Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Dobiceš otprilike ono što se dobijalo za Coolpad Cool1 a evo šta je to iz prve ruke:
- fenomenalan telefon prelepe izrade sa specifikacijama koje odgovaraju realnim.
- verovatno ispod-prosečnu kameru jer nema drugog načina da opravdaju ovu cenu
- spravu koja će 99% najbolje raditi na default ROMu.
- spravu koja iz nekog razloga neće sve aplikacije da potera kako treba - pa će tako iz nekog razloga da ti recimo guta poslati komentar po portalima ili neće da ti učita red vožnje na BusPlus aplikaciji. Zvuči banalno, ali, recimo nisam imao kako da isprobavam parking aplikacije - razumete šta hoću da kažem.
- spravu koja će potrajati maksimum do garantnog roka.
- spravu koja će prve znakove otkazivanja da manifestuje posle godinu dana otprilike - tipa LED lampica, oslabi zvučnik i sl.
- spravu kojoj će baterija početi sporije da se puni kako garantni rok nestaje.

I pošto je Cool1 još bio premija, budi spreman i na kojekakav bloatware koji ćeš morati uz malo napora (čitaj rootovanja preko 4pda i sličnih sajtova) da deinstaliraš da ti ne bi iskakali fabrički pop-upovi.

Sve u svemu, ne bi trebalo da prodješ loše. Ali da pritom otvoriš četvoro oči.
Samo se kod ovog Umidigia ne bi slozio za kameru. Pa vidis koji senzor ima?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ako ovo nije loše onda moramo da pravimo nove definicije dobrog [emoji3]

A postoji i ona klasa izmedju - koja se zove OK. A imaš i "tragično" ispod loše i "fenomenalno" iznad dobrog.

Uprkos svemu, iskreno, ja bih kupio ponovo Cool 1 4/32 za 92€ da postoji negde :)

Što se tiče senzora.. džaba ako je softver loš. Nije nikako direktno poredjenje ali na Leagoo Kiica Power, zadnja kamera je radila gore nego prednja :d
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi, tražim novi telefon za svoju devojku, Xiaomi MI9T mi je za sada 1. izbor, posle njega možda Redmi Note 7 Pro, iz Kine da se naručuje pošto ga kod nas nema a bolji je od obične 7. Jedino mi se ne sviđa što ću morati da ga šaljem nazad za Kinu ako nešto zakaže pa onda opet obaranje sa carinom...
Ako imate neku alternativu, dajte preporuku :). Prednost je ako ga mogu naći preko KP-a, tj kod nas.
Bitna je što bolja kamera, 4/64gb minimum, 3.5 audio džek, što veća baterija.
Mi9t je za sada skup, cena skoro ista kao mi9. Kapiram da je vrh srednje klase ali mi nema logike da cene budu tako blizu. Možda grešim, ispravite me.
Hvala unapred na odgovorima.
Pozdrav svima
 
Realme 3 Pro.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Koliko para bi ti da potrosis? jer ako gledas na KP mi9t i k20 u kini naravno da cena nije ista.
 
Koliko para bi ti da potrosis? jer ako gledas na KP mi9t i k20 u kini naravno da cena nije ista.
Iskreno što manje :). Voleo bih da se uklopim do 300€. Svestan sam da je sad i kod Kineza priča koliko para toliko muzike. Svakako manje koštaju od Samsung-a...
Naravno, znam da su cene tamo niže, zato i dodam 32% pa upoređujem.
Mi9T je 340-350€ kod nas, ovaj Realme X izađe do 300€ sa carinom i porezom, gledao sam cenu na Aliju. Zato sam rekao da je 40€ jeftiniji. Prednost je svakako domaća garancija. Realme 3 pro je malo jeftiniji pa mislim da je možda bolje da se ide na Realme X koji je skoro isti uređaj kao MI9T.
 
Mi 9se za devojku prva liga [emoji6]

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Iskreno što manje :). Voleo bih da se uklopim do 300€. Svestan sam da je sad i kod Kineza priča koliko para toliko muzike. Svakako manje koštaju od Samsung-a...
Naravno, znam da su cene tamo niže, zato i dodam 32% pa upoređujem.
Mi9T je 340-350€ kod nas, ovaj Realme X izađe do 300€ sa carinom i porezom, gledao sam cenu na Aliju. Zato sam rekao da je 40€ jeftiniji. Prednost je svakako domaća garancija. Realme 3 pro je malo jeftiniji pa mislim da je možda bolje da se ide na Realme X koji je skoro isti uređaj kao MI9T.

Na KP imas mi8 za 300evra now
imas mi9se 64gb za 285eur
128gb za 305evra od proverenog prodavca.
 
MI8 i MI9SE nemaju 3.5mm audio džek... Uzeo bih i MI9 u razmatranje međutim svi prate iPhone trend...
Hvala na sugestijama, to su odlični uređaji
 
Tu je uvek pocophone
 
MI8 i MI9SE nemaju 3.5mm audio džek... Uzeo bih i MI9 u razmatranje međutim svi prate iPhone trend...
Hvala na sugestijama, to su odlični uređaji

Ok, tvoje je da to trazis od telefona, ali zasto kupiti losiji telefon samo zbog 3.5mm jack-a? Imas onaj dodatak za usb-c na 3.5mm jack, uopste se ne gubi na kvalitetu muzike, a kad ga nakacis, ne moras da ga skidas,isto tako usb-c jako dobro drzi, moze telefon da visi na prikljucku, naravno ne da igras jo-jo :). ne mislim na poco. ako vec ne mozes da se ispruzis za mi9t. ima ga u kini, tj k20 za 280evra. to bi te taman izaslo 20evra nize nego sto je kod nas mi9t, ali na mi9t ima band20, dok na k20 nema.

Na mi9t, je jako dobar zvuk preko slusalica, jaci je nego na mi8.
 
Ok, tvoje je da to trazis od telefona, ali zasto kupiti losiji telefon samo zbog 3.5mm jack-a? Imas onaj dodatak za usb-c na 3.5mm jack, uopste se ne gubi na kvalitetu muzike, a kad ga nakacis, ne moras da ga skidas,isto tako usb-c jako dobro drzi, moze telefon da visi na prikljucku, naravno ne da igras jo-jo :). ne mislim na poco. ako vec ne mozes da se ispruzis za mi9t. ima ga u kini, tj k20 za 280evra. to bi te taman izaslo 20evra nize nego sto je kod nas mi9t, ali na mi9t ima band20, dok na k20 nema.

Na mi9t, je jako dobar zvuk preko slusalica, jaci je nego na mi8.
Aha, zaboravio sam za taj adapter... Sada i ti telefoni dolaze u obzir... Hvala što si me podsetio. Više bih voleo da uzmem ovde neki sa KP od proverenih prodavaca, zbog garancije a i naše carine. Mi9T mi se baš dopao, all-rounder...
Jeste jači sa cenom, sačekao bih malo, mada koliko sam primetio Xiaomi-ju slabo pada cena. A realno neki Samsung tih specifikacija bi bio dosta skuplji tako da to i kapiram.
Mi 9 SE je isto extra, kamere iste, slabija baterija, nema FM radio, i 3.5 audio džek (ali ako može tim adapterom da se reši onda je to OK).
Cena 280€ za 6/64 a 305-310€ za 6/128gb

MI 9 T 345€ 6/64gb...

Cenovno je su svi veoma blizu, za malo više se dobija kompletan paket
Mi8 je oko 330-340€

Videću, hvala još jednom na predlozima
 
Pasce mi9t cena za jedno 20evra, za jednom mesec dana. Mozda ti je dugo toliko da cekas.
Imas mi8 kod Smiljane na KP za 309evra beli i plavi. Ja sam kod nje kupio nekoliko telefona i nikad problem nikakav.
Moze se mi8 naci za tu oko 300evra.
bolji je od mi9se, jedino ako ti se ne svidja taj i takav notch. Telefon je vrh za te pare. ja sam uspevao po 7h Sot da izvucem na mi8 za 24h koriscenja.

edit: imas dole u oglasima od clana neogeo mi9se koristen par dana za 245evra.
 
Poslednja izmena:
A devojka nemože sama da izabere telefon!

Šteta je što nema više telefona sa više "pravougaonim" dizajnom stranica kao što je imao MI 4i.. svi koje sam gledao imaju zaobljene stranice...
 
Pasce mi9t cena za jedno 20evra, za jednom mesec dana. Mozda ti je dugo toliko da cekas.
Imas mi8 kod Smiljane na KP za 309evra beli i plavi. Ja sam kod nje kupio nekoliko telefona i nikad problem nikakav.
Moze se mi8 naci za tu oko 300evra.
bolji je od mi9se, jedino ako ti se ne svidja taj i takav notch. Telefon je vrh za te pare. ja sam uspevao po 7h Sot da izvucem na mi8 za 24h koriscenja.

edit: imas dole u oglasima od clana neogeo mi9se koristen par dana za 245evra.
Hvala puno još jednom, sačekaću mesec dana možda i malo jače pa ću najverovatnije uzeti Mi9T. Odličan je, ona retko menja telefone, trenutni koristi 3 godine, treba joj jača baterija zbog posla, ima mail koji ne podržava push varijantu već samo pull odnosno fetch koja jede bateriju, namešteno je da radi na 3 minuta, bitno je da stižu tako brzo ti mail-ovi. Tako da tih 1000mah baterije znači, govorim za razliku u odnosu na SE model.
Jeste, mi8 ima taj notch ali meni lično ne smeta. Znam za Smiljanu, ima još par prodavaca na KP koju su stvarno extra. Logic shop ima OK cene isto, ne znam koliko traje garancija kod njih.
 
A devojka nemože sama da izabere telefon!

Šteta je što nema više telefona sa više "pravougaonim" dizajnom stranica kao što je imao MI 4i.. svi koje sam gledao imaju zaobljene stranice...
Ja više znam o telefonima, to je razlog.

I meni se sviđaju kockasti, imao sam Vibe Shot koji je bio baš takav, ali mi je OK i novi dizajn, osim za ekrane, te zaobljene ivice su problem i za zaštitna stakla.
 
Hvala puno još jednom, sačekaću mesec dana možda i malo jače pa ću najverovatnije uzeti Mi9T. Odličan je, ona retko menja telefone, trenutni koristi 3 godine, treba joj jača baterija zbog posla, ima mail koji ne podržava push varijantu već samo pull odnosno fetch koja jede bateriju, namešteno je da radi na 3 minuta, bitno je da stižu tako brzo ti mail-ovi. Tako da tih 1000mah baterije znači, govorim za razliku u odnosu na SE model.
Jeste, mi8 ima taj notch ali meni lično ne smeta. Znam za Smiljanu, ima još par prodavaca na KP koju su stvarno extra. Logic shop ima OK cene isto, ne znam koliko traje garancija kod njih.
Logic shop ima garanciju 6 meseci (manja cena telefona) i 12 meseci (veća cena).

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
I obe opcije su u suprotnosti sa nasim zakonom

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk
 
Nije bitno, ako neko zeli 24meseca garanciju taj zna gde ce kupiti i kolika je cena, ako neko zeli garanciju od godinu dana ili manje, on ce toliko platiti, tj manje. Meni garancija ne igra nikakvu ulogu, pogotova ova nasa, za razliku u ceni, ja skoro da mogu da narucim bilo koji deo se pokvari ili osteti na telefonu. 10god kako koristim telefone (android i ios) svi su kupljeni preko KP ili naruceni iz kine, ili od nekih drugih sajteva (Rakuten) , problem sa telefonom sam imao na Meizu jedino ali svojom nepaznjom (instalacija twrp recovery koja nije bila za moj model), a telefon koji sam uzeo legalno je huawei mate 10pro, placen oko 700evra (telenor operater, jos uvek ga placam na rate ), posle 6 meseci jedva prodao za 250evra.
 
I obe opcije su u suprotnosti sa nasim zakonom

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk
Slažem se da se kosi sa našim zakonom, ali možda oni dobijaju takvu garanciju od dobavljača. Znam da ovi ljudi koji donose iz Mađarske dobijaju godinu dana garancije. Svakako je i to OK, u Winwin-u je garancija 2 godine ali je i uređaj znatno skuplji... Koliko para toliko muzike :-D. Svuda se može primeniti. Drugar uzeo MiA1 u Winwin-u, kao zbog garancije, posle mesec dana mu je ispao telefon i ode garancija zajedno sa ekranom... Imao je i zaštitno staklo ali mu je baš dobro ispao (zaboravio ga na krovu automobila).
 
Nije bitno, ako neko zeli 24meseca garanciju taj zna gde ce kupiti i kolika je cena, ako neko zeli garanciju od godinu dana ili manje, on ce toliko platiti, tj manje. Meni garancija ne igra nikakvu ulogu, pogotova ova nasa, za razliku u ceni, ja skoro da mogu da narucim bilo koji deo se pokvari ili osteti na telefonu. 10god kako koristim telefone (android i ios) svi su kupljeni preko KP ili naruceni iz kine, ili od nekih drugih sajteva (Rakuten) , problem sa telefonom sam imao na Meizu jedino ali svojom nepaznjom (instalacija twrp recovery koja nije bila za moj model), a telefon koji sam uzeo legalno je huawei mate 10pro, placen oko 700evra (telenor operater, jos uvek ga placam na rate ), posle 6 meseci jedva prodao za 250evra.
Slažem se, ja sam do sada imao sreće sa telefonima, nikad mi se ništa nije pokvarilo.
Mada moram da iskomentarišem za našu garanciju, ja sam uspešno reklamirao MI5 kupljen preko KP-a, vraćen mi je novac, tako da ipak vredi ako se zna od koga se kupuje.
 
Nije bolja kupovina ni od note 7

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk
 
Naravno da je bolja kupovina od RN7, bez dileme.
 
Mi8, Mi9 se ili Mi9t? Interesuje me kamera prvenstveno, naravno i fluidnost u radu...Inace koristim A2, pa ako može poredjenje kamera i sa njim...
 
Izmedju ta 3 oj glas ide za mi9t. Mi9 je skuplji , mi8 je tu negde, ali po meni je bolji mi9t, imam mi9t i mi8.
 
Pogledaj A3 ili CC9E za kinesko trziste,postavio sam link sa specifikacijama,slabiji ekran 720 x 1560 ali senzor kamere je trenutno najbolji zadnji imx 582 (neznam koliko je losiji od 586 koji ide u skuplje telefone)
 
Vrh Dno