u odnosu na 09LLC?
Vidim da je Daikin 30-40e jeftiniji, spec su tu negdje.

Je li ove jeftine klime nemaju sedmicni tajmer?
 
Ako je 09LLCA u pitanju onda je bolja kupovina Daikin FTXB25C , ako je 09LLCC ili LLCE onda je Fujitsu .. Bar tako kaze ErP podatak koji ja imam za 09LLCA .. Jos i ako je jeftiniji od 09LLCA onda nemas sta da razmisljas , ukoliko ti je dovoljno ovo sto daje na max izduvu i unutrasnjih 20c ..

Daikin RXB25C / FTXB25C

Pdesignh kW 2,40
SCOP 4,01
Klasa A+
Sezonska potrosnja 838 kw
Modulacija ( 1.3 - 4.8 ) kw
na -7c daje 2,13ke uz COP 2,41
na -15c daje 1,72kw uz COP 2,31
na +7c daje 2.80kw uz COP 4.01
----------------------------------------

Fujitsu ASYG 09LLCA

Pdesignh kW 2,30
SCOP 3.46
Klasa A+
Sezonska potrosnja 932 kw
na -7c daje 2,03ke uz COP 2,59
na -15c daje 1,82kw uz COP 2,17
na +7c daje 0.9kw uz COP 3.81
----------------------------------------
 
Mislim da bih mogao nabaviti 09LLCE, ona je oko 860KM, dobio bih jos popust, mogucnost da je sam namontiram i da zadrzim garanciju, dok za Daikin nisam siguran, vidim da je 795KM.
Ne znam koja je tisa i koja bolje modulira, soba mi je na zapadu, prilicno je toplo kad je suncano.
Trenutno je u sobi RIG od 750W, on na 0°C vanjske odrzava oko 22°C, na -20 je 1.5kW dovoljno za 24 u sobi (16m2).

Drugar takodje hoce da ubaci klimu, pa se interesuje za ove dvije, on isto zivi u kuci, soba je oko 15-16m2, ali je njegova kuca prilicno lose izolovana, ne znam je li mu dovoljna 9-ka, mozda bolje 12LLCE za oko 550e?
 
@nexteen
Proveri podatke za 09LLCA, prvo ona nema Eurovent ali bi trebala da je ista kao LLCC. Pdesign je tacan i on iznosi 2.3kW na -10c spoljne, to stoji na zvanicnom sajtu. I tacno je da na -15c moze da izbaci vise jer Fujitsu/General ne krote kompresor vec ga puste da rade ono zasta je namenjen a to je da greje i da vas ne ostave bez istog. Ne znam sta ti je ovo 0.9kW na +7c?
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno