Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Nikad se ne bih oslonio iskljucivo na cloud da mi cuva podatke, zato imam kopiju i u telefonu i na hardu i deo na cloudu.

Tako da to sto vi volite cloud to je vasa stvar, ostavite plebs da se muci sa vise rezervnih opcija.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Nikad se ne bih oslonio iskljucivo na cloud da mi cuva podatke, zato imam kopiju i u telefonu i na hardu i deo na cloudu.

Tako da to sto vi volite cloud to je vasa stvar, ostavite plebs da se muci sa vise rezervnih opcija.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
ni ja, zato imam nas server od nedavno i za njega backup.. ;)

from my x720
 
Ja zato cuvam fotke na google nalogu, ali i na onedrive-u...a stoje i u telefonu, mada sa vremena na vreme ih prebacim u komp... :D
 
Zar sve te CLOUD varijante ne umanjuju rezoluciju slika i video snimaka?

Ja čuvam na blu-ray diskovima, kompu, i externom hard disku namenjenom samo za backup (pali se 5 puta godišnje)
 
Zar sve te CLOUD varijante ne umanjuju rezoluciju slika i video snimaka?

Ja čuvam na blu-ray diskovima, kompu, i externom hard disku namenjenom samo za backup (pali se 5 puta godišnje)
Imas da podesis. Npr na google photos imas da odaberes da skladisti slike u punoj rezoluciji bez kompresije i smanjivanja rezolucije.

Sent from my cool S1 using Tapatalk
 
Google photos ako tako podsetiš, da ti ne kompresuje slike onda imaš ograničen prostor na cloudu (koliko li već daju besplatno ili koliko si platio). Ako pustiš da Google kompresuje onda imaš neograničen kapacitet. Kompresija je takva da se i ne primeti ili skoro ne primeti razlika (ja barem ne primećujem). Za porodične fotke odlično.
Svakako, samo jedna stavka za backup. Držim još i na 2 harda (jedan radni, drugi eksterni).
 
I ja samo da dodam na temu cloud vs local storage... Imam LeMax2 4/64 i cak i ako neko ne koristi cloud podrsku, ima da gusla dok ne popuni raspolozivu memoriju... Ja zaista volim da fotkam telefonom, kako momente sa djecom, tako i neke druge trenutke... Ne sjecam se kada sam se osjetio ugrozenim nemanjem prostora... Podrazumijeva se da povremeno preberem fotke i uskladishtim ih bilo na cloud-u bilo na laptopu...
 
Imas da podesis. Npr na google photos imas da odaberes da skladisti slike u punoj rezoluciji bez kompresije i smanjivanja rezolucije.

Sent from my cool S1 using Tapatalk
Hvala na odgovoru...

Ja sam još old school po tom pitanju a i imam brdo podataka za upload a sa ovim našim nesretnim upload brzinama trebaće mi večnost :)

Pozdrav
 
I ja samo da dodam na temu cloud vs local storage... Imam LeMax2 4/64 i cak i ako neko ne koristi cloud podrsku, ima da gusla dok ne popuni raspolozivu memoriju... Ja zaista volim da fotkam telefonom, kako momente sa djecom, tako i neke druge trenutke... Ne sjecam se kada sam se osjetio ugrozenim nemanjem prostora... Podrazumijeva se da povremeno preberem fotke i uskladishtim ih bilo na cloud-u bilo na laptopu...
Video snimci jedu memoriju, pogotovu 4k

Tu se GB veoma brzo popune :)

Ja ne koristim tu rezoluciju, ali recimo prijatelj koji ima iPhone gde je po defaultu ta velika rezolucija, ne može da se nakupuje GB od Apple-a :)

Nije skupo (za njih), 10$ valjda mesečno, 2TB ako se dobro sećam, zgodno je jer uvek ima pri ruci sve te podatke...


Pogledao sada cene za Google disk, duplo su skuplji od Apple-a
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru...

Ja sam još old school po tom pitanju a i imam brdo podataka za upload a sa ovim našim nesretnim upload brzinama trebaće mi večnost :)

Pozdrav
Nw znam koliko imas slika na telefonu, ali uhvati negde wifi i brzo ce to.meni je cloud odlicna stvar. Zasto bi rizikovao da izgubis sve podatke kada mozes sve da drzis i da imas to dostupno u svakom momentu.mada ja stvarno nisam neko ko mnogo fotka, nemam ni jednu drustvenu mrezu i ponesto uslikam, tako da ce mi ovih 15GB trajati godinama.

Sent from my cool S1 using Tapatalk
 
Izvinjavam se što upadam kao padobranac ali čisto da se složi lecco x820 ima bateriju koja može bez problema da izgura cijeli dan osim ako ne igraš satima. Gold roze sa crnom maskom je dovoljno muževna za svakog Balkanca koji drži do sebe. Off topic za Istrijana (ako se ne varam), koji kućni cloud, kako si podesio?

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Izvinjavam se što upadam kao padobranac ali čisto da se složi lecco x820 ima bateriju koja može bez problema da izgura cijeli dan osim ako ne igraš satima. Gold roze sa crnom maskom je dovoljno muževna za svakog Balkanca koji drži do sebe. Off topic za Istrijana (ako se ne varam), koji kućni cloud, kako si podesio?

Sent from my Le X820 using Tapatalk
uzeo sam ovo http://www.dlink.com/uk/en/products/dns-320l-sharecenter-2-bay-cloud-storage-enclosure
ubacio dva HD, svaki od 1TB i na NAS ustekao vanjski WD HD od 2TB da se na njemu radi backup..
sad imam pristup svojim datotekama sa svih uredaja u mojoj kucnoj mrezi bez da mi mora komp/lamp radit stalno..

from my x720
 
SATA USB 3.0 hdd3.5 Wifi Extender/HDD Bay HDD Enclosure SATA Interface Aluminum Nas enclosure RJ45 Wifi Router Repeater HDD Case
http://s.aliexpress.com/muuiUzMZ?fromSns=Copy to Clipboard
(from AliExpress Android)
Da li ova sprava radi istu stvar? Sem clouda naravno
I meni bi nesto ovako bilo vrlo korisno za stream preko chromecast audio

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
SATA USB 3.0 hdd3.5 Wifi Extender/HDD Bay HDD Enclosure SATA Interface Aluminum Nas enclosure RJ45 Wifi Router Repeater HDD Case
http://s.aliexpress.com/muuiUzMZ?fromSns=Copy to Clipboard
(from AliExpress Android)
Da li ova sprava radi istu stvar? Sem clouda naravno
I meni bi nesto ovako bilo vrlo korisno za stream preko chromecast audio

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
trebao bi ali nisam bas siguran tj. nebi kupovao nesto sta nije provjereno..

from my x720
 
Aj kad se razvezala tema o cloud da pitam...dugo vec koristim onedrive ali bih presao na google photos za slike. Jel ima photos aplikacija opciju da se sifruje ja sto ima onedrive?
 
Cloud mail.ru ima opciju pin lock
 
Na koji nacin vi placate aplikacije? Mogi li nekako povezati sa google play-om platnu karticu?

Sent from my cool S1 using Tapatalk
 
Da li postoji neki telefon koji ima smisla kupiti za 200-250e u Kini, a da nije Mi A1(koji je 190$), ali da ni po cemu nije losiji od A1, ukljucujuci stock Android, softversku podrsku, zvuk, memoriju, da nisu skupi delovi i da mogu da se nadju, ukratko receno sve.
Nista konkretno nije najbitnije, gleda se da bude zaokruzen uredjaj.

Pretpostavljam da ce cena Mi A1 dodatno padati, posto ce drug uzimati za 2-3 meseca.
Nisam pratio toliko ostale kineske brendove.
 
Da li postoji neki telefon koji ima smisla kupiti za 200-250e u Kini, a da nije Mi A1(koji je 190$), ali da ni po cemu nije losiji od A1, ukljucujuci stock Android, softversku podrsku, zvuk, memoriju, da nisu skupi delovi i da mogu da se nadju, ukratko receno sve.
Nista konkretno nije najbitnije, gleda se da bude zaokruzen uredjaj.

Pretpostavljam da ce cena Mi A1 dodatno padati, posto ce drug uzimati za 2-3 meseca.
Nisam pratio toliko ostale kineske brendove.
Ima nekoliko modela koji imaju custom AOSP ROM-ove. Da li u obzir dolaze i ti modeli ili samo oni koji fabricki imaju vanila android?

Sent from my cool S1 using Tapatalk
 
'Ajde nek bude da i oni dolaze u obzir. Da li telefoni sa flashovanim romom dobijaju update automatski, ili moram svaki put da prolazim istu proceduru? Nisam nikad to radio, ali ako neki telefon ispunjava ovo sto sam gore napisao, a da je bolji od A1, preci cu preko toga.

Kamera mi nije ni sekundarna stvar.
 
'Ajde nek bude da i oni dolaze u obzir. Da li telefoni sa flashovanim romom dobijaju update automatski, ili moram svaki put da prolazim istu proceduru? Nisam nikad to radio, ali ako neki telefon ispunjava ovo sto sam gore napisao, a da je bolji od A1, preci cu preko toga.

Kamera mi nije ni sekundarna stvar.
Nw, rucno ih update-ujes, ne dobijaju automatski jer menjas recovery prilikom instalacije. Ovako, imas par modela koji su hardverski bolji od MI A1:

Le max 2, oko 130€
X722 , oko 130€
Cool S1 changer, oko 170€, ovaj fon ja imam i potvrdjujem ti da je odlican uredjaj, X722 sam narucio drugarici i jako je slican cool S1, to je do skora bila bikvalno ista firma, za nijansu je cool s1 kvalitetnije odradjen, sa druge strane x722 ima vici izbor custom ROM-ova i neke sitne hardverske razlike pre svega u procesoru jer x722 ima 820 a cool 821 procesor. Oba telefona ces dobiti sa EUI fabricki softverom koji je preciscen od kineskih aplikacija i bukvalno je out of box. Ako te zanima jos nesto, pitaj?

Sent from my cool S1 using Tapatalk
 
Da uzimas za sebe, pa i ajde da budzis, ali ovako, samo jos fali neki bug da se pojavi, da ti skace nad glavom, a ti mozda u tom trenutku neces imati vremena. Jednom sam to uradio, opekao se i rekao nikad vise. Moje misljenje zaobidji budzenje.

Jel mora stock android? Sto ne vidis mozda Mi Note 2, mislim da ce mu pasti malo cena, lep telefon, samsungov amoled, 821, dobra kamera, baterija, odlican telefon. Ja sam tri komada preporucio dvojica prezadovoljni i jedna zenska osoba.
 
Gledam za mene, drug ce uzimati za sebe jedan, svakako ne bih njemu preporucio da uzme neki da flashuje i da se zeza oko toga, ili ja da snosim odgovornost :D
 
Gledam za mene, drug ce uzimati za sebe jedan, svakako ne bih njemu preporucio da uzme neki da flashuje i da se zeza oko toga, ili ja da snosim odgovornost :D
Mi note 2 je ok, ali je oko 240€ u kini, za te pare imas i mi note 3 koji mozes uzeti i od "Madjara" za oko 300€. Ja sam se fokusirao na budzetske modele, iskreno ne znam zasto bih davao 100+€ kada su specifikavije slicne. Taj samsungov amoled inace dosta kritikuju na netu, kada sam uzimao telefon malo sam citao komentare. Flesovanje ovih leeco mofela uopste nije yoliko tesko, mada ti je mi A1 oflican uredjaj i neces nista pogresiti ako uzmes njega. Imas i xaiomi mi5s i mi5s plus za oko 230-250. Imas nubiu Z11 koji je vrhunski telefon za oko 210-220, a na joybuy-u imas verziju sa 6GB RAM-a za oko 215€. Moj ti je savet da pazaris jedan od ova tri prva sto sam ti nabrojao jer su ti telefoni bas best bay uredjaji, smesno koliko malo kostaju u odnosu na specifikacije i podrsku zajednice.

Sent from my cool S1 using Tapatalk
 
Mi note 3. Mislim da je 4/64 verzija u Kini oko 230e. Ja sam svoju 6/64gb verziju iz Kine nabavio za 250e.
Mada postoji šansa da se tada mi note 3 neće ni prodavati više u xiaomi radnjama. Znam da je tada mi6 koga sam hteo da uzmem postojao samo u verziji 6/128 keramika

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam, ja sam čačkao sva tri mi note 2 i nijedan nije imao neki feler. Svakako je bolji od mi note 3, čak mi je i lepši, zakrivljen uz to i amoled, da sam imao više para uzeo bih njega, a ne A1.
 
Da uzimas za sebe, pa i ajde da budzis, ali ovako, samo jos fali neki bug da se pojavi, da ti skace nad glavom, a ti mozda u tom trenutku neces imati vremena. Jednom sam to uradio, opekao se i rekao nikad vise. Moje misljenje zaobidji budzenje.

Jel mora stock android? Sto ne vidis mozda Mi Note 2, mislim da ce mu pasti malo cena, lep telefon, samsungov amoled, 821, dobra kamera, baterija, odlican telefon. Ja sam tri komada preporucio dvojica prezadovoljni i jedna zenska osoba.
Meni bi najvise znacilo da telefon ne stuca, ikada. Zato bih isao na stock Android, iako nisam do sada imao takav telefon.

Kakav je Z11 Max?
A Z17? Ima dobru cenu. Zapravo Z17 nema, to je Z17 mini..

Odgovaraju i veci telefoni, tako da je i Mi Max 2 u opticaju..
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da treba da vidis sta je prioritet. Ako je vanila android sa fabrickim update-ima onda ne vidim nista sem mi A1, ako te ne mrzi da se malo pomucis onda ova tri sto sam ti nabrojao, mozda sam i nesto izostavio.
Cool s1 s821
Lemax 2. S820
X722. S820
Sa druge strane mi a1 ima s625 koji je za dve klase slabiji procesor od ovih gore. Previse si razvodnjio pricu, moras da definises sta je prioritet broj 1 od odlika samog uredjaja. Ovi mi note uredjaji svi imaju MIUI koji nikako nije vanila android, recimo nubia Z11 je mnogo bliza stock androidu nego xaiomi mi note urrdjaja.

Sent from my cool S1 using Tapatalk
 
Za sta bi mi znacila razlika u chipsetu? Bitnije mi je da duze drzi aplikacije u pozadini, nego da ima jaci chipset, do neke granice, ne bih isao ispod SD 625. Koristim telefon za forum, browsing, komunikaciju i ponekad neke lagane igre koje bi radile na bilo kojem od ovih telefona.

Znam da Mi Note imaju MiUI, to je jedina stvar koja me odvraca od Mi Note 3. Amoled bih zaobisao zbog eventualnog burn in-a, a i vise mi prija IPS ekran.

Problem je sto ni sam ne znam sta bih uzeo, a ne zna ni drug.
Kada bi postojao Mi Max 2 sa klot Androidom, to bi bilo idealno za mene :D

Priznajem, ovaj Cool S1 mi deluje veoma dobro..
Kakav mu je stock rom, da li ima update barem za Nougat?
Pohledah par recenzija za S1, stvarno deluje odlicno.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno